Интересни места в Европа за деца

  • 129 114
  • 756
  •   2
Отговори
# 120
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Върнахме сеее. Страхотно е. Добра организация, голяма индустрия. Не успяхме за 1 ден да обиколим всичко, защото децата са на различни възрасти. Баткото излъга баща си да се качат на Блу файър, а мен в Евросата. Всичко друго беше за по-малките, но ние не сме фенове на адреналина.

# 121
  • Софето
  • Мнения: 616
На връщане от Дисниленд, минахме в района на Европа парк и от една бензиностанция си взехме рекламни материали за парка. Плана е готов, за следващия рожден ден сме там + Леголенд. Ако може да разкажете за атракциите, кое интересно кое не, опашки, храна...
Може идеи и за други големи увеселителни паркове в Европа.
Имаме си традиция да празнуваме рождените дни в увеселителни паркове, но след Европа парк нямам идея къде да ги водим. Били сме в Италия (Гардаленд, Сафари-Зоо Парк, Акваландия), Австрия - Виена (пратера не ми хареса, добре че има много други забавления във Виена), Франция - Париж + Дисниленд. На децата най-много им хареса програмата в Италия, бяха на 5год. но всичко помнят и все още (вече на 7год.) разказват с огромно щастие.

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Малена, къде спахте на гардаленд, коя част на езерото е по-атрактивна за деца, т.е къде е парка? Наскоро ми споделиха за него и догодина нали се точа на Италия или/и Гърция.. Crazy

# 123
  • Мнения: X
Малена, къде спахте на гардаленд, коя част на езерото е по-атрактивна за деца, т.е къде е парка? Наскоро ми споделиха за него и догодина нали се точа на Италия или/и Гърция.. Crazy

Гардаленд

https://www.google.bg/maps/place/%D0%93%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B0% … 7b9282e10ed?hl=bg


Аз бих ти препоръчала в Peschiera del Garda на пешеходно разстояние до ресторантите, които са струпани в стария град. Там спахме в една страхотна къща за гости - relais sweet-days. Колата си е на паркинга в къщата, а ние за 5 мин. сме в ресторанта или около езерото.

# 124
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Малена, като наближи ходенето в Европа парк ми пиши, живяла съм в региона и съм ходила много пъти, бяхме си изградили много добра стратегия да избегнем големите опашки.

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Момичета, видях,че препоръчвате Legoland в Германия /Мюнхен/, но може ли да споделите инфо за цени за нощувка и по кое време на годината е най-добре да се посети, за да е по-спокойно и как са цените на храната и за самия парк?!
Знам,че има Legoland и в Англия, някой има ли преки впечатления и евентуално кой от двата е по-интересен?!
Обещала съм на детето догодина да го заведем и ми се иска да се ориентирам предварително, за да знам кога да планирам посецението. Hug

# 126
  • В подножието на Сините камъни
  • Мнения: 212
Legoland има и в Дания, който мисля е най-големия. Хубаво е предварително да се вземе онлайн билет, излиза по-евтино. Избери си държавата, влез в съответния сайт на леголанд и се ориентирай за семейни билети, с преспиване или без и т.н. Ето и едно друго предложение [http://www.limango-travel.de/offer?id=1804]

# 127
  • Мнения: 16
Някой да ни даде съвет дали да посетим леголенд с 4 и 5 годишни, на път за дисниленд...имам смесени чувства, че по-скоро на нас ще ни хареса и ще си забравим децата от въодушевление, отколкото на тях. Joy
Също търся ферма в германия или австрия, някъде по път, където да останем да нощуваме и да е природно, мисля виена да я подминем и да спим близо, около или малко след нея на път за франция. После още едно спане мисля да направим на края на германия...? Предложения за подобни ферми (аз имам някакви каталози, но друго си е да получа смелена информация от вече били)   bouquet
Били сме в Леголанд в Германия. Не е лошо, но за цената, която плащаш за вход, по-добре да отидете до Европа парк до Фрайбург. Освен това няма никакви намаления в магазина им за лего, а детето, разбира се, искаше да му купим, и накрая ми остана неприятно чувство, че съм платила твърде много за атракцията.
За ферма до границата не мога да кажа, но сме ходили в Шварцвалд и намирам местните за изключително гостоприемни. Спали сме в къщи за гости и сме си изкарвали чудесно - например до Titisee, но и в някои по-забутани села. Щом имаш каталози, действай смело.
Как няма намаления в магазините им за лего? Аз на това се надявам, знаеш ли откога обещавам на децата да купим лего от там. Мислех, че ще ми излезе най-евтино от там да им купя.

# 128
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И аз така знам, по-скоро ще намерите намаление просто в някой магазин в Германия Simple Smile.

И аз искам да водим децата е Леголенд, колебая се между Дания и Германия, а също на каква възраст е добре да са децата, дали догодина на 6,5 или на 7,5?

Че искаме и Плеймобил ленд да посетим. Ще има да умуваме. Simple Smile

Последна редакция: чт, 10 сеп 2015, 14:29 от Meggysan

# 129
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
Ходили сме в Леголенд в Манчестър, не беше голям в никакъв случай, а и самият град не е от най - атрактивните, така че ако пътуването е конкретно с цел Леголенд, не бих препоръчала.

Дъщеря ми  е влюбена в Атлантис в Дубай. Знам, че не е в Европа, но откакто няма визи и има  директни лоу кост полети би могло да излезе много изгодно.

# 130
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Мен за Германия - Дания ме интересува, не в Англия.

# 131
  • В подножието на Сините камъни
  • Мнения: 212
Миналата година водихме сина ни за РД му - 7 год. в леголанд Дания. Атракции има за всякаква възраст, така че , 6.5 или 7.5 децата ще бъдат възхитени и ще помнят дълго преживяванията си там. То всъщност ако го питам сега една година по-късно какво помни от екскурзията ни, която беше с кола - ще отговори - леголанд и плеймобил.

Магазина в леголанд Дания е най-големия със сигурност и не можахме кой знае колко да го разгледаме, но цените са със сигурност поне 30% по-ниски от бг. Имам чувството, че в България се продава най-скъпото лего. Лего може да се закупи и от големите вериги хипермаркети в Дания, Германия, които правят намаления на някои модели и могат да се закупят и на 50% по-ниски цени от тук.

Последна редакция: чт, 10 сеп 2015, 15:19 от ivka1972

# 132
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Супер, мерси много. За съжаление няма как да се организираме за рд, защото сме декември месец, но някое лято. Иначе Лего и Плеймобил аз така или иначе купувам основно от немски (английски) сайтове, оттук - изключително рядко Simple Smile.
За транспорта - кажи как е с кола, колко път е до Дания, евентуално може да съчетаем с Германия? И да питам за настаняване, хотели, т.н., ако може.

# 133
  • Софето
  • Мнения: 616
Малена, къде спахте на гардаленд, коя част на езерото е по-атрактивна за деца, т.е къде е парка? Наскоро ми споделиха за него и догодина нали се точа на Италия или/и Гърция.. Crazy

Ние спахме във Верона, съвсем наблизо е.

Малена, като наближи ходенето в Европа парк ми пиши, живяла съм в региона и съм ходила много пъти, бяхме си изградили много добра стратегия да избегнем големите опашки.

Благодаря, задължително ще пиша  Grinning

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Благодаря Малена!

Меги, нашите бяха сега до Дания, вярно не до Леголенд, но като цяло е доста скъпа държава, всичко там е на уникални цени. Освен ако леголенда не е нещо нечувано голямо точно там, изберете Германия от гледна точка на удобство, цени и същия парк.

Скрит текст:
Исках за сувенир една метална чаша с дръжка, като тези за къмпинг обикновените, но да има картинка, закупиха ми и струвала 22 евро, не е нормално това..
А в майтойс реално си правят уникални намаления на легото, в Дания нашите не намериха кой знае какви по-добри цени от майтойс.

Общи условия

Активация на акаунт