Интересни места в Европа за деца

  • 130 236
  • 762
  •   1
Отговори
# 135
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Знам,че е скъпа, имаме братовчедка там ме информира редовно. Затова и се чудим как да направим. Освен това до Германя може и с кола да отидем, което също ни привлича доста. Та имаме още много неща да обмисляме.

# 136
  • София
  • Мнения: 1 546
Интересна тема. Много интересни, прекрасни места сте показали. Не съм ходила на нито едно...все още.  Embarassed На първо четене се спях на Тропическия остров. Дали не можем сега по празниците да отскочим с колата за 4 дни или звучи много оптимистично. Тези, които са го посещавали, какво ще кажете?  Rolling Eyes

# 137
  • В подножието на Сините камъни
  • Мнения: 217
Супер, мерси много. За съжаление няма как да се организираме за рд, защото сме декември месец, но някое лято. Иначе Лего и Плеймобил аз така или иначе купувам основно от немски (английски) сайтове, оттук - изключително рядко Simple Smile.
За транспорта - кажи как е с кола, колко път е до Дания, евентуално може да съчетаем с Германия? И да питам за настаняване, хотели, т.н., ако може.
Че е скъпичко в Дания, спор няма, но ние бяхме поканени от наши приятели там, бяхме една седмица и инфо за преспиване не мога да дам. Иначе до там - 3 нощувки в Будапеща, че ми е много любим град , 1 нощувка в Нюрнберг заради плеймобил и една нощувка в околностите на Хамбург, по-скоро селата. Ангажирах от airbnb и бях изключително доволна и откъм цена, и откъм качество. По тези държави навсякъде са помислили за децата, в един дворец да отидеш има страхотни детски площадки за тях.

# 138
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Мерси много. Като обмислим още как да направим, ще питам пак за нощувки, където наистина е добре за деца. Винаги гледам това, къде какво да правим. Плеймобил парка как ви се стори, хареса ли ви?

# 139
  • Мнения: 1 668
Интересна тема. Много интересни, прекрасни места сте показали. Не съм ходила на нито едно...все още.  Embarassed На първо четене се спях на Тропическия остров. Дали не можем сега по празниците да отскочим с колата за 4 дни или звучи много оптимистично. Тези, които са го посещавали, какво ще кажете?  Rolling Eyes
Всичко може.... Провери дали има свободни места за спане, че то е буквално в нищото и ако не спите вътре ще е малко тегаво всеки ден да се разхождате дотам. А и пътя не е малко за с кола... Аз лично бих взела самолет до Берлин...

# 140
  • В подножието на Сините камъни
  • Мнения: 217
Плеймобил парка как ви се стори, хареса ли ви?

Деня, който беше определен за плеймобил - валеше дъжд. Почти бяхме на крачка да се откажем от посещение, един вид едва ли ще работи ..., сигурно ще сме само ние ... или пък защо да плащаме такса, като няма да можем да видим нищо /разсъждение по български/. Хазяина, където спахме ни каза на всяка цена да отидем и действително, беше пълно, на германеца не му пука, че вали, а и там е предвидено и за хубаво и за лошо време. Парка е прекрасен с различни тематики, както е самия конструктор. Има огромно хале за игра с масички и плаймобилски частички за сглобяване пак разделен тематично, абе прекрасен. Много ни хареса, а и входа не му беше скъп спрямо другите ни посещения по атракции разни.

# 141
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Благодаря. И аз като гледам ми изглежда супер, децата страшно много обичат да играят с Плеймобил, така че и щом има възможност и на място да поиграят, ще е още по-добре.

Лелеее, те вярно билетите били супер евтини Simple Smile.

# 142
  • Мнения: 1 825
Още един глас за Плеймобил парк! Страхотно място! Наистина има и много голяма затворена част, въпреки че според мен навън е по-хубаво Wink Входът е смешен в сравнение с тарифите на подобни паркове в други държави. В Белгия за посещение на детски клуб обикновено плащаме толкова  ooooh! Дано да имате късмет с времето!

# 143
  • Мнения: 2 445
   Ако пътешествате из романтичната Тоскана,ето нещо интересно и за децата! Wink
   Парк "Пинокио"      http://www.discovertuscany.com/the-pinocchio-park-in-collodi.html и    Вила Garzoni"Къщата на пеперудите"
   
Скрит текст:
 
Колоди
На около 15-20км от Монтекатини Терме в посока Лука, се намира градчето Колоди.
Навява ли ви някаква асоциация това име? Да?
 
В Колоди ви посреща  един огромен Пинокио
 

Да, то е родното място на дървеното човече Пинокио. По-точно е родното място на майката на автора, Карло Колоди (това е псевдонима му).
Благодарение на хитовата детска книжка „Приключенията на Пинокио“, малкото сбутано далеч от главния път градче днес е известно. Всъщност за неговата известност допринася и специално създаденият

Парк Пинокио
И, ако сте с деца, или детето у вас все още е налице, спокойно можете да се отбиете в него и да се позабавлявате. Защото навсякъде из парка има фигури на героите от детската приказка, езерца, въртележки, атракции…
Мисля, че поне един час в този парк би бил доста запомняща се емоция за малчуганите (от 2 до 102 г. 😉
А защо Пинокио е Пинокио, знаете ли? Ееми, защото е дървен!
Наистина, името му идва от „pino“, което е „бор“ на италиански. Но в руския превод на приказката дървеното човече се казва Буратино. Е, може да се каже, че и това име е вярно, понеже Пинокио е дървена кукла, марионетка. А на италиански тези кукли се казват „буратини“.

Последна редакция: пт, 29 яну 2016, 15:51 от Roo Roo

# 144
  • Sofia
  • Мнения: 4 700
Спомням си, че я имаше тази тема и докато я изровя .... ooooh!

Търся идеи за нещо тип Дисниленд на закрито. Дъщеря ми има рожден ден през зимата , става на 9 г. и ми се иска да се разходим нанякъде, предпочитам да е в Европа (топлите дестинации са ясни).

Сещам се само за едни подводни пещери в Мишколц , но съм сигурна, че не са най - доброто Simple Smile

Моля за идеи  bouquet

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 2 201
Спомням си, че я имаше тази тема и докато я изровя .... ooooh!

Търся идеи за нещо тип Дисниленд на закрито. Дъщеря ми има рожден ден през зимата , става на 9 г. и ми се иска да се разходим нанякъде, предпочитам да е в Европа (топлите дестинации са ясни).

Сещам се само за едни подводни пещери в Мишколц , но съм сигурна, че не са най - доброто Simple Smile

Моля за идеи  bouquet


Миналата година началото на декември посетихме Фантазияленд, в близост е до летище Кьолн/ Бон, всъщност целта ни беше коледните базари, но решихме да отделим един ден за парка, бях резервирана заради зимния сезон, но се оказа че има много забавления на закрито, разгледайте сайта и преценете, всъщност е важно и за коя дата Ви трябва, защото е отворен определени дни. http://www.phantasialand.de/en/
Европапарк и Гардаленд, също са добър вариант,  в темата има страшно много и други предложения Simple Smile

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Зимата, ако не е атракционен парк (рядко са "закрити", по-скоро се посещават зимата и си работят, не си на топло) и обича вода детето ти, препоръчвам Терме Чатеш, зимната Ривиера. Не е супер помпозно, но ако сте "жаби" няма да иска да си ходи, водата е термална, лековита, топла, закрито, с водни съоръжения, като акваленд на закрито. Има и на други места, освен Словения, в Европа, най-вече в Австрия. Но в Словения е толкова близо и също така и до Любляна като място за дневна разходка е близо...
http://www.terme-catez.si/en/catez/thermal-riviera/winter-thermal-riviera

Моето не плува, но се пусна по всички пързалки, някъде 1.2м е всеки басейн...има и вълнички изкуствени...Кеф си е и за възрастни. Хотелите предлагат полупансион и всички са с вход към Ривиерата. Сега има промоция за минус 20 процента до декември някъде.

# 147
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Благодаря. И аз като гледам ми изглежда супер, децата страшно много обичат да играят с Плеймобил, така че и щом има възможност и на място да поиграят, ще е още по-добре.

Лелеее, те вярно билетите били супер евтини Simple Smile.
А вече има и самолетни полети директно до Нюрнберг, та като нищо може да се съчетае Плеймобил и Коледен базар например. Този в Нюрнберг е вълшебство Flutter

Не видях, дали вече е споменато, в Хамбург е Миниатюр Вундерланд http://www.miniatur-wunderland.de/

# 148
  • София
  • Мнения: 735
Записвам ви да ви следя.
Почти никой от парковете, с изкл. на Пратера и Дисни, не сме посещавали. Но има толкова много идеи и вече с нискотарифните компании лесно достъпни.  Peace
Ще прегледам с радост местата, които споменавате и се надявам скоро да пробваме още нещо Simple Smile

# 149
  • Мнения: 937
Здравейте, може ли да ми кажете колко дни са достатъчни за посещение на Европа парк в Германия?

Общи условия

Активация на акаунт