Отговори
# 15
  • Мнения: 2 070
1-во 2000г и редовно се събираме  Wink
И на 1-во никога не са му казвали Бастилия.

не се сдържах
Като 1-во няма 2-ро  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 12 687
1-во 2000г и редовно се събираме  Wink
И на 1-во никога не са му казвали Бастилия.

не се сдържах
Като 1-во няма 2-ро  Mr. Green


Кое е пък това първо? Никога не съм го чувала. А съм от София, не от Ямбол.

# 17
  • Мнения: 2 070
1-во 2000г и редовно се събираме  Wink
И на 1-во никога не са му казвали Бастилия.

не се сдържах
Като 1-во няма 2-ро  Mr. Green


Кое е пък това първо? Никога не съм го чувала. А съм от София, не от Ямбол.

 Класическата гимназия в София е втората пълна гимназия в България....
...неин правоприемник днес е 1 СОУ „Пенчо Славейков“.

http://1sousofia.org/

# 18
  • Мнения: 14 464
СТХБ завърших праз миналия век.

# 19
  • sofia
  • Мнения: 1 606
това Строителен техникум "Христо Ботев" ли ще рече Mr. Green

# 20
  • Мнения: 14 464
 newsm10
Да.
Редовно се събираме около 24-май и поддържаме връзка помежду си,доколкото можем разбира се.

# 21
  • Мнения: 14 464
За Бастилията доколкото си спомням преди реконструкцията на бул."Ситняково" и изграждането на Румънското посолство,сградата на училището не изпъкваше толкова от булеварда,беше доста озеленено и сградата някак си беше страховита.
Иначе,в София  само 31-во е носило това име.
За 3-то Весело се сещам- ами имат разни профили по изобразително изкуство и хората имащи такива творчески заложби били весели.Синоним и на учене чат-пат.

# 22
  • Мнения: 771
зА 3-ТО весело, историята е друга. Е, надявах се все пак във форума да има и по-"Зрели". Ама повечето сте младочета. Говоря за Бастилията -випуск 1984! Сигерно сега наши деца са завършили това училище. Гледали ли сте "Сбогом приятели"!? Е, дръпнете го. Това беше нашето у-ще */не буквално, снимано е в близост/. Летяха червени вратовръзки, сплитаха се плетке,  и т.н.т. Страх ме е нещата да не отидат в погрешна посока. Жалко, че никой от моите набори го няма тук. Ако чуете нещо, обадете се..... Joy И стига с това София.....провинция. Е, темата е за за София.

# 23
  • Мнения: 14 464
зА 3-ТО весело, историята е друга. Е, надявах се все пак във форума да има и по-"Зрели". Ама повечето сте младочета. Говоря за Бастилията -випуск 1984! Сигерно сега наши деца са завършили това училище. Гледали ли сте "Сбогом приятели"!? Е, дръпнете го. Това беше нашето у-ще */не буквално, снимано е в близост/. Летяха червени вратовръзки, сплитаха се плетке,  и т.н.т. Страх ме е нещата да не отидат в погрешна посока. Жалко, че никой от моите набори го няма тук. Ако чуете нещо, обадете се..... Joy И стига с това София.....провинция. Е, темата е за за София.
Кажи за трето весело де..; newsm17

# 24
  • Мнения: 1
А пък аз- 2ро СОУ Академик Емилиян Станев - Бъкстон. Както обичахме да казваме - като второ няма второ Simple Smile)

# 25
  • Мнения: 3 760
....
И на 1-во никога не са му казвали Бастилия.

....]

Учениците от випуск `88, `89, `90, `91, `92, го наричаха Бастилията. С основание, разбира се - сградата е като мексиканска хасиенда - основните корпуси са в правоъгълник, дворът е изцяло вътрешен.
Съпругът ми е в един от гореизброените випуски - не е чувал за други "бастилии" в София.
Аз съм учила в други училища в центъра и в горния времеви интервал с прозвището Бастилията се ползваше само 1-во.
П.С. Сега щерчето тръгва на училище. Пак там. По-големите деца и родителите им продължават да "бастильосват" на поразия  Mr. Green
Та това никога ми е малко странно  Laughing

# 26
  • Мнения: 771
Аз говоря за набор 82. Тогава си беше Бастилия само 31-во. Това излезе след филма, в който ученици бяха писали в памет на Джон Ленън по стената на нотариата. И класния ги изключи....това е дълга история. Но мисля, че с годините се променят прозвищата, в зависимост от условията. Joy
Sause baus! , 3-то весело беше едно училище, в което учеха интересни, социални екземпляри.То беше на 3 смени и там "учеха" работници, момичета, които примерно са родили, къгато трябва да са ученички и доучваха, когато трябваше да раждат, разни калпазани и т.н.т. И съответно там се развиваха различни емоционални сюжети.
А колко хубаво веше, когато ходехме на....."военно". Купон. Връчмаха ни едни калашници, които последните дни вече бяха пълни с пясък, разхождахме се с противогази, след 6-тия ден се носеше и особен аромат /по разбираеми причини/,  Joy  bouquet

# 27
  • Мнения: 761
Балони, може би имаш предвид випуск 82? Аз съм 81- По повод бастилиите- 14 гимназия също беше с това прозвище. Аз съм завършила техникум каучук и пластмаси.

# 28
  • Мнения: 1 288
Аз говоря за набор 82. Тогава си беше Бастилия само 31-во. Това излезе след филма, в който ученици бяха писали в памет на Джон Ленън по стената на нотариата. И класния ги изключи....това е дълга история.
Да, точно така е  Peace  аз докато учех там началото на 90-те, прозвището си беше още това.

# 29
  • Мнения: 4
НТБГ -випуск 2006  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт