Мъже, как се чуствате и какво правите, когато.....

  • 7 202
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 563
Половинката ви печели повече от вас и на практика издържа семейството.
Питам, защото в нашето семейство вече около 2 години  е така.
За мен не е проблем, но мисля, че за съпруга ми -е  и то не малък. Макар да отрича. Почти през целия ни съвместен живот, а той никак не е малък, той е имал двойно по-високи доходи. Последните две години, обаче бизнесът му  не върви особено добре. Аз съм "наемник"  с добра професия и заплата и ,така..... Не знам как да му помогна да го превъзмогне, затова бих искала да "чуя" мъжката гледна точка.

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Нито дума за пари.
Не може да помогнеш.

# 2
  • Мнения: 563
Нито дума за пари.
Не може да помогнеш.
Как така "нито дума"?  Искаш да кажеш, че положението е неспасяемо? Аз не вярвам, че е така. Или тогава какъв е изхода- да си намеря ниско платена работа, за да има хармония в семейството ? Шегувам се, разбира се.
Трябва да има начин да  се повдигне това пусто мъжко его ! Не мога да го гледам такъв унил. Сърцето ми се къса. А не е да не прави усилия. Скъсва си з..а от работа, но  за съжаление има и външни фактори, които е зависят от него.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Мисълта ми е, че докато има неуспех с бизнеса си ще бъде унил.
Ти там ако има как да помогнеш - помогни за да потръгне, но иначе каквото и да правиш той ще се чувства зле ... не заради теб, а заради себе си. Няма как да искаш някой който е неуспял във собствените си очи да се чувства добре.

# 4
  • Мнения: 81
Не го слушай-мъжете са егоисти!Как ли пък не да му помагаш в бизнеса!
Колкото и малко пари да иэкарвам,все пак в последните 10г. печеля повече от съпруга си.И трябва да ти кажа ,че той много бързо свикна да не дава пари за храна,сметки и т.н.После като спести някой друг лев -копува нещо голямо и  само се перчи:Купих ти пералня,купих ти компютър...
Чакай,как щеше да ги купиш,ако плащаше текущите разходи?

# 5
  • Мнения: 1 127
Не го слушай-мъжете са егоисти!Как ли пък не да му помагаш в бизнеса!


Защо да не му помогне, стига да може?  Tired Нали са семейство. Нещата са общи, успехите също. Няма да се `съревновават` я.  Whistling И точно егоистите мислят само за себе си, и не ги интересува другия.

# 6
  • Мнения: 81
Защото имам за пример случки от реалния живот.Ако на мъжа не му върви бизнеса-той приема от съпругата си финансова помощ,но акъл НЕ.
В най-добрите семейства ,които познавам,всеки си работи в своята сфера и не се меши в работата на другия.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 656
Не го слушай-мъжете са егоисти!Как ли пък не да му помагаш в бизнеса!
Колкото и малко пари да иэкарвам,все пак в последните 10г. печеля повече от съпруга си.И трябва да ти кажа ,че той много бързо свикна да не дава пари за храна,сметки и т.н.После като спести някой друг лев -копува нещо голямо и  само се перчи:Купих ти пералня,купих ти компютър...
Чакай,как щеше да ги купиш,ако плащаше текущите разходи?


 Виждаш ли, твоя начин да създаваш конфликт със съпруга си и да му доказваш, че няма пари, няма нищо общо с темата. Авторката на темата иска да помогне на съпруга си, а не да му докаже че е неспособен.

Не мисля, че има начин да помогнеш на съпругът си с успокояващи разговори или разни подобни, няма начин да накараш глава на семейството да се чувства добре, след като не може да осигурява финансово семейството, това е основно, непреодолимо, инстинктивно продиктувано задължение на мъжа. Няма такъв мъж, който да се чувства добре в такава ситуация.

Можеш да помогнеш единствено ако съдействаш по някакъв начин в работата му, дори да си намериш по-ниско платена работа, но последното все пак е глупаво в тези времена.

# 8
  • Мнения: 326
Не го слушай-мъжете са егоисти!Как ли пък не да му помагаш в бизнеса!
Колкото и малко пари да иэкарвам,все пак в последните 10г. печеля повече от съпруга си.И трябва да ти кажа ,че той много бързо свикна да не дава пари за храна,сметки и т.н.После като спести някой друг лев -копува нещо голямо и  само се перчи:Купих ти пералня,купих ти компютър...
Чакай,как щеше да ги купиш,ако плащаше текущите разходи?


Това беше...
Ако човекът не е мързел и изкарва малко или по-малко,защото не му се работи...разбирам.
Но ако се опитва,ако си работи не виждам защо не го оставя като купи пералня да се поперчи 3-4 дни.Не мисля,че той не схваща,че ежедневието ни се спонсорита от моите пари(които всъщност са общи)...просто всеки би имал нужда да се почувства значим.
Аз изкарвам много по-малко пари от моя мъж.Може би 4-5 пъти по-малко.Отделно той печели добре и от едно свое "хоби".  Почти всичко се плаща от него...но когато успея да спестя пари от моята заплата и му купя нещо или го заведа някъде..или пък купя нещо за вкъщи се чувствам много горда,че съм успяла..не виждам защо да не се чувствам добре и да се похваля " не изкарвам много ама виж как успях да те заведа на един специален уикенд" .
Същото би трябвало да е и при мъжете.Още повече,че им е вменено,че мъжете са водещите,глава на семейството,че отговарят за финансите...затова им е трудно.

# 9
  • Русе
  • Мнения: 656
.....че ежедневието ни се спонсорита от моите пари(които всъщност са общи).......
  Peace
Това според мен е истината, поне при нас винаги е било така и никога не са се делили пари на мои и твои.
Много тежко се преживява срив в доходите, казвам го от собствен опит, преживявам го в момента и зная добре какво е. Не съм в ситуацията, описана в темата, защото по една или друга причина съм единствен източник на доходи вкъщи, но това не е успокително никак  Simple Smile.

# 10
  • Мнения: 563
При нас също винаги парите са били общи, без значение кой колко печели. На времето, когато се плащаше предимно в брой, всеки слагаше заплатата си на определеното място . Винаги аз съм била "финансовия министър" в къщи, и  слава Богу  малко са били случаите, в които сме имали тежки финансови затруднения. Сега в ерата на банковите карти, пак сме с общи сметки, т,е той има пълен достъп до моите сметки и аз до неговите посредством банкови карти и на двамата.
Съпругът ми изобщо не е мързел. Напротив, трепе се здраво и нещата му се получават, но има субективни фактори, както казах. Започна да губи самочуствието си малко по малко. Виждам как започна да се чуства несигурен да вземе решения, които преди на са му били проблем. Особено, когато са свързани с изходящи парични потоци, започва да ме пита, едва ли не да ми иска разрешение, което мен допълнително ме натъжава. Ако се опитам да му говоря, че това са нашите, а не моите пари и т.н., той се сдухва още повече.  Между нас има много здрава връзка и си говорим по тези въпроси открито. Той сам разбира, че в живота има спадове и възходи, но сякаш егото му много засегнато и казва, че се чуства зле от това, че не той е източника на пари в семейството.
Преди няколко години аз получих и не голямо наследство, което също ми даде малко увереност, но той категорично отказва да ги инвестираме в бизнеса му, Това, някак си ме обижда.
Та, така.
Аз не търся съвет. Просто имах нужда да споделя и да "чуя" мнението на мъжката половина от човечеството Simple Smile
Защото наистина в много ситуации съм се убеждавала, че мъжката психика и логика са коренно различни от нашата.

# 11
  • Русе
  • Мнения: 656
 Ако наследството ти е достатъчно, вложете го в имот,така ще получиш съгласие, сигурен съм! Не го натрапвай излишно като инвестиция в бизнеса му, явно е несигурен и не иска да те разочарова (в неговите си очи) повече при евентуален провал.

# 12
  • Мнения: 4 500
У нас парите седят в едно шкафче - изобщо не знам какво значи мои и твои. Общи са. Имало е времена, когато аз съм изкарвала повече от него, но то не беше проблем. То е ясно, че на мъжа му е гадно, но тогава моя мъж си намери друга работа и сега изкарва 2 пъти колкото мен.

# 13
  • Мнения: 81
Питате защо самочувствието на мъжа зависи от порите.Ами много просто:когато има пари по-лесно получава нещата от живота.По същата причина самочувствието на жената зависи от външния й вид.

# 14
  • Русе
  • Мнения: 656
.....Ами много просто:когато има пари по-лесно получава нещата от живота....

 Доста повърхностно.
 Когато мъжът стане наистина мъж и жената наистина жена започват да ги вълнуват и други неща, свързани с парите.

# 15
  • Мнения: 81
Като казах "нещата от живота"имах предвид и серизните неща. Ако нямаш пари, трява доста да се потрудиш да подсигуриш децата си например.Не сте ли забелязали ,че когато изпаднете във финансово затруднение,как дори кръгът от познати рязко се свива,остават само най-добрите ти приятели...

# 16
  • Мнения: 81
Искам да ви провокирам с още едно крайно  изявление:
Мъжът се депресира,когато съпругата изкарва повече пари,също и поради факта ,че се страхува тя да бъде "независима".Трябва да мине време за да се увери ,че тя го обича въпреки ,че няма пари.Тогава той осъзнава,че има и други качества.

# 17
  • Русе
  • Мнения: 656
.....Трябва да мине време за да се увери ,че тя го обича въпреки ,че няма пари.....

 Това на практика и от гледна точка на живота е нелогично и малко вероятно, просто прородата диктува друго  Laughing. Просто мъжът издържа семейството с трудът си, а жената се грижи за него (семейството) , колкото и да се хЕманципират някои жени  Laughing. Това е погледнато логично, оставяме настрани нелогичните неща, които ни съпътстват непрекъснато и се натрапват, че те са "правилните".

# 18
  • Мнения: 0
.....Трябва да мине време за да се увери ,че тя го обича въпреки ,че няма пари.....

 Това на практика и от гледна точка на живота е нелогично и малко вероятно, просто прородата диктува друго  Laughing. Просто мъжът издържа семейството с трудът си, а жената се грижи за него (семейството) , колкото и да се хЕманципират някои жени  Laughing. Това е погледнато логично, оставяме настрани нелогичните неща, които ни съпътстват непрекъснато и се натрапват, че те са "правилните".
Хахахаха, та точно от практиката и от гледна точка на живота има мъже, дето природата им диктува, че жената трябва да работи, а след работа и да застъпва втора смяна в къщи. И  са уверени, че жена им ги обича  newsm50

# 19
  • Мнения: 348
Ако наследството ти е достатъчно, вложете го в имот,така ще получиш съгласие, сигурен съм! Не го натрапвай излишно като инвестиция в бизнеса му, явно е несигурен и не иска да те разочарова (в неговите си очи) повече при евентуален провал.
Особено, ако имотът носи пари, които могат да се влагат в бизнеса (или в друга инвестиция) - така основното наследство остава запазено и той няма от какво да се притеснява.
Наистина спадове в живота има ту за единия, ту за другия - нормално.

# 20
  • Мнения: 81
В едно семейство парите са общи-ДА.Но когато си в позицията на този когото го издържат,няма как да си позволиж да вложиш средства в някое рисковано начинание.Ако парие бяха твои е друго.
Това си е също повод за  депресия.

# 21
  • Мнения: 135

Не сте ли забелязали ,че когато изпаднете във финансово затруднение,как дори кръгът от познати рязко се свива,остават само най-добрите ти приятели...

Едно приятелче точно в такъв тежък момент, остана дори и без жена си.... напусна го без да и мигне окото.
Само че той отново се възстанови и сега си е на върха... онази го усети и ся му реве на прага, но вече е късно... кризата вече е при нея. Thinking

# 22
  • Мнения: 1 127
Едно приятелче точно в такъв тежък момент, остана дори и без жена си.... напусна го без да и мигне окото.
Само че той отново се възстанови и сега си е на върха... онази го усети и ся му реве на прага, но вече е късно... кризата вече е при нея. Thinking

Поне си е взел поука чилякът. Thinking Точно в трудностите се познава, кой държи на теб /и ако не може пряко да помогне,то поне е готов да ги сподели, а не да си бие камшика  Whistling/  и кой не. Peace

# 23
  • Мнения: 563
Едно приятелче точно в такъв тежък момент, остана дори и без жена си.... напусна го без да и мигне окото.
Само че той отново се възстанови и сега си е на върха... онази го усети и ся му реве на прага, но вече е късно... кризата вече е при нея. Thinking
[/quote]

Е, аз не мисля да го напускам Simple Smile.
Казваш "оная".  А дали причината е била тази? В смисъл, че той не изкарва пари.  Дали пък той не е започнал да се държи по-различно и от там нещата между тях да са се влошили. Хора всякакви! Аз съм виждала мъж, който в подобна ситуация започна да си го изкарва на жена си. Както виждам и моя мъж. Той пък е един такъв...потънали са му гемиите все. Аз съм търпелива и на този етап не съм реагирала, надявам се, неадекватно. Но не мога да гарантирам, че това ще продължи вечно. Все пак никой не е умрял! А пари се печелят. Стига да сме здрави. Днеска аз, утре той ...

# 24
  • Мнения: 563
Искам да ви провокирам с още едно крайно  изявление:
Мъжът се депресира,когато съпругата изкарва повече пари,също и поради факта ,че се страхува тя да бъде "независима".Трябва да мине време за да се увери ,че тя го обича въпреки ,че няма пари.Тогава той осъзнава,че има и други качества.

Това може и да е обобщение, но категорично не важи за нас. Какви пари? Та ние се оженихме като студенти. Бяхме по-бедни от църковни мишки:) . Добре, че бяха родителите ни, та да купуват хумана на бебето ни.  Явно аз съм открила другите качества на мъжа до мен, много преди да се види в пари.  Е-х-х. Луди, млади години Simple Smile

# 25
  • Мнения: 135

Е, аз не мисля да го напускам Simple Smile.
Казваш "оная".  А дали причината е била тази? В смисъл, че той не изкарва пари. 

Точно финансите бяха проблема... някои като им секне кранчето просто откачат.

# 26
  • Мнения: 76

Е, аз не мисля да го напускам Simple Smile.
Казваш "оная".  А дали причината е била тази? В смисъл, че той не изкарва пари. 

Точно финансите бяха проблема... някои като им секне кранчето просто откачат.
Жени (както и мъже) има всякакви. От форумите не можем да съдим за хората обективно, но е факт, че има и жени които се женят или съжителстват заради финансовите облаги.
Аз когато се запознах с мъжО изкарвах малко повече от него, той пък за да ме "впечатли" харчеше повече от колкото можеше да си позволи. Точно поради тази причина за малко не го зарязах, прахосник не ми трябва в къщи  Mr. Green Той пък си мислел, че като изкарвам повече, означава, че се нуждая от повече. След време се опознахме добре и сега сме МНОГО ЩАСТЛИВИ заедно и живеем според доходите си.
Имам и приятелка (от македонския край), омъжена в София. Мъжът и от няколко месеца не е получавал заплата, а тя апартамент купи с нейната. На него не му пречи да командва в къщи, че и с повод и без повод забележки прави...
Житески истории много....
Към авторката: Това с което според мен най-много можеш да помогнеш е търпение. Мъжът ти няма да е щастлив, дори и ако ти спреш да работиш. Според мен проблема не е само, че получаваш повече от него, а по-скоро, че той получава по-малко от преди. Предполагам, че се притеснява да не му спаднат доходите още повече. Всеки отговорем мъж иска да изкарва повече и повече пари за семеството си. Просто прояви търпение, всичко ще се оправи някой ден!

# 27
  • Мнения: 563

 Просто прояви търпение, всичко ще се оправи някой ден!

Със сигурност  Simple Smile. Аз вярвам в това, но си мислех дали не мога да променя нещата тук и сега, а не някой ден Simple Smile

# 28
  • Мнения: 81
Червена шапчице,аз за теб въобще не се притеснявам.Ти си умна жена и ще се справиш със ситуацията.Обаче темата ,която зададе(първоначално доста обобщена) е много интересна и няма лошо да поръсаждаваме върху нея,защото никой,ама никой не е застрахован за това,че съпруга няма да зцикли с работата си.Факт е ,че тогава всички мъже изпадат в депресия и тя си е бая сериозна.

# 29
  • Мнения: 135

Със сигурност  Simple Smile. Аз вярвам в това, но си мислех дали не мога да променя нещата тук и сега, а не някой ден Simple Smile

За да се промени нещо спирате да мислите за пари.. кажи му че парите развалят човека.. а на теб едва ли ти е нужен развален мъж!!!  Mr. Green
Това в кръга на майтапа...  Laughing
Имам братовчед дето нищичко не бачка от години.. жена му печели много добре и го е ангажирала изцяло с грижите по детето... мисълта ми е че досега не съм го чул да се оплаква от нещо... явно му харесва.. но колкото хора толкоз и мнения.. всеки по свой си начин приема нещата от живота... но без мотивация нищо не се постига!!!  Peace

# 30
  • Мнения: 563
Червена шапчице,аз за теб въобще не се притеснявам.Ти си умна жена и ще се справиш със ситуацията.Обаче темата ,която зададе(първоначално доста обобщена) е много интересна и няма лошо да поръсаждаваме върху нея,защото никой,ама никой не е застрахован за това,че съпруга няма да зцикли с работата си.Факт е ,че тогава всички мъже изпадат в депресия и тя си е бая сериозна.

Благодаря !
Така или иначе тук си пишем предимно жени и горе-долу мислим по аналогичен начин . Е, има и изключения, разбира се. Обаче, никой мъж (колкото и малко да са във форума) не казва нищо конкретно. А аз точно това бих искала да чуя. Мъжката гледна точка . И как се повдига мъжко его Simple Smile

# 31
  • Мнения: 563
За да се промени нещо спирате да мислите за пари.. кажи му че парите развалят човека.. а на теб едва ли ти е нужен развален мъж!!!  Mr. Green
Това в кръга на майтапа...  Laughing
Имам братовчед дето нищичко не бачка от години.. жена му печели много добре и го е ангажирала изцяло с грижите по детето... мисълта ми е че досега не съм го чул да се оплаква от нещо... явно му харесва.. но колкото хора толкоз и мнения.. всеки по свой си начин приема нещата от живота... но без мотивация нищо не се постига!!!  Peace

Аз също имам такъв познат, който след като го съкратиха пое всички домакински задължения, защото жена му изкарваше добри пари. И до ден днешен е така, а минаха вече почти 5 години. Явно си му харесва тази роля и аз бих казала БРАВО !. Ето в това се изразява мъжката еманципация  Grinning.
А по темата :Рядко говорим за пари. Може би, защото горе-долу стигат. Не знам.  За нас парите никога не са били самоцел. По-скоро стремеж да живеем що-годе нормално и да не се лишаваме от нищо. Той отрича да има проблем, но аз го виждам, че е един такъв унил.
Скоро ще ходим на почивка в южните страни. Дано там се поотърси от тези си терзания.

# 32
  • Мнения: 135

Аз също имам такъв познат, който след като го съкратиха пое всички домакински задължения, защото жена му изкарваше добри пари. И до ден днешен е така, а минаха вече почти 5 години. Явно си му харесва тази роля и аз бих казала БРАВО !. Ето в това се изразява мъжката еманципация  Grinning.

На такъв режим не бих издържал... за какво говорим изобщо... ако се наложи ще ида да рина първият градски кенеф и пак не бих се оставил на чужд гръб!!!  Naughty

# 33
  • Мнения: 563

На такъв режим не бих издържал... за какво говорим изобщо... ако се наложи ще ида да рина първият градски кенеф и пак не бих се оставил на чужд гръб!!!  Naughty

Да де, ама с риненето на кенефи  (то не че останаха такива Simple Smile ) пак няма да получаваш повече от половинката си и пак ще си на неин гръб, ако така на кантар се мерят нещата. Или това ще бъде идеално извинение, че ето аз работя и не мога да се занимавам с домакинстване. Чудничко просто !
Аз наистина казвам браво на този човек, защото оценява колко много усилия се хвърлят в едно домакинство. Ако примерно жена му изкарва 2-3 хил.лв няма ли да е престъпно от негова страна той "да рине кенефите" за 2-300 и да казва вечер, че е уморен и не му се занимава с "женска" работа.  Или е по-добре да върти къщата, за да може жената да си почине, щото 2-3 хил.лв не се изкарват със скатавки през работно време. Със сигурност.

# 34
  • Мнения: 135

Да де, ама с риненето на кенефи  (то не че останаха такива Simple Smile ) пак няма да получаваш повече от половинката си и пак ще си на неин гръб, ако така на кантар се мерят нещата.

Май не схващаш.... ако жената изкарва две- три хилки... що па да не си хване домашна помощница  newsm78... май ще е по добре.... и не става въпрос че тя ще изкарва повече от мен примерно.. мечтая си за този ден  Laughing... става въпрос че парите изкарани от каквато и да било работа, независимо колко са.. ще ме правят пълноценен... не парите са важни в случая... важно е усилието... вкъщи развитие няма ако ме разбираш.  Peace

# 35
  • Мнения: 563

Да де, ама с риненето на кенефи  (то не че останаха такива Simple Smile ) пак няма да получаваш повече от половинката си и пак ще си на неин гръб, ако така на кантар се мерят нещата.

Май не схващаш.... ако жената изкарва две- три хилки... що па да не си хване домашна помощница  newsm78... май ще е по добре.... и не става въпрос че тя ще изкарва повече от мен примерно.. мечтая си за този ден  Laughing... става въпрос че парите изкарани от каквато и да било работа, независимо колко са.. ще ме правят пълноценен... не парите са важни в случая... важно е усилието... вкъщи развитие няма ако ме разбираш.  Peace
Прекрасно схващам.
 Типично мачовско изказване. Мечтаел си за този ден, когато жена ти ще изкарва повече. Глупости!
Глупости са и твърденията, че развитието идвало с ходенето на работа. Човек МОЖЕ да се развива винаги. Понякога, обаче се правят жертви. Ама вие мъжете не сте много по жертването, защото видите ли, вие изкарвате прехраната за семейството и битовизмите не са за вас.
А по въпроса за домашните помощници - такива си взимат не жените, които  изкарват 2-3 хилки,  а чиито мъже изкарват токова и по една или друга причина нямат време и желание да помагат в домакинството. Почти в 100% от случаите е така.
И не винаги парите изкарани с честен труд те правят пълноценен. За съжаление животът показва друго. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 135

Понякога, обаче се правят жертви. Ама вие мъжете не сте много по жертването, защото видите ли, вие изкарвате прехраната за семейството и битовизмите не са за вас.

