Ийит Йозшенер в "Сълзите на пленения град"/ Esir Şehrin Gözyaşları - тема 111

  • 35 638
  • 735
  •   1
Отговори
# 90
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864
http://www.youtube.com/watch?v=ceAj2hosxLQ  Тъкмо гледах фрагмана на новото дизи с Йозге.  Peace

http://www.f5haber.com/postmedya/dizi-savaslari-basliyor-haberi-3214737/  Бланче, моля те, ако имаш време хвърли едно око. Нещо за войната на дизитата и пълно описание кой, къде, защо и как... може да не е интересно, но аз да пусна Simple Smile Мисля, че е еднакво със списъка, който пуснах вчера.

Последна редакция: вт, 21 авг 2012, 22:32 от lacunababe

# 91
  • Мнения: 9 541
Патета, тъй като след Лакунка никой не е писал, предполагам, че вече сладко спите. Приготвям ви закуската от сега и я слагам в хладилника, притоплете при нужда. Че утре от толкова проучване на турските дизита няма да имате време за нищо, поне да не хукнете  гладни. Лек ден!

# 92
  • Мнения: 1 064
Във всякакви статии и описания нашето филмче все е последно. Донякъде удобно - просто гледаш най-отдолу.  Grinning


Това е статия за новия тв сезон в Турция. Пише, че е рекорден по брой дизита. Освен досегашните, излизали 18 нови проекта. Заради броя им, се счита, че екранът ще стане бойно поле. Следва изброяване по кой канал какво ще тръгне, като в повечето случаи е посочен един от старите рейтингови проекти и един от новите. Най-любимите през последните години дизи актьори Кенан Им., Джансу Дере, Фахрийе Евджен и Бергюзар Корел се връщат обратно на екрана, след като си дадоха 1 сезон почивка. Друга подобност, която привлича вниманието е, че за първи път се правят така сгъстено трансферите на актьорите. В старите дизита екипите се подсилваха с нови имена и някои актьори напускаха едни и минаваха в други проекти.
Следва преглед по канали и по имена:
Казват, че от години Канал Д е най-гледаният в Турция. Той вкарва новите "Сбогуване" (действието се развива около 1920 година, когато Истанбул е под окупация) и "Загубеният град" (в главната робя Гьокче Бахадър. Разказва с различен поглед за живеещите в Истанбулското гето жени, цигани, травестити, работници и прочее и техните житейски трагедии, породени от недоимъка).

# 93
  • Мнения: 1 064
По първия частен канал на Турция Стар тръгват 4 нови дизита. Започва сезона на 15 септември с няколко бомбастични трансфера. Новите са "Ролята на живота ми" (с дъртия Кенан от Езел), "İşler güçler" (нещо като Работа, Бизнес, това, с което си вадиш хляба), "Една от къщите" и "Рибите, на които водата им омръзна". "Голата истина", на който се снима 16 епизод, и "Иффет" пък ще се сбогуват с екрана през октомври. Следва за "великолепните" трансфери във "Великолепния век" - Тунджел Къртиз като Ебу Сууд, Джансу Дере като Лейла, Пелин Карахан като порасналата Михримах и Озан Гювен като Рустем паша. През новия сезон ще се разрази голяма война за султана между Хюрем и иранката Лейла (Джансу Дере). Следват другите дизита едно по едно. Внимание заслужава "Ездачи", което се снима в София с български екипи, и се планира с продължителност 78 серии.
По АТВ тръгват 5 нови сериала: "Спокойната улица", заснет по роман с рекордни продажби, "Черния вуйчо", филм за баща и син-обущари, "Не се огорчавай заради мен", една черноморска драма, "Крем", в който грозно момиче благодарение на един крем става жената, каквато е мечтала, и "Последно лято", в който оживява Балканската война.

# 94
  • Мнения: 0
Лакун, Бланче, благодарности за инфото Hug Hug
И по едно око на Века ще хвърлям заради Вуйчо и Джансу Grinning

