Да се смея ли...да плача ли?!

  • 41 506
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
директорката не знаела, бабата и прочие..

Като се дава дете в детската градина, не се ли пише там в документите кой може да го води, взема и подобни.
НЕ
пп. всъщност водила ли си дете на градина ?

водила съм. Даже две. А да видим какво ще стане, ако някоя директорка или учителка допусне до детето ми лице, неупълномощено да се доближава до него, било то бяба или стринка.

# 31
  • Мнения: 403
Всяка детска градина има "Правилник за вътрешния ред". Там е уточнен реда за оставяне и взимане на детето от детското заведение. В нашата градина детето се взима само от родител! В случая само аз - има предоставен акт за раждане на детето от който е видно, че то няма баща. Ако ще го взимат баби и дядовци трябва да се пусне декларация с личните данни на бабата и дядото. Ако ще се взима от лели, вуйчовци и по-голями братя и сестри, се изисква нотариално заверено пълномощно... но това явно е само на хартия. Нарушението тръгва още от тук.
bongo...не коменитрам мнението ти, защото то си е твое, лично и няма нищо общо с  фактите:)

Последна редакция: нд, 06 окт 2013, 11:07 от elea33

# 32
  • Мнения: 256
Всяка детска градина има "Правилник за вътрешния ред". Там е уточнен реда за оставяне и взимане на детето от детското заведение. В нашата градина детето се взима само от родител! В случая само аз - има предоставен акт за раждане на детето от който е видно, че то няма баща. Ако ще го взимат баби и дядовци трябва да се пусне декларация с личните данни на бабата и дядото. Ако ще се взима от лели, вуйчовци и по-голями братя и сестри, се изисква нотариално заверено пълномощно... но това явно е само на хартия. Нарушението тръгва още от тук.
bongo...не коменитрам мнението ти, защото то си е твое, лично и няма нищо общо с  фактите:)

И да няма разписан правилник - който оставя - той взема.
При попълванео на документите за прием си има лични карти и данни и на родителите.
В моя случай бях оставил решение на съда, че аз съм отглеждащия родител.
Бях показал бабата и дядото  и ги питах искат ли писмено да го имат, че понякога може и да го вземат те.
Ако има какъв да е проблем - звънят първо на мене и чак тогава на другия номер.
Аз /като отглеждаш родител/ съм попълнил кой може да взема детето и на кой да звънят....ако аз не съм в наличност към момента.
Всякакви ревое и сценки - има си човек да ги изведе. Да не говорим, че нямат право да са на територията на градината, а камо ли да извеждат дете!
Даже и да се бе случила такава случка - щяха да ме потърсят по телефона, за да проверят какво става....все пак всичко се случва.
Но като цяло - който заведе детето - може и да го вземе.
Изключая варианта ...майка ми или друг да го заведе, но аз да го взема.
Но вариант аз да заведа детето и да не го взема аз - не съществува, освен ако не съм предупредил кой ще го вземе, както и приблизителния час.
Край и точка!
Ако ще директорката и 15 нареждания да даде, а детето се дърпа от някакъв непознат....НИКОГА възпитателката няма да го пусне.
Поне така беше при мен.
Особено ако и възпитателката не познава човека.
Баби, лели, стринки, учинайки....все тая.
Вземал съм племенник от градина, но са били уведомени и детето е възкликвало : "Чичоооо" и се е спускало към мене.
Но като цяло принципа е следният - който води - той и взема.
Ако ще и до 19 и нататъка да чакат.

# 33
  • Мнения: 56
изобщо  не   е  смешно...Трагично е  колко  хора  не  си  вършат  работата!

# 34
  • София
  • Мнения: 1 120
Елеа, съдът със сигурност ще определи режим за срещи между бабата и внучето. Питай адвокати има ли начин да поискаш преди тези срещи бабата да минава преглед, че не е опасна за внучето си, както и че поведението й няма да навреди на психичното му здраве.
Също би трябвало да поискаш срещите да се провеждат в присъствието на социален работник.
Относно директорката, ако си доволна от детската градина, по-добре да не я уволняваш. За теб ще бъде изгодно да имаш на разположение гузна директорка, копто се е провинила сериозно пред теб.

# 35
  • Мнения: 403
Елеа, съдът със сигурност ще определи режим за срещи между бабата и внучето. Питай адвокати има ли начин да поискаш преди тези срещи бабата да минава преглед, че не е опасна за внучето си, както и че поведението й няма да навреди на психичното му здраве.
Също би трябвало да поискаш срещите да се провеждат в присъствието на социален работник.
Относно директорката, ако си доволна от детската градина, по-добре да не я уволняваш. За теб ще бъде изгодно да имаш на разположение гузна директорка, копто се е провинила сериозно пред теб.

Аз директорката не искам да я уволнявам, ама след мойте писма до ДАЗД и полиция може и това да се случи. А за бабата...ха...аз ще искам и психатрична експертиза, ако тя ме вкара в съд  Laughing Не приемам нищо по-различно от срещи в мое присъствие ... и ако съда постанови нещо по-различно /в което аз се съмнявам/ ... аз ще изведа детето извън БГ - и никой не може да ме спре  Simple Smile

Но все пак да не забравяме, че бабата е и на 70 години  Simple Smile Докато тръгне делото, докато мине по всички инстанции...току виж станала и на 80  Wink

Последна редакция: нд, 06 окт 2013, 21:12 от elea33

# 36
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Точно в правилника е описано от кого може да се прибира детето. За нашата ДГ:
"....от всеки роднина разпознат от детето"

В твоя случай директорката е със сериозно нарушение - дава детето на жена за която е очевидно, че е непозната.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 120
Но все пак да не забравяме, че бабата е и на 70 години  Simple Smile Докато тръгне делото, докато мине по всички инстанции...току виж станала и на 80  Wink
Такива дела вече се решават в рамките на около 2-3 години. Покрай експертизите можеш да отложиш малко, но едва ли ще спечелиш повече от година, което за дете не е без значение.

# 38
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 701
Какво им е пречило да ти се обадят от детската градина и да те попитат дали това е бабата на детето ?  Peace На мен са ми обаждали и на служебният телефон за всякакви неща. Не е било редно изобщо да я допускат до детето. При това положение не бих искала детето да има досег с бабата. Така ,че успех на делото  Peace

# 39
  • Мнения: 403
Мамита и татковци... днес бях приятно изненадана  Hug Оказа се, че когато иде реч за дете държавата работи... институтуцийте работят и то много скоростно  Peace Подадох жалба в Полицията...от там приемащия ме полицаи проведе няколко организационни разговора по телефона и стана ясно какво правим. Та : моята жалба по служебен път стига до :Защита на детето"... от там служителите си привакват бабата да и обяснят, че тя НЯМА НИКАКВИ ПРАВА и това което прави е нарушение на ЗЗД. От мен поискаха същата тази жалба да я занеса и в СРС "Брачна колегия" на ул.Съборна 9. Занесох я ииииииии....след 3 дни чакам ОГРАНИЧИТЕЛНА ЗАПОВЕД  Hug Просто съм леко шашната, как така бързо зе развиват нещата  Shocked и то изцяло в моя полза !!! След като бъде издадена ограничителната заповед, ще след дело срещу бабата  Peace

ПП. Между другото се оказа, че бабата е ходила в детската градина още веднъж, но не са и дали достъп до детето и тя тогава е пощръкляла с адвокатите и нотариусите  Laughing след като пуснах жалбата се обадих на директорката да я предупредя и тя ми каза, че са били клети и плювани #Crazy

... и да, sevus ... стана без адвокат Embarassed случайно и без да искам - тръгнах уж само до полицията, а то...стигнах и до съда.

Последна редакция: пн, 07 окт 2013, 21:16 от elea33

# 40
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
хм....сетила се бабата, че явно ще мре и няма да живее с орлите, и и се обадило женското сърце.
Решила да послуша зова на кръвта. Tired
Някои от БНД -тата идиоти в един момент от живота си правят същото и търсят децата си, дето даже и очите им не са виждали....

# 41
  • Мнения: 403
хм....сетила се бабата, че явно ще мре и няма да живее с орлите, и и се обадило женското сърце.
Решила да послуша зова на кръвта. Tired
Някои от БНД -тата идиоти в един момент от живота си правят същото и търсят децата си, дето даже и очите им не са виждали....

Не бих казала, че е зов на кръвта кеа, а по-скоро гузна съвест, когато иде реч за БНД-тата. А в нашия случай не зная как да го определя ?! Ако беше зов на кръвта, трябваше мене да търси - аз съм и дете  Joy Но определно всички близки около мен хора са изумени  Shocked Включително и леля ми, която е сестра на майка ми. Милата и тя отнесе люти клетви, че ми помагаше и ми гледаше детето.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 120
Между другото се оказа, че бабата е ходила в детската градина още веднъж, но не са и дали достъп до детето и тя тогава е пощръкляла с адвокатите и нотариусите  Laughing след като пуснах жалбата се обадих на директорката да я предупредя и тя ми каза, че са били клети и плювани
Ще имаш свидетели, които ще потвърдят при нужда пред съда, че бабата не е безопасна за детето.

# 43
  • Мнения: 403
Между другото се оказа, че бабата е ходила в детската градина още веднъж, но не са и дали достъп до детето и тя тогава е пощръкляла с адвокатите и нотариусите  Laughing след като пуснах жалбата се обадих на директорката да я предупредя и тя ми каза, че са били клети и плювани
Ще имаш свидетели, които ще потвърдят при нужда пред съда, че бабата не е безопасна за детето.

даа... и не само те...леля ми т.е. сестрата на бабата... и тя ще го потвърди, защото тя го отнесе най-много от всички, които са ми помагали Embarassed

# 44
  • Мнения: 309
Дано да получиш ограничителна заповед, имай предвид, че тя обикновено е със срок.

Общи условия

Активация на акаунт