Да се смея ли...да плача ли?!

  • 41 485
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 403
Ей Бога ми...със сигурност не това е мястото да споделя моя проблем, ама като се замисля...май е и тук Crossing Arms Преди 4 години май се отбелязах в отчетната тема на самотните родители... ама от най- самотните - детето ми не е припознато от биологичния си създател.  Човека не се интересува... не създава проблеми...не плаща издръжка...нищо. Дори не е виждал детето си. Но това не е проблема. Нагърбила съм се сама със всичко...не за друго...просто нямам избор. Но ако беше само това - щях да кажа няма проблем!!! Проблема идва от хората, които БИ трябвало да ми помагат - майка ми и сестра ми. Да да, ама не. Не помагат - и с това съм ок. Но не само, че не помагат, но създават проблеми - е стова вече не съм ОК. #2gunfire Майка ми последно е виждала малката, когато беше на 1 1/2 година...тогава дойде за да ми вдигне скандал и да ме прокълне цял живот сами /с детето/ да си кукаме и да няма, кой да ни отвори вратата...е изгоних я. От тогава ни вест ни кост... до преди месец. Нито ми се е обаждала с молба за среща с детето, нито е идвала в къщи да го види -  отишла в детската градина на детето /а то не я познава!/, омаяла директорката с рев и сързи да я допусне до детето... и я пуснали ???? Детето се дръпнало, защото не я познава, ама Г-жата щом е наредила директорката избутала детето при "бабата". След това се борх няколко дни със стреса на малката. Как и да е пуснах заявление в детската да не осъществяват лични срещи на дъщеря ми с непознати лица и така приключих с въпроса. До днес... Да, до днес...защото днес в офиса ми нахълтаха двама адвокати и един помощник-нотариус с покана да осигуря достъп на "бабата" до детето?! Shocked И със съответните заплахи за съд...родителски права и т.н.  Shocked Ей Бога ми... иде ми да  #2gunfire Не само, че не помагат, ама и гледат как да ми вгорчат живота!!! Баси...няма да се обади като човек и да каже, че иска да се види с детето, ами се занимава с глупости. А ! И най-важното иска да и оставям детето за събота и неделя - с преспиване, като го предавам на някой си, че не искала да ме вижда?! Shocked детето е на 4 и не я познава?! Е кажете ми, как де не  #2gunfire
Не ме разбирайте погрешно - не се плаша от нотариусите и от адвокатите. Мисля, че съм интелигентна жена...на 40... познавам закона...и СК Thinking Ама ум не ми го побира... това е откачена работа. И като за финал само ще кажа, че въпросната баба и моя мама...преди години се лекува дълго време от ...Реактивна депресия -  в съда просто няма шанс. Но защо да е така?! Не ми стигат останалите грижи, че и с това да се занимавам?! Само се моля да не стана майка, като нея!

# 1
  • Мнения: 2 479
Имай предвид, че бабата има право на контакти с детето и ако се стигне до дело най-вероятно съдът ще определи режим...

# 2
  • Мнения: 309
За съжаление  Lib е права. Дано това да са само заплахи и да не се стигне до завеждане на дело. Съмнявам се обаче, като знам колко са алчни адвокатите. За да вземат пари, а и знаят, че практиката е да се определя режим на виждане ще гледат да я убедят за завеждане на такова дело.
Потърси услуги на добър и честен адвокат и ако имаш доказателства за психическата болест може и да помогне. Даже да не е имало свидетел на скандала, докарай такъв в съда. Изобщо вземай всички необходими мерки.
Аз лично загубих такова дело с БНД, платих всичките разноски. Целта на делото не е било БНД да вижда детето, а да ме накара да плащам глоби, че не му го давам. Как да му го давам, като той не се обажда да го види. Няколко пъти пред съдия изпълнител представях свидетелски декларации (истински), че в определеното време БНД не идва да взема сина си.
Детето за щастие вече е на 14 и от почти 2 години нямаме проблеми, както и никакви контакти с БНД.

# 3
  • Мнения: 403
Lib ,pavlinka1, свидетели бол...не на конкретната ситуация, но тя не е единствена. Тя е клела не само мен, а и сестра си -  защото леля ми ми помагаше - три месеца ми гледа детето, докато дойде време да тръгне ясла, та аз да работя. Та тогава бабата хвърли люти клетви и към сестра си. Адвокати също има. А за психичното растройство...тя беше диспансеризирана с това заболяване към НЗОК и от там получаваше безплатно серопрам и сероксат - антидепресанти, така че тази информация е достъпна за съда, ако се стигне до там. А ще се стигне. Но има и едно голямо НО...НО аз никога не съм и отказала срещи с детето...ТЯ ПРОСТО НИКОГА НЕ МЕ Е ТЪРСИЛА И НЕ Е ИСКАЛА ОТ МЕН ДА ВИДИ ДЕТЕТО !!! Тя просто върви по някакви нейни си неписани закони и принцип. И определено единственото което постигна е наистина вече да не и дам достъп до детето, пък нека ме съди!
Lib, тук става въпрос за баба... не за БНД.  И определено водещ е интереса на детето.

# 4
  • Мнения: 7 779
Lib, тук става въпрос за баба... не за БНД.  И определено водещ е интереса на детето.
тя го е написала правилно - за бабата. тя има право да види внучето и съответно режим да поиска.

# 5
  • Мнения: 403
Lib, тук става въпрос за баба... не за БНД.  И определено водещ е интереса на детето.
тя го е написала правилно - за бабата. тя има право да види внучето и съответно режим да поиска.
Даа..може. Адвокати си и казали за чл.128 от СК Joy Но тук идват другите условност - интерес на детето, психично състояние и т.н. Ясни са ми тези неща, bongo Laughing Ама защо да е така?! И защо трябва да доказвам на съда, че не е в интерес на детето да оставя само с психично нестабилната си баба, а ?! Като може да се обади и да каже, че иска да го види /разбира се в мое присъствие/ ?! Е тЕ тАва е голямата глупост!

# 6
  • Мнения: 7 779
точно ,че е в интерес на детето да се среща и познава роднините си. в негов интерес , а не в твой. оттам ти идва и проблема. знаеш ли в колко семейства има проблем с роднина (болен с една или друга диагноза), в колко семейства има болно дете ? целта е да не се изоставят и роднините и децата. те са хора като всички нас.  все пак е оставена една вратичка в закона -"ако не представлява опасност за живота на детето ". точно там предполагам ,че ще насочиш усилията си за да предотвратиш срещите  баба-внуче.  Laughing

# 7
  • Мнения: 403
точно ,че е в интерес на детето да се среща и познава роднините си. в негов интерес , а не в твой. оттам ти идва и проблема. знаеш ли в колко семейства има проблем с роднина (болен с една или друга диагноза), в колко семейства има болно дете ? целта е да не се изоставят и роднините и децата. те са хора като всички нас.  все пак е оставена една вратичка в закона -"ако не представлява опасност за живота на детето ". точно там предполагам ,че ще насочиш усилията си за да предотвратиш срещите  баба-внуче.  Laughing

bongo, аз ли не обясних правилно или ти не ме разбра, че аз не възпрепятсвам контактите...просто никой не ги е поискал от мен  Laughing А иначе да ... държа тези срещи и контакти да стават в мое присъствие  Naughty Детето все още няма 4 и не познава въпросната персона - не по моя вина Sunglasses

# 8
  • Мнения: 7 779
дори и да се стигне до съд предполагам ,че за известно време (3-4 мес.) срещите ще са в твое присъствие. след това какво правим ? болестта (ако има такава) няма да изчезне и ти пак ще недоволна.

# 9
  • Мнения: 403
дори и да се стигне до съд предполагам ,че за известно време (3-4 мес.) срещите ще са в твое присъствие. след това какво правим ? болестта (ако има такава) няма да изчезне и ти пак ще недоволна.

bongo ти предполагаш едно, но аз предполагам друго - че съдът, АКО постанови срещи, те ще бъдат  само в мое присъствие Laughing Но дори и да стане това което ти предполагаш - аз питам друго? Защо тази персона не е поискала от мен среща с детето? И понеже ти вече си решил, че аз съм злата вещица  hahaha ще ти припомня, че аз съм майката на детето - при това единствен родител -  и никой не може да ме прескочи, за да се вижда с детето, което все още е в бебешка възраст, без мое знание и съгласие, още повече, че аз имам свойте опасения които ти подлагаш под съмнение, но те не са неоснователни  Laughing И това не е само мое право, но и задължение  Sunglasses

# 10
  • Мнения: 3 242
Детската градина няма право да пуска чужди хора в градината, камо ли да се срещат с децата! Ако съм на твое място ще осъдя границата, че ми застрашават сигурността на детето! Баси и тъпанарите -направо не мога да повярвам!

# 11
  • Мнения: 403
Детската градина няма право да пуска чужди хора в градината, камо ли да се срещат с децата! Ако съм на твое място ще осъдя границата, че ми застрашават сигурността на детето! Баси и тъпанарите -направо не мога да повярвам!

Именно! Директоракта ми обясни, че е сгрешила... жената ми се извини над 1000 пъти, даже се разплака... беше готова да премести детето, ако аз пожелая в друга група, за да съм спокойна, че бабата няма да намери детето само в градината и т.н.За това и не пуснах жалба в полицията и в ДАЗД. Не исках да им създавам проблеми /въпреки, че със своя непрофесионализъм те създадоха на мен/. Но след случката с нотариалната покана...подготвих жалба - в момента я съгласувам с моите адвокати и я пускам към полицията и ДАЗД. Не зная ДАЗД точно с какво могат да ми помогнат, ама и до тях ще я пусна жалбата, че детето ми е тормозено и стресирано.

# 12
  • Мнения: 3 242
Директораката трябва да си понесе наказанието ! Нейните извинения едва ли ще премахнат проблемите, които ти е причинила! Така че давай смело! Веднъж завинаги трябва да се научат, че когато има намесени деца трябва да се спазват законите!

# 13
  • Мнения: 256
Hahahaha, първо се разсмях, ама наистина. После вече се усетих, че те вкарват в схеми Simple Smile
Имала право бабата ...хихихих, ама не и по този начин.
Грам адвокат даже не бих търсил, а само попрегледал ГСК-то, в необходимата ми част.
То хубаво ти цитират разни неща, ама то не е само така.
Има становище и от закрила на детето, има и значение възрастта, има значение "дали е в интерес на детето"....да сменя среда и прочие.
Направо виждам как майката на бившата ми завежда такова дело /аз съм с присъдени родителски и т.н./ и даже няма се смея, ами и ще я освидетелствам.
Пък ако е моята и "ми влиза с бУтонките"....има си начини и да прекратя родството. Това вече са съвсем хипотетични варианти. Няма смисъл да се коментират.
.............
Аз мисля, че те разбирам и още от градина, та сега на у-ще....подписал съм кой може да го взема, на кой да звънят и т.н. , ОСВЕН ако не уведомя по тел и съответно писмено /ако ще е по -често/.
Край и точка.
Пък, който иска да види - ами да види. Час-два-три-пет. В мое присъствие и когато ми е удобно.
Хич не ги слушай. Доказуемо, че не е проявявала интерес към детето, че е била лекувана от ....квото там каза Simple Smile и т.н. и т.н.
Никакъв шанс няма бабето.
А....отделно се вижда и възрастта и...
То....цял ферман може да се изпише ...
Плюс това, правата си вървят и със задължения Simple Smile
И ти можеш да  я вкараш в схеми, ако ти се занимава с простотии.
Дори едно гражданско дело за Уронване на престижа ти можеш да си заведеш, за сценката с адвокатите и нотариуса.
Има си нормален ред за призоваване.
Свят може да и се завие, ако ли и приемеш "тона".
На нейно дело - можеш 3 насрещни да и спретнеш.
............
Но наистина не бях чувал за такъв случай Simple Smile
Свят голям....тя вместо да даде парите за детето - по адвокати ще ги пръска.
Искам да видя кой Съд ще ме накара да си пращам детето при НЕПОЗНАТИ!
Ама то има общалване на втора инстанция, после на трета и то.....току виж дотогава станало и пълнолетно детето.
Или поне станало на 10 години и мнението му тежи.
Ама то ще са и психолози и простотии - ако ще е "на огромната въртележка".
Даже ще поискам лекарска експертиза дали това и поведение не е вследствие на "онова от което е лекувана".
Варианти бол.

Да спирам, че както се разхилих първо и започнах да набирам, докато пиша.
С извинение за израза и дано не ми се случва ...."Мамицата и ще разкатая" и то по законов път.
Пак говоря хипотетично и ако човек има свободно време, пари и т.н.
По принцип е безсмислено "да храниш" адвокати, вещи лица и т.н.
В заключение ....нямам думи. Това е типичното потвърждение, че простотията ходи по хората, а не по гората.
Това го казвам, с оглед че написаното от теб е 100% вярно .

# 14
  • Мнения: 256
Директораката трябва да си понесе наказанието ! Нейните извинения едва ли ще премахнат проблемите, които ти е причинила! Така че давай смело! Веднъж завинаги трябва да се научат, че когато има намесени деца трябва да се спазват законите!


По принцип си прав/а, но ще има директно "дисциплинарно уволнение".
Без дело - едно обаждане до първата медия.
В Общината се самосезират - те са абонирани да им пращат съответни медийни публикации.
Ако иска да я уволни - може.
С дело...кой да съди? Общината!
И какво ще се получи - пак ще уволнят директорката:)
На нейно място не знам какво бих направил - първосигнално ...."под ножа" .
За по-натам...незнам. А и дано не ми се налага да разбирам.

Общи условия

Активация на акаунт