Фотография - 74

  • 41 643
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 122
съгласна съм, че рядко се "чува" критика под кадрите
аз не съм от напредналите, но винаги се старая да коментирам снимките на по-новите момичета тук
и груповото оценяване важи навсякъде- и тук, и във ФФ, фотокулт и другите /ако има такива/ неизбежно е просто
много често аз  съм самата съм се чудила на разни снимки по които се въздиша, какво толкова се е харесало във снимката, но ако има позитивни коментари как да изпльоскаш ни в клин ни в ръкав- абе ... еди кое си не е ок
навремето когато започнах да пиша в темата бях много тъжна, че никой не ми пише под снимките, сега след времето прекарано сред вас обаче съм сигурна, че и аз не бих си ги коментирала  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 0
И  в този  дух на взаимопомощ - никой ли няма да ми заеме една светка за два  дена?

Иначе  време  беше - отдавна никой не е повдигал  въпроса за коментарите.

Мен ме подминават като празна  спирка във  фликър, но вероятно това  е, защото съм стигнала съвършенството Joy

Нищи ли сме го толкова   пъти,   ще бъде чудесно да видя , че някой   го прави,  аз си признавам, че съм изморена Peace

# 32
  • Мнения: 2 122
Джали, аз ще ти заема бе Simple Smile  Mr. Green  само пиши адрес на ЛС и за кога ти трябва точно
и аз твои кадри например не виждам във Фликр не виждам, като качиш тук се опитвам да отворя, но ми казва, че нямам права

# 33
  • Мнения: 11 322
Чудех се и аз кога ще има възгласи за и против коментарите и качеството им. Joy
Малена, честита придобивка!  Peace
Мен ме чака като се прибера един 70-200 на 2,8.
Запис с едно кадро от импровизираната сесия на племенника ми

_ABC3015a von Kate Weber photography auf Flickr

# 34
  • Мнения: 875
е, каква критика... гледаш, че някой си е лепнал еди коя си photography... знаеш ли го снима ли клиенти, не ли. не става да се изцепиш. после гледаш на същия този профи, че почти всяка снимка си има по някой кусур, ама пак - да кажеш ли, да не кажеш ли. изкажеш се някъде, после ни вопъл ни стон от автора. лесно е да ревеш "искам критика", но не е толкова лесно да я даваш. а и това сме го обсъждали безброй пъти...

# 35
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ами да момо, точно това имам предвид  Hug
Снимат хората "за пари", а реално като погледнеш кадър и  виждаш ,че има кусури! Какво като клиентите си го харесват, те най-често нямат око за дребни грешки и детайли.
Но ако го погледне някой разбиращ и се хваща за главата. Нета е пълен с "фотографи" , които изкарват пари от това, но си мисля, не им ли е нужно някой просто да им каже - ей, виж, бъркаш тук и тук..просто с цел да станат по-добри в "работата " си.
Иначе да, хиляди пъти  е дъвкана темата. Но понеже като гледам няма възход ,та затова си мисля- да се поразкършим малко   Thinking
Джали ,навремето ти , ейдж, муцуна, фрий, линда ,милена, луиза, момо и със сигурност пропускам още момичета, идвадихте пръчката и ме шляпахте, за което винаги ще бъда благодарна. И да, вярно е, че писва, все пак това са толкова години - едно и също, едно и също, като развалена плоча, а декиш- цъ  Laughing

# 36
  • Мнения: 0
Мини,  ти не си ли в  Стара  Загора? ще ида на лични да не спамя,  ако  не намеря в София, ще съм ти крайно благодарна:))) Може да не се наложи изобщо да я извадя, но си имам причини да не хващам тотална вяра на моята вече,  а пък ми е  важно:)))

Деска,  дерзай мила, но силно се съмнявам, че  ще има успех  тази инициатива, понеже тоя филм го гледаме вече  има   7-8  години Joy

Истината  я  каза  точно в  две изречения Joe Buissink "не спирайте да се учите,   да се опитвате  и да се развивате", та човек, който иска - намира начин... Истината е, че  тука в темата   се заформи  едва ли не  неписано  училище  по фотография,   но когато се получи така, че  всеки  буквално закупил си камера  след  няколко   месеца е  Photography  и снима   за пари, някак не върви  да   критикуваш, защото  видно човека  си е преценил, че се е  изучил.
Различни  са ни вече мярките просто:)))

Допълвам се: и да,  особено мълчанието на автора , след като си  си направил труда  да кажеш нещо конструктивно, мен лично ме лишава напълно от  желание  да казвам кавото и да е.

Последна редакция: нд, 12 авг 2012, 12:36 от Джали

# 37
  • Мнения: 4 915
Аз лично давам критика там, където знам, че ще се приеме или поне осмисли. Преди давах неизбирателно, но както казва Момо - или мълчание и подминаване, или "на клиента така му харесва/така искаше"...
Някои обясняват, аз също се обяснявам, ако идеята явно е неясна или останала неразбрана. Това не значи, че критиката не е добре дошла. Но ако няма отзвук никакъв, или той е в стил "това е за клиент", няма много смисъл да влагаш време да пишеш нещо различно.

Има и друго - има си хора с изграден вече стил на обработка. На мен може да не ми допада, но ако съм видяла, че това си е ОК за автора и си е наложено с месеци и години вече, няма смисъл да пиша - цветовете не са ок примерно, изтрещели/помътнели са. Все пак това си е виждане на автора.
Ако композиционно нещо ми вади очите - ще го кажа.
За клъцнати крайници май вече няма смисъл да говорим. Авторът си го знае, но "така се е случило".
Личен мой избор е да не качвам нищо, дори не обработвам с клъцнати ръце/крака, но пък аз снимам само за себе си, мога да повторя или просто да махна с ръка.

Освен всичко това горе, просто не ми остава и време, и желание. Има наистина изпипани кадри, но когато те са в поредицата "изпипани кадри" на един автор, и не се отличават от общия му стил на изпипаност, това не ме провокира да пиша 20-30 пъти колко са хубави примерно под всеки нов кадър.  Laughing
Ако видя нещо интересно и различно - пиша. Грабват ме идеите и историите.

П.П. Писали сме с Клавел.

# 38
  • Мнения: 2 456
Един гол запис от мен.

Продадох си тялото и сега две седмици ще съм без камера.

По темата за критика- има хора отворени за нея и такива, които само си мислят, че са...
Много често ми се подминават снимки, въпроси или мнение, но нито се обиждам, нито ми прави впечатление...приемам, че на никой не му се занимава с мен и така Wink Понякога получавам критика, която не разбирам, друг път ми се дават много ценни съвети... нищо не е само черно или само бяло.  Знам, че имам много какво да уча, а й както казва мъжа ми : "аз 15 години уча и нищо не знам, ти искаш за 1-2 да добиеш самочувствие..."- слизам на земята и се мобилизирам да му докажа обратното... или пък губя интерес за неизвестен период от време Wink

# 39
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Мдааа ми тогава тези научените що идват в нашето училище, а да ги питам аз  Laughing
Само за да чуят, ауууууууу колко красив модел. Е, да ама това е заслуга на модела, не на фотографа  Mr. Green
Както и да е, бях провокирана точно от "кадри за клиенти" и затова подпалих  ooooh!
и след изгледания лайф ..хората как се стараят, стремят, жадни да направят "онзи кадър". Май забравих, че сме в БГ Naughty
Явно аз съм станала по-критична към собствените си кадри затова гледам и с други очи на чуждото творчество.

# 40
  • Мнения: 6 039
Simple Smile на мен пък ми е едно позитивно и пиша под снимки, които срещна, само ако много ме кефят.
За някои много ме сърбят ръцете, но както казва Free Soul, като виждаш, че това е тенденция при автора, си казваш, че няма смисъл. Все едно мен да ме убеждава някой, че цветовете ми вадят очи и трябва да ги успокоя Mr. Green такова ми е усещането, такива си ги правя.  Embarassed
Малко ме учудвате с твърденията, че във Фликр нещата вървят зле или зациклят. Повечето неща на контактите ми наистина много ми харесват. Смятам, че развитие има.  Mr. Green освен ако аз не съм зациклила и това, което виждам да ми е достатъчно Simple Smile
Абе, казах ви, позитивно съм настроена, не ми се критикува за неща, които всеки знае.


Мен ме подминават като празна  спирка във  фликър, но вероятно това  е, защото съм стигнала съвършенството Joy

и мен, а теб те подминавам, защото ти завиждам Simple Smile

# 41
  • Мнения: 0
Джали Теб ако те подминават, аз какво да кажа, но явно съм по-добра и от теб Laughing
momo Това, че някой снима за пари или както казваш вече е photography, хич не означава че го прави добре и че няма нужда да му се каже къде бърка.
И какво значи "клиента така го иска", в крайна сметка "фотографа" определя кое е фотографското и стойностното и го поднася така че клиентът да го поиска, ако вече и той(фотографа) не е наясно за кво иде реч проблема става голям.
Както каза Госпожичка Клавèл пълно е "фотографи", ама в двойни кавички навсякъде из нета, просто някакъв ужас.
Цитат
особено мълчанието на автора , след като си  си направил труда  да кажеш нещо конструктивно, мен лично ме лишава напълно от  желание  да казвам каквото и да е.
Разбирам те прекрасно.
Дано с това явно поредно повдигане на тази тема, хората да се замислят първо над собствените си снимки и да оценяват снимките на другите по достойнство, защото на всички ни е приятно да отнесем 20-30 чудни коментарчета под снимките, но това не помага, по0скоро пречи!

# 42
  • Мнения: 6 039
Аа, но ние не сме мазохисти и всеки иска да получи потупване по рамото, особено когато се е постарал. Ако не се е постарал, сигурно все му е тая. Много често коментарите са дребнави или пречупени през призмата на критикуващия.
Със сигурност мога да изкритикувам снимките на всички фотографи, чиийто лайфове гледаме, но това няма да има никакво значение нито за мен, нито за тях.
Аз вярвам, че коментарите "ох! ах! прекрасно!" са искрени, което значи, че си има хора, които могат да оценят снимка, която аз намирам за кофти.

# 43
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ххахха Малена , позитивно ти е щот си с Марк 3. И на мен ми беше позитивно до вчера , докато те прочета  Joy Joy Joy Joy и виж после кво стана   Mr. Green
Между другото и аз пиша вече само под снимки, които ме кефят !

# 44
  • Мнения: 6 039
Ххахха Малена , позитивно ти е щот си с Марк 3. И на мен ми беше позитивно до вчера , докато те прочета  Joy Joy Joy Joy и виж после кво стана   Mr. Green
Между другото и аз пиша вече само под снимки, които ме кефят !

О, да! Напълно си права! Чувствам се заредана и окрилена и това само благодарение на един мъж и едно тяло (не моето)
 Joy Joy Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт