Ходене до тоалетната когато сме навън

  • 3 498
  • 34
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 650
Въпроса ми е към майки на по-малки деца, които скоро са махнали памперса. Ние сме на 2г.4м. и от 2 месеца сме без памперс. Вкъщи е ясно - гърне. Но когато сте навън как процедирате? И по-скоро на места, където единственият вариант е ползването на тоалетна? Как точно става ползването на тоалетна от 2-3 годишно? Да разнасям навсякъде гърне ми се струва неудобно...

# 1
  • Мнения: 289
Аз си купих т.нар. пътническо гърне. Не ни се налагаше много често да го ползваме, но пък в случаите, когато го ползвахме не е имало никаква алтернатива - във влак, през люта зима в колата насред път, вървейки по улицата.

# 2
  • Мнения: 1 310
Влизах с детето си в тоалетната и му помагах, според процедурата, която ще върши.

# 3
  • София
  • Мнения: 650
г-жа Претенция, какво е това пътническо гърне?
Пипи, слагаш детето да седне на тоалетната чиния, или как? Аз моето дете пробвах да го държа над тоалетната чиния, защото и се ходеше по голяма нужда, а тя само повтаряше: "Защо ме стискаш?" и нищо не можа да свърши.

# 4
  • Мнения: 186
"jeny", наложи ни се няколко пъти да ползваме ресторантски тоалетни, чисти и поддържани. Обвих седалката с плътен пласт тоалетна хартия, върху който я сложих да седне като я придържах под мишничките и така тя си свърши работата.  Peace

# 5
  • Мнения: 1 310
Пипи, слагаш детето да седне на тоалетната чиния, или как? Аз моето дете пробвах да го държа над тоалетната чиния, защото и се ходеше по голяма нужда, а тя само повтаряше: "Защо ме стискаш?" и нищо не можа да свърши.
Винаги нося пакет мокри кърпички. Забърсвам седалото, постилам го с тоалетна хартия, синът ми сяда и го придържам за мишничките или за ръчичката, зависи колко е висока тоалетната чиния. Това и за двете нужди, докато порасна достатъчно висок, че да може да пишка прав в тоалетната чиния.

# 6
  • София
  • Мнения: 650
Мм да, следващия път ще пробвам като вас Simple Smile

# 7
  • Мнения: 55
Махнахме памперса в началото на лятото-юни месец.От тогава до сега не иска да я държа навънка да прави каквото и да е,над тоалетна чиния също не иска,нито да сяда на нея.Дори и да не е пишкала 2 часа.И други майки на момичета са споделяли този проблем.Носих гърнето от вкъщи известно време-в него няма проблем върши работата.Сега разходките ни са по-кратки ,то в тая жега и не нося гърне вече.2-3 часа си стиска. smile3521

# 8
  • Мнения: 2 658
Даржа я НАД тоалетните, все още - никога не съм я пускала да сяда на обществени, независимо колко чисти изглеждат... Ще е така, докато мога (уж не съм много яка, а и щерката си е тежка, но за сега се справям). После... не знам точно, ще видм - вероятно ще бърша и постилам, но за сега се въздържам.
При момчетата го няма този проблем, поне не за малките нужди, но.. при момичетата си е кофти  Tired

# 9
  • Мнения: 3 241
Ние доста разнасяме гърнето, а иначе я държа над тоалетната  Peace

# 10
  • Мнения: 21 332
Влизах с детето си в тоалетната и му помагах, според процедурата, която ще върши.
И аз като Вас

# 11
  • Мнения: 1 310
Ние доста разнасяме гърнето, а иначе я държа над тоалетната  Peace
Къде изхвърляте гърнето?

# 12
  • София
  • Мнения: 7 213
Ама това съвсем не е проблем само на 2-3 годишните.
Според мен продължава поне до 7-8 или по-скоро до възрастта, до която детето достатъчно порасне на височина.
Отработила съм съвършено действието: детето е над тоалетната, но наопаки, стъпило с крачета, аз я държа под мишниците. Като посвикне човек (не става веднага) е много лесно.

ПП: Първият пък, в който попаднахме на тоалетна тип "турска", бях толкова доволна, че следващия път дъщеря ми като видя пак подобно нещо, се развика щастливо: "Мамо, мамо - от прекрасните тоалетни! Ау, колко е хубава, ау колко е изтънчена..."  Laughing

# 13
  • Мнения: 2 286
Моят син си махна сам памперса на 1г и 7м. Гърнето го ползваме от има-няма 2 седмици, а от 2 дни имаме адаптор за голямата тоалетна. Но той няма проблеми да прави и двете работи когато го издържам. Не го слагам да сяда в обществени тоалетни, там му е категорично забранено да пипа каквото и да било.
Но когато е за мен - с мокра кърпичка избърствам, след това слагам на самата чиния тоалетна хартия и така сядам. Ако е прекалено гнусно, неподдържано или захабено - не я използвам изобщо!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 735
Държа я над тоалетната чиния.Не е хигиенично да сяда.
....там му е категорично забранено да пипа каквото и да било.
Това също. Peace
Когато пътуваме в хотела нося гърнето,въпреки че тя вече е почти на 5г. и отказа последния път да го ползва.

Общи условия

Активация на акаунт