Интересни места в Европа за деца

  • 130 339
  • 762
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 59
Здравейте, искам да попитам за паркове и изобщо нещо интересно за деца в Лондон? Децата са на 6г и 4г. Засега сме набелязали зоологическата градина и природо-научния музей. Но се чудех дали няма детски парк тип Дисниленд в Лондон? Или някъкъв друг парк тип лунапарк или дори цирк.
Два страхотни парка със забавления за всяка възраст:
Леголенд - https://www.legoland.co.uk/
Chessington world of adventure - https://www.chessington.com/

# 316
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Здравейте! Последните 10 стр ги изчетох, но не видях да сте коментирали Мирабиландия. Някои от вас да са го посещавали? Да споделите впечатления и най- вече как се стига най- удачно до там. Доколкото разбрах евентуално с Уиз до Болоня. Не намерих много информация в нета. Това е полезно, но няма никъде добре описано как се стига лесно и удобно, транспорт, нощувки и т.н. https://momichetata.com/article/italianski-dni-mirabilandiya.html

# 317
  • Мнения: 743
Здравейте! Последните 10 стр ги изчетох, но не видях да сте коментирали Мирабиландия. Някои от вас да са го посещавали? Да споделите впечатления и най- вече как се стига най- удачно до там. Доколкото разбрах евентуално с Уиз до Болоня. Не намерих много информация в нета. Това е полезно, но няма никъде добре описано как се стига лесно и удобно, транспорт, нощувки и т.н. https://momichetata.com/article/italianski-dni-mirabilandiya.html
Симпатичен парк за всички вьзрасти но честно казано несравним с гардаланд,ако живееш наблизо или минаваш оттам е ок,но да тръгнеш с тази цел от друга страна ми се струва абсурдно.
Както във всички подобни места цените за храна и напитки са доста завишени но впредвид наплива цените очевидно не са проблем

# 318
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Гардаленд ходихме вече, изкарахме повече от чудесно и пак бих отишла, но исках да ги заведа на нещо друго тази година. От тук за Европа парк разбрах, но пък и там далеч не е евтино, даже мисля излиза по- скъпо. А пък  Мирабиландия имал най- голямото виенско и разни други атракции, които били по- най , затова питах за него. Така или иначе още сондирам мнения, ще правя резервации евентуално за Септември, така че има време Simple Smile

# 319
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Гардаленд ходихме вече, изкарахме повече от чудесно и пак бих отишла, но исках да ги заведа на нещо друго тази година. От тук за Европа парк разбрах, но пък и там далеч не е евтино, даже мисля излиза по- скъпо. А пък  Мирабиландия имал най- голямото виенско и разни други атракции, които били по- най , затова питах за него. Така или иначе още сондирам мнения, ще правя резервации евентуално за Септември, така че има време Simple Smile
За транспорт не мога да помогна, защото ние бяхме с кола под наем. Парка не е лош, но сравнение с Европа парк и Гардаленд е по-скучен, по-малък и леко занемарен ни се стори, но разбира се на децата  им хареса и това не им пречи да се забавляват. Плюса е, че ако го посетите през летните месеци  може да ползвате аквапарка и водните атракции там, има няколко басейна, пързалки, водопади.

# 320
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Иренка, хващаш Келогс и проверяваш за къде важат талоните 50 процента намаление Simple Smile Между другото в Холандия е пълно с всякакви увеселителни паркова и забавления за семейства - спортни, приключенски..... Виж примерно Ефтелинг. Наши приятели, които са били в много паркове в Европа и извън, най-много него харесват. За него също има талони, които правели влизането почти безплатно, но не знам къде. Ровенето в нета обикновено дава резултати Simple Smile

# 321
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
https://www.roompot.com - тук има доста идеи + настаняване за свободното време в Холандия, Германия, Белгия, Франция.. Ние бяхме в Ханза парк за 3 дни, малко е отдалечено специално за него да се отиде, но ако сте наблизо, е напълно ок. От този сайт букнах нощувки. На морето е също така, има атракции за всякакви възрасти, има и закрити, ако времето не е подходящо. На около 15-20 минути с кола наблизо има http://www.karls.de/warnsdorf.html и https://www.visitsealife.com/de/de/timmendorfer-strand/, но не сме ходили тук, само на тези в Берлин. Simple Smile

# 322
  • София
  • Мнения: 688
Да споделя и аз едно прекрасно местенце за забавления на малки и големи деца - Family Park в Австрия. 
https://www.familypark.at/en/amusement-park/

Намира се близо до Виена и е достатъчен един ден. Паркът е огромен и децата много се забавляват. Едва си тръгнахме вечерта Simple Smile  Има водни, въздушни въртележки, скоростни влакчета, криви огледала, къща на ужасите и много приказни къщи, които разказват приказки, но за съжаление само на немски...

Ние спахме във Виена и взехме бус до парка (бяхме група от 8 човека).  Използвахме българска фирма и съм страшно доволна от отношението и вниманието! След парка ни направиха и туристическа обиколка из забележителностите в града. Другите дни вече прекарахме във Виена - за там видях, че е писано какво е интересно на децата. Ние минахме през зоопарка, къщата на моретата (има невероятна гледка от последния 12 етаж) и разбира се Пратера. 

# 323
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Преди 3 дни се завърнахме от Гардаланд. Въпреки прогнозата за непрестанен дъжд, не капна изобщо през деня, докато бяхме в парка. Времето беше прекрасно: нито топло, нито студено! Ходихме по тениски.
Досега във всички увеселителни паркове сме ходили около 10 септември, за първи път сме през май и го отчитам като абсолютен плюс! Нямаше никакви хора в парка: бяхме 2 дни- петък и събота. Никъде нямаше опашки по атракциите. В събота максимума, който видях беше 5мин. Не знам дали сме имали просто късмет или по това време на годината е така, но толкова малко хора наистина не съм виждала никога.
Спахме в Гардаланд Адвенчър Хотел- не го препоръчвам изобщо. Залепени са един до друг с Гардаланд Хотел, но не са в самия парк. Сутрин и вечер има автобус на всеки 15мин до хотела, на пешеходно разстояние е около 20 мин. Хотелът не е нищо особено, има силна една и съща музика, която не спира нито сутрин нито вечер. Около Гардаланд видях прекрасни малки семейни хотели, които изглеждаха чудесно.
Ние се предвижихме с рент-а-кар от летището до парка, където както вече писах изкарахме 2 пълни дни. В неделя заведохме децата до Венеция. Наехме частен гид за 2 часа разходка, която ни показа града далеч от туристите и в истинската й красота. Разказва толкова увлекателно, че дъщеря ми още е във възторг и разказва на всички за града.
Вечерта се разходихме във Верона, вечеряхме там и се прибрахме отново в шумния ни хотел.
В понеделник закусихме на езерота Гарда и тръгнахме към летището.
Та Гардаланд в нашата семейна класация зае второ място от всички 4 посетени паркове досега. На върха все още е Европа Парк. На трето място слагаме Фантазияланд и на последно Дисниленд, Париж.
Следващият парк ще е Порт Авентура или Ефтелинг.

# 324
  • Мнения: X
LaDiDa благодаря много за класацията на парковете. За сега сме били в Гардаленд и Дисни и определено Гардаленд е в пъти по-добре от Дисни. А тази еднообразна музика за която говориш ме побърка в Дисни. Дисни е един огромен и много скъп китайски мърчандайз, който дължи популярността си на сериозен маркетинг и реклама. А всъщност не е нищо особено. В темата за Дисни ме изядоха за негативното ми мнение.
Следващият ни парк ще е Европа парк.

Последна редакция: пт, 11 май 2018, 09:17 от Анонимен

# 325
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
Дисни ми беше първият парк, който посетихме с ММ преди 10-11 години. Laughing Много ми хареса тогава. Порт Авентура беше 2рият, той също много ми хареса, повече от Дисни, ама защото имаше по-яки влакчета сигурно.

Може ли малко повече инфо за Фантазияленд и Европа парк? Разглеждах ги, но маааалко в повече ми идват нощувките като че ли. Thinking И аз деца на 7г. и 4г. дали има достатъчно забавления?

LaDiDa, а къде кацнахте? Ако се вземе хотел по езерото, дали ще има превоз до парка?

# 326
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Bliss, коментарът ти за Дисниленд е изключително точен и покриващ на 100% и моето мнение за парка: "огромен и много скъп китайски мърчандайз, който дължи популярността си на сериозен маркетинг и реклама".

Европа Парк за мен досега няма аналог, а тръгвайки бях доста предубедена за него, заради това, че не е особено популярен! Изключително красив, невероятни атракции, вкусна храна. Всичко е помислено и орагнизирано просто фантастично! Само като се сетя за него и веднага ми се иска да тръгна на там! Наистина го препоръчвам на всеки с 2 ръце!
До Европа Парк летяхме за смешни пари с Раян Еър: София-Баден Баден-София. От летището си взехме рент-а-кар автомибил и ако не ме лъже паметта за около час каране по магистрала пристигнахме в Руст.

Сега за Гардаланд отново летяхме с Раян Еър (18 евро двупосочен билет Бургас-Милано Бергамо-Бургас). Отново взехме рент-а-кар, като тук искам да отбележа, че на италианците не трябва да им се има много доверие и да имате едно наум, ако тръгнат да ви зарибяват с допълнителни екстри. Предложиха уж само за 9 евро да ми дадат кола с GPS (при положение, че винаги си ползваме навигацията от телефоните и не знам какво се вързах толкова). От уж 9 евро,  на фактурата станаха 14 на ден, след допълнителни данъци и такси. Накара ме да изчакаме 10мин, които станаха час и 10 мин. След като наистина не особено културно влязох отново в офиса все пак ни дадоха ключовете за автомобила и изненада: в колата нямаше навигация. Simple Smile Нямах време отново да влизам в офиса и го оставих за навръщане. Разбира се, върнаха допълнителната сума и заради неразборията с чакането на автомобила, като жест ни канселираха плащането за последния ден.
Та относно предвижването: с автомобил, отново по магистрала от летището до хотела, който е в парка: около час  каране. Верона е на 20-30км от парка.

# 327
  • София
  • Мнения: 435
/quote] по крайбрежието на езерото във всяко градче има минимум по една спирка на автобуса на Гардаленд. Не сме го ползвали, но винаги имаше чакащи по спирките, а и до колкото разбрах е безплатен.

Последна редакция: пт, 11 май 2018, 18:42 от edna....

# 328
  • Софето
  • Мнения: 621
Здравейте, до сега с децата сме посетили:
Гардаленд - бяха на 5год., много им хареса, много се забавлявахме, стояхме до последно, до полунощ. Парка е прекрасен и за малки и за големи. Наоколо има доста интересни места, аквариум, ЗОО и Сафари парк, голям  хубав аквапарк до Венеция, ...
Пратера - децата бяха на 6год., хареса им Виена, но Пратера не особено, малко са атракциите, на всяка се плаща отделно, беше ни скучно.
Дисниленд - бяха на 7год., 2 пълни дни изкарахме в двата парка. Останахме със смесени чувства, парка ни хареса, но чакаш 30-40мин. и получаваш забавление за 1-2мин., много чакане а къси атракции. Много ходене, децата се измориха много. Вечерното шоу е уникално.
Според  децата Гардаленд е номер 1.
Тази година началото на юли, ще посетим Европа парк за два дни. Да ми препоръчате, кои са най-интересните атракции, къде да хапваме, какво да не пропуснем. Има ли от новите 3D атракции? Миналото лято бяхме в Юнивърсъл судио в ЛА, почти всички атракции бяха ЗD, много ми хареса, беше супер забавно.

Чудя се дали да посетим и ЗОО парка в Щутгарт, заслужава ли си? Нещо друго интересно около Европа парк?

# 329
  • София
  • Мнения: 389
Зоопарка в Щутгарт съм го посещавала преди години - много ми хареса. Много красиво съчетание между флора и фауна. Предполагам, че и на децата ще им хареса..

Общи условия

Активация на акаунт