Интересни места в Европа за деца

  • 130 336
  • 762
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 4 761
Здравейте. Имам нужда от съвет дали два дни стигат за парка Астерикс. Детето тази година е юбилярник и по традиция на рождения му ден ходим в някой увеселителен парк. Този специално ни се пада много удобно на пътя между замъците по Лоара, където смятаме да отидем, и Белгия, където живеем.

Били сме в Дисниленд, Ефтелинг и Фантазия ленд, така че ако може някакво сравнение между някой от тях и Астерикс, ще ми е от полза.

Мерси предварително.

# 631
  • Софето
  • Мнения: 621
Здравейте. Имам нужда от съвет дали два дни стигат за парка Астерикс. Детето тази година е юбилярник и по традиция на рождения му ден ходим в някой увеселителен парк. Този специално ни се пада много удобно на пътя между замъците по Лоара, където смятаме да отидем, и Белгия, където живеем.

Били сме в Дисниленд, Ефтелинг и Фантазия ленд, така че ако може някакво сравнение между някой от тях и Астерикс, ще ми е от полза.

Мерси предварително.
В Ефтелинг не сме били, но е подобен на Фантазияленд, два дни са достатъчни, при добра организация и един ден ще ви стигне. Ние също го комбинирахме с “Долината на Лоара”.

# 632
  • София
  • Мнения: 791
Здравейте,
Имаме идея да посетим Gardalang през юли месец, живот и здраве. Търся отзиви?
С деца на 12, 6 и 4 г сме.

# 633
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Аз пък спонтанно купих билети за този петък към Лондон.  Там има ли увеселителен парк или нещо подобно за 13 и 16 годишни?
Също така подходящ мюзикъл за тази възраст да препоръчате?

# 634
  • Мнения: 1 118
Здравейте,
Имаме идея да посетим Gardalang през юли месец, живот и здраве. Търся отзиви?
С деца на 12, 6 и 4 г сме.
Гардаленд....Какви отзиви търсиш? Супер е. Но трябва да сте поне двама родители, тъй като малките деца ще се качват на различни атракции от голямото. Какво точно те интересува?

# 635
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Здравейте,
Имаме идея да посетим Gardalang през юли месец, живот и здраве. Търся отзиви?
С деца на 12, 6 и 4 г сме.
Хубав е паркът. Има вероятност да е доста топло по това време на годината. По атракциите чакахме повече от обявеното на табелите време.
Околността също си заслужава да се разгледа.

# 636
  • Мнения: 2 449
Здравейте,
Имаме идея да посетим Gardalang през юли месец, живот и здраве. Търся отзиви?
С деца на 12, 6 и 4 г сме.
  Бяхме миналия юли.Информация, съвети за Гардаленд, открих в тази тема, както и отговори на всичките ми въпроси,удобно  място за нощувка и т.н. https://m.bg-mamma.com/?topic=573818.645 

# 637
  • софия
  • Мнения: 25 459
Аз пък спонтанно купих билети за този петък към Лондон.  Там има ли увеселителен парк или нещо подобно за 13 и 16 годишни?
Също така подходящ мюзикъл за тази възраст да препоръчате?
Няма. Но има Лондон ай, Гринуич, паркове, пълни с "гладни" катерици и пернати.
Хемптън корт е интересно да се обиколи с гид.
Ние сме си заплюли да гледаме Мама миа (АББА), ако още го дават, когато отидем. От Цар Лъв не съм впечатлена, но всяка постановка, особено мюзикъл, е въпрос на вкус.
https://officiallondontheatre.com/tkts/?show-genre=musical
https://www.londontheatredirect.com/musicals

Последна редакция: вт, 26 апр 2022, 11:50 от zvаnchе

# 638
  • Пловдив
  • Мнения: 399
Има Леголенд на час път с обществен транспорт от Лондон. https://www.legoland.co.uk/

# 639
  • Мнения: 5 898
Аз пък спонтанно купих билети за този петък към Лондон.  Там има ли увеселителен парк или нещо подобно за 13 и 16 годишни?
Също така подходящ мюзикъл за тази възраст да препоръчате?

Ако все още си падат по Хари Потър - студиото е много готино. Има организирани посещения с включен транспорт, което е най-лесното.
Иначе Лондон е пълен с интересни музеи. За децата The Natural History Museum и The Science Museum. За възрастните освен стандартните British Museum(който става и за деца), National Portrait Gallery и The National Gallery...препоръчвам много Victoria and Albert Museum. Освен това и Бъкингам, когато е отворен за посещения.

# 640
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
Няма ли и студиата на Хари Потър до Лондон? Ако ви е интересно, проверете.

А може и да не е баш в Лондон - https://www.wbstudiotour.co.uk/

# 641
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Това ще ми е 8-мо ходене до Лондон. За щерката 5-то. Още с първото посещение са отметнати и музеи и познатите на всички must неща. Не питам за тях. Мамма миа и Цар лъв са гледани вече. Мамма миа, освен в Лондон, ходихме да гледаме и в Атина.
Затова въпросът ми е по-скоро за Лондон за напреднали. Някакви потайни неща, извън масовия туризъм.
Ето това Хари Потър студио не го бях чувала. Сега ще го разгледам.
Преди малко попаднах и на Thorpe Park. Отзиви от някой, който го е посещавал?

# 642
  • Мнения: 4 761
Здравейте. Имам нужда от съвет дали два дни стигат за парка Астерикс. Детето тази година е юбилярник и по традиция на рождения му ден ходим в някой увеселителен парк. Този специално ни се пада много удобно на пътя между замъците по Лоара, където смятаме да отидем, и Белгия, където живеем.

Били сме в Дисниленд, Ефтелинг и Фантазия ленд, така че ако може някакво сравнение между някой от тях и Астерикс, ще ми е от полза.

Мерси предварително.
В Ефтелинг не сме били, но е подобен на Фантазияленд, два дни са достатъчни, при добра организация и един ден ще ви стигне. Ние също го комбинирахме с “Долината на Лоара”.

Благодаря, Малена. Ние дефакто ще пристигнем към обяд в събота и ще си тръгнем следобед в неделя. Чудя се дали да не си тръгнем в понеделник, макар че това ще ме затрудни леко логистично - аз трябва да съм на работа в понеделник, а детето - на лятна занималня.

# 643
  • Мнения: 5 898
Това ще ми е 8-мо ходене до Лондон. За щерката 5-то. Още с първото посещение са отметнати и музеи и познатите на всички must неща. Не питам за тях. Мамма миа и Цар лъв са гледани вече. Мамма миа, освен в Лондон, ходихме да гледаме и в Атина.
Затова въпросът ми е по-скоро за Лондон за напреднали. Някакви потайни неща, извън масовия туризъм.
Ето това Хари Потър студио не го бях чувала. Сега ще го разгледам.
Преди малко попаднах и на Thorpe Park. Отзиви от някой, който го е посещавал?

Извинявам се, че се опитах да помогна. Хари Потър студио е атракция от 2010 г. и не е потайна и немасов туризъм

Има всякакви други неща за правене - Гринуич, Кю гардънс, лодка по реката до Уиндзор, но предполагам и тях сте ги отметнали. Wink

# 644
  • Мнения: 4 761
Това ще ми е 8-мо ходене до Лондон. За щерката 5-то. Още с първото посещение са отметнати и музеи и познатите на всички must неща. Не питам за тях. Мамма миа и Цар лъв са гледани вече. Мамма миа, освен в Лондон, ходихме да гледаме и в Атина.
Затова въпросът ми е по-скоро за Лондон за напреднали. Някакви потайни неща, извън масовия туризъм.
Ето това Хари Потър студио не го бях чувала. Сега ще го разгледам.
Преди малко попаднах и на Thorpe Park. Отзиви от някой, който го е посещавал?

Ами пак посетете музеите. Това не са места, които с едно посещение се изчерпват. А и детето, което явно е по-голямо от предходните пет пъти, със сигурност ще погледне с други очи на експозициите.

На мен много ми хареса Уиндзор. Гледала съм 'Фантома на операта' и съм била на концерт на Джон Бон Джоуви през далечната 2010 г. Отворете програмата на Арена О2 и можете да си харесате нещо, съмнявам се обаче, че ще има билети.

Фенси, мерси за споделените идеи. Все още не съм водила детето в Лондон, при все че учи в двуезично училищен и сме на около час и половина с влака. Но се надявам скоро да му дойде времето.

Общи условия

Активация на акаунт