173-то Немско Бюро Справки - Google тук е мръсна дума

  • 45 748
  • 746
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 335
Bis, не мога да ти пратя поща! Приготвила съм ония неща, дай утре сутринта или в понеделник да ти ги пусна по скайпа?
Сега за печата, пуснах в същата галерия още няколко варианта, можете да гледате и да ми дърпате ушите.

Дезире, добре дошла! Който го може, го може!  Hug

Получих, мерси много Hug! какво ти казва пощата ми, че няма място ли?
Тя ми прави проблеми от една седмица.
Ако може да ги пуснеш още един път в зип файл.
МОже и по скайпа, няма проблем!
Сега ще гледам логото!

# 136
  • Мнения: 1 335
Имам въпрос, къде е жабата, някой нещо знае ли?

# 137
  • Мнения: 494
Аййй,ама верно отдавна не се е появявала!
Дана,ти не беше ли някъде около нея или се бъркам?

Desirée,ами хайде добре дошла Hug Откога те 4акам Grinning Вие накъде сте се запътили?

# 138
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 721
Уф, извинете, разсеях се с претенциите и забравих кой пита за педагогиката - аз съм с начална, даже ми е само бакалавърска степента. Преди време си преведох дипломите, като си търсих работа в градина, казаха ми, че няма даже нужда да я признавам и така ми я приеха. Не съм държала приравнителни изпити, важно беше да говоря що годе сносен немски. Така че, най-добре да се преведе дипломата и с нея да се пита или на място или в съответните служби.

П.С. Време е май да я закрием тая тема, то на човек му писва да го обиждат и да му се карат Confused

# 139
  • Мнения: 2 090
Благодаря за топлото посрещане, момичета! Hug

Desirée,ами хайде добре дошла Hug Откога те 4акам Grinning Вие накъде сте се запътили?
И аз се радвам да те видя. Grinning Към Регенсбург. Flutter

# 140
  • Германия
  • Мнения: 327
Уф, извинете, разсеях се с претенциите и забравих кой пита за педагогиката - аз съм с начална, даже ми е само бакалавърска степента. Преди време си преведох дипломите, като си търсих работа в градина, казаха ми, че няма даже нужда да я признавам и така ми я приеха. Не съм държала приравнителни изпити, важно беше да говоря що годе сносен немски. Така че, най-добре да се преведе дипломата и с нея да се пита или на място или в съответните служби.

П.С. Време е май да я закрием тая тема, то на човек му писва да го обиждат и да му се карат Confused

Аз питах за педагогиката,благодаря ти за отговора.А работиш ли в градина? И ако да,сама ли си намери работа или чрез арбайтсамта? Ох,голямо мислене ми е това.
Тортуна Пиле,благодаря ти много за линка,инфото ми е много полезно.
Дана,,на тези въпроси ще ти оговоря,когато ми мине термина в арбайтсамта.Надявам се да не ме отрежат,че не съм от най-младите.Не знам дали има възрастова граница за аусбилдунг.



И не,не е време да се закрива темата,ако не ни харесват въпросите-игнорираме ги.Толкова полезна информация се дава тук,проблемът е в търсещите инфо и задаващи въпроси,а не в отговарящите.

# 141
  • Мнения: 1 335

П.С. Време е май да я закрием тая тема, то на човек му писва да го обиждат и да му се карат Confused

Да, има го този момент, даже една от девойките на лични ми писа, като започна да обижда и да излива жлъч.  newsm78 #Crazy :crazy eyes:

Последна редакция: сб, 25 авг 2012, 13:28 от Biskara

# 142
  • Мнения: 80
Stern, когато аз попитах в арбайтсамта, ми казаха следното: когато имаш висше образование, правиш  Weiterbildung, който може и да е по различен от твоята специалност, когато нямаш висше, тогава правиш Ausbildung.,  Имат различни програми и учителки сега се търсят много, наистина много, ако пък и имаш опит, имаш големи шансове за успех. При нас даже им предлагат и бонуси.

# 143
  • Мнения: 270
Добре де, ако се търсят толкова много  Peace колко добър трябва да е езика? Някой писа, снсоен, ама това нищо не ми говори. Пътувах с една африканска майка в метрото и тя ми се оплакваше, че в музикалното учулище, където и аз водех до май месец детето- имат нова учителка. Не разбрах каква националност, със добър немски, обаче африканката измрънка, че за работа с деца е нужен майчин немски. Това напоследък го гледам като изискване и в много обяви...Може би като вид цедка за чужденците, незная. На мен първата ми професия е социален работник и никак нямам идея още, тъй като от сърце мразя бюрокрацията. Ще се радвам на предложения от ваша страна.

# 144
  • Мнения: 166
За нивото на езика е много важно за какво точно място става дума.
Stern не знам защо толкова си се спекла. Според мен няма да имаш никакви проблеми. Тук има невероятен глад на възпитатели. Според мен изобщо не ти трябва време да си губиш 3 години с Аусбилдунг след като имаш висше образование. Аз мисля, че нумя дя имаш пробелеми веднага да почнеш работа.
За тагесмутер не ти трябва педагогическо образование. Мисля, че само някакаъв кратък курс се кара. Но от ебна приятелка знам, че не си заслужавало много да се работи като Тагесмутер. Не че и на възпитателите много им плащат де. Според мен са доста ниско заплатени тук, като се има предвид нивото на плащане на дрги професии. И после се чудят защо има липса на възпитатели.  ooooh!

Frintezza за медицинска сестра или акушерка се прави аусбилдунг. Примерно към червения кръст се ходи на училище и в болиците се работи на блокове. ПРимерно 3 седмици училище, после работа в болница. Не се учи в университет.

Последна редакция: сб, 25 авг 2012, 13:57 от Петка

# 145
  • Германия
  • Мнения: 327
Габинова,Петка,,благодаря ви за отговорите и надеждата,която ми давате  bouquet.
Аз наистина съм се спекла,ама съм си такава-недоверчива и все за най-лошото подготвена,пък ако стане,радостта е двойна.Знам,че детските учителки не са добре платени,но на мен не ми е това на първо място.Искам просто да се занимавам с нещо,което ми носи удовлетворение.Ако знаете само как ми липсва училището,в което преподавах в България,още го сънувам.
Иначе немският ми е на добро ниво,според госпожата от арбайтсамта е "sehr gut",поне така го отбеляза в документите,та не  мисля,че ще имам проблеми в тази насока.

# 146
  • Мнения: 0
Аз да се намеся за професията Тагесмутер. Югендамта има доста изисквания към тези, които искат да упражняват професията. Ако сте забелязали повечето тагесмутери живеят в къща с градина, които са специално пригодени за деца, обезопасени, с пясъчник и пр. Освен това се карат доста курсове. Ако тагесмутера няма правилен подход и не може да успокоява децата, то тя няма как да работи заедно с Югендамта. Курсовете, които карат включват и  Първа помощ, защото трябва да могат да реагират адекватно в даден случай. Аз малката като я оставая при нашата трябва съм сигурна, че ще си я взема читава след 8 часа. Професията не е за подценяване, отговорността е много голяма, затова има и постоянни обучения. Започва се на 5евро на час, когато преминеш определени обучения се вдига, докато достигне 8-9евро на час. Майките са проверени и постоянно се наблюдават от службите. Нашата например работи това от 15 години и  е много естествена с децата, аз съм много доволна като цяло. Постоянно ми дава отчет малката какво е правила, яла, спала и играла, без да се налага да я питам. Ако обичате деца и сте търпеливи, не виждам, къде е проблемът да се напрят обученията и да се влезе в професията.
Сносен немски означава човек да може да се изказва ясно и правилно. Не е нужен някакъв специален речник. Детските игри и песнички на немски винаги може да се научат. Успех на всички в професионалните начинания!
Тортуна, социални работници търсят например в амбулантните служби или интеграционните отдели към общините. Може да запиташ при вас.
Знам, че мед.сестри са по-добре заплатени от акушерките. 90% от акушерките са зелбстщендих,а осигуровките им са страшно високи и моите се оплакваха, че едва смогват да работят, а не им остава нищо чисто на края. Това обаче може в друг бундесланд да е различно, аз за СРВ мога да кажа само.
Приятен уикенд!

# 147
  • Мнения: 3
здравейте на всички германски мами. ние сме младо семейство и живеем в Дюселдорф, имаме си момченце на 10 месеца.  аз не знам език и дали е възможно да ви помоля,който знае за хубави курсове,но да не са от най-скъпите,да ми препоръчате. и още нещо да ви попитам - за аусбилдинг как стоят нещата. благодаря предварително и се извинявам ако вече сте дегустирали някоя от темите,но нямам време да прегледам и изчета всичко. благодаря за разбирането и лек ден от мен и малчо   bouquet

# 148
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
здравейте на всички германски мами. ние сме младо семейство и живеем в Дюселдорф, имаме си момченце на 10 месеца.  аз не знам език и дали е възможно да ви помоля,който знае за хубави курсове,но да не са от най-скъпите,да ми препоръчате. и още нещо да ви попитам - за аусбилдинг как стоят нещата. благодаря предварително и се извинявам ако вече сте дегустирали някоя от темите,но нямам време да прегледам и изчета всичко. благодаря за разбирането и лек ден от мен и малчо   bouquet

Няма нужда да четеш всички теми, специално за инфо за курсовете е достатъчно да прочетеш първия пост на темата. След като не знаеш езика за Ausbildung ти е рано, после пък ще си понаучила език и сама ще успееш да попиташ в съответните служби или гугъл.

# 149
  • Мнения: 3
благодаря за бързия отговор tan_nia

Общи условия

Активация на акаунт