Интересни места в Европа за деца

  • 130 279
  • 762
  •   1
Отговори
# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Чудих се дали да пусна нова тема, но ще питам тук.
Дъщеря ми става на 10 в началото на януари и ми се иска да отидем някъде, където ще й бъде интересно.
Предвид факта, че е зима и това, че разполагаме с маааксимум 6 дни вариантите намаляват значително. Честно казано, освен Дубай нищо друго не ми хрумва и много бих се радвала на всякакваи съвети, препоръки и идеи.
Нямам конкретни претенции, но предпочитам да не прекараме 3 от тези 6 дни по самолети летища.
Някой закрит парк с атракциони или някое малко по - топло място с интересни неща за правене/ разглеждане, сещате ли се?


доста пъти препоръчвам Чатеш за деца. В Словения, но точно на границата с Хърватска, 960 км от Пловдив, а от София по-малко. Идеално за 4-5 дни! Ние ходим само с кола и даже и за уикенди, ама сме гъз път да види!
Термален комплекс с пързалки и атракциони като аквапарк, на детето ми му харесва, не е мега ултра лукс като в германия или дубай подобни, но е доста яко. Имат верига от хотели в комплекса, ние сме спали в Terme Catez, който е 4 звезди, но и 200 метра пеш до затворената зимна ривиера. Не е болка за умиране, само да не резервирате партерен етаж,ами първи -втори в хотела поне!
Има пакети и отстъпки, януари трябва да има със сигурност, ако не е Нова година точно.
Може да посетите Загреб, който е на 30-40 км по магистралата. Също има едно градче Самобор от хърватска страна, на 15км от Чатеш- очарователно, на кълдъръмче, хълмчета, сладкарнички....супер е, за следобедна разходка.  Може да не плащате словенска винетка, при интерес ще ти кажа как да слезеш от магистралата за тези 5 км.
https://www.terme-catez.si/en/catez

# 256
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Затворен аквапарк, ако не се разбира от дългото ми обяснение. Освен в Чатеш, сме били на такъв и в Сегет,Унгарско, но е някак по-огромен и неприветлив. Това в чатеш е с атмосфера, комплекс, не е малка зимната му ривиера, но е семейно и забавно.

Гардаленд и подобни предложения през януари, не е готино, не е отворено дори. То си е класика да се ходи лятото там.

Леголенд предполагам също, макар, че за на моята р.д беше отворен и има безплатен вход на р.д на детето като представиш доказателство  Mr. Green

# 257
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Благодаря, ще разгледам.

# 258
  • В подножието на Сините камъни
  • Мнения: 217
А може ли да се ползва само парка в Чатеш, или трябва да ангажираш и хотел, влязох в сайта и ми дава пакет с преспиване в хотел

# 259
  • София
  • Мнения: 3 408
Аз ли не виждам добре, на сайта пише, че работи от април до октомври.

# 260
  • Мнения: 1 354
Има 2 графи - Летен и Зимен термал. Явно горното е за летния. Зимния работи целогодишно.

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
А може ли да се ползва само парка в Чатеш, или трябва да ангажираш и хотел, влязох в сайта и ми дава пакет с преспиване в хотел

Всичко може, всичко сме правили...били сме на хотелите там, на къщичките им, които не са с вклч храна, както и сме били на 5км от Чатеш в Хърватско да спим.
https://www.booking.com/hotel/si/apartma-vinska-trta.bg.html?aid … 9219bb7a9222fb360

И сме минавали до Чатеш, без да плащаме винетка по магистралата за Словения, защото няма нужда за такова кратко разстояние.
Зимната ривиера е супер, на нея даже лятото, когато спиш в хотела и ти е вклч всичко в цената, стоим повече, отколкото лятната.
Тази година бяхме и на лятната, не знаех, че е с толкова топла водичка, изобщо не е като нашите аквапаркове, да излезеш от водата и да те лъхне и да измръзнеш. Напротив - водата е топла и е мнг подходящо за деца, аз понеже за детето се тревожа...че едни цистити я тръшваха след спане на палатка  ooooh!   Но с Чатеш проблем нямахме, не се появи цистит от там, явно водата е наистина добра и за лечение.

# 262
  • Мнения: 1 354
Всичко изглежда прекрасно Simple Smile Ще планирам едно пътуране за пролетта, обичам да ми е зелено. Сега зимата много не ми се мърда с тези неясни пътища. Да те питам - с Booking ли е добре да се резервира или по друг начин?

# 263
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Добре е да се резервира директно през сайта им. Пускат оферти, също last minute. Той е малко объркан на моменти, но като цяло ако например ти се ходи март месец, гледай офертите за март не по-рано от февруари. Комплексът е голям и просто не е като да има дефицит на места,особено в мъртви сезони. Няма смисъл от 2-5 месеца по-рано, ми е мисълта.
Аз не помня колко струваше отделно, ако не спим там, но такива оферти хващам, че е по-добре за трима ни да спим в хотел, да ядем закуска и вечеря и да ползваме термалния комлекс, плащайки 150 евро примерно на вечер. Колкото са и много, толкова са и добре. Защото отделно плащаш 50-60 евро за трима, за друг хотел, палиш колата да ходиш до там, 30 евро ако е входа за трима (но май беше повече), храна да си готвиш цял ден...абе едно 150 евро най-добре ги прежали и да спиш в хотелите им. Къщичките им за 5-ма, излизат супер изгодно понякога, например 80 евро за 5ма и вклч вход за аквапарка им, без храна. Но е идеално. И са близо до зимната ривиера повечето...

# 264
  • Мнения: 1 354
Определено бих резервирала вътре в този комлекст, ако ще се ползват нещата. Друг е върпосът, че примерно 1 ден бих отделила за Загреб и може би 1 ден за някъде в околностите. Ще поразгледам опциите. 300 лв. на ден е напълно ОК за трима и щом има включени неща.

# 265
  • Berlin
  • Мнения: 11 252
Нещо около Берлин да препоръчате? Или по-точно в тази част на Германия.

Аз се включвам с Dorfhotel Fleesensee, много приятно комплексче за деца. На Ок. 2 часа с кола е от Берлин. 😊

# 266
  • Мнения: 2 447
  За парк Ефтелинг/Холандия/-много добре поднесена информация!     https://www.peter.and.bilyana.net/2015/09/17/efteling-edin-ot-na … e-v-sveta/       https://www.efteling.com/en       
http://www.cities-of-europe.com/efteling-svetyt-na-chudesata/

# 267
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Здравейте, искам да попитам за паркове и изобщо нещо интересно за деца в Лондон? Децата са на 6г и 4г. Засега сме набелязали зоологическата градина и природо-научния музей. Но се чудех дали няма детски парк тип Дисниленд в Лондон? Или някъкъв друг парк тип лунапарк или дори цирк.

# 268
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Здравейте, искам да попитам за паркове и изобщо нещо интересно за деца в Лондон? Децата са на 6г и 4г. Засега сме набелязали зоологическата градина и природо-научния музей. Но се чудех дали няма детски парк тип Дисниленд в Лондон? Или някъкъв друг парк тип лунапарк или дори цирк.

Погледни тук .  Бих добавила и Royal observatory, дори и само заради самата разходка до там.

# 269
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Сиренце, бих добавила и Science museum. Може да се пипа, реди, чопли, строи.... Нашите деца там прекараха най-много време, не искаха да излизат. Нещо като Музейко, но по-голямо.

Общи условия

Активация на акаунт