Първо... достатъчна жертва правим като стоим още до задниците ви... задоволяваме капризите ви... търпим ви и всички малоумни решения взети родени незнайно как... тъй че с жертвите приключваме!!!  Laughing

Второ... изхранването на прехраната няма нищо общо в случая... но за вас е удобен случай да го правите вечно на въпрос... някак си се чувствате зависими... не уважаема.. в голяма грешка се намираш, за един мъж е много лесно да си хване пътя... но той с удоволствие стои и слага всичко на масата... няма наше и ваше тука..тук всичко е за семейството, включително и прехраната... ма как пък все го извъртате бре.. ма така е то... е.. у дома няма начин да ни вържете.. у дома си стоят само битовите алкохолици!!!  Laughing


# 37
  • София
  • Мнения: 17 338
Сотееее, Сотеее, като те чете човек, ще рече, че това да живееш с жена си е най-трудното, ужасно и драматично нещо на света!
Пък жертва правили, пък стоене до задниците ни било, пък малоумни решения търпели, пък начин да ви вържем било ... ееех, мама му стара, аман от мрънкалници бе  ooooh! Направо жив да те ожали човек. Хубаво, не си случил - не си, ама спри вече да вееш неудачния си избор по форумите, обидно е за жена ти.

# 38
  • Мнения: 135

Сотееее, Сотеее, като те чете човек, ще рече, че това да живееш с жена си е най-трудното, ужасно и драматично нещо на света!
Пък жертва правили, пък стоене до задниците ни било, пък малоумни решения търпели, пък начин да ви вържем било ... ееех, мама му стара, аман от мрънкалници бе  ooooh! Направо жив да те ожали човек. Хубаво, не си случил - не си, ама спри вече да вееш неудачния си избор по форумите, обидно е за жена ти.

Това че мрънкам не означава че избора ми е неудачен... но това което споделям Бърди, си е плод на дългогодишни срещи с жени по един или друг повод.. демек, обобщавам личните си наблюдения... жена ми беше удачен избор за мен... но си е жена и толкоз!!!  Thinking

# 39
  • София
  • Мнения: 17 338
Съвсем не оставяш впечатление на човек с удачен избор.
Почне ли мъжа ми така да обобщава за жените, ще ми е ясно, че не го кефя особено.

# 40
  • Мнения: 135

Съвсем не оставяш впечатление на човек с удачен избор.
Почне ли мъжа ми така да обобщава за жените, ще ми е ясно, че не го кефя особено.

Грешно впечатление Бърди.. какво значи не го кефиш... само покрай една жена, никога мъж не би успял да разбере повечето... а за да разбереш защо те кефи собствената жена.. черпиш опит от другите.  Peace


# 41
  • Мнения: 1 610
Оставете Соте и нашите 22...годишни бракове... като навъртите толкова години брак с един човек тогава ще ви питам... "защо са ви коси, друже побелели...? Laughing

А сега като направих фирма и назначих мъжо като работник и той върши целата работа,  аз само подписвам документи.... Питате ли ни как ни е и на двамата....Аз се чувствам кофти, че само подписвам неговия труд...Той бачка, а трябва да ходи с пълномощни...
Те това е ситуация....Как да се чувствам и какво да правя...
Търся и аз отговор на въпроса, newsm78 а и жената на Соте не е виновна за този проблем...

# 42
  • Русе
  • Мнения: 656
Оставете Соте и нашите 22...годишни бракове... като навъртите толкова години брак с един човек тогава ще ви питам... "защо са ви коси, друже побелели...? Laughing

А сега като направих фирма и назначих мъжо като работник и той върши целата работа,  аз само подписвам документи.... Питате ли ни как ни е и на двамата....Аз се чувствам кофти, че само подписвам неговия труд...Той бачка, а трябва да ходи с пълномощни...
Те това е ситуация....Как да се чувствам и какво да правя...
Търся и аз отговор на въпроса, newsm78 а и жената на Соте не е виновна за този проблем...


Де го чукаш, де се пука  Laughing.
 И какво общо има твоята радост с темата, туй не му ли викаха спам?

# 43
  • Мнения: 8 296
И какво общо има твоята радост с темата, туй не му ли викаха спам?

 offtopic Не, не му викат спам. А твоят пост е точно това за което обвиняваш маманет - извън темата. Както и моят, естествено.

# 44
  • Русе
  • Мнения: 656
 Едно време имаше един лаф, то и сега често пъти е валиден- като не става за друго, го правят началник, по-малко да пречи на работата Mr. Green.
 Авторът на тази тема искаше да помага на съпругът си нещо като че ли, каква е ползата от това, че еди коя си била началник на мъжО си newsm78.

# 45
  • Мнения: 8 296
Едно време имаше един лаф, то и сега често пъти е валиден- като не става за друго, го правят началник, по-малко да пречи на работата Mr. Green.
 Авторът на тази тема искаше да помага на съпругът си нещо като че ли, каква е ползата от това, че еди коя си била началник на мъжО си newsm78.

Ами мисли по-мащабно и ще разбереш. Това, което беше валидно едно време при планова икономика, не е валидно днес при пазарна. Не мога да помогна за това, че не виждаш иронията в поста на маманет.

П.П. Аз пък не останах с впечатлението, че авторката търси помощ за съпруга си.

# 46
  • Русе
  • Мнения: 656
 Ако ти се замислиш мащабно ще разбереш, че непланова икономика няма Grinning, не би имало смисъл от понятието икономика. Но правистите (гледам се изяваваш като адвокат  Mr. Green), явно не ги знаете тези неща!

# 47
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
.....Трябва да мине време за да се увери ,че тя го обича въпреки ,че няма пари.....

 Това на практика и от гледна точка на живота е нелогично и малко вероятно, просто прородата диктува друго  Laughing. Просто мъжът издържа семейството с трудът си, а жената се грижи за него (семейството) , колкото и да се хЕманципират някои жени  Laughing. Това е погледнато логично, оставяме настрани нелогичните неща, които ни съпътстват непрекъснато и се натрапват, че те са "правилните".
Просто от доста време насам жената също издържа семейството с труда си, а мъжът взема дейно участие в грижите по него (семейството). Логично погледнато, семейството се състои от двама равноправни, способни да работят и изкарват пари и да издържат семейството души. Стига с това закостеняло мислене, че мъжът трябвало да изкарва парите вкъщи. И сакън, ако в един момент не изкарва или жена му изкарва повече от него. Малииииииииии, апокалипсис! Нали са двама в добро и зло, какво значение има кой изкарвал парите?  ooooh!

# 48
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Винаги съм се чудела, как в едно семейство, може да има "моите пари", "твоите пари"?!
В мига, в който двама души станат едно цяло, пред свидетели, пред Бог, или там, който е, то трябва всичко тяхно да стане общо. Това е моята философия.
Да, имало е времена, в които аз съм взимала не двойно, ами тройно повече от мъжа ми. За него, като мъж, сигурно е било удар по егото, но в крайна сметка, показваше само гордостта си към мен, за това че оценяват толкова високо (финансово) труда ми. Имало е и обратния момент...нито съм го приемала за нормално, нито за ненормално, а за поредната ситуация. Каквото и да е, всичко влиза в нашия дом. Всичко отива за нашите деца, за нашето домакинство, за нашата къща.
Единственото, за което сме се разбрали и двамата е, че когато можем да си позволим финансово, всеки да си отделя от заплатата една определена сума пари, която да си харчи само за него си-дали аз ще я изхарча в салон за красота, дали той за хобито си, дали ще ги вложим в дома ни-другия не го интересува. Но всичко останало е общо. Малко, голямо-в един дом влиза. И не знам как може изобщо да си натяквате, че единия изкарва повече от другия. Това не значи, че този, който взима по-малко, влага по-малко ooooh!

# 49
  • Русе
  • Мнения: 656
.....
 Стига с това закостеняло мислене, че мъжът трябвало да изкарва парите вкъщи. И сакън, ако в един момент не изкарва или жена му изкарва повече от него.....
Жените могат да работят, да са шофьорки, заварчиЧКи Wink, миньорки,да изкарват пари, да са герои на социалистическия труд  Joy ! Могат да издържат семейството, могат да живеят и сами дори, какво им пука!
 Хайде стига с тази еманципация, до голяма степен тя води до много от бедите ни!

# 50
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
.....
 Стига с това закостеняло мислене, че мъжът трябвало да изкарва парите вкъщи. И сакън, ако в един момент не изкарва или жена му изкарва повече от него.....
Жените могат да работят, да са шофьорки, заварчиЧКи Wink, миньорки,да изкарват пари, да са герои на социалистическия труд  Joy ! Могат да издържат семейството, могат да живеят и сами дори, какво им пука!
 Хайде стига с тази еманципация, до голяма степен тя води до много от бедите ни!
Могат, да. Всичко могат.
Еманципацията води до бедите на онези, които не могат да преглътнат, че жената е независима и работата й не е да се затвори вкъщи и да се занимава само и единствено с децата и домакинството. И да зависи от милостта на мъжа си във финансово отношение. Някога може и да е било така, но за ваше съжаление вече не е.

# 51
  • Русе
  • Мнения: 656
...... Някога може и да е било така, но за ваше съжаление вече не е.

Не мисля, че е само за наше, в смисъл мъжете! Децата ни от 2-3 годишна възраст живеят в по-голямата част от времето сред напълно чужди и не рядко пъти напълно незаинтересувани хора. Та затова майката има достатъчно важен ангажимент (или поне би трябвало, макар че вече в новите времена казваш не и пука) - да се грижи за възпитанието на децата. Той въобще не е по-малко важен от изкарването на парите от мъжа.

Не съм до толкова идеалист да си мисля, че всички искат да разберат, камо ли да го направят, камо ли хЕманципираните всеможещи жени. Но има случаи, в които се получава!

Стига с тези глупости, кой какво не можел да преглътне, поне аз не пиша ни най-малко за това.

# 52
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
...... Някога може и да е било така, но за ваше съжаление вече не е.

Не мисля, че е само за наше, в смисъл мъжете! Децата ни от 2-3 годишна възраст живеят в по-голямата част от времето сред напълно чужди и не рядко пъти напълно незаинтересувани хора. Та затова майката има достатъчно важен ангажимент (или поне би трябвало, макар че вече в новите времена казваш не и пука) - да се грижи за възпитанието на децата. Той въобще не е по-малко важен от изкарването на парите от мъжа.

След като са *децата НИ*, следователно бащата има не по-малък ангажимент в отглеждането им. Къде пише, че само майката е ангажирана с това  и трябва да се прости с всякакви амбиции и възможности за развитие извън семейството?

# 53
  • Русе
  • Мнения: 656
 Ти не обърна внимание на важните неща (децата), ами продължаваш да повтаряш еманципираните си убеждения, колко много по-важна била кариерата от някакви си деца. Може би оправдаваш твоя начин и виждания, твоя си работа. Един човешки живот е нищо на фона на бъдещето, което оставяме с децата си и е много важно да опитаме да им дадем всичко, което можем, естествено че не говоря за пари!
 Аз със спама около твоите мнения съм до тук, няма смисъл да коментирам повече Crossing Arms!
 Ти ги знаеш нещата по-добре  Peace!

# 54
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ти не обърна внимание на важните неща (децата), ами продължаваш да повтаряш еманципираните си убеждения, колко много по-важна била кариерата от някакви си деца. Може би оправдаваш твоя начин и виждания, твоя си работа. Един човешки живот е нищо на фона на бъдещето, което оставяме с децата си и е много важно да опитаме да им дадем всичко, което можем, естествено че не говоря за пари!
 
Щуротии. Кат не ни изнася, друго виждаме. Аз с моите деца съм намерила начин да се справям и до днес, но не съм зарязала и работата си. Ама да дойде някой да ми каже, че само майчинството трябва да ми е призвание и да не се развивам в друга насока, щото едното било по-важно от другото, ай мерси!  Stop  Crossing Arms Никога не съм ги делила по важност. Две деца съм отгледала и продължавам да ги отглеждам, при това без помощ от никого, само двамата с мъжа ми. Но това не ми пречи и да се развивам и да работя, едно, защото си ми идва отвътре, второ, щото не бих допуснала да завися от мъж за пари. Амаха!

# 55
  • Мнения: 135
Мдааа... жените не требе да се подценяват в никакъв случай.  Thinking
Най малко пък требе да ги жалим!!!  Mr. Green



# 56
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ами, Соте, няма как да пожалиш някой, който не иска да бъде пожален.  Grinning

# 57
  • Мнения: 135

Ами, Соте, няма как да пожалиш някой, който не иска да бъде пожален.  Grinning

Точно това имам предвид  Laughing... но на нас мъжете ни е по сложно да го осъзнаем... хем ни се ще половинката да изкарва пари.. хем пък като изкарва повече от нас ни е кофти... някак си не можем да преглътнем факта че го може... та нали постоянно се твърди че е слабият пол... и накрая да те бие по доходи..айде бе...  Laughing
Парите са най твърдото вещество което изтича прекалено бързо!!!  Laughing


# 58
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 350
Добре че все още има мъже, които искат да се изявяват като слънцето и въздуха за всяко живо същество. Не им е по силите, ама искат. Пък после нашите убеждения били еманципирани  Whistling Той се амбицирал да огее навсякъде, докато жена му и къщата върти, и децата си гледа, че и на работа ходи.

# 59
  • Другата България
  • Мнения: 37 708
Та затова майката има достатъчно важен ангажимент (или поне би трябвало, макар че вече в новите времена казваш не и пука) - да се грижи за възпитанието на децата. Той въобще не е по-малко важен от изкарването на парите от мъжа.
newsm78 Tired
Да не са приели някакъв нов закон и да не съм разбрала? Embarassedили официално да има вече разделение на половете? Някъде е Упоменато, че само майката трябва да се грижи за децата?Не само за възпитанието им? А парите се изкарвали  САМО  от мъжа? Прости невежеството ми, ама не те разбирам...... Thinking
и къде видя да казва, че не и пука /сиреч на майката/ newsm78

# 60
  • Русе
  • Мнения: 656
....
Да не са приели някакъв нов закон и да не съм разбрала? Embarassedили официално да има вече разделение на половете? .....

 То там е проблема, като погледнеш един индивид и не можеш разбра що е , мъж или жена, все ми е тая какъв е физиологически и какъв се чувства реално. Иначе има такъв закон, явно не си разбрала, това е закона на природата, хайде стига глупости моля ви  Laughing!

# 61
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Законът на природата, дрън-дрън. То законът на природата също и повелява на новия кандидат за водач на прайда при лъвовете да избие малките на лъвиците от предишни водачи. Кво, и ние ли да почнем по тия закони?
Законът на природата няма нищо общо с желанието и правото на жената да се развива и да успява. Защото, макар че е майка, тя също е човек. И не мъжете са тези, които ще кажат дали бива или не.

# 62
  • Другата България
  • Мнения: 37 708
Иначе има такъв закон, явно не си разбрала, това е закона на природата, хайде стига глупости моля ви  Laughing!
newsm12 doh Пак се извинявам зя невежеството и "глупостите", ти за неписаните закони говориш, сега вече те разбрах Peace да питам тогава-като изкарвам повече пари от мъжа ми /примерно/ какво да го правя според този закон? Thinking newsm78

# 63
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Иначе има такъв закон, явно не си разбрала, това е закона на природата, хайде стига глупости моля ви  Laughing!
да питам тогава-като изкарвам повече пари от мъжа ми /примерно/ какво да го правя според този закон? Thinking newsm78
Засрами се, бе, жена! От какъв зор си седнала да се мериш с мъжете и да им стъпваш в територията!  Naughty

# 64
  • Другата България
  • Мнения: 37 708

Засрами се, бе, жена! От какъв зор си седнала да се мериш с мъжете и да им стъпваш в територията!  Naughty
smile3505 Embarassed Embarassed Embarassed

# 65
  • Русе
  • Мнения: 656
 Хайде пак се почна с парите, уж парите са общи не знам какво, ама пак ако изкараш повече от мъжа си и т.н. . Май не е на мъжете този комлекс а? В днешно време една жена може да изкарва в пъти повече от един мъж, няма спор, въпроса е в професията и професионализма Wink!

 Писани-неписани закони, като гледам къде живееш :
Цитат
"Местожителство:
Абсурдистан"
сигурно е все тая !
 Има неписани закони които са по-важни от писаните!

# 66
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Въпросът е също в професията и професионализма и ако мъжът изкарва повече. Къв е проблемът тогава, след като и жената може да избере професия, която да й позволява да изкарва повече? Или не трябва да я избира, щото крехкото мъжко его може да се срине?

# 67
  • Другата България
  • Мнения: 37 708
Хайде пак се почна с парите, уж парите са общи не знам какво, ама пак ако изкараш повече от мъжа си и т.н. . Май не е на мъжете този комлекс а? В днешно време една жена може да изкарва в пъти повече от един мъж, няма спор, въпроса е в професията и професионализма Wink!

 Писани-неписани закони, като гледам къде живееш :
Цитат
"Местожителство:
Абсурдистан"
сигурно е все тая !
 Има неписани закони които са по-важни от писаните!
Laughing LaughingНима цялата държава не е Абсурдистан, инжИнерЮ по жици и токове, електроника,PCB Design?/ с толкова таланти явно си голям професионалист, евала,  Peace
и да, парите са общи и винаги са били, и никога не СМЕ имали проблеми с това, и мъжът ми гледаше детето една година докато беше без работа, а аз работех, но пък винаги сме го възпитавали двамата, и.....но няма смисъл да ти обяснявам, защото със сигурност не те интересува, а и в Русе явно имате други разбирания за закони и комплекси! ooooh!
За протокола-града ми е маааалко по-малък от твоя и почти толкова тръгнал към обезлюдяване Peace


 Има неписани закони които са по-важни от писаните!
Абсолютно си прав за което! Но зависи от гледната точка май....

Последна редакция: сб, 01 сеп 2012, 20:41 от Merri_An

# 68
  • Мнения: 76
да питам тогава-като изкарвам повече пари от мъжа ми /примерно/ какво да го правя според този закон? Thinking newsm78
Ами унищожи децата му от предишен брак и харчи собствените си и неговите пари за вашите деца  Naughty Големи глупости прочетох и най-вече много далеч от темата!
Има различни семейства, както и различни хора и психология. Както на някой не му е неприятно да бъде издържан или да изкарва по-малко пари от половинката си, така има и хора за които това е проблем. Аплодисменти за авторката, че е осъзнала проблема в собственото си семейство и че опитва да ги разреши.
Повечето коментари са празни приказки и развиване на ненужни теории. Забелязвм и излишен спор  Peace

# 69
  • Другата България
  • Мнения: 37 708

 Големи глупости прочетох и най-вече много далеч от темата!
Ами да ти кажа май това
Ами унищожи децата му от предишен брак и харчи собствените си и неговите пари за вашите деца  Naughty
не ми звучи много по-умно от всичко, което прочетох и аз, напротив....какви деца, какви бракове....но за да не навлизаме в друг спор , а и за да избегнем празните приказки ще се въздържа от коментар, явно знаеш неща за мъжа ми, които аз не знам Peace Wink
а по темата беше именно това, че не съм съгласна с мъжката гледна точка " задължение  е на жената да възпитава децата, а на мъжа да изкарва пари."Нищо повече.

# 70
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 350
а по темата беше именно това, че не съм съгласна с мъжката гледна точка " задължение  е на жената да възпитава децата, а на мъжа да изкарва пари."Нищо повече.
Еее, как може! Господарят иска така. Айде пък ти по-ниска от тревата и каквото той ти каже - това   Crossing Arms

# 71
  • Другата България
  • Мнения: 37 708
 Grinning Grinning Имам колежка, която откакто се е омъжила /вече 13 години/ казва, че винаги е изкарвала повече от мъжа си. Дори е работила на 2 места. За преди незнам, познавам я от 6 и оттогава наистина /познавам и мъжа и, и знам къде работи/ нейната заплата е около 2 пъти и половина повече от неговата. И на него това му харесва и не прави нищо по въпроса да го промени. Тя плаща за почивки, ремонти, изплаща кредит....От друга гледна точка грижата за дома и детето са почти изцяло негово задължение поради това, ча работното ни време е ненормирано и се и случвало и в 10 вечерта да се прибира, той изчистил, сготвил, сложил детето да спи....и това също му харесва и продължава да го прави. Та това в потвърждение на онова Laughing че хора всякакви, всяко семейство е намерило някакъв баланс  и когато и на двамата им е добре по този начин, няма проблеми. Peace

# 72
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
То е така, ама в семейства, където мъжът не страда от излишни комплекси и не се тръшка, задето жена му изкарвала повече от него, понеже не било прието. Нито пък е удар за гордостта и самолюбието му да участва в грижите по децата и домакинството. Повечето *юнаци* обаче не приемат това положение и причината е чисто и просто наранено его. *Ама аз съм мъж, как така ще гледам деца и ще чистя?!*  Crazy

# 73
  • Мнения: 76

Ами унищожи децата му от предишен брак и харчи собствените си и неговите пари за вашите деца  Naughty
не ми звучи много по-умно от всичко, което прочетох и аз, напротив....какви деца, какви бракове....но за да не навлизаме в друг спор , а и за да избегнем празните приказки ще се въздържа от коментар, явно знаеш неща за мъжа ми, които аз не знам Peace Wink

Това беше написано с ирония, но не към теб, изобщо! А към сравнението на законите в природата сравнени с равновесието в семейството  Peace

# 74
  • Русе
  • Мнения: 656

 Големи глупости прочетох и най-вече много далеч от темата!
Ами да ти кажа май това
Ами унищожи децата му от предишен брак и харчи собствените си и неговите пари за вашите деца  Naughty
не ми звучи много по-умно от всичко, което прочетох и аз, напротив....какви деца, какви бракове....но за да не навлизаме в друг спор......

 Просто не мога да повярвам newsm78, ти сериозно ли не схвана иронията  newsm78 .
 И колко таланти съм си бил изписал : те токове, те жици, те платки , това е едно и също  Laughing. Все едно ако бях готвач и ти напиша чирпак, тенджера, тиган, фурна, суфле, телешко задушено, щеше да кажеш че имам 6 таланта, както и да е , и твоето е талант - да веселиш хората.

 Иначе iLUSIon е права, много сме далеко от темата. А и като гледам темата ще стане безкрайна, имайки предвид някои дейни участници, които се появиха и пишещи във всички теми.... за сметка на авторката на темата.
 Стига толкова от мен  bowuu.

 ПП Бях изпреварен  Wink!

# 75
  • Другата България
  • Мнения: 37 708
и твоето е талант - да веселиш хората.

 Иначе iLUSIon е права, много сме далеко от темата. А и като гледам темата ще стане безкрайна, имайки предвид някои дейни участници, които се появиха и пишещи във всички теми.... за сметка на авторката на темата.
 Стига толкова от мен  bowuu.

 ПП Бях изпреварен  Wink!
Освен теб не виждам друг да се весели, но наистина ще те оставя да си гъделичкаш сам явно голямото мъжко  его. Показа на всички колко си умен, изказа мнение относно това къде живея и колко съм талантлива, и за качествата на други потребителки-кой как и какво разбрал си е негов проблем.Стига толкова наистина.А кой къде пише няма как да знаеш освен ако и ти не си там.

Това беше написано с ирония, но не към теб, изобщо! А към сравнението на законите в природата сравнени с равновесието в семейството  Peace
Нормално е като те цитират да помислиш, че имат теб предвид.Затова така реагирах. Peace

Общи условия

Активация на акаунт