Токсичните хора-в чужбина по-трудно ли е да се отървеш

  • 2 497
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 559
И аз наскоро имах една "случка" с една българка,която познавам от около година.Споделяли сме много неща,знаех че е малко странна,в смисъл по старомодна,но чак пак толкоз.Преди около десетина дни и пратих едно писмо-знаете ги тези писма,които се пращат по icq,или по е-мейлети от приятели.И там нали пише да се препрати примерно ,на още 10 човека..преди 2-3 месеца пак и бях пратила подобно(това за мен е един вид интернет игра),тя не резгира,но на второто ми прати един умопромачаващ е-мейл,как аз съм била причината(и моите писма съответно),за това че имала проблеми  и т.н,ами ако пак заради тях,тя би се разделила с приятеля си.Аз бях ...... #Crazy #Crazy #Crazy
толкова остро писмо,а аз и бях единствената приятелка тук,и почти всяка вечер и звънях,защото нейния приятел много """"работеше"""...
И да ви кажа,директно си я отрязах,луди хора около мен не искам

# 16
  • Мнения: 185
И аз наскоро имах една "случка" с една българка,която познавам от около година.Споделяли сме много неща,знаех че е малко странна,в смисъл по старомодна,но чак пак толкоз.Преди около десетина дни и пратих едно писмо-знаете ги тези писма,които се пращат по icq,или по е-мейлети от приятели.И там нали пише да се препрати примерно ,на още 10 човека..преди 2-3 месеца пак и бях пратила подобно(това за мен е един вид интернет игра),тя не резгира,но на второто ми прати един умопромачаващ е-мейл,как аз съм била причината(и моите писма съответно),за това че имала проблеми и т.н,ами ако пак заради тях,тя би се разделила с приятеля си.Аз бях ...... #Crazy #Crazy #Crazy
толкова остро писмо,а аз и бях единствената приятелка тук,и почти всяка вечер и звънях,защото нейния приятел много """"работеше"""...
И да ви кажа,директно си я отрязах,луди хора около мен не искам


Това zа писмата е начин да се сдобият интернет фирми с много интернет адреси и да ги иzполzват zа спам....
Аz получух също няколко такива писма от една поzната_едното мисля беше дори със zаплаха,че щастието ще те подмине, ако не го иzпратиш до 3 дни на 10 човека,  а другото да спечелиш самолетен билет до Лондон. Не zнам дали сред вас има толкова лековерни (има и такива хора), но трябва да си супер, мега наивен да вярваш на такива неща.
Иначе zаради такива писма сега получавам по 20_30 супер гадни E-maili zа виагра, секс с тийн. и други, от които ми се повдига, а пощата ми се пълни zа 2 дни и не мога да получа друг меил, дори и да е важен.
Така, че благодаря от такива прекрасни и много смислени и достоверни писъмца Close

# 17
  • Мнения: 1 559
Иначе zаради такива писма сега получавам по 20_30 супер гадни E-maili zа виагра, секс с тийн. и други, от които ми се повдига, а пощата ми се пълни zа 2 дни и не мога да получа друг меил, дори и да е важен.
Така, че благодаря от такива прекрасни и много смислени и достоверни писъмца Close

Аз пак нямам никви проблеми.Все пак тези писма ги получавам от мои приятели нали??А и не че вярвам в тях,както казах те за мен са една интернет игра...но да обвинявам хората за проблемите си..моля..моля

# 18
  • Мнения: 2 381
И аз наскоро имах една "случка" с една българка,която познавам от около година.Споделяли сме много неща,знаех че е малко странна,в смисъл по старомодна,но чак пак толкоз.Преди около десетина дни и пратих едно писмо-знаете ги тези писма,които се пращат по icq,или по е-мейлети от приятели.И там нали пише да се препрати примерно ,на още 10 човека..преди 2-3 месеца пак и бях пратила подобно(това за мен е един вид интернет игра),тя не резгира,но на второто ми прати един умопромачаващ е-мейл,как аз съм била причината(и моите писма съответно),за това че имала проблеми  и т.н,ами ако пак заради тях,тя би се разделила с приятеля си.Аз бях ...... #Crazy #Crazy #Crazy
толкова остро писмо,а аз и бях единствената приятелка тук,и почти всяка вечер и звънях,защото нейния приятел много """"работеше"""...
И да ви кажа,директно си я отрязах,луди хора около мен не искам


Извинявай Меган, но и аз срязах моята приятелка за подобен вид писмо. Ай стига глупости бе. Да съм го била пратила на 10 човека, че ще бъда най- нещастната в следващите 8 години.
Егати и пожеланието и чудото.
Едва ли подобно нещо би ми провалило семейния живот, но със сигурност би ми развалило настроението. Действа ми като заплаха.
Не смятам още повече да пълня кутиите на моите приятелки по подобен начин.
Тъкмо си изчистих пощата и сега пак имам по 50 спама всеки ден.

И аз моля, моля.... Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 6 167
Арвен - не.
Никакви факсове)
Аз не мога на такова ниво....
Исках да кажа и че хората на моя (31) възраст приятелите си са си ги направили вече. тези хора аз очаквам с  нетърпение да ми дойдат на гости, да си ги посрещтна, да им услужвам  ( ако и с каквото мога) ...

А ЗА ТИЯ имейли-аз като получа ( имам една приятелка, почти всеки ден изпраща някви щуротии) въобще не го отварям, а направо в кошчето! Но сигурно е забавно и зарибяващо ( и затова н еискам и да пробвам)
това са безумия, имаше като бяхме деца такива системи с едни писма дето ги преписвахме като луди.
а който е от моето поколение сигурно помни и едни гъби магически, дето трябва да ги гледаш ( май в оцет) , после им говориш, някви желания и тн)))  накрая 'бебетата' ги присаждаш .. не помня.
половината ми клас беше превъртял)))

щуротии...

# 20
  • Мнения: 822
И на мен ми трябваха около 2 години,докато "намеря себе си"... Laughing
Всъщност винаги съм била човек,който си избира приятелите,и никога не съм разчитала на хора,които избират мен за приятел...Тук за първи път се сблъсках с "общуването по принуда"...
Защото сме българи,защото сме от един град,защото ...
Може би не една,нито две подобни случки ще бъдат достатъчни да те накарат да осъзнаеш,че само това,че сме българи,не може да ни накара да се наричаме взаимно приятели...Аз поне срещнах и китайци,и румънци,които ми доказаха приятелството си...
Друг е въпросът,че приятелите ми в България,които познавам от 15-20 години или с които съм минала през много радостни и трудни моменти,си остават незаменими...И дори и не се опитвам да заменям с нови,които се самопредлагат за този пост... Mr. Green

# 21
  • Мнения: 398
на мене пък ми се сърди една жена, защото научила от 3-ти, че ще си ходя до бг. била ме най-добра приятелка и трябвало първа на нея да кажа. аз мисля дя си ходя отпреди да родя - но билет още нямам. явно трябва да й се отчитам. това ми прилича на клюкарска история и много се разочаровах.

# 22
  • Мнения: 104
Ами нека да си кажа болката и аз:)
Но при мен е по-голяма,вие поне сега се запознавате с тези българи,а аз страдам за хора,които познавам от Б-я,живеят до нас/в съседния вход/,но при всеки мой опит да бъдем заедно ,да споделяме и радости и болка,нищо не става.И ще ви кажа защо:защото не сме богати,не разполагаме със средства и не може да сме им полезни.Много ме боли и не мога да спра да се измъчвам.Те финансово са много добре,но може би и затова търсят контакти с хора с пари-е,ние не се класираме.
а ги познавам от 10 год.,но все не исках да повярвам ,че в чужбина е така.

# 23
  • Мнения: 2 257
' Та, ако може утре твойо човек да изпрати един факс на чай ся щи каа на кой факс!'

Искам да ти кажа, че на мен пари в подобен стил са ми искани и то с позвъняване в три през нощта, вдига мъжа ми, някой на български го пита за мене; после с мен - няма здрасти, няма как си, ами направо - бой по манерката: "Дай ми не знам си колко долара" ?!?!?!  Алоуууу, Ленчетооооо, сопри коня малко!  Laughing Казвам и, че спя и не мога да мисля даже в момента, оная отсреща ми вика:"Айде, айде, събуди се, като станеш, да ми се обадиш да говорим по въпроса" Аз ей такива ги оцъклих в тъмното: #Crazy #Crazy Това не ми е и приятелка даже, далечна селска връзка е, с която не съм се виждала и говорила от 10 години може би, ако я видя на улицата може и да не я разпозная....Просто е култово това изпълнение, няма да го забравя никогаш...Другите поне се усукват, правят се на любезни и мили, а това добиче ми събра очите Crazy Laughing

# 24
  • Мнения: 6 167
Мариана, искам да ти кажа, че фактора ' пари' е критично важен за повечето хора и на повечето места.  Ми в София как е?

Ти се дръж на положение и , ако това е утеха, от мен да знаеш - палачинката винаги се обръща. Аз съм живо доказателство, че живота се променя по драматичен начин и в твоя полза, когато най-малко очакваш. 

Според мен е важно, когато това стане да не загубим сетивата си за ценните хора около нас ( бедни или богати). Убедена съм, че когато се дистанцираш и спреш да се стараеш с тези 'богати' хора, и спреш да ги търсиш, те ще се почустват зле от това, и ще се чудят кво става.  Хората обожават някой да ги ласкае с внимание , та да си мислят , че са много важни! Така че - просто се обърни и върви по пътя си.
 
За да кажем нещо и в защита на хората, аз също съм взимала на заем пари от моята приятелка в Щатите. Но винаги съм го правила много предпазливо и наистина , ако е нямало друга възможност. Освен това процеса ми е отнемал безсънни нощи , да не помисли, че я използвам. Приятелката ми е омъжена за милионер. Без майтап. Винаги е било утеха, че ако не се справя в БГ , има кой да ми помогне 'отвън'. И не съм си 'гърмила патроните' да искам заем за глупости.  И двата пъти приятелката ми веднага се отзоваваше без никакъв проблем, за което ще съм благодарна цял живот.

Другия човек е братовчедка ми, която също е в САЩ, не работи ( т.е не са цъфнали с парите)  и винаги ми е помагала. 

На такива хора няма как да  не съм благодарна, и наистина, дано не им се налага, но ще бъда щастлива да помогна един ден. 

извинявам се за дългото съобщение, но темата ми е много интересна  и поучителна)

# 25
  • Мнения: 1 559

Извинявай Меган, но и аз срязах моята приятелка за подобен вид писмо. Ай стига глупости бе. Да съм го била пратила на 10 човека, че ще бъда най- нещастната в следващите 8 години.

Ники 1 ,аз нямам нищо против да не и пращам такива неща.Но още на първото,което и бях пратила,тя си премълча и не отреагира,и на второто ми пише,че аз съм била виновна,за това ,че тя била нещастна,че си имала проблеми с гаджето и т.н.Еми извинявайте ,ама аз какво общо имам с проблемите и,а можеше просто да ми каже"моля те ,не ми е приятно да ми ги пращаш",мисля че това е отговор на "ПРИЯТЕЛ"...нали?

# 26
  • Мнения: 5 183
ох, болна тема

# 27
  • Мнения: 714
Една моя бивша съученичка била тук със стипендия, няма лошо. аз съм на 31 не съм я виждала от 16 години, помня че добро момиче беше...
та, като бях в София още тя разбрала отнякъде че ще се женя в Италия за (О, боже, какъв късмет) италианец. И ми се обажда една вечер у дома и в началото общи приказки, после ми каза, че й трябва всъщност италианец да гарантира за нея ( не разбрах за какво, щото ми причерня пред очите)и ми каза, ' Та, ако може утре твойо човек да изпрати един факс на чай ся щи каа на кой факс!'
аз се стреснах първоначално, стана ми много неудобно, мъчно, почуствах се ве едно някои злоупотребява с мен ... но после се ядосах и  много бързо я разкарах, казах, че аз още не съм омъжена, че аз самата не си знам статута какъв ще е, но ще го питам мойо човек. Тя каза, че знае Болония наизуст, ако искам и уроци ще ми дава по италиански ( евтино). И сигурно щеше да ми е по-лесно ако тя беше наоколо... Явно така съм й дала скорост, че не се обади повече.

 

Мале, егати простакелата! Извинете ме, спонтанно беше!  Embarassed

Още нещо ... Арвен, не те познавам, но открито ти се кефя  Peace

# 28
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Maika, взе ми думите от устата Confused Еднакво трудно е като че ли, и в чужбина, и у нас. Ето тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=59678.24 мой постинг от преди 1 месец, още не мога да се осъзная от случката. Ще ми е за обица на ухото, но това с отърваването идея нямам как да стане - аз ли съм прекалено тактична, тя ли е прекалено нагла; но след всичко случило се - продължава да ме търси все едно нищо не е станало Shocked

P.S. Понеже стана дума по-нагоре за покани и гаранции - колко такива от нея в стил 'брат ти ДА ПРИДВИЖИ НЕЩАТА със срок вчера' (откакто разбра, че работи в посолството на съответната държава, в която тя се установяваше) е имало, не съм ги и броила. Но съм помагала, нали ми е била 'приятелка'...  Sad Май грешката ми е, че не съм я сиктердосала тактично още тогава Thinking С две думи - съхранявайте се, мацки, предполагам разбирате какво искам да ви кажа   bouquet

# 29
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
За добро  или за лошо не познавам много българи тук / повечето са край Амстердам и на юг/. Имах един момент в началото, когато исках да се запозная с някого непременно....Но все пак един определен тип хора, които засичах в магазините, бяха избегнати от мен. След това намерих 2 българки тук, само че не знам дали мога да ги нарека приятелки, по-скоро познати....Едната ми вдигна кръвното преди време. Всичко напарвих, за да й занеса лятото един огромен куфар, а сега тя без да ми каже е била в България, а на мен ми трябваше човек за едни пари да занесе.....Познай кога пак ще й нося нещата.

Общи условия

Активация на акаунт