Преди и след „Каква е вината на Фатмагюл?” (Fatmagul'un Suçu Ne?) – Тема 146

  • 47 835
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 34 248
Dilemi....

# 31
  • Мнения: 560
Дейзи колко си права само.Ще му се нахвърлят като мухи на мед,куцо пиле домат....
И ние обикновените фенки ще му се видим като ухапване от комар.Не бях се сетила за това,но наистина го съжалявам.Той от турските звезди му стана пишман....пък от нашите "звезди"....
Само да не го хареса някой Евгени Минчев ,че лошо ни се пише и на него и на нас.И тогава трябва да ходим да го спасяваме.Горкичкия няма да иска да стъпне на Българска земя вече.... Confused

От 69 епизод това ми харесва най много
Скрит текст:
Тук вече и Фатмата вдъхва аромата на косата на Керим.
И в този епизод Фатмагюл е с  роклята от вечерта на изнасилването.Момичета знам,че сме говорили за това,но много ми бърка в здравето.Уж са се допитвали до психолози,а едно просто нещо не са се сетили да направят.Това да изхвърлят тази рокля.Много от епизодите е с нея.И това ме дразни.Наблегнали са на душата как се чувства след изнасилване,и то много вярно.Всичко което прочетох ,за това как се държат такива жени,Берен го изигра-в няколко такива сцени.Но това да изхвърли роклята...Знам че е нещо почти незначително...но не се ли сеща толкова всеки път като я гледа...

Скрит текст:
Може ли помоля за нещо ако е възможно-гифчетата да са скрити  поне под два спойлера.Много ми затормозяват компа момичета.Не мога да мръдна страницата на долу.А така в спойлер ще си ги отварям по етапно,и ще го улесня.Моля ви 5 годишен е и се изпотява.  Praynig  

# 32
  • AMS
  • Мнения: 6 457
Привет, момичета!!! newsm18 newsm18 newsm18
Марианка, благодаря за новата тема!!!
Дилеми, за преговора и постовете ти, каквото и да кажа, ще е малко!!!!
Ето моя скромен принос към 69-ти и трйлъра за следващия епизод.



http://www.dailymotion.com/video/xrxzbk_yyyyyyyyy-y-yy-yyyyy_shortfilms

# 33
  • Мнения: 106
Накратко за филма Съдба/Kader
Енгин/Джеват се грижи за едно семейство  - жена около 35г.,болен мъж , който лежи постоянно и се радва ако някой му даде  да изпуши цигара, съвсем отнесен, живее в свой свят, жената има две деца-дъщеря на около 17г. и син 15г.
Не разбрах дали Енгин е някакъв роднина, защото наричаше мъжа и батко Шефкет и му носеше цигари , казваше му само кажи какво искаш и ще ти го донеса, по-скоро си мисля, че не беше никакъв  роднина, просто беше поел грижата за тях, и мисля че се справяше, защото живееха в апартамент и условията бяха добри
Енгин/Джеват спеше с  майката
Момчето работеше в една кръчма като сервитьор и все го пляскаха по задника,Джеват два три пъти го защитава от педалите, и при поредното ходене в кръчмата да го защити беше наръган  и умря
---- до тук е ролята на нашето момче
Всъщност филма е  отново за една голяма любов на едно момче-Бешир към момичето - Уур.Тя не го обича, а той умира за нея.
Тя обича един престъпник,който уби Джеват, той влиза в затвора, и тя го следва навсякъде по затворите в Турция ,където го преместват , а Бешир върви след нея
Бешир беше добро момче от добро семейство , но любовта му го съсипа.Ожениха го, роди му се дете , но той не обичаше жена си, в главата му беше само Уур-момичето.Щяха да го убият заради нея-застреляха го, после пък той си преряза вените, не можеше без нея, а тя изобщо не го искаше.Да не ви досаждам повече…
Филмът свършва с отворен край, Бешир  пак я последва в поредния град ,в чийто затвор беше преместен приятелят и Загор,разговорът в края на филма беше в духа, …разбрах ,че не мога без теб, че това е моят ад и рай, че това е съдбата ми, нека само да бъда край теб ,не мога без теб …

