„Бий дупе, да да не биеш гъзище”

  • 83 378
  • 1 799
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 18 115
Например пляскане през ръцете, ако посяга към контакти, които милиони пъти си обяснявала, че не бива да се пипат. Embarassed
И като го плеснеш, то научава каква е опасността от токов удар и не опитва да рови контакта в твое отсъствие, за да избегне наказанието? Сигурна ли си?!


Не е ли по-лесно да обезопасиш контактите до момента, в който детето започва да разбира и тогава му обясниш, че не бива да се пипат?

 Rolling Eyes Разбира се, че са обезопасени. Само че не мога да наложа всички да обезопасят контактите на местата, които Негово Величество ще посети.

# 76
  • Мнения: 11 264
От развоя в последните мнения оставам с впечатление, че децата са идиотчета, на които не може да се гласува никакво доверие и не могат да обработят никаква информация.

Е, нормално е тогава да се ползва бой за генериране на авторитет. После да не се чудите що и след 3(6, 10, 13)-годишна възраст ви изглеждат като идиотчета, на които не може да се гласува доверие...

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Това някаква народна мъдрост ли е, пословица, какво?Откъде произлила? Скоро го чух и не ми излиза от главата.

Не знам откъде произлиза, преносно /НЕ буквално/ има смисъл.

За протокола - не бия детето си и въпреки това, не създава проблеми - нито на себе си, нито на мен. Може значи и без бой да се постигне каквото трябва.

Не съм ви чела, предполагам, че темата е взела съвсем различен обрат. Отговарям на първия въпрос. Ако ми остане време и нерви ще чета останалото. Сори, ако се включвам встрани от развихрилата се дискусия.

# 78
  • Мнения: 7 171
Много общознаменателно си говорите тук. Може ли биещите да дадете примери за какво точно сте удряли 1-2-3 годишно дете. Крайно ми е любопитно  Laughing

Аз не мога да дам пример за ситуация, когато биенето е оправдано. Не мисля, че има такава. Има много по-ефективни методи за въздействие, но изискват мисъл и усилие. Къде-къде по-лесно е да пляснеш и готово. Възпитал си детето набързо.

# 79
  • София
  • Мнения: 5 884
Така е, на някои децата са бесни идиотчета, които не възприемат очертаване на граници с безкрайни обяснения, молби и увещания да припадък.
Останалите пък очевидно смятат, че спокойното им дете, което се движи като на забавен каданс в сравнение с първите или просто си седи и гледа като дибил (да се реваншираме за идиотчетата), е някаква особена тяхна лична заслуга. Най-вероятно дълбоко грешат. Е, може би има някаква наследственост в идиотизма и дебилизма.

Последна редакция: нд, 19 авг 2012, 18:14 от Елица

# 80
  • Мнения: 275
Пипи дългото чорапче, нито бия, нито пошляпвам. Не се и налагало де.

Мен са ме били, обаче. С чехъл, ако има значение Laughing Нищо добро не е произлязло от това, уверения мога да дам най-пространни  Mr. Green

# 81
  • Мнения: 1 310
Така е, на някои децата са бесни идиотчета, които не възприемат очертаване на граници с безкрайни обяснения, молби и увещания да припадък.
Останалите пък очевидно смятат, че спокойното им дете, което се движи като на забавен каданс в сравнение с първите или просто си седи и гледа като дибил (да се реваншираме за идиотчетата) е някаква особена тяхна лична заслуга. Най-вероятно дълбоко грешат. Е, може би има някаква наследственост в идиотизма и дебилизма.
Joy
Ето това е. Всяко дете си е различно и не можете да съдите кой как възпитава, щото после ревете, че на площадката тормозят вашето, а майката стои и не се намесва.  Tired

# 82
  • Мнения: 11 264
Нямам спокойно и/или бавно дете, а напротив - доста трудно управляемо и темпераментно, така че друг извод ще трябва да извадите, дами Simple Smile

Сетих се! Такова е, щото не съм го била достатъчно!  Joy

# 83
  • Мнения: 1 310
Изводите всеки да си ги прави за себе си. Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 62 595
На децата не може да им се има особено доверие да се грижат за безопасността си, особено ако са малки. Ако можеше, то тогава нямаше ние да сме отговорни за тях, а щяхме да ги пуснем по широкия  бял свят още като проходят с по една лична карта в джоба.

# 85
  • Мнения: 275
Нямам спокойно и/или бавно дете, а напротив - доста трудно управляемо и темпераментно, така че друг извод ще трябва да извадите, дами Simple Smile

Сетих се! Такова е, щото не съм го била достатъчно!  Joy

И се чудиш  Laughing Шамаросвай, до де е време  Laughing

# 86
  • София
  • Мнения: 5 884
Параход, "доста" може да не е "достатъчно". Flutter
Ама може пък следващото да ти се случи такова. Или наличното в пубертета да ти стопи лагерите.
Сит на гладния не вярва. Да продължим с поговорките.

# 87
  • София
  • Мнения: 62 595
Тази тема за преброяване на идеалните майки, извадени като от книга за възпитание на деца от американска авторка или автор, които през живота си нито едно дете не са отгледали собственоръчно, но са много наясно как се възпитават чуждите ли е?

# 88
  • Мнения: 11 264
Да.

Броим ги по критерий бие/не бие, кърми/храни изкуствено, спи с бебето/спи с таткото, дава го на ясли/гледа го вкъщи до 5 г., записва го на 6 курса, преди да е проходило/праща го на училище, без да може да чете и т.н.
После сумираме резултатите и публикуваме в екселска табличка за общо назидание.

# 89
  • София
  • Мнения: 62 595
няма нужда! наградата е за мен! По-идеална от мен, здраве му кажи!  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт