Споделете 173

  • 30 013
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 11 739
Boryana, аз не съм забравила - направих го. Ние нещо си знаем двете, на вас няма да ви кажем пък.....На събор никога не съм ходила, сигурно е голям купон.
На всички които ме поздравиха -  HugПоздрав!

# 31
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Тя много иска да ходим, ама аз още се двоумя. Wink

А пък и аз какво съм написал: .... въшки и впечатления за цял живот. Впечатленията - да, а то въшките бяха за кратко.

Бат Бойко разправя за Дейвид Камерън Дейвид това, Дейвид онова. Нали са колеги, кара го фамилиарно...На Барозу обаче не му вика Жозе, или Мануел, ами Президента Барозу. Щото , нали, му е малко нещо началник.

# 32
  • Мнения: 4 892
Ееее, не сте честни, естер и Куркума  Crossing Arms

# 33
  • Мнения: 2 212
Аз не мога да го разкажа, ама той да го разкаже ако ще и като скрит текст.

# 34
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Готово:
Скрит текст:
Един селски момък отишъл войник и оставил младата си булка в село. Заръчал на брат си да я понапазва.
Булката пишела от дъжд на вятър. Дошло веднъж едно такова писмо от нея: Оня ден имА сбор у съседното село. Отидохме с бате. Пихме, играхме и весело беше. На тръгване обаче ни застигнах двама момци и набиха бате, а после ни онодиха.
След неколко дена има сбор у другото село, ама сигурно нема да ходиме, че бате нещо се двоУми.


Край с простотиите. От утре ставам сух и стегнат.

# 35
  • Мнения: 2 212
"Язе ще ида, ама бате още се двоУми"  Joy

Тази и много подобни истории са всъщност от книгата "Шутаранга", която може да си набавите от тук http://www.book.store.bg/p2543/shutaranga-simeon-spiridonov.html

Неслучайно давам този линк, защото другаде я няма, търсих я под дърво и камък преди да я намеря. Авторът е многоуважаемият Симеон Спиридинов, явяващ се и баща на нашата обична Юлка  Heart Eyes

# 36
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Хубави вицове си разказвате тук. А аз имах прекрасен ден! Наздраве!

# 37
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Котката дращи по прозореца, та се сетих за Вълка и нощния му лов. Богата смяна да имаш, Вълк!

От година на година произвеждам все по-дебелоципести домати. Ако я карам така, скоро доматите ми няма да са с ципа, ами с черупка. Ще ги беля като варено яйце. То разбирам - ликопен, антиоксиданти, витамини, ала-бала, ама не може ли в нещо по-фино да са обвити? Че и разходи ми се генерират. Мине се, не мине година, и нося ножчето на мелничката на точилар. 4 лева. Разсипия.

Ух, стига. Вече е утре.

# 38
  • София
  • Мнения: 11 739
Да, да...всички спят, а аз се чудя какво да правя. Най-силното ми време е нощем, всякакви идеи ми идват в главата, а на сутринта - нищо вече не е същото. Хайде Марче в леглото...и утре е ден.

# 39
  • Мнения: 4 586
Вечер, когато някой бакшиш си включи радиостанциите, с намерение да житка, е редно да поздрави диспечерката и колегите си. Вече ги познавам по гласове, по номер в ефир, по профила на колите и изобщо всякак. Та вечерта се появи Нели, мед сестра и сериозен, напорист бакшиш. Пуши доста. Нейните думички са винаги "Добър вечер център, добър вечер колеги!  Лека и спорна!". Отговаря винаги само диспечерката, защото ако отговорят всички, то ще е нещо като хор. Предпочитаме един да говори. Та скоро след това Нели спира успоредно да мен на битака. Върти волана с две ръце защото е наемник на смотана дачия - без серво на волана, но и се получава добре, точно успоредна на мицубиха и има достатъчно радстояние за вратите. Та ми се прииска да й река нещо ободряващо, хубаво. Мога да си снема десния джам и да й го река, ма кой знае защо натиснах бутончето на еднатя радиостанция, и вика така, с най-баровския си глас:
 -Нели, тая вечер очите ти са по-сини.
А Нели цвили като кобилка, дето е избягала от дом, после извън село, и се е озовала на тучни поля.

