Трудно проговаряне -тема 8

  • 41 285
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 630
Alexal  аз наскоро пробвах да се тръшкам и пищя както тя прави. Първоначално се изнерви, но сега и става смешно и ми се смее.  Но прекратява нервните изблици. Разбира се всяко дете е различно, както и че нещата търпят промени...На мен също ми е трудно да я игнорирам и по тази причина тя пищи и се тръшка само при мен. Tired Това с имитирането как прави тя някоя мама във форума беше споделила. И като видях как баща и я имитира, като пищи и той пищи, и тя спира, гледа го очудено и го пита "Защо викаш."
За рибеното масло аз и давах капсулки(тях ги срязвам) и тях разреждах с 2 мл сок. Колкото да мога да и го впръскам със спринцовката  Mr. Green. Не иска да ги гълта, а е толкова гадно Sick. Само първия път го изплю и вика "либка..гадноооооо". После набързо и насила даже  Mr. Green

# 61
  • София
  • Мнения: 2 082
Това с кърменето е пълна глупост,  синът ми не е кърмен!/т.е цедях и давах кърма, не директно от гърда/. Също борави с лява ръка ако има връзка.

Много крайно изказване  Naughty За мен има логика в обясненията на специалистите, и споделям с другите момичета каквото знам, все пак това е целта на форума. Това, което за един е глупост, за друг е важно  Peace

И аз започвам да го имитирам, когато започва да се тръшка и да пищи и реве. И той започва "Мама неее"  Mr. Green и съответно спира. И аз не се сещам кой го беше споделил, но върши работа и благодаря за идеята  Hug

И преди съм писала, че давам това и съм доволна.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 249
Методът действа, по подобен начин има програма, която работи с аутистични деца.
Онзи ден, въпреки, че ме беше доста страх бях впечатлена от малкото диваненце. Този номер вече го е затвърдил. Стъпва уверено и внимава. Изумих се обаче от този Видя едни каки да го правят. Обърнах се за секунди и го гледам как нашия тръгнал след каките...Вече снимам постиженията, за да мога да дам за следващата реоценка и снимков материал Simple Smile

# 63
  • Мнения: 1 630
 Shocked аз сигурно инфаркт щях да получа. Браво на малкия. Моята би я било страх и ще ме извика предполагам. "мамо остай тоуа стол". Аз я подсещам, че иска да каже да стана, а тя ми вика. "Да. Мамо стани. Стана" ooooh!.
ЕЕе сериозно...явно по - рано трябваше да пробвам споделеното. Е вече спокойно ще го прилагам. Поне писъците си спестявам ....тя така искрено се забавлява като я имитирам, че се чудя дали разбира, че не е хубаво.  newsm78 Къде може да се прочета повече по въпроса?

# 64
  • Мнения: 329
n_alex76, благодаря ти за отговора. Знам, че е индивидуално, но ми беше интересно какви комбинации са ви направили. Ти беше споменала, че твоята принцеса е прояла някои неща след като си започнала да й даваш есенциите. Би ли споделила, на коя есенция се дължи.

Макс не се тръшка и не сме имали особени проблеми с това. Обаче ние не можем да възпрем дивашките му викове от радост и щастие. Когато е много радостен скача и вика доста силно. Като му направим забележка да не вика спира, но след малко пак е същото. Предполагам, че като се научи да се изразява с думи ще овладеем тази му емоция. Според психоложката тя е доста полезна всъщност и тя се надява да не го подтиснат в детската за да не пречи на другите. Той така споделя милия когато нещо много го развълнува.

Доника, страхотен акробат е Гого Grinning И Макси има подобни заложби, много се катери и е адски внимателен, но аз нямам време покрай малката да го водя на места, където да развива тези си способности.

Последна редакция: пт, 17 авг 2012, 14:12 от wondergirl

# 65
  • Мнения: 48
Не знам и аз момичета надявам се и сама се опитвам да се успокоя, че това е труден период, който ще отмине все някога... като изляза с малкия на д.площадка и гледам как майки се ядосват,че децата им постоянно викат мамо това.., мамо онова.. А аз се моля да чуя това някога
Първо се успокой,защото децата усещат всяко едно настроение!Не само искам да ти дам надежда,че и ти ще чуеш мамо това,...мамо онова..,а и искам да споделя с всички ви своя опит в борбата...Дъщеричката ми е почти на 4.До скоро не обелваше ни дума,ни звук....Диагностицирана е,вече 4 месеца работим със специалисти.Много добре знам как се чувстваш в парка край другите майки с непрекъснато бърборещи деца!Искам само да ти кажя да вярваш,че ще се случи....и ще се случи....

Само от три дни чувам ''мамо'',а толкова дълго го чаках... Cry

# 66
  • Мнения: 2 860
уондъргърл, и ние сме така с това крещене. Когато много се зарадва започва да крещи и не спира. Мен чак ме хвана страх, че не е нещо нормално, викам си неадекватна реакция има. А то явно си било нормално. Успокоих се.
Дидна–87, разкажи малко повече за детенцето ти, имало ли е проблеми, каква е диагнозата, как е двигателно, как се развива.

# 67
  • Мнения: 48
Почти на 4 год.,не говори и сякаш не разбира нищо.Държи се неадекватно и много по различно от връсниците си.Диагнозата и е задръжка в психическото развитие.Физически е много добре.До година и половина всичко вървеше добре.Изведнъж спря да произнася и малкото думички,които беше научила.....започнаха съмнения че не чува,изследвания,болници.....всичко и е ОК!Последва консултация в детска неврологична клиника с всички нужни иследвания....и там всичко ок!Последно психологична клиника и най-накрая имаме диагноза!Диагностицираният проблем е наполовина решен проблем,ми казваше директорката на детската градина.Така си е!С точна диагноза вече знаем с какви специалисти да работим,как да се държим с нея,как да я разбираме и най-вече как да и помогнем!Въпреки всичко посещава масова детска градина.Само от 4 месеца работим с психолог,от още по скоро и с логопед и започна да произнася първите си срички,а ето че от няколко дни най-сетне чувам ''мамо''

# 68
  • Мнения: 143
Alexal ,с каква диагноза сте?При нас е същото това пищене,влязло ми е в мозъка вече.От доста време го имаме с надеждата да отшуми...При нас съм забелязала,че пищенето започва когато кажа думата "Не"Не така" и т.н .При вас кога започва да пищи детето,забеляза ли си?Ние сме с диагноза ГРР.

# 69
  • София
  • Мнения: 6 252
Здравейте момичета,
изгубих се, но много напрежение в моята работа и не смогвам изобщо да отворя форума. Вчера мислех поне новата тема да изчета (за която много благодаря на Доника), но стигнах до 2-ра страница и не ме оставят на мира диванетата. Така, че извинявайте ако не съм по темата и ако ви занимавам само с НАС, но ще пиша с цел ако някой следи как върви развитието при мой Жоро.

Жоро не ходи от 2-3 месеца на логопед (по финансови причини). Хубавото е че говори вече "всичко" за неговата възраст. Пиша в кавички, защото под всичко имам предвид смислово. Като произнасяне има много какво да се желае, като подредба на изреченията и граматически прави малко грешки (изпуска някои предлози или заменя думички: ДАЙ НАС, вместо ДАЙ НИ, но ДАЙ МИ е вече усвоено). Бърбори непрекъснато, което води до все нови и нови подтижения и това много ме радва. Когато не му изнася да го поправям и да се опита да произнася правилно се фръцва с думите: НЕ ВОРЯ ТЕБЕ! (не говоря с тебе).

Пазари се от сега за подарък от дядо Коледа, което очаквах от 2 години поне и много ме радва.

На морето решаваше да си слага моята сламена шапка, слънчеви очила, плажна рокля и джапанки да прави шоупрограма пред познати и непознати, имитирайки ме ...

Все пак се оказа едно доста чувствително, любеобвилно и срамежливо дете. Непрекъснато ме търси да се гуши в мен, да ме целува, да ме прегръща.

Категорично каза, че няма да ходи на детска градина, като обясни че там имало "един глупак", който го дразни, защото като седнел той сядал върху него, като легнел на земята той лягал върху него, като отидел да пишка той отивал да пишка в неговата тоалетна ...

Сега се чудя как да му организирам зимата ежедневието, защото виждам, че когато е по-спокоен учи и се развива по-добре. Но в същото време да не губи контакт с други деца.

Това е в общи линии, мисля че в момента най-големия му проблем е артикулацията, пък дали като порасне няма да се борим с едипов комплекс ще му мислим  Mr. Green

# 70
  • София
  • Мнения: 3 249
Всички пищят. Не е нужна диагноза. Приятелчето на Гого, което разбира абсолютно всичко и проговори късно и то пищеше и пищи. И Гого пищи. Просто криза на 2-3 годишните Wink Ама се свиква Rolling Eyes
Миа, радвам се, че се разписа  Hug

# 71
  • Мнения: 514
Alexal ,с каква диагноза сте?При нас е същото това пищене,влязло ми е в мозъка вече.От доста време го имаме с надеждата да отшуми...При нас съм забелязала,че пищенето започва когато кажа думата "Не"Не така" и т.н .При вас кога започва да пищи детето,забеляза ли си?Ние сме с диагноза ГРР.
Ние нямаме диагноза, в началото беше моторна алалия,но се отхвърли.Всичко било в норма,но няма говор.Сега ще ходим на обследване,когато стане на 3г. и 3 м.,т.е. имаме 3 месеца за подобряване на нещата.И аз се тръшках с нея,но това не помага особено при нас.Прави го,когато иска да отиде някъде,където аз не позволявам или не й давам нещо.За една секунда извиква толкова силно,че няма човек наоколо ,който да не ни погледне Sad

# 72
  • Мнения: 2 860
При нас крещенето и ревене се получават като й кажа не, започва й да се тръшка. Хора ни спират по улиците да й говорят. Отделно крещи от емоция, от радост, нали не може да говори милата, така се изразява.

# 73
  • Мнения: 553
Вчера бяхме на заведение с децата - имаше детски кът за дребния и се събрахме с едни приятели. Та по повод крещенето - и децата в норма крещяха от емоция и се тръшкаха здраво... повече и от моя лигоч Laughing
Дайте идеи как да накарам дреното да хареса гърнето - голям проблем ми е това Embarassed Виждам го, че вече може да стиска и да задържа, но като тръгна да го слагам на тоалетната или на гърне - изпада в истерия, търчи по гол г.. и сам прави опити да си сложи памперс hahaha Сега като тръгне на ясла и почне да вдига и другите деца от гърнетата ще стане страшно Crazy Вчера научи всички деца от детския кът на простотиите, които прави hahaha Вместо той да попие нещо добро от тях... ooooh!

# 74
  • Мнения: 48
Alexal ,с каква диагноза сте?При нас е същото това пищене,влязло ми е в мозъка вече.От доста време го имаме с надеждата да отшуми...При нас съм забелязала,че пищенето започва когато кажа думата "Не"Не така" и т.н .При вас кога започва да пищи детето,забеляза ли си?Ние сме с диагноза ГРР.
Ние нямаме диагноза, в началото беше моторна алалия,но се отхвърли.Всичко било в норма,но няма говор.Сега ще ходим на обследване,когато стане на 3г. и 3 м.,т.е. имаме 3 месеца за подобряване на нещата.И аз се тръшках с нея,но това не помага особено при нас.Прави го,когато иска да отиде някъде,където аз не позволявам или не й давам нещо.За една секунда извиква толкова силно,че няма човек наоколо ,който да не ни погледне Sad
Alexal,съветвам те да се консултираш с психолог.Има си начини за справяне с всичко,които не всеки владее.Не само ме научи как да се справям с писаците и тръшкането,а и как малко по малко да ги елиминираме напълно.......
Стана ми интересно къде ще я обследват?

Общи условия

Активация на акаунт