Любители на кучета - 30!

  • 71 804
  • 754
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 8 163
Добре дошли на Мушинка и Бари и от мен! Сладък муцунчо  Heart Eyes

# 346
  • Мнения: 224
mu6inka, Бари е много чаровен! Добре дошли! Hug

# 347
  • Мнения: 158
Днес се събудихме с огризан балатум и разпръснати гранули,изобщо не ги яде.Някой да знае какво се прави със свръх активно куче.Май сме за Сизън Милър  Joy

# 348
  • София
  • Мнения: 3 789
Днес се събудихме с огризан балатум и разпръснати гранули,изобщо не ги яде.Някой да знае какво се прави със свръх активно куче.Май сме за Сизън Милър  Joy

Слагаш му гранули в купичката, оставяш го да хапне (ако хапне) и си ги прибираш до следващото хранене  Peace Просто не му давай достъп до тях през цялото време, явно ги възприема като играчка, а не като храна. Можеш също да му добавиш консерва към гранулите и да ги смесиш  Peace

Купете му повечко играчки - да има и меки, и твърди, да се занимава с тях  Hug

# 349
  • Мнения: X
Леле, гледам доста сте изписали и  в тази тема се появиха спорове и начукване на канчета, но явно това е част от форумския пейзаж.
На новодошлите - Привет  Hug, сега ще чета, кой какво писал и брисал.
Искам само да се похваля, понеже съм много, много горда, да видите метаморфозата на нашето пале, такова, каквото го видяхме за пръв път, окаяно и такова, каквото е сега.

Преди: (снимката си е от обявата)
Скрит текст:

Сега:
Скрит текст:

И отново, снимките не са с перфектно качество  Whistling

# 350
  • Мнения: 224
mu6inka

Купете му повечко играчки - да има и меки, и твърди, да се занимава с тях  Hug

 newsm10 + изразходвайте енергията му чрез учене на нови команди и дълги разходки; купете му солети или кокали от пресована телешка кожа(от зоомагазин), за да гризе тях, а не балатума.

pandora, браво на вас! Вече си личи, че ще стане голям красавец! Hug

Последна редакция: сб, 08 сеп 2012, 13:10 от marta1

# 351
  • София
  • Мнения: 3 789
Искам само да се похваля, понеже съм много, много горда, да видите метаморфозата на нашето пале, такова, каквото го видяхме за пръв път, окаяно и такова, каквото е сега.

Преди: (снимката си е от обявата)
Сега:

И отново, снимките не са с перфектно качество  Whistling

Не бях виждала първата снимка, направо ми се обърна сърцето  Cry Милото, добре че е попаднало на такива невероятни хора като вас!   bouquet Hug

# 352
  • София
  • Мнения: 2 217
Я да поразпитвам пак сега: днес купих от зооборсата храна гранулирана за капризни кучета. Гризна две парченца и я заряза....Купих и пръчки за гризане, от тел. кожа - едната я взе и сега я разнася из цялата къща - вместо да я гризе я крие под дрехите ни Laughing
Момата е пет кг. - по колко трябва да давам от тази храна, ако изобщо я прояде? И как се накисва - казаха ми с бульон, ама какъв? Предполагам, не става въпрос за бульоните Маги Joy.....Само с водичка може ли и колко време трябва да стоят накиснати?
И едни витамини и взех, като сърчица - хранителна добавка по-скоро. Пише от 6 до 8 таблетки дневно. Вие какво ще кажете? Тя не ги иска доброволно -да и ги стривам ли в храната, която все пак предпочита или да не я насилвам?
Взехме си и каишка с механизъм за удължаване на повода - днес ще я пробваме Simple Smile
Ще кача снимки след обяд вече....Време е и ние да се представим с фото.... Wink

# 353
  • София
  • Мнения: 3 789
Я да поразпитвам пак сега: днес купих от зооборсата храна гранулирана за капризни кучета. Гризна две парченца и я заряза....Купих и пръчки за гризане, от тел. кожа - едната я взе и сега я разнася из цялата къща - вместо да я гризе я крие под дрехите ни Laughing
Момата е пет кг. - по колко трябва да давам от тази храна, ако изобщо я прояде?
И едни витамини и взех, като сърчица - хранителна добавка по-скоро. Пише от 6 до 8 таблетки дневно. Вие какво ще кажете? Тя не ги иска доброволно -да и ги стривам ли в храната, която все пак предпочита или да не я насилвам?
Взехме си и каишка с механизъм за удължаване на повода - днес ще я пробваме Simple Smile
Ще кача снимки след обяд вече....Време е и ние да се представим с фото.... Wink


С гранулите не я насилвай - ще прояде постепенно (или както писах по-горе - добави малко консерва), известно време може просто да си играе с тях, моята като малка така правеше.
Пръчките за гризане - всички правят така, това е инстинкт - после ще си я извади и ще си я гризе  Peace
Витамините ако не ги иска доброволно - не й давай, явно просто не й харесват. За какво са точно? Може да подбереш друг по-удачен вариант.
Меки или гумени играчки също й вземете, да има какво да си дъвче  Peace

# 354
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Като се сетя колко чифта обувки е изяла мойта палавница.....общо взето не можах да я оттуча от това да гризе това което не трябва, но преди да я оставя сама прибирам всичко което може да и се додъвче и задължително и ограничавам достъпа до стаите - когато е сама е само в кухнята, коридора и банята заедно с два кокала от телешка кожа за компания Grinning. Играчките наистина много я забавляват, така че колкото повече играчки толко по добре.
Ако може да попитам, четох из нета, че козината на кучетата пада през пролетта и есента. През пролетта не сме имали проблем, тя беше и много малка. Но сега от две седмици се скубем ужасно много - не на кичури, равномерно, и то при най обикновено погалване с ръка хвърчат косми. Килими, дрехи - вече не смогвам да ги изчистя. Всяка сутрин я реша с четка, храни се с роял канин, давам и едни витамини, но днес като я изкъпах направо задръстихме мивката. Не знам дали е нормално, по принцип се водим късокосмести, но имаме богата гъста козинка. Не знам колко е нормалното падането на есен, но това ми се струва странно. Преди имах булонка, не помня такова да и е падала козината. Ако някой се е сблъсквал с такова нещо нека сподели.

# 355
  • София
  • Мнения: 2 217
Витамините просто реших да и давам известно време - не знам колко време е прекарала на улицата, доколко е изтощен организмът й- просто реших да я подсиля, но....може наистина пък да не и е необходимо....
На борсата просто попитах дали имат нещо за подсилване и те ми дадоха това. Днес сме на преглед за последно и последен антибиотик и ще ги питам - ще занеса кутията.

Деси, благодаря ти много. Наистина след известно време измъкна скритата пръчица от чаршафите на големия ми син Laughing и си я погриза, а остатъкът си го скри пак - не знам къде този път. Grinning
Купихме и топка, релефна, за игра....Тя обаче предпочита гумените топчета на децата и гони тях....
Не прави никакви пакости - прекрасно животинче, просто прекрасно.....
Истинска принцеса!

# 356
  • Мнения: 0
ateto, аз до колкото знам булонките са една от породите , които не се скубят . Вероятно затова сега ти се вижда доста , но свиквай  Mr. Green Пролетта и есента наистина е най-ужасното скубане, иначе си е целогодишно като цяло  Peace

# 357
  • Мнения: 224
Купихме и топка, релефна, за игра....Тя обаче предпочита гумените топчета на децата и гони тях....
Не прави никакви пакости - прекрасно животинче, просто прекрасно.....
Истинска принцеса!

`Що не пробваш да включиш релефната топка в игрите на децата? Може тогава я да поиска. Grinning
Сигурно вече си съставила хранителен режим на Джуди и си се ориентирала с какво и кога да я храниш. Може да прояде повече, когато разбере, че храна не се дава постоянно, а само в точно определено време за малко - 10-15 минути.

(Най-голямата борба у нас беше да се спазва хранителният режим особено след кастрацията, защото дребното вечно засяда пред хладилника с влажен сомалийски поглед, а жалостивите сърца на някои хора у нас трудно издържаха на този театър. Whistling ooooh!)


А днес видях това и се сетих за Пандора, Мушинка, Джентил, Лейси, Фея и още няколко момичета извън този форум, които са помогнали на куче в беда и са му направили място в дома си:

http://www.prikachi.com/images.php?images/769/5244769X.jpg

Последна редакция: сб, 08 сеп 2012, 23:05 от marta1

# 358
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Какви са резултатите от прегледа при ветеринара,GENTIL?

# 359
  • Мнения: 158
Ами проблемите с яденето на всичко и безконтролното бягане са породени от баща ми.Бари уж се водеше негово куче,но е по-цял ден на работа.За това сме си двамата в повечето случеи.Но върне ли се татко и настава голяма игра,той му позволява да се качва по масата,да му дава ядене докато той яде и така Бари изобщо не слуша.А оставим ли го сам и като се върнем толкова целува,хапане и скачане пада. Иначе сте прави липсват му разходки,но аз като съм си вкъщи съм заета с домакински неща,нашите на работа...Има купища играчки, а кокалите изчезват за секунди,някои от тях кой знае къде скрити.
Не знам как да го уча на номера.Освен да дава целувки и да търси котката друго не знае.Като му кажем Бари къде е котката и веднага на прозореца и ръмжи и я търси  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт