Децата и ....... ?

  • 14 779
  • 337
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 115
мда, особенно пухкав е моят със своите 21 кг на 7 почти годити и ръст 128 см....Wink пухкавостта не идва от редичка шоколад на ден Wink

# 16
  • Мнения: 7 837
Теб те научихме наизуст вече, дай възможност и на други да се изявят, как не ти втръсна.  Wink

# 17
  • Мнения: 3 535
Едва ли са пухкави само от сладките неща.
Имам племенник на 5г. - яде до примала шоколад и сладки неща, в момента е 15 кг и 110см.
На моето дете предложих онзи ден шоколад за първи път - голямо плюене падна. Не яде и никакви други сладки неща - не ги обича

# 18
  • София
  • Мнения: 44 115
ми не ми...странна работа..може да ме прескаш, като съм ти писнала или приемаш, че на теб ти преча да се изявиш подобаващо... така или иначе от  умерено количество сладко на ден нищо не се случва, фатално, защото има мн други  фактори, които влиаят на пухкавостта точно...

# 19
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Моят син има алергии към ядки, шоколад и мед. Тези неща са строго забранени. За това и никога не е ял вафла, шоколад, палачинка с мед (само със сладко). Имам едни ледчета донесени от САЩ, които, когато се разтърсват 5 мин в шейкър с мляко, сок, студен чай, става сладолед. Незнам каква им е тайната, но са голям хит у дома. Един път седмично правя грис халва, или малка тортичка и всички си хапваме. Другото е под форма на плодове.
През седмицата гледа ТВ около час на ден, или филмче на компютъра. Почивните дни се старая да сме извън града, сред природата. Ако е лошо времето каним гости, ходим на гости и ТВ-то си почива.

# 20
  • Мнения: 7 837
Ама не е нужно на мен да ми доказвате нещо с частни примери, благодаря. Вчера посетих местния европейски магазин и се хванах за главата от съдържанието на българските храни. Така че, не, не едно парче шоколад качва кг, а съставките ако щете. Нямаше сладко, което да не съдържа глюкозно-фруктозен сироп, който отдавна е свързан с наднормено тегло.
На някои деца, може и да не им влияе, но като се започне с тези боклуци от 2-3 г. възраст, съвсем нормално е този детски организъм, да отреагира в един момент.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 115
мда, а от американските вафли и шоколади се отслабва Wink и по тази логика авторката като дава  сникърс и кит-кат, които не са бг сигурно може да дава и по кг на ден...
1 сникърс  на ден-два-три за мен не е проблем, всекидневен сладобед също,  парче кекс, мъфин или палачинка и т.н. на ден са ок...
ако детето обаче след сникърс, кит-кат и т.н. продължава да иска още едно след  друго би трябвло да се ограничи, не само заради килата, но и зъби има това дете... лошото за кг става като освен тъпкането със сладките детето не се движи достатъчно.... и пак обаче съм на мнение, че едно тъпкане с хляб мн повече би качило кг, от колкото 1-2 сладкиша на ден.... а това е по-често срещаният у нас вариант....

# 22
  • Мнения: 7 837
мда, а от американските вафли и шоколади се отслабва Wink и по тази логика авторката като дава  сникърс и кит-кат, които не са бг сигурно може да дава и по кг на ден...


Много глупаво заключение и то от "форумен капацитет".
Накъдето сте тръгнали, някои отдавна се мъчат и борят да се връщат.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 115
къде съм претендирала за форумен капацитет... но да, като кажеш, че се хващаш за главата от съдържанието на бг сладкиши, звучи все едно  чуждите са с нещо изключително по-различни... а то няма кой знае каква разлика...

# 24
  • Мнения: 914

На някои деца, може и да не им влияе, но като се започне с тези боклуци от 2-3 г. възраст, съвсем нормално е този детски организъм, да отреагира в един момент.
И аз така смятам. По-лесно ми е да не давам изобщо, отколкото да свикне и да се боря да ограничавам, а и се надявам да възпитам вкус. Ще видим дали ще имам успех.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 053
инкс, да не даваш изобщо е много трудно... или някой ще даде на площадката, без да попита /има и такива/, или някой ще дойде вкъщи и ще донесе нещо, което ще даде на детето директно... все ще се намери някой несъобразителен.
Аз затова не купувам, но когато някой даде или донесе нещо давам. Като задължително говоря, че това не е полезно и се яде по изключение
С времето детето се научава и дори отказва, ако го почерпят /е, не винаги, разбира се/

# 26
  • Мнения: 3 736
По-лесно ми е да не давам изобщо, отколкото да свикне и да се боря да ограничавам, а и се надявам да възпитам вкус. Ще видим дали ще имам успех.

И аз спазвам тази линия. Удебеленото ми е много важно съображение - хранителните навици трудно се променят.

# 27
  • Мнения: 21 275
Напълно се съгласявам с вас за хранителните навици,дано и ние ги усвоим

# 28
  • Мнения: X
Захар все още не е опитвал, телевизия също не гледа.

# 29
  • Мнения: 7 837
Напълно се съгласявам с вас за хранителните навици,дано и ние ги усвоим

Това зависи изцяло и единствено от теб, не от баби, градина, училище, общество, държава и т.н. и т.н.
Така че, взимаш се в ръце и оставяш зад гърба ви това, 3 г. дете да настоява за сникърси, данончета, кит кат и подобни. Аз нямам спомен моите деца да са искали такива неща на тази възраст, а не е като да не са ги виждали.
Не вярвай на приказките, че ако едно дете се ограничава, то ще нападне забранените неща. Практиката около мен, както и с тв, така и с яденето, показва съвсем обратното. Децата пораснаха, станаха на по 8-12 г. и е видимо, сравнено с връстниците им, когато са се положили основите на културата на хранене. А пък, останалото, да се затвърдят тези основи и да се поддържат, си е обучение цял живот.

Последна редакция: нд, 19 авг 2012, 22:26 от Кейси

Общи условия

Активация на акаунт