Първокласници - набор 2005 - 8

  • 35 770
  • 742
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 16
И аз днес забелязах, че първото постоянно зъбче вече е избило, а млечния още не е паднал. Другата седмица ще отидем до зъболекаря. Просто млечното зъбче се вади, за да направи място на постоянното. Дано не е много болезнено Praynig
Нашите постоянни са вече на лице,чели 8 броя-фасада  Grinning
Всичките излязоха по този начин миналата година,даже счупи единия от много "внимателно" каране на колелото. Twisted Evil
Хубаво е да се вадят навреме,макар и с лекарска намеса,за да не се изкривят.Сина ми каза,че не го е боляло,въпреки повечкото кръв.Май тогава аз щях да припаткам до стола му от притеснение да не го заболи много.  Joy А не му сложи изобщо упойка..

Вече ни е на лице и РС  Grinning на 10.09. newsm44

# 616
  • Пловдив
  • Мнения: 1 448
Като говорите за зъби - аз май и преди съм писала, че на сина ми един от вторите горни резци (или кучешки беше  Thinking) не изникна много време, сигурно 2 години имаше дупка. Дори не знам кога е пораснал, но го има де. А при едно момченце, негов набор (на 15г.) направили снимка, за да видят защо няма зъб и се оказало, че расте хоризонтално в самия венец. И сега май ще го вадят, ще слагат инплант и след това някакви скоби. Ако греша с медицинските термини, моля за извинение  Blush
Ентусиазъм за училище липсва и при нас - и при мен и при двете деца  Mr. Green Синът ми каза, че му се ходи, но да не учи, а той така си кара през цялата година  ooooh!
Повече ни вълнува сега предстоящия РД, който ще е на 16-ти септември  Flutter
За родителска среща ще звънна утре да питам, да не я пропусна - казаха в началото на септември, но дата ще уточняват. Освен униформа и раница нищо не съм купувала, смятам, че време има  Whistling

# 617
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 845
Дъщеря ми е на 17 и има още млечни зъби.
Правих снимка да видя дали има зародиш.Всичко е Ок,чакаме да паднат.
Още нищо не съм купувала освен раницата.
Ще видим какъв списък ,ще ни дадат на родителската.
Нашата ,ще бъде на 10 септември.

# 618
  • Мнения: 1 114
При нас още не са сформирани класовете. Чакат тази седмица да се върне директорът от отпуск и да решават.  Crazy
Родителска среща съответно не зная кога ще има. Очаквам да се обади бъдещата ни класна и евентуално да ни посети. Мислех, че не се правят посещения по домовете вече.  Thinking

Всичко сме приготвили.
Остана  само да купя 2 четки за рисуване и да подвържа още няколко тетрадки. Вкъщи  имаме доста, но реших да взема нови - на Милан. Има едни много хубави- тъмно кафеви и малко по-скъпи. От магазин за материали за художници съм си вземала една такава и е страхотна.

Ето как изглеждат тетрадките ни. Другите ще бъдат с локомотивчето Томас, Финдус и Петсон.
                  

Последна редакция: нд, 02 сеп 2012, 23:09 от Lilotti

# 619
  • Мнения: 349
Здравейте, мили мами! Hug
Синът ми е на 7г и 6м, ще е първи клас тази година.
Късничко влизам при Вас, моля да ме приемете във  редиците Ви.
Само чанта съм купила, на 04,09 сме на родителска среща и ще се ориентирам за другите неща.
Униформата също съм я поръчала.
Хубав ден!



Добре дошла! Peace

# 620
  • Мнения: 1 930
Моето гаржде се завръща с гръм и трясък на 15 септември/ събота/  вече ще е в София, колкото и да не иска.....родителската среща ще е на 12 - ще пазрувам тогава. Клатят се двата предни зъба и ще е щърбавел  милия:)
Нямам търпение да си дойде милото мишленце!

# 621
  • Мнения: 45
Здравейте и от мен и аз се включвам доста късно но сега намерих темата, моето детенце утре става на седем годинки и също ще е първи клас. Имаме само раничка, нищо друго. Списъкът е качен в сайта на училището но чакам родителската среща за да разбера точните изисквания на учителката. Знаете ли книжни борси в София, доколкото разбрах там ученическите пособия  са доста по-евтини. Помагайте

# 622
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Благодаря Ви за милото посрещане!
Lilotti, тетпадките с подвързия ли са или се бъркам?
На сина ми предните два зъба паднаха, и двата под тях също.
Относно тетрадките  , чувам че в Кауфланд са на по - ниски цени.
Хубав ден!

# 623
  • Мнения: 6 792
Моя младеж не хареса тези в Кауфланд,нещо картинки с кучета и кончета не го впечатлиха,сега ще видим има ли още Финиъс и Фърб в Карфур  ooooh!
Снощи даваха за чалга тетрадките, допечатвали още бройки ,някаква певица се възмущаваше защо имало с герои на Дисни,а с нейното лице да нямало,като можели децата да ходят и на концертите и.....

# 624
  • София
  • Мнения: 94
Аз от книжната борса на Окръжна купих повечето неща тетрадките са по 35ст. Другите неща не помня какви суми бяха, но за 22 тетрадки, 10 подвързии, тефтерче, моливи HB, 2 гланцови блокчета и лепило дадох 13 лв. Борсата работи и в събота до обяд, а казаха, че около 15-ти ще работят и в неделя.

# 625
  • Мнения: 1 114

Lilotti, тетпадките с подвързия ли са или се бъркам?

Не са с подвързия, а са обвити с фолио (това от Кауфланд).

Понеже синът ми е голям почитател на Лего (особено на рицарските серии и Нинджаго), реших да му направя по-специални обвивки.  Grinning 
Принтирах ги на гланцирана хартия, а после обвих с фолиото. Не е лесно обаче.
Ако някой иска да опита същото, бих посъветвала, да използва картон и по-дебело (мебелно) фолио.
За цялата година ще се използват не повече от 10 тетрадки, та не мисля, че е някаква непосилна работа.
Мисля, че още от самото начало ще им трябват по 3 тетрадки от двата вида. Номерират се  - 1 и 2 + тетрадка за ЗИП. И се изпозват последователно, за да може госпожата да взема за проверка по една тетрадка. Не мога да гарантирам, че навсякъде се процедира по този начин, но поне в нашето училище е така. (за децата, които са по половин ден на у-ще)

# 626
  • Мнения: 702
Здравейте ! Дъщеря ми ще е също първи клас. Искам да ви попитам дали децата ви ще посещават школи за чужди езици извън училище Simple Smile

# 627
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Здравейте ! Дъщеря ми ще е също първи клас. Искам да ви попитам дали децата ви ще посещават школи за чужди езици извън училище Simple Smile
Синът ми е записан на школа по английски език, сега ще му е трета година и ще продължи да я посещава! Hug

# 628
  • Мнения: 349
Здравейте ! Дъщеря ми ще е също първи клас. Искам да ви попитам дали децата ви ще посещават школи за чужди езици извън училище Simple Smile

Доста подробно сме го обсъдили по-напред в темата, хвърли едно око!  Peace

# 629
  • Мнения: 2 849
Моя младеж не хареса тези в Кауфланд,нещо картинки с кучета и кончета не го впечатлиха,сега ще видим има ли още Финиъс и Фърб в Карфур  ooooh!
Аз купих от Кауфланд тетрадки ,но само няколко бройки ,така да се каже пробно - и аз ги харесах и тя ги хареса ,по 39 ст.

Общи условия

Активация на акаунт