Високи нива на DHEA-s и FSH

  • 14 020
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 50
Привет, момичета!
Надявам се някой да е по-запознат от мен и да може да ми даде мнение.
През октомври изследвах FSH (4ти ден от МЦ) и стойността беше 3.38. (Изследвах и други хормони, всичко беше в норми).
Сега готвя документи за фонда ин витро и пуснах ново FSH, тъй като старото е правено преди повече от 3 месеца. На 5-ти ден от МЦ стойността на FSH излезе 13.74.
Въпросът ми е - какви може да са причините да се повиши и възможно ли е другият месец просто да спадне?
Единственото, което чета за този хормон е, че е свързан с изчерпването на яйчниковия резерв, но се следя вече втора година и всеки месец имам овулация, както и повече от един фоликул, дори понякога са по два от един яйчник. На 30г. съм.
Като цяло въпросът ми е какво може да е предизвикало повишението и може ли както се е повишил, така и да се върне в норми? На следващия МЦ мисля пак да пусна едно изследване.
Благодаря!

# 16
  • София
  • Мнения: 10 704
Може да е инцидентно. Повторете изследването само че на 3ти ден от мц. Това е денят за изследване да репродуктивни хормони. Дори 2ри ден е по- добре от 5ти.
Пушите ли? Цигарите вдигат фсх

# 17
  • Мнения: 50
Не, не пуша. И аз мисля да го повторя. Благодаря за отговора  Simple Smile

# 18
  • Варна
  • Мнения: 249
Здравейте,

Ние правим опит за второ бебе и понеже предишният път имах леки отклонения, пуснах изследвания.
Не са цветущи, записах час при ендокринолога за 26 септември

Изследванията са правени на 3 ден от МЦ.

TSH e 2,64 като пия 50мг еутирокс, ще го увеличавам
LH - 6.53  реф. Фол до 12.6
FSH - 12.5 реф Фол:доpg/ml 12,5 (средата на май спрях противозачатъчните, все се надявам, че от това е високо)
Estradiol - 53.54 pg/ml Фол:12,5-166
Testosterone - 0.21 ng/ml Жени:0.06 - 0.82
DHEA-S - 8.30   mcmol/l при горна граница 7.7
Androstendion - 2.00   ng/ml реф. 0.75- 3.89

Пролактина нарочно не пуснах, защото пускахме и на детето изследвания за дет.градина и беше голяма истерия.
Забравих да пусна прогестерона, но др. месец ще ги пусна всичките наново.

Преди т4г пусках
Инхибин - 113, при реф над 45
Антимюлеров - 1,51, при реф над 0,7
Като се има предвид, че 9 месеца съм била бременна и още година без цикъл заради кърменето, не вярвам, че за 2 години нещата кой знае колко са се влошили. Но ако и следващите месеци ФСХто е все високо ще ги пусна пак.

Имам лек ИР, почнах наново на своя глава с метфогамма 2 х 500мг и предния път вземах така. Като пусна и пролактина, ако ендо-то каже ще го пия и гадния бромокриптин (от него ми изпада косата, добре че после забременях и се по възвърна )

Какво още бихте ме посъветвали? Това DHEA-S ме притеснява. Предният път гледам, че е било около 6, сега 8.30...

Общи условия

Активация на акаунт