Javari.co.uk / Javari.de / Javari.fr - 30

  • 40 893
  • 737
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 424
www.javari.co.uk






Безплатна доставка !Пратките се доставят с  куриер или по пощата.Как ще бъде доставена пратка се определя автоматично от системата им по неясни за нас критерии.
Детските обувки вече може да се поръчват директно до България,но им се начислява 20% ДДС върху цената.Ако искате да избегнете 20% оскъпяване или даден модел няма директна доставка може да се поръчват до адрес на превозвач.Информация за превозвачите и условията им може да намерите в тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=668938.0
В описанието на някой модели обувки(детски,дамски и мъжки)е отбелязано,че не се доставят извън UK,но това не е така.Доставят ги така,че пробвайте.
Когато поръчката е изпратена/Items Dispatched/се вижда как ще я получите.
Ако пратка ви е изпратена с куриер(UPS) се отразява по този начин в поръчката ви: - 1 package via UPS /Track your package /(бутона е активен и при натискане показва движението на пратката)with tracking number 1Z2X1RXXXXX.....
Пратките който се доставят с куриер пристигат за един до два дни най късно от пускането на поръчката.
Куриера който поема пратките на UPS  в БГ. http://www.intime.bg/ телефона е 070018877
Ако е пратена по пощата няма номер за проследяване само прогнозна дата за получаване,но обикновено идват за доста по кратки срокове.
                                                                                                                                                             
И от немският сайт на Javari   http://www.javari.de/   доставка е безплатна!Пратките се доставят с куриер на DHL директно на посоченият адрес.Номера за проследяване може да видим в самата поръчка след като е изпратена(Artikel wurden am versandt:) - Mein Konto<<Bestellungen anzeigen <<1 Paket über DHL Lieferung verfolgen mit Sendungsverfolgungsnummer 047604894147(това е номера).Има го и в имейла с който ви уведомяват,че поръчката е изпратена срещу:Sendungsnummer(пратката номер).Проследяването на пратките става първо в сайта на dhl.de http://www.dhl.de/en.html.  Тук се отразява движението на пратката до напускането на страната,след това същият номер се въвежда в сайта на dhl.bg  тук проследяване по референция на изпращача,като от падащото меню избирате датата на изпращане и направлението на пратката(в случая България),в полето клиентски код не се попълва нищо.Тук се отразява движението на пратката след пристигането и в БГ. и кога ще ви я доставят на адреса.Ако не ви се появява никаква информация значи пратката не е влязла все още в БГ.
Национален телефон на DHL - 0700 17 700.
Детските обувки от немският сайт се доставят директно до България.
Обявените цени в сайта(на всички артикули) са с начислено ДДС за територията на Германия,затова се преизчисляват и към тях се добавя 1%,който е разликата между немското и българското ДДС.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                             
Френският сайт на Javari   http://www.javari.fr  също доставя безплатно до тук.Пратките пристигат по пощата или с куриер(UPS или DHL)
                                                                                                                                                                   
Една регистрация важи за всички сайтове на Javari и Amazon,не е необходимо да се регистритате във всеки поотделно.
                                                                                                                           
И от двата сайта могат да се отказват или променят поръчки само докато не са обработени и парите на са блокирани.Това става кото си влезете в акаунта и отворите поръчката горе в десният ъгъл има бутон за преглед и промени.Може да се откаже даден артикул от поръчката,да се промени картата с която се плаща, да се смени адреса на доставка или да се откаже цялата поръчка.
Ако иската да върнете неуспешна покупка може да го направите в рамките на 365 дни от датата на получаване,но трябва да е в оргинална опаковка и пощенските разходи са за ваша сметка.Разходите по връщането се въстановяват от сайта само,ако вината е тяхна/изпратили са ви грешен номер,стоката е с дефект или неотговаря на описанието в сайта/.
За да върнете поръчката трябва да попълните формата за връщане в сайта:
1.Javari.co.uk - My Account>>Returns (излизат ви всички поръчки) отивате на това което искате да върнете и следвате стъпките.В отговор ще получите имейл от този адрес no-reply@javari.co.uk  след като отворите писмото кликвате на  Re-print your return labels(най отдолу) и ви излизат двата етикета, който трябва да разпечатите.Единия етикет с бар кода се поставя в кутията,а другият с адреса се лепи на колета отгоре.След като пратката пристигне при тях парите се връщат в картата с която сте платили.
2.Javari.de - Mein Konto>>Warenrücksendungen следвате стъпките и изпращате.От сайта ще ви пратят имейл с подробности за връщането.
3. Javari.fr - Mon compte >>Retours  и следвате стъпките.
                                                                       
За да ви възстановят пощенските трябва да им изпратите бележката за платената от вас сума.Това става,като я сканирате(снимате)и я качите някъде в нета примерно тук http://prikachi.com/. След това им изпращате линка през формата за контакт,като пишете за какво е(номер на поръчка и т.н.).По същият начин може да им изпращате и снимки на дефектни обувки примерно.
Преди да върнете неуспешните си покупки може да ги предложите и в темата за размяна   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=671283.msg22597265#msg22597265
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       
И двата сайта от време на време пускат кодове за намаление,който  намаляват и вече намалени артикули.Кода се въвежда след данните на картата в полето Code eingeben(в немският сайт),Enter code(в английският сайт).Намалението се отразява на следващата стъпка и чак след това потвърждавате поръчката,така,че пробвайте спокойно.Кодовете който пускат са или за % намаление или сваля определена сума от друга такава - 30/70,30/60(за немският),10/50,20/60(за английският).Те се виждат на началната страница на сайтовете(английски, немски, френски).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
Превод на материалите на обувките:
от немски:                                                                       от английски:   
Glattleder - естествена гладка кожа                                  Leather - естествена кожа
Leder - естествена кожа                                                   Leathermix - естествени кожи комбинирани
Veloursleder - естествен велур                                          Grain - естествена кожа
Kalbsleder - телешка кожа                                                Suede, Velour - естествен велур
Lammfell - агнешка /овча кожа /вълна                              PU, Manmade - изкуствена кожа
Schafleder - овча кожа                                                      Faux Fur - изкуствена кожа с косъм
Ledermix - естествени кожи комбинирани                          Rubber - гума
Synthetik, PU - изкуствена кожа
Lack - лак
Gummi - гума
                                                                                                           
SHOE WIDTHS

4A                   3A                  2A           B               C            E            2E              3E           4E
AAAA               AAA                AA                            D            WW        EE              EEE         EEEE
SS                   S                    N             M              W           XW         2XW
Super Slim      Slim                Narrow    Medium     Wide      X-Wide   XX-Wide                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           
Буквите в размера на детските обувките означават ширината на обувката:
Изключително тясно краче е с размер D. Размер E е често срещан, но все още е в рамките на тесните размери. Най-често срещаната ширина е F. Тя е стандартна за повечето деца. Малко по-широка е обувка с размер G, но не твърде широка. Най-широките обувки са с размер H.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       
Ето тук в този файл предоставен ни от yoshko        bouquet     може да видите информация за повечето марки(отговарят,умалени,уголемени......) Моля имайте предвид,че информацията във файла е систематизирана на база на вашите коментари в темите и може да има несъответствия.                                                                                                                                                                             
Таблица с размери на Skechers(дамско,детско и мъжко)
                                                                                                                                                                                                                                                                                       
Отговори на някой често задавани въпроси:
1. И от трите сайта на Javari може да се пуска поръчка дори да нямате достатъчно пари в картата.От сайта ще ви изпратят писмо в което ви уведомяват,че плащането не е минало и колко дни ще ви пазят поръчката(обикновено дават от 8 до 11 дни),ако в този срок не актуализирате плащането поръчката ви ще бъде анулирана.След като внесете парите може да потвърдите плащането,като си влезете в поръчката най отдолу е номера на картата точно над него има бутон.Има две опции едната е да редактираш данните на картата,а другата е повторен опит с тази карта.Според това което искате да направите или потвърждавате плащането или редактирате(въвеждате новата карта).
2. При направена поръчка сайта запаметява данните на картата можете да ги изтриете:My Account>>Edit credit card >>Delete(за английският)
Mein Konto>>Zahlungsart ändern >>Löschen (за немският).
3. Колко ще ви излязат пощенските зависи от това колко тежи това което искате да върнете.Обикновено за пратки от 0.500 кг. до 1 кг. цената е 15.50 лв и от 1 кг. до 2 кг. - 22 лв.(препоръчана поща)Не е задължително да ги пускате препоръчано,но така е по сигурно.Над 2 кг. вече ги водят колети и там цените са доста по високи.
Ето и калкулатора на БГ пощи: http://www.bgpost.bg/?cid=112&packet_type=3&packet_destination=1   
4. И трите сайта предлагат 100% гаранция за цената,ако в рамките на 14 дни от поръчката намалят цената или видите поръчаното в друг сайт на по ниска цена може да им пишете и ще ви възстановят разликата.Единственото условие е поръчаното да е налично в същият размер и цвят.За да ви върнат разликата трябва да и пишете от тук:
за английският - http://www.javari.co.uk/help/200385580/ref=foot_pg_gw?ie=UTF8&am

за немският - http://www.javari.de/help/200636560/ref=foot_pg_gw?ie=UTF8&p

за френският - http://www.javari.fr/help/200458600/ref=foot_pg_gw?ie=UTF8&p                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
Тема 29
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Приятно и успешно пазаруване !!!
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

# 1
  • Бг
  • Мнения: 857
Джулс   bouquet.

galq4, нямам никаква представа дали има такъв вариант, но определено си мисля, че може и да ти откажат DHL да не ти доставят поръчката, т. к. като им гледах тарифите за обратно изпращане ми се зави свят  #Crazy.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 268
Благодаря за новата тема  Hug
Някой има ли мнение за тези ботушки:
http://www.javari.de/Damenschuhe-Stiefel/s/ref=topnav_sd__s?ie=U … 36%26pageCode%3Dd
Сагата с дефектните ми ботички продължава  Confused Писах им втори път, уви отговор все така нямам.

Последна редакция: пт, 17 авг 2012, 12:46 от iveto_11

# 3
  • Мнения: 685
 Hug Джулс, присъединявам се, за да не изпусна нещо  Flutter

И да не е гол пост, тези има ли ги някой да сподели за размер, ако имате и 40 пък ще е супер  Hug
http://www.javari.fr/adidas-Originals-Campus-Round-Baskets/dp/B0 … 1&discount=60

Намалени маратонки ЮК3 детски:
http://www.javari.co.uk/Osiris-Pixel-Fashion-Sports-Skate/dp/B00 … 1&discount=70
и Хелоу китито май никой не го е взел, 2ка
http://www.javari.co.uk/Hello-Kitty-Daciane-Girls-Shoes/dp/B006G … 1&discount=70

Последна редакция: пт, 17 авг 2012, 12:48 от anny_

# 4
  • Бг
  • Мнения: 857
Е, браво бе anny_, бива ли така  Crossing Arms, сега като ги видях с това лилавко на черното  Heart Eyes. На всичкото отгоре и на тази смешна цена, а и мой номер има. Ааааааа, сърдита съм ти. Кажи ми, че са изкуствена кожа, за да ме откажеш  Mr. Green.

iveto_11, видя ли, че ботушите са без цип. Струва ми се, че малко трудничко ще се обуват и събуват.

# 5
  • Мнения: 685
 Joy Алекс, мани, после и чанта ще искаш.
За кожата не зная, то има само 1 дума Vietnam  Crazy
Сигурно е изкуствена, щом не са го обявили ...абе нали се оплаквам от месец насам как голямата иска такива, подобен някакъв модел, ама пусто е с широк крак и не е за такова нещо, `ма иди налей мозък в тийн глава  ooooh!

# 6
  • София-Младост
  • Мнения: 24 191
Рийбок41 номер

anny_  по другите сайтове я дават ест.кожата...

# 7
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
Благодаря за новата тема!

  bouquet

От мен само прост запис, за да не ви изпусна!

# 8
  • София
  • Мнения: 565
тези Панама Джак са само 40номер http://www.javari.de/Panama%20J202B83170%20Damen%20Sandalen%20Br … RL=%2Fmythings%2F но нещат да ги намалят   Crossing Arms

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 4 688
И аз тук и похвал, че всичко останало - "само" 4 кашонченца днес ми пристигна  Mr. Green

# 10
  • Бг
  • Мнения: 857
И аз това щях да пиша, че ги дават естествена кожа. Няма да искам чанта, обещавам  Blush. Някой да каже, отговарят ли си на номера Адидас-ките, че да знам дали да ги пусна.

anny_, защо да не е за такива като е с широк крак ? И аз съм с широк крак.

# 11
  • Мнения: 685
Рийбок41 номер

anny_  по другите сайтове я дават ест.кожата...
Хубавички са Рийбока, вземайте, докато има Wink
ако искате реална снимка насреща съм....не съм ги носила де, не зная как са "на ходене", но на "виждане" и пробване не са лоши.

--
Алекса  Rolling Eyes все ми изглеждат някак тесни отпред подобни модели...имаше идни подобни Пума моята госпоЙца, съсипа ги за отрицателно време, един сезон едвам изкрараха ...а и да не решите, че тренира или ходи по походи  hahaha хойкане из улиците и до у-ще само  ooooh!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 470
  тези има ли ги някой да сподели за размер, ако имате и 40 пък ще е супер  Hug
http://www.javari.fr/adidas-Originals-Campus-Round-Baskets/dp/B0 … 1&discount=60


Peace Имам почти същия модел. № 38 /дъщеря ми е точно 38 и с нормално широк крак/, но са умалени  с около 0,5 номер и са плитки на петата. 

# 13
  • Русе, България
  • Мнения: 29
Ето едни кожени сандалки за голямо краче  Simple Smile 42 черни за 14.99
http://www.javari.de/dp/B0061HRY1Y

# 14
  • Бг
  • Мнения: 857
Rusalka:), благодаря, отказа ме  Laughing. Щом казваш, че са умалени с половин номер, това е добре, поне да не се изкушавам. Като каза, че са плитки на петата сега погледнах на зум снимката и е точно така.
Аз чакам тези, но ако бяхте казали, че си отговарят Адидас-ките, щях да си поръчам тях, а другите въобще да не ги взимам от пощата. И щях да кажа на мъж ми, че съм му спестила 43 лв.  hahaha.

Общи условия

Активация на акаунт