Нарекох те Фериха - пътят на Емир ~ 157 ~Какъв ще е пътя ......решаваш ТИ!

  • 93 574
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • в подножието на планината
  • Мнения: 8 098

И аз да се запиша в новата тема! Hug

Тинче, благодаря за прекрасната тема!  bouquet 

Наде,  bouquet

Много ми беше трудно да избера само пет запомнящи се моменти, но се спрях на тези:

1.Целувката им в 23 епизод в дома на Емир.
2.Предложението му за една нощ с  Фери в замяна на дълга и вечерта, когато Фери се качи в апартамента му.
3.Сдобряването им в апартамента на Емир, след като бяха освободени.
4.Първата ФЕмирска сватба на вилата в планината.
5.Сдобряването на ФЕмир в градинката пред блока.

# 16
  • Мнения: 2 449
 Здравейте  Hug Hug Hug
  отдавна не съм се появявала,но идвам със статия за новия сезон на серияла

  YÜKSEL AYTUĞ YAZDI..Sabah gazetesi televizyon eleştirmeni Yüksel Aytuğ, Show TV ekranlarında bu sezon da devam etmesine karar verilen 'Adını Feriha Koydum' dizisini değerlendirdi.22 Ağustos 2012 09:30



  Emir'in yolu, diken dolu!

Bu sezon, dizi oyuncuları arasında en zorlu sınavı Çağatay Ulusoy verecek. Adeta cenazeyi tek başına kaldıracak...

Bilindiği gibi Adını Feriha Koydum'un iki başrol oyuncusu Vahide Gördüm ve Hazal Kaya diziden ayrılmışlardı. Bu durumda 'diziyi kurtarma görevi' tek başına Çağatay Ulusoy'un üzerine yıkıldı. Her ne kadar dizinin kadrosuna Beril Kayar ve Zeynep Çamcı gibi isimler katılmış olsa da gidenlerin boşluğu kolay kolay doldurulacak gibi görünmüyor. Kaldı ki, dizinin jenerik kapağı, Vahide Gördüm ve Hazal Kaya'nın yarım yüzlerinden oluşuyordu. Dizi neredeyse 'yüzünü' kaybetti...

İsmi 'Adını Feriha Koydum: Emir'in Yolu' olarak değişen dizinin yeni dönem tanıtım fragmanlarında gördüm ki, umutlar yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy'un 'adonislerine' (Baklava şeklindeki karın kaslarına) bağlanmış. Fragmanda aynanın önünde yarı çıplak haldeki Emir'i, saçlarını iki numaraya vururken izledik. Belli ki yapımcıları ve senaristler, Emir'e genç kızları çok daha fazla baştan çıkaracaklarını düşündükleri 'yeni bir yol' çizmişler.

Çağatay Ulusoy, Habertürk'te yayınlanan röportajında dizinin yeni dönemde neye benzeyeceği konusunda önemli ipuçları da verdi. Emir, her türlü sorumluluktan kaçan, ölümden bile korkmayan, hayattan hiçbir beklentisi kalmamış, kafasına ne eserse onu yapan biri haline dönüşecekmiş. Çünkü Feriha ölürken, geriye Emir'in sadece 'bedenini' bırakmış, ruhunu alıp götürmüş.

Yani görünen o ki, dizinin genç kız fanları, bu sezon sadece 'bedenle' idare edecekler!

Belki de dünya tarihinde bir dizi ilk kez bu kadar büyük bir değişim ve dönüşüme uğruyor.

Peki bu riske girileceği yerde, aynı ekibi bir başka dizide buluşturmak daha rasyonel olmaz mıydı? Öyle ya da böyle, bir markaya dönüşen 'Adını Feriha Koydum', sanki mundar ediliyormuş gibi geldi bana...
Bağlantılar:


   знаещите да ни разкажат за какво става дума  Praynig Praynig Praynig Praynig

# 17
  • Мнения: 21 201
Мерииии. Hug
Доколкото разбрах, третия сезон, ще е най-трудния изпит за Чаги. И аз мисля така, въобще цялото това продължение на сериала е нож с две остриета.
Друго, което разбрах е, че подобни трансформаций в АФК се случват за първи път в сериал.

# 18
  • Мнения: 21 201
Заповядайте Hug по на чаша студен розов чай в компанията на ФЕмир.



Тя беше малка жена, която вървеше по запрашения полски път. Беше вече доста стара, обаче вървежът й беше лек и нейната усмивка имаше свежия полъх на едно безгрижно мoмиченце.
Тя се спря пред една купчина с неопределена форма и погледна надолу. Не можеше много да разпознае. Нещото, което седеше в прахът на пътя, изглеждаше почти безтелесно. Напомняше на една сиво покривало с човешки контури. Малката жена се наведе малко и попита:
– Кой си ти?
Две почти безжизнени очи погледнаха уморено.
– Аз? Аз съм Тъгата, – прошепна гласът вяло и толкова тихо, че едвам се чуваше.
– Аа, Тъгата! – каза малката жена толкова радостно, все едно че поздравяваше стара позната.
– Ти ме познаваш? – попита Тъгата недоверчиво.
– Разбира се, че те познавам! Неведнъж си ме придружавала по Пътя.
– Да, обаче... – каза подозрително тъгата, – защо не се страхуваш тогава от мен? Нямаш ли страх?
– Защо трябва да бягам от теб, скъпа моя? Ти самата знаеш прекалено добре, че хващаш всеки беглец. Но това, което искам да те питам е: защо изглеждаш толкова отчаяно?
– Аз... аз съм тъжна, – отговори сивата купчина с крехък глас.
Малката, стара жена седна до нея.
– Тъжна си значи, – каза тя и кимна с разбиране с глава. – Разкажи ми, какво толкова те угнетява.
Тъгата въздъхна дълбоко. Наистина ли някой този път щеше да иска да я чуе? Колко често си го беше пожелавала.
– Моята работа е да ходя между хората и за известно време при тях да пребивавам. Обаче, когато отивам при тях, дърпат се. Плашат се от мен и ме избягват като чума. – Тъгата преглътна тежко. – Те измислиха дори изречения, с които искат да ме анатемосат. Те казват: Животът е весел. И техните фалшиви усмивки водят до спзми в корема и проблеми с дишането. Казват: Любимо да бъде, което ни прави силни. И тогава получават болки в сърцето. Казват: Човек трябва да се държи. И те усещат държенето в рамената и гърба. Казват: само слабаците плачат. И задържаните сълзи почти разбиват главите им. Или се притъпяват с алкохол и наркотици за да не могат повече да ме чувстват.
– О, да, – потвърди старата жена, – често съм срещала такива хора.
Тъгата се вглъби още повече в себе си.
– А в същото време искам само да помогна на хората. Когато съм съвсем близо до тях, те могат да срещнат сами себе си. Помагам им да свият гнездо за да излекуват раните си. Който е тъжен, има една особено тънка кожа. Някои печали се обаждат отново като една лошо зараснала рана и това боли много. Но само който допусне тъгата и изплаче всичките сълзи, може наистина да излекува раните си. Но хората не искат да им помогна в това. Вместо това си слагат една светла усмивка върху своите белези. Или навличат една дебела броня от горчивина. – Тъгата замълча. Нейния плач бе отначало слаб, след това по–силен и накрая съвсем отчаян.
Старата, малка жена взе купчината здраво в ръце. "Колко е мека и нежна", помисли тя и погали мило треперещия вързоп.
– Поплачи си, Тъга, – прошепна тя любящо, – успокой се, за да можеш отново да събереш сила. От сега нататък не трябва вече сама да скиташ. Аз ще те придружавам за да не може отпадналостта никога повече да те обземе.
Тъгата спря да палче. Тя седна и погледна учудено своята нова спътница:
– Но... но – коя си в края на краищата ти?
– Аз? – каза малката, стара жена усмихнато и след това се засмя отново толкова безгрижно като едно малко момиченце. – Аз съм Надеждата.
Източник: http://indigota.com/index.php?topic=1999.60

# 19
  • Мнения: 0
Саси благодаря за красивата тема newsm51 newsm51 newsm51

Наде  bouquet  bouquet  bouquetХареса ми за тъгата и надеждата  bouquet

Аз избрах тези предложения:

1.Първото му предложение за брак на фона на снега посред лято.
2. Предложението му за една нощ с  Фери в замяна на дълга и вечерта, когато Фери се качи в апартамента му.
3.Сдобряването им в апартамента на Емир, след като бяха освободени.
4.Първата ФЕмирска сватба на вилата в планината.
5.Сдобряването на ФЕмир в градинката пред блока.

# 20
  • Мнения: 12 719


Здравейте и от мен мен снощи ме удари музата здраво и омъртвих всички  Whistling Whistling Whistling
Шегичка новия ми клип Езел , КГ и АФКПЕ в едно 3 в 1 дано ви хареса въпреки че от музиката ме побиват тръпки  Hug Hug Hug

# 21
  • Мнения: 1 521
момичета и аз гледам филма не преведен, не разбирам много но не мога да си спомня този шамар от страна на Емир. Това в коя серия се случва,проспала съм го Embarassed

# 22
  • в подножието на планината
  • Мнения: 8 098


Наде,благодаря за студения чай в компанията на ФЕмир!  bouquet  bouquet  bouquet

Диди,много хубаво клипче!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquetПоздравления! Hug


момичета и аз гледам филма не преведен, не разбирам много но не мога да си спомня този шамар от страна на Емир. Това в коя серия се случва,проспала съм го Embarassed

В края на 53 епизод. Peace

# 23
  • Мнения: 12 719
Благодаря Звезде  Hug Hug Hug

# 24
  • Мнения: 12 719
И аз нахлух без да благодаря на Тинчето за новата тема.
Тинче   bouquet  bouquet  bouquet
Наде мерси за Фемирския студен чай  Hug Hug
Сега и аз да си кажа мнението за фрагмана.
За мен Емир е дотук с една дума той умря с Фериха тръгвайки си тя взе и него и на него му е останало само едно болка, мъка и страдание, желание да си отмъсти.
В погледа му виждам нещо покъртително.
-Взехте ми всичко взехте ми живота, взехте ми сърцето..
Поставихте камък на неговото място.
А сега е мой ред аз да ви съсипя.
Точно затова го направих и клипа 3 в 1 защото усещам че 3-ти сезон ще прилича на тях двамата.
Езел който искаше да си отмъсти на любимата и на приятелите които са го предали.
Кузей пък който искаше да си върне на брат си за опустушения му живот и на Ферат.
Емир пък ще търси убиеца на Фериха кой ли ще е той се пита в загадката ???...
Настръхнах от погледа на Чаатай просто толкова гняв, болка и омраза имаше на едно място наистина продължава да задобрява много ми хареса играта в фрагмана въпреки знаем че не се е постригал той  hahaha hahaha hahaha.
Дава въздействие се едно той го прави.
Пътя на Емир.
За мен този път ще е с лош край просто го усещам дано не се окажа права  Praynig Praynig

# 25
  • Мнения: 0
Браво Диди  bouquet  bouquet  bouquetМного тъжно,но е прекрасно Hug Hug  bouquet

# 26
  • Мнения: 21 201
Диди, Hugти попринцип така си нахлуваш в темата.  Joy Има, няма, все красоти твориш.
Клипчето ти три в едно е супееееер, а подписа ти е трепач. Heart Eyes
Мелодията, която си избрала ме накара да настръхна, много мистериозно и загадъчно звучи.

# 27
  • Мнения: 12 719
Диди, Hugти попринцип така си нахлуваш в темата.  Joy Има, няма, все красоти твориш.
Клипчето ти три в едно е супееееер, а подписа ти е трепач. Heart Eyes
Мелодията, която си избрала ме накара да настръхна, много мистериозно и загадъчно звучи.
Мелодиите и двете са от КГ и просто като се сетя какво гледах на тях и ми се... Cry Cry Cry
Благодаря бабе и аз много си го харесвам  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 21 201
Защо ли ги и публикуваме тези статий, които намираме, нооооо, все някой нещо, ще разбере с преводача?!


'' Emir, Feriha'ya duyduğu aşkla sevildi. Feriha'nın tüm yalanlarına rağmen onun için mücadele etti. Şimdi Feriha yok. Bundan sonra ne olacak?
Emir, Feriha'nın ölümünün ardından zor günler geçirecek. Türkiye'd...e ilk defa bir şey deneniyor. Dizilerin finallerinde ya mutlu son olur ya da ölümler... Biz karısını kaybetmiş bir adamın hayatının devamını anlatacağız. Dizinin adı 'Adını Feriha koydum-Emir'in Yolu' oldu. Şimdi Emir, tamamen ölümden korkmayan, kafasına ne eserse onu yapan bir adam. Üzerine hiçbir sorumluluk almıyor. Hayattan bir beklentisi yok. Oturduğu semti bile değiştiriyor. Feriha ölürken Emir'i de alıp gitmiş. Emir'in bedeni var ama ruhu yok. Bu sezon ölümsüz aşk vaat ediyoruz. Başka bir karakterle beraber olsa da Emir'in Feriha'ya ölümsüz aşkı bitmez. Feriha'yı unutmak istemiyor. ''Çağatay Ulusoy ''
HT MAGAZİN-

# 29
  • Мнения: 12 719
Защо ли ги и публикуваме тези статий, които намираме, нооооо, все някой нещо, ще разбере с преводача?!


'' Emir, Feriha'ya duyduğu aşkla sevildi. Feriha'nın tüm yalanlarına rağmen onun için mücadele etti. Şimdi Feriha yok. Bundan sonra ne olacak?
Emir, Feriha'nın ölümünün ardından zor günler geçirecek. Türkiye'd...e ilk defa bir şey deneniyor. Dizilerin finallerinde ya mutlu son olur ya da ölümler... Biz karısını kaybetmiş bir adamın hayatının devamını anlatacağız. Dizinin adı 'Adını Feriha koydum-Emir'in Yolu' oldu. Şimdi Emir, tamamen ölümden korkmayan, kafasına ne eserse onu yapan bir adam. Üzerine hiçbir sorumluluk almıyor. Hayattan bir beklentisi yok. Oturduğu semti bile değiştiriyor. Feriha ölürken Emir'i de alıp gitmiş. Emir'in bedeni var ama ruhu yok. Bu sezon ölümsüz aşk vaat ediyoruz. Başka bir karakterle beraber olsa da Emir'in Feriha'ya ölümsüz aşkı bitmez. Feriha'yı unutmak istemiyor. ''Çağatay Ulusoy ''
HT MAGAZİN-

Наде не се отчайвай сега ще го погледна  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт