Мъже, как се чуствате и какво правите, когато.....

  • 7 223
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 315
Едно време имаше един лаф, то и сега често пъти е валиден- като не става за друго, го правят началник, по-малко да пречи на работата Mr. Green.
 Авторът на тази тема искаше да помага на съпругът си нещо като че ли, каква е ползата от това, че еди коя си била началник на мъжО си newsm78.

Ами мисли по-мащабно и ще разбереш. Това, което беше валидно едно време при планова икономика, не е валидно днес при пазарна. Не мога да помогна за това, че не виждаш иронията в поста на маманет.

П.П. Аз пък не останах с впечатлението, че авторката търси помощ за съпруга си.

# 46
  • Русе
  • Мнения: 656
 Ако ти се замислиш мащабно ще разбереш, че непланова икономика няма Grinning, не би имало смисъл от понятието икономика. Но правистите (гледам се изяваваш като адвокат  Mr. Green), явно не ги знаете тези неща!

# 47
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
.....Трябва да мине време за да се увери ,че тя го обича въпреки ,че няма пари.....

 Това на практика и от гледна точка на живота е нелогично и малко вероятно, просто прородата диктува друго  Laughing. Просто мъжът издържа семейството с трудът си, а жената се грижи за него (семейството) , колкото и да се хЕманципират някои жени  Laughing. Това е погледнато логично, оставяме настрани нелогичните неща, които ни съпътстват непрекъснато и се натрапват, че те са "правилните".
Просто от доста време насам жената също издържа семейството с труда си, а мъжът взема дейно участие в грижите по него (семейството). Логично погледнато, семейството се състои от двама равноправни, способни да работят и изкарват пари и да издържат семейството души. Стига с това закостеняло мислене, че мъжът трябвало да изкарва парите вкъщи. И сакън, ако в един момент не изкарва или жена му изкарва повече от него. Малииииииииии, апокалипсис! Нали са двама в добро и зло, какво значение има кой изкарвал парите?  ooooh!

# 48
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Винаги съм се чудела, как в едно семейство, може да има "моите пари", "твоите пари"?!
В мига, в който двама души станат едно цяло, пред свидетели, пред Бог, или там, който е, то трябва всичко тяхно да стане общо. Това е моята философия.
Да, имало е времена, в които аз съм взимала не двойно, ами тройно повече от мъжа ми. За него, като мъж, сигурно е било удар по егото, но в крайна сметка, показваше само гордостта си към мен, за това че оценяват толкова високо (финансово) труда ми. Имало е и обратния момент...нито съм го приемала за нормално, нито за ненормално, а за поредната ситуация. Каквото и да е, всичко влиза в нашия дом. Всичко отива за нашите деца, за нашето домакинство, за нашата къща.
Единственото, за което сме се разбрали и двамата е, че когато можем да си позволим финансово, всеки да си отделя от заплатата една определена сума пари, която да си харчи само за него си-дали аз ще я изхарча в салон за красота, дали той за хобито си, дали ще ги вложим в дома ни-другия не го интересува. Но всичко останало е общо. Малко, голямо-в един дом влиза. И не знам как може изобщо да си натяквате, че единия изкарва повече от другия. Това не значи, че този, който взима по-малко, влага по-малко ooooh!

# 49
  • Русе
  • Мнения: 656
.....
 Стига с това закостеняло мислене, че мъжът трябвало да изкарва парите вкъщи. И сакън, ако в един момент не изкарва или жена му изкарва повече от него.....
Жените могат да работят, да са шофьорки, заварчиЧКи Wink, миньорки,да изкарват пари, да са герои на социалистическия труд  Joy ! Могат да издържат семейството, могат да живеят и сами дори, какво им пука!
 Хайде стига с тази еманципация, до голяма степен тя води до много от бедите ни!

# 50
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
.....
 Стига с това закостеняло мислене, че мъжът трябвало да изкарва парите вкъщи. И сакън, ако в един момент не изкарва или жена му изкарва повече от него.....
Жените могат да работят, да са шофьорки, заварчиЧКи Wink, миньорки,да изкарват пари, да са герои на социалистическия труд  Joy ! Могат да издържат семейството, могат да живеят и сами дори, какво им пука!
 Хайде стига с тази еманципация, до голяма степен тя води до много от бедите ни!
Могат, да. Всичко могат.
Еманципацията води до бедите на онези, които не могат да преглътнат, че жената е независима и работата й не е да се затвори вкъщи и да се занимава само и единствено с децата и домакинството. И да зависи от милостта на мъжа си във финансово отношение. Някога може и да е било така, но за ваше съжаление вече не е.

# 51
  • Русе
  • Мнения: 656
...... Някога може и да е било така, но за ваше съжаление вече не е.

Не мисля, че е само за наше, в смисъл мъжете! Децата ни от 2-3 годишна възраст живеят в по-голямата част от времето сред напълно чужди и не рядко пъти напълно незаинтересувани хора. Та затова майката има достатъчно важен ангажимент (или поне би трябвало, макар че вече в новите времена казваш не и пука) - да се грижи за възпитанието на децата. Той въобще не е по-малко важен от изкарването на парите от мъжа.

Не съм до толкова идеалист да си мисля, че всички искат да разберат, камо ли да го направят, камо ли хЕманципираните всеможещи жени. Но има случаи, в които се получава!

Стига с тези глупости, кой какво не можел да преглътне, поне аз не пиша ни най-малко за това.

# 52
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
...... Някога може и да е било така, но за ваше съжаление вече не е.

Не мисля, че е само за наше, в смисъл мъжете! Децата ни от 2-3 годишна възраст живеят в по-голямата част от времето сред напълно чужди и не рядко пъти напълно незаинтересувани хора. Та затова майката има достатъчно важен ангажимент (или поне би трябвало, макар че вече в новите времена казваш не и пука) - да се грижи за възпитанието на децата. Той въобще не е по-малко важен от изкарването на парите от мъжа.

След като са *децата НИ*, следователно бащата има не по-малък ангажимент в отглеждането им. Къде пише, че само майката е ангажирана с това  и трябва да се прости с всякакви амбиции и възможности за развитие извън семейството?

# 53
  • Русе
  • Мнения: 656
 Ти не обърна внимание на важните неща (децата), ами продължаваш да повтаряш еманципираните си убеждения, колко много по-важна била кариерата от някакви си деца. Може би оправдаваш твоя начин и виждания, твоя си работа. Един човешки живот е нищо на фона на бъдещето, което оставяме с децата си и е много важно да опитаме да им дадем всичко, което можем, естествено че не говоря за пари!
 Аз със спама около твоите мнения съм до тук, няма смисъл да коментирам повече Crossing Arms!
 Ти ги знаеш нещата по-добре  Peace!

# 54
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ти не обърна внимание на важните неща (децата), ами продължаваш да повтаряш еманципираните си убеждения, колко много по-важна била кариерата от някакви си деца. Може би оправдаваш твоя начин и виждания, твоя си работа. Един човешки живот е нищо на фона на бъдещето, което оставяме с децата си и е много важно да опитаме да им дадем всичко, което можем, естествено че не говоря за пари!
 
Щуротии. Кат не ни изнася, друго виждаме. Аз с моите деца съм намерила начин да се справям и до днес, но не съм зарязала и работата си. Ама да дойде някой да ми каже, че само майчинството трябва да ми е призвание и да не се развивам в друга насока, щото едното било по-важно от другото, ай мерси!  Stop  Crossing Arms Никога не съм ги делила по важност. Две деца съм отгледала и продължавам да ги отглеждам, при това без помощ от никого, само двамата с мъжа ми. Но това не ми пречи и да се развивам и да работя, едно, защото си ми идва отвътре, второ, щото не бих допуснала да завися от мъж за пари. Амаха!

# 55
  • Мнения: 135
Мдааа... жените не требе да се подценяват в никакъв случай.  Thinking
Най малко пък требе да ги жалим!!!  Mr. Green



# 56
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ами, Соте, няма как да пожалиш някой, който не иска да бъде пожален.  Grinning

# 57
  • Мнения: 135

Ами, Соте, няма как да пожалиш някой, който не иска да бъде пожален.  Grinning

Точно това имам предвид  Laughing... но на нас мъжете ни е по сложно да го осъзнаем... хем ни се ще половинката да изкарва пари.. хем пък като изкарва повече от нас ни е кофти... някак си не можем да преглътнем факта че го може... та нали постоянно се твърди че е слабият пол... и накрая да те бие по доходи..айде бе...  Laughing
Парите са най твърдото вещество което изтича прекалено бързо!!!  Laughing


# 58
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 353
Добре че все още има мъже, които искат да се изявяват като слънцето и въздуха за всяко живо същество. Не им е по силите, ама искат. Пък после нашите убеждения били еманципирани  Whistling Той се амбицирал да огее навсякъде, докато жена му и къщата върти, и децата си гледа, че и на работа ходи.

# 59
  • Другата България
  • Мнения: 37 747
Та затова майката има достатъчно важен ангажимент (или поне би трябвало, макар че вече в новите времена казваш не и пука) - да се грижи за възпитанието на децата. Той въобще не е по-малко важен от изкарването на парите от мъжа.
newsm78 Tired
Да не са приели някакъв нов закон и да не съм разбрала? Embarassedили официално да има вече разделение на половете? Някъде е Упоменато, че само майката трябва да се грижи за децата?Не само за възпитанието им? А парите се изкарвали  САМО  от мъжа? Прости невежеството ми, ама не те разбирам...... Thinking
и къде видя да казва, че не и пука /сиреч на майката/ newsm78

Общи условия

Активация на акаунт