# 34
  • Мнения: 560
Ето го въпросния филм http://www.youtube.com/watch?v=MPbs1CInYFc
Обаче какъвто и филм да участва Енгин,все в ролята му има сцени на бой  Joy Колкото може да бъде нежен и влюбен,така и побойник виждам  Party Не намерих по-добро качество-и звука му куца...но се вижда играта на Енгин и пак е.... Wink Между другото убиват го към 6.30 минута.Ако не можете да го преживеете го гледайте до там Simple Smile

# 35
  • AMS
  • Мнения: 6 457
Скъпи, момичета!!!
Не ми се искаше да насълзявам очите ви по това време. Ако сложите слушалките и чуете, и видите следващия клип, сигурна съм, че ще достигне отново до сърцето ви, голямата мъка от първи сезон.
Не знам още какви ще са следващите проекти на героите ни, но аз съм сигурна, че винаги ще се връщам към този им филм.


НОСТАЛГИЯ



http://www.dailymotion.com/rozadiva#video=xsudfs

Като, че ли малко беше мъката в кадрите, та на това отгоре и техниката, и сайтовете, ме измъчиха цяяяяяяяяяяяла нощ.
Но съм замислила и още!!!

# 36
  • Мнения: 4 157
Здравейте,
Ще се опитам да напиша нещо - дано успея, че не ми се получават нещата Simple Smile
Относно роклята - шегичка: Момичета, ама тя им трябваше за последния епизод - как да я изхвърлят? А сега по-сериозно: Ако трябва да я приемем като символ - всичко, което се случи в сериала беше подчинено и се свързваше с изнасилването. Тя е като червена лампичка, която да напомня за какво иде реч.
Сега се прекръствам и напискам "Публикувай". Ако успея, позволете ми да пиша още.

# 37
  • В Града на Липите
  • Мнения: 5 073
Добро утро и хубав ден на всички  Hug

Дилеми, Мариана ,  newsm51  newsm51

Цитат
И в този епизод Фатмагюл е с  роклята от вечерта на изнасилването.Момичета знам,че сме говорили за това,но много ми бърка в здравето.Уж са се допитвали до психолози,а едно просто нещо не са се сетили да направят.Това да изхвърлят тази рокля.Много от епизодите е с нея.И това ме дразни.Наблегнали са на душата как се чувства след изнасилване,и то много вярно.Всичко което прочетох ,за това как се държат такива жени,Берен го изигра-в няколко такива сцени.Но това да изхвърли роклята...Знам че е нещо почти незначително...но не се ли сеща толкова всеки път като я гледа...


Що се отнася до роклята. Не беше една и съща. Нито по модел, нито по цвят. Няма начин да не я е изхвърлила. Не знам какъв човек трябва да си, за да я задържиш и да продължиш да я носиш.

Ето я от вечерта на изнасилването



Тази е от 69-ти епизод. Няма бяла дантела на деколтето и е по-тъмна на цвят



А това е роклята от 80-ти епизод. Също е различна. Виж й формата на деколтто. Флоралните мотиви също са други.


И само първата е с копчета отпред.

Последна редакция: чт, 16 авг 2012, 11:37 от hrissi_sz

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 34 248
Ето го въпросния филм http://www.youtube.com/watch?v=MPbs1CInYFc
Обаче какъвто и филм да участва Енгин,все в ролята му има сцени на бой  Joy Колкото може да бъде нежен и влюбен,така и побойник виждам  Party Не намерих по-добро качество-и звука му куца...но се вижда играта на Енгин и пак е.... Wink Между другото убиват го към 6.30 минута.Ако не можете да го преживеете го гледайте до там Simple Smile


Убиват го около 30 м.

# 39
  • Мнения: 4 157
Така - за роклята вече ми е ясно Simple Smile
Проблемът ми е друг? Аз търся онези знаци и подсказки в тези последни епизоди, които трябваше да ни насочат към финала. Благодарение на Дилеми, мисля че за себе си ги откривам.
В 68 епизод: Мюнир казва: "Приличат ли ви на разведени?" И накрая Перихан и Решат, въпреки разведени - не приличаха на такива.
Думите на възрастната двойка за ръцете:..... филма така и свърши - вървящи по пътя ФГ и К, хванати за ръце.
Думите на Керим , че когато хванат глупаците, тяхната история с ФГ ще започне - ВБН, т.е. пълното отдаване, приемане, излекуване и т.н. за мен, се случи след новината за залавянето на Селим.
Ще се радвам, ако съм ви провокирала положително.

# 40
  • NICE,FRANCE
  • Мнения: 175
Здравейте!
Не се стърпях и слизам за малко от балконЯ Mr. Green.
Не е една и съща тази рокля,не е възможно просто защото в ноща на инцидента беше разкъсана.А и както хриси каза,по цвят е друга  bouquet

# 41
  • Мнения: 3 244
Здравейте, вече здраво съм затънала в преговора, от сутринта само това правя. Simple Smile
Марияна, дала си линк към 70 епизод, може би душата те тегли към плажа в Бодрум newsm78
Направи ми впечатление, че преводът е различен от това, което сме гледали преди - и на песента, и на разговорите. Хареса ми много, макар че не мога да съдя, не знам турски. Чий е превода на преговора?
di...va, клиповете ти са невероятни! Този с Кърач ми е любим, новият е много силно въздействащ и ни показва през какви изпитания и страдания преминаха Фатмагюл и Керим, хиляди пъти заплатиха за щастието си!!!
За преговора ще кажа - мразя я тази Мукадес! Щастието на двама млади, влюбени и невинни, я докара до нервна криза! Толкова злоба и завист, брррр, да не дава Господ да срещнеш такъв човек в живота! Няма оправдание за нея. Дори да не беше стъкмила интригата с писмата, пак щях да я мразя, заради чувствата, които изпитва - отровна змия е Мукадес!

И аз имам страх от стъпването на Енгин на бг земя, все ще се намерят нахални и прости жени да му развалят предствата за българките. Само се успокоявам, че такива има навсякъде и той си е изградил щит за тях.

# 42
  • Разград
  • Мнения: 8 243

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 34 248


Марияна, дала си линк към 70 епизод, може би душата те тегли към плажа в Бодрум newsm78

Оправих го. Поднасям извинение.....

# 44
  • Мнения: 849
Здравейте момичета! wavey wavey wavey

Най-после намирам малко свободно време да се включа, след като съм пропуснала доста хубави публикации от предходните три теми. Да, летен сезон е и трябва  да заредим "батериите" за предстоящата зима, ползвайки планираната си годишна отпуска. Мястото, където пребивавах бе в абсолютно информационно затъмнение. Желанието ми бе такова. Исках малко да се освободя от всякакви ангажименти и зависимости и почти успях, защото нямаше интернет и телефон. Голямо удоволствие и превъзходен релакс. Исках и считах, че съм се "излекувала" от КВФ, но уви.....
Още в първият ден с достъп до интернет, естествено влязох в темата и стана тя каквато стана.
Попаднах на красивото гифче на Ди..ва с погледа на Керим/това бе в предходната тема/ и бях отново погълната от магнетичният Енгин. И разбрах за себе си, че спасение няма. Този "наркотик" наречен Енгин Акюрек е унищожително сладък.
Видях серията от клипове на Марта 49 - чудесни са!
Много ми хареса музикалната "разходка" с клиповете от Валентина
Интересно ми бе да прочета превода, постнат от Велияна за Рефик.
Марияна51, като добра домакиня отново ни изненада с информация.
Бях много впечатлена и въодушевена от информацията за нов проект на Енгин в Ездачите или Конниците. Ще чакам с нетърпение превода на интервюто за този проект, както и за евентуалното участие на Енгин в него, по -точно ще чакам с нетърпение всеки проект с Енгин.
Вчера на Богородица Хриси постна едно невероятно стихотворение.
А днес Ди..ва отново ни взриви с два чудесни клипа.
Дилеми отново и с голямо търпение и навярно с любов резюмира поредната преговорна серия, на която всички много се вълнувахме, когато я излъчваха по Канал Д.

На всички вас ,момичета, ПОКЛОН за вашите публикации, информации, обяснения, резюмета, анализи и творчества! Невероятни сте с вашия дух, с който всички вие поддържате темата. Радвам се, че ви има! newsm51 smile3525 txtloves

За мен става все по-трудно да пиша, поради интензивни ангажименти, пък и няма да ви натоварвам с моите психологии.
Искрено се надявам да мога да бъда поне на балкона.

Ако съм объркала някои никове, моля за извинение!Случвало ми се е да го правя, когато пишех по-редовно, а сега след толкова изчетени теми наведнъж  може и да греша, но не е умишлено, а неволно, защото не си правя записки на това, което чета, а я карам по памет.

На всички пожелавам ползотворен ден! Flowers Bouquet lovekiss Kissing Heart lovekiss

Общи условия

Активация на акаунт