# 40
  • Мнения: 4 586
След пет шест часа чувам от автогарата бакшишите от моста да се разправят. Един бакшиш, Иликнур , иска баба Тонка да мръдне напред, за да не я заобикаля и маневрира. А другите му шиткат да говори тихо, те я заобекаляли. Така пицата се дели на по-малко. От друга страна, сънена, баба Тонка е опасна за себе си и клиентите. Но пък и наема на таксито я подритва. Пък ако ще спи, ще се наспи по-добре у дома си в едно село наблизо. Явно Иликнур е надделял и е слязъл, и я събудил Името Иликнур в буквален превод означава преминала през процеп, през пролука светлина. В преносен - светлинен лъч, лъч светлина, абе Светльо. Аз кеся на автогарата - това е пиаца за самотници, с аутистични черти хора, склонни към интловерзия и размисъл. Освен мен на нея кеси и Краси Къркито , но на другия край. Той е от конкурентната фирма, Ласа такси. Аз съм от Стиви такси. След малко идва баба Тонка и спира точно срещу мен, на половин метър. Е, много кофти номер, ще трябва да потеглям със задна, а не е да няма място. От автогарата понякога излезат страхотни курсове, които оправдават стоенето сам. Гледам, че Тонка клима пак да заспива. И нейните очи са сини, но по-друго сини, чак теменужени. Била е красива, било е одавна. Да я разсъня, й реквам:
 - Тони, тая вечер очите ти са по-сини.
Тя не реагира, защото е заспала, но отнякъде в града реагира Нели:
 - Цонееее, те сега тя пребих!

# 41
  • София
  • Мнения: 177
  Grinning Хубави истории за четвъртък сутрин.
Което ми напомни, че вчера си купих "Улица Консервна". Чела съм я отдавна, през девет планини в десета, и незнайно защо си я спомнях като малка книжка, пък тя - 400 страници! Вярно, че беше от градската библиотека и може да е липсвала половината, пък аз да съм я приела за чиста монета.

# 42
  • Мнения: 4 892
ester-че, поръчах си книжката  Heart Eyes

Вълк, днес и за тебе  Heart Eyes

Разправям днес на колегите, че снощи късно ми стана лошо и малко повръщах. Нали имахме сбор, ходих вчера много по сбора, доста хора ме видяха. Викам, сигурно щото бях особено красива и са ме урочасали като са ме гледали, затуй ми прилоша. А колегата вика - Нинче, ти винаги си красива!
И се посмяхме. Ей тъй обичам да ми започва на работа. Почти винаги ни е така, весело. Пу, да не ни е уроки.

# 43
  • sofia
  • Мнения: 1 606
От година на година произвеждам все по-дебелоципести домати. Ако я карам така, скоро доматите ми няма да са с ципа, ами с черупка. Ще ги беля като варено яйце.

По тоя повод, веднага ще докладвам пряк опит, взаимстван от чудната телевизия Discovery и нейните предавания - точно вчера обясняваха и показваха чуден способ за белена на яйца, който забележете спестявал 28 дни от живота на човек - демек белиш тъй, живееш повечко Joy трика се състои в следното: хващаш вареното яйце, от тъпата страна го обелваш малко повечко, от острата съвясем мъничко, духваш от тая остра страна и то излиза цяло-целеничко, чудно обелено. Ние с мъжа ми тутакси се спретнахме да посварим яйца - хем за салатата, хем с нАучна цел и да ви кажа: работи идеАлно!!!! Вече само така ще ги беля. Та, Куркума, ако нещо стане, поне лесно ще ги белиш тия домати, няма да си играеш на шикалки Mr. Green

# 44
  • Мнения: 7 001
Ай стига бе, Бомбо, ще го пробвам тва  Crazy
А мойто мило ми показа номера как остават цели празни черупки и сега имаме един куп черупки. Дори не е Великден да ги ползвам за украса, обаче си ги пазя, щото ме кефят такива целички  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт