отглеждане на деца почасово?

  • 2 051
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Аз също се чудя между chidminder или nursery за в бъдеще. И двете са еднакво популярни. И двете имат плюсове и минуси. Разликата в цената не е голяма.
Скоро четох тема сравняваща двата вида на гледане. Бяха изказани доста интересни мнения от местни майки ползващи тези услуги. Може би и на теб ще ти е интересно да я прочетеш въпреки, че не е за Щатите. ЕТО Я
Работата е отговорна и напрегната. Искат се здрави нерви. Хубаво е да пробваш, ако не става ще се откажеш. В крайна сметка и ти можеш да избираш децата, които ще гледаш, не само те теб Wink

# 16
  • Мнения: 3 394
В Квебек Арабките предимно това правят

а на какъв език им говорят-разните арабски езици, френски или що newsm78 Не те ли е страх от това да оставиш детето си в къща, където на първо място е Аллах #Crazy

# 17
  • Мнения: 768
И тук в нашето градче са предимно арабки, но има и от други националности.
Има изискване за образование и дома им да отговаря на определни норми.
Не вземат  две деца от 1 семейство и не гледат повече от 3 деца, та нас не ни устройва този вариант.
Иначе знам че има райони вьв Франция кьдето има недостиг на такива гледачки, а при нас колкото щеш ама не можем да се вьзползваме Grinning Grinning

# 18
  • Мнения: 5 183
Тук има такива "мини детски градини" също. Жените, желаещи да се занимават с това, минават кратък курс към фирмата-организатор. Тя им намира клиенти. Инспектира дома дали е подходящ. Понякога осгурява игра4ки, креват4ета и т.н. Една жена може да гледа максимум 6 деца, ако не се лъжа. От тях максимум 3 могат да са на възраст под 3 години.

Последна редакция: ср, 18 яну 2006, 13:58 от Maika

# 19
  • Мнения: 5 183
Не вземат  две деца от 1 семейство
Така ли?!  Rolling Eyes
Това пък защо?!  newsm78 Thinking

# 20
  • Мнения: 3 146
В Квебек Арабките предимно това правят

а на какъв език им говорят-разните арабски езици, френски или що newsm78 Не те ли е страх от това да оставиш детето си в къща, където на първо място е Аллах #Crazy

Повечето от тези арабки са тунезийки, мароканки, алжирки и тн. - хора, които говорят прекрасен френски. И умеят да се грижат за деца. Ако нямам избор = ще я дам без много да се замисля.  Но , така или иначе, аз подобни притеснения нямам - теди е във важна " garderie educative" ( 35 деца са) и там говорят както английски, така и френски. Има и арабчета, и негърчета, има и едно дете с увреждания. От февруари  ще уредя там и детето на една моя дружка украинка ( нали съм в родителския комитет !!).
Арвен, май прихващаш от настроенията в Англия срещу арабите - имам едно такова чувство.

# 21
  • Мнения: 3 367
Не те ли е страх от това да оставиш детето си в къща, където на първо място е Аллах #Crazy
мен не!! адски са чисти,не лъжат и ред други..много повърхностно ми се струва човек да се заклеимява заради вярата си,а и държа децата ми да приемат наравно всякакви хора и к-ри..не носим месо,има си табиети по рамадана(част от к неудобни за нас защото искаха да взимаме ния в 4.30 цял месец) и пр детаили,но за мен бяха повода са про1ета и науча нещо за света,не са тревожа..
Анна

# 22
  • Мнения: 384
В Квебек Арабките предимно това правят

а на какъв език им говорят-разните арабски езици, френски или що newsm78 Не те ли е страх от това да оставиш детето си в къща, където на първо място е Аллах #Crazy

Теб определено те тресе параноята Арвен.Напоследък колкото пъти те чета все такива неща пишеш. Минава ли ти изобщо през ума, че детето ти ще се отдели от теб рано или късно?

# 23
  • Мнения: 4 629
Една моя съседка се занимаваше с такъв бизнес и беше доволна. Гледаше 4 деца едно от които бебена 6 седмици (когато започна да го гледа). Най голямото беше на 2,5 г. Аз лично не бих се захванала или поне не и докато детето ми не е на 1,5 - 2 години. И дори тогава си мисля, че по-удачен вариант  е да се работи в детска градина и да си водиш своето дете там, отколкото да гледаш деца в къщата си.  Благодарна съм, че имам възможност да си стоя в къщи и да си се гледаме с беби  Hug

# 24
  • Мнения: 3 394
Цитат на: mama kenga
Арвен, май прихващаш от настроенията в Англия срещу арабите - имам едно такова чувство.

мдаааааааааааааааааа ooooh!

параноята си е оправдана, особено в лондон #2gunfire

една от бомбите избухна в района, където работи мъжа ми Cry Cry Cry

Един месец не спах тогава и сега непрекъснато се оглеждам newsm45

Наскоро почнаха да пускат по всички медии съобщения за непрекъснато наблюдение на света около теб и ако има нещо- 999 Metropolitan Police for Save London smile3518 smile3518 smile3518

# 25
  • Мнения: 804
 Благодаря Анна за подробната информация, както и на останалите мами smile3525 Темата ми е интересна, дори и да не се захвана с това, бих потърсила помоща на такава детегледачка. Струва ми се много удобно, дори и да закъснееш няма проблем, доколкото знам по детските градини глобяват #Crazy Освен това, много се страхувам от заразите между децата, колкото по малко деца, толкова по добре. Има доста плюсове този вид мини градина newsm06 twin_neutral
  Отговорността да се занимаваш с това е голяма и за всичко трябва да се помисли предварително. Хубова е, че се подписват и документи, с които на практика нанито се освобождава от доста отговорности, но така е тук , всеки се презастрахова предварително.

# 26
  • Мнения: 239
Тук е сравнително разпространена форма на отглеждане на деца под 3 години. Има частни детегледачки, има и към организации.  Има изисквания за къщата и мисля, че курсове за първа помощ и по детска психология също се изискват. Кати я гледа такава жена от 1 до 2 години и бях много доволна. Гледаше още 4 други деца (всички между 2 и 3), нейните бяха ученици. Имаше опция за различни часове гледане седмично -20,30 и 40. Като цената беше между 190 и 290 Е, малко по-скъпо от детска градина. Децата се занимават според възрастта, закусват и обядват, следобяд спят, излизат на разходки и в  парка. Тя ги водеше 1 път месечно на куклен театър и на библиотека...и изобщо добре се справяше.
Имай предвид, че ако искаш да се захванеш с подобно нещо ти трябват много здрави нерви, аз не бих издържала психически, но със сигурност е и голяма радост.
Желая ти късмет в начинанието. Ако имаш въпроси можеш да ми пишеш.

Общи условия

Активация на акаунт