# 95
  • Мнения: 1 064
За Шоу ТВ. Първо - поради масирано зрителско настояване продължава "Нарекох те Фериха". Тъй като Фериха вече е умряла, филмът се преименува на "Пътят на Емир". В него Чатай ще си има ново гадже-полицайка. По канала тръгват две нови дизита: "Кемал Бръсначът" и "Фатих" (явно нещо пропускам, но не мога да разбера защо името се пише ту с "и", ту с "е": Fatih: Fetih macerası sürüyor). Историята ще следва линията, положена в игралния филм, който привлече в киносалоните 6 и половина милиона зрители. Първите 4 епизода са сглобени от сцените на игралния филм, а новите сцени започват от 5 епизод нататък.
И на последно място Фокс ТВ. Тя пуска три нови проекта: едното е историческата комедия "Харем". Другото е "Здравей, живот", лекарите се връщат обратно - местна адаптация на филма "Частна практика". Мултиплицира напускането на д-р Адисън Монтгомъри от оригиналната версия "Анатомията на Грей" и преминаването й в "Частна практика" или с други думи - напускането й от болницата в Сиатъл и откриване на частна практика в "Бевърли Хилс".
И накрая: "Сълзите на пленения град": любов, която се опитва да се разлисти в един град, в който дулата не замлъкват, в едно безмилостно мафиотско семейство, което с безгранична сила упражнява насилие. И се изброяват актьорите, които знаем: Yiğit Özşener, Sedef Avcı, Fırat Doğruloğlu, Nail Kırmızıgül, Ruhi Sarı, Zeyno Üstünışık, Yasemin Yürük.

# 96
  • Мнения: 1 064
Това е цялата статия вкратце.

На мен ми привличат вниманието тези:
"Загубеният град" по Канал Д
"Великолепният век" по Стар ТВ
"Последно лято: Балканите" по АТВ
"Фатих" по Шоу ТВ
"Харем" и "Сълзите на пленения град" по Фокс ТВ

Ако нямаше чак такова разнообразие, сигурно бих дала приоритет и на други, обаче в условия на война  Mr. Green се налага прецизиране и съкращаване на списъка.  Laughing

# 97
  • Мнения: 485
 Hug
dizi  Thinking http://www.f5haber.com/postmedya/dizi-savaslari-basliyor-haberi-3214737/

благодарско за инфото   bouquet, но повече от 2 дизитаTR  си е ... болест  Mr. Green

# 98
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864



Джансу Великолепна!  Heart Eyes  Дръж се, Хю! Идва нашето момиче!  hahaha

# 99
  • Мнения: 1 064
Джансу Великолепна, даааааа! Как й лепна само! Отсега е ясно, че ще загуби войната с Хюрем, но пък се вижда, че няма да се даде лесно! Страшна визия са й спретнали, евала!

Петан, никой не може да следи 5 сериала, даже и да са на родния му език. Това е списък на сериалите, които трябва да се проверят. Ако си струват повече от два, не знам...

# 100
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864


Да, ясно е, че ще загуби, но докато това стане Хю ще лее сълзи  Mr. Green предполагам.

Аз смятам все пак да погледна ВВ - трети сезон. Вчера като зърнах вуйче във фрагмана и направо се разтреперих. Така се радвам да го видя отново.  Heart Eyes Ето го - любимото деди.  тук
 

# 101
  • Мнения: 485
ЛЕЙЛА  Peace макар и само в 10 серии, тя ще спечели войната  Grinning

  Peace

Последна редакция: ср, 22 авг 2012, 09:20 от petan

# 102
  • Мнения: 31 392
Здравейте мацки. Липсвахте ми! Hug  bouquet

# 103
  • Мнения: 9 541
Бланче, благодаря за подробната информация. По-рано точно такова обобщение на всички сериали имах предвид, кратко и ясно! Много, много мерси още веднъж! Hug Hug Hug
Аз също мисля, че максимум 2-3 сериала могат да се гледат наведнъж, от опит го казвам, това лято толкова издевателствах над себе си с безкрайни турски сериали,...абе с две думи не питай старило, питай патило. Thinking Още когато Лакун постна на турски списъкът на сериалите, той ми се видя безкрайно дълъг, но нали нямам опит, не знаех, че от тази година конкуренцията се е обострила толкова и че преди не е било чак така. Аз проявявам интерес към Харем, дори не знам защо, може би защото е пародия и ми омръзна да гледам ред сълзи, ред сополи и безкрайни драми. Великолепният век не съм го гледала въобще, но ако решите за него ще се напъна да изгледам и аз предния сезон/сезони? Явно тази година някой трябва да се махне от филмовия пазар и битката на турските професионалисти ще бъде оспорвана и жестока! Дано само зрителският рейтинг да определя добрите и да няма много удари под кръста.... newsm78

# 104
  • Мнения: 0
Здравейте  Hug

Бланче  Heart Eyes много благодаря . Аз смятям да погледна и първите фрагмани  на тези  ,на които се спрем и тогава да заформя списика с кандидат дизитата  Laughing

Лакуна  Hug Джансу ще ги засенчи харемките страхотна е  Peace А вуйката мога да го слушам безкрайно . Със сигурност ще уважа сериите в които ще участват .

CANSU DERE, YÖNETMEN KARDEŞLER YAĞMUR-DURUL TAYLAN İÇİN NE DEDİ?

http://www.ayakligazete.com.tr/haber/cansu_dere_yonetmen_kardesl … icin_ne_dedi_.htm

Общи условия

Активация на акаунт