Майчета от Варна, внимавайте

  • 1 565
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 629
Не знам кой за какво се бори, имам предвид лекарите и изявленията им, но В "Св. Анна", т.е. Окръжна нещата определено не са розови. И друг път съм казвала, че там не ти помагат да кърмиш, а отделените боксове с бебета намирам за пълна глупост. Родилното отделение - 1 етаж, е твърде малко за потока родилки и бебета. Персоналът им не достига. Не знам откога не са карали опресняващи курсове, но определено имат нужда - визирам акушерките, грижещи се за новородените. Видях как сестрата "затапи" детето ми, което плачеше, с приспособен биберон от накрайник за шише Shocked Съветваха ме да му давам глюкоза, да не кърмя нощем...и т.н. Не съм доволна нито от персонала, нито от условията в тази болница.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Вижте, никой не е казал, че нещата в Окръжна /или някоя друга държавна болница/ са "розови", а още по-малко перфектни, много съм далеч от тая идея.
На всички е известно, че ако си платят съоветната сума, /не зная колко/ съвсем надлежно и легално в "Майчин дом" или във ВИП-а на АГ ще бъдат "обслужени" като принцеси.
Тъй като избора във Варна за раждане като редови, здравно осигурен гражданин, е ограничен, то алтернативите са  АГ или Окръжна, нали?

Та имам база за сравнение, тъй като съм лежала и в двете болници. Не съм плащала пари на никого!!!
В АГ пред очите ми се извършваха уговорки каква сума да се заплати. Дори имаше пазарене, като цената от 500, падна на 250лв. И тъй като ромките плащаха, те бяха заобградени с огромно внимание. Мен сякаш ме нямаше, нали съм "наготово". Има някои доктори, които още малко ще те напсуват, защото примерно ти е трудно да ходиш след операция и т.н.
И каква хигиена само - един път дневно почистване, но без метене, само с един мокър парцал и огромна злоба... /???/
След операцията ми /от киста/ бях поверена в ръцете на едни мили момичета-стажантки, около 20 годишнш симпатяги, които, честно ви казвам се учиха на мен как се сменя превръзка, как се бият инжекции и т.н.
И друго: моя добра приятелка ражда там през март 2005. Бебенцата стоят при майка си. Още щом се е посвестила от упойката на моята аверка са и връчили бебето /първо дете/, без обяснение как да го кърми и други "подробности". Акушерките само са взимали бебето да го къпят, и после пак при мама. Приятелката ми беше съсипана и почти се поболя, защото така и не успя да закърми детето, а грубото отношение на персонала допълнително е усилио депресията й.
Преценете сами кое е по-подходящо дали детето да е при майка си или за него да се грижат акушерките.
Не искам да хваля никого, но поради породилия се спор ще повторя и дообесня:
Аз раждах в Окръжна и се радвам, че направих добър избор. БЕЗ УГОВОРКИ С ДОКТОРИ. Наложи ми се спешно секцио посред нощ. За 30 мин. се сформира екипа. Оперира ме шефът на отделението, който не бе на смяна, а дойде специално заради операцията.  Не чух лоши думи от никого, дори напротив виждайки ме че треперя се опитаха да ме успокоят....
В следващите дни отново лично опериращия доктор извършваше визитациите. Също той самия свали конците. В АГ това го правят стажанти!

Това е. Факти.







# 17
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
dolly, няма спор тука, поне не искам да провокирам такъв "ОКРБ или АГ"? Simple Smile
Идеята на постинга ми беше, че ние майките изпадаме едва ли не в безтегловност след раждането и бидейки безкрайно благодарни (поне аз така се чувствах) на хората помогнали ни да преминем през това преживяване, понякога пропускаме детайли, важни подробности ако щете.А нали знаете, малките камъчета преобръщат колата.

# 18
  • Мнения: 181
 LaughingПоредния опит от страна на ръководството на АГ-то да,привлече мамите да раждат там LaughingРеномето на тази болница в последните год. никак не е розово :lolАз самата ходих на безплатни курсове в АГ,водени от главната акушерка Laughingцелта ми се струваше че беше скрита агитация-многократно ни беше казвано, че колегите от ОКРБ нямяли нужната апаратура ако не дай си боже стане нещо с бебо, че при тях имало големи специалисти и какво ли още не LaughingА, ако разбереше че,някоя от мамите на курса е родила в ОКРБ беше видимо огорчена и това от наша страна не било коректно  EmbarassedВъпреки всичко родих в ОКРБ и не съжалявам,без уговорки, без рушвети, с подобаващо внимание. LaughingНе казвам че и там е розово,но всеки сам си решава къде да роди все пак Laughing

# 19
  • Мнения: 1 425
Джиджи не знам кога си раждала и защо не са те пускали при бебето, но аз когато родих нямаше такава забрана, само да ревнеше някое бебе и майката търчеше при него. Влизала съм дори когато е измито и не усещах никаква миризма. Дори имах една малко комична ситуация  Laughing Моята принцеса взе да хълца, дадох й водичка, но не спря и хукнах да търся лекар из отделението. Дойде дежурната и ми обясни, че е нормално бебето да хълца, че няма нищо страшно, че от водичката ще спре. Беше много мила.
Може нещата и там да са се променили  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 574
Света Анна мисля че е още една частна болница, както и Майчин дом, бяха ми казали за нея, но не знам къде се намира. Окръжна болница си е Окръжна, аз раждах там и бях много доволна, дори лекарката която си наех, дойде извън работно време и не ми взе и 1лв. за цялата процедура. А и през целия ми престой там 4 дена, всичко беше супер и отношението и чистотата, и лекарите са на ниво и нямаше инциденти с бебетата. А да не говорим, че всички се натискаха да раждат там и се налага да чакаш за легло, дори се е налагало да връщат бременни поради липса на легла.
Когато раждах там отделението беше в ремонт и бяхме преместени в онкологичният блок до светофара.Имаше голям наплив от родилки ,но ги пращаха в АГ-то,защото нямаше места.Всичко си беше на ниво и съм изключително доволна.Вярно е ,че като се роди дете с проблем ,за който нямат апаратура винаги го пращат в АГ. Не виждам никаква причина заради това да тръбят толкова. Защо не си покажат в АГ-то броя и ПРИЧИНИТЕ за смъртните случеи при тях. Моя приятелка беше крайно разочерована от тях. Тя и бебето бяха зле и казваха ей така,просто ,че щтели да умрът ама тати да донесе торбите и ДА НЕ ЗАБРАВИ!!!!!!!
Смятам ,че навсякъде има по някой боклук,но си оставам фен на ОБ.

# 21
  • Мнения: 844
Абсолютно подкрепям горното мнение! newsm10

# 22
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Джиджи не знам кога си раждала и защо не са те пускали при бебето, но аз когато родих нямаше такава забрана, само да ревнеше някое бебе и майката търчеше при него. Влизала съм дори когато е измито и не усещах никаква миризма. Дори имах една малко комична ситуация Laughing Моята принцеса взе да хълца, дадох й водичка, но не спря и хукнах да търся лекар из отделението. Дойде дежурната и ми обясни, че е нормално бебето да хълца, че няма нищо страшно, че от водичката ще спре. Беше много мила.
Може нещата и там да са се променили Rolling Eyes
Цвете, съдейки по лентичката ти, 2 месеца след теб, някъде съм раждала.Не вярвам обаче за 2 месеца да са се променили толкова драстично нещата.Просто явно си имала късмет да получиш добро отношение и професионализъм.
Аз когато лежах, не пускаха при бебетата, защото бяха след поредната вътреболнична инфекция и ги бяха натегнали яко.В това няма лошо, де, стига акушерките да си вършеха работата.Всички обаче бяха адски изнервени, което явно рефлектираше върху пациентите им обаче.Лично на мен една акушерка( на която няма да спомена името, защото беше единствената, която се държеше добре) ми обясняваше как заплатите им били ниски и "нямали стимул" да си вършат работата.Това донякъде го разбирам, добре...макар че никой от пациентите няма вина за това.Но съгласете се, че е недопустимо да храниш бебе в кувьоз с шише,(от онези болничните, стъклени, с каучуков биберон с огромна дупка) подпряно на сгъната на 4 пелена и то да се дави и повръща безпомощно, докато акушерката пуши цигара някъде примерно.Е, повярвайте ми, не ми издържаха нервите тогава. Close.Мога още да пиша, но не искам да всявам смут...
Моля ви, не превръщайте темата в поредният спор "ОкрБ или АГ"!!!Професионализъм и непрофесионализъм съществуват навсякъде, въпросът е последният да не води до фатални последствия, защото тогава няма значение коя е болницата.....

П.П.И за да не си помислите, че съм фен ма АГ, и там съм лежала, по друг повод, положението не е много различно.

Общи условия

Активация на акаунт