Юлчето за плаж се стяга и на сянка се изтяга :)

  • 65 484
  • 739
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 39
да, някъде бях чела, че той в друго не се разтваря освен в спирт. Ще пробвам утре, имам клеева. И мед ще купя. Дано бързо спре. Благодаря Ви

# 91
  • Мнения: 723
airgirls, аз до сега съм оправяла хремите на Борко с физ. р-р в носа през около час и дърпане на сополи с помпа. Колкото е по-силна хремата, толкова по-често дърпам с помпата. Коларгол не ми се е налагало да слагам до сега, но за него знам, че много изсушава лигавицата и за това трябва да се предпише от лекар. Успех, дано се закрепи детето до понеделник.  Peace

# 92
  • Burgas
  • Мнения: 33
Здравейте момичета,
цяло лято не съм се включвала, нова работа, липса на компютър, летни занимания  Grinning знаете как е. Но тази седмица ще ви изчета, защото във вторник тръгваме на ясла. И аз като вас се вълнувам как да го предпазя от зарази и да му подсиля имунитета. запазила съм си час при педиатъра за консултация.
Страхотен почивен ден

# 93
  • Мнения: 39
аз слагах по 1,2 капки клеева тинктура(не повече,че много щипе) в малко флаконче стеримар и директно капвам в ноздричките и пресича бързо хремата   Peace
Клеева директно в носа НЕ СЛАГАЙТЕ!!!! Може би разредена с физиологичен става, но чиста - абсурд. Опитах на себе си, още ме боли носа и носоглътката. За съжаление го опитах след като сложих на детето (голяма съм гъска  Cry ) Няма такъв рев, милото направо му изгорих ноздрата. Аз ли нещо не разбрах???

# 94
  • Мнения: 98
аз слагах по 1,2 капки клеева тинктура(не повече,че много щипе) в малко флаконче стеримар и директно капвам в ноздричките и пресича бързо хремата   Peace
Клеева директно в носа НЕ СЛАГАЙТЕ!!!! Може би разредена с физиологичен става, но чиста - абсурд. Опитах на себе си, още ме боли носа и носоглътката. За съжаление го опитах след като сложих на детето (голяма съм гъска  Cry ) Няма такъв рев, милото направо му изгорих ноздрата. Аз ли нещо не разбрах???
Ок, значи първо ''аз слагах по 1,2 капки клеева тинктура(не повече,че много щипе) в малко флаконче стеримар'' обяснила съм да се сложи не повече от 2 капки на  малко флаконче (продават ги на блистери в аптеката ,за еднократна употреба са, махаш капака и капваш вътре клеева тинктура    http://apteka.framar.bg/30061853/%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BC% … 5-%D0%BC%D0%BB-18 в случая марката е тонимер, но да видиш какво има предвид.....................след това ''директно капвам в ноздричките и пресича бързо хремата'' т.е. с това въпросно флаконче което е като капкомер директно капвам в нозрдичките.......................иначе клеевата тинктура е 30 % спиртен разтвор и е нормално концентрирано да гори,аз също винаги пробвам ПРЕДИ да дам или направя каквото и да е на детето, съжалявам за недоразумението  Peace

# 95
  • Мнения: 39

[/quote]
Ок, значи първо ''аз слагах по 1,2 капки клеева тинктура(не повече,че много щипе) в малко флаконче стеримар'' обяснила съм да се сложи не повече от 2 капки на  малко флаконче (продават ги на блистери в аптеката ,за еднократна употреба са, махаш капака и капваш вътре клеева тинктура    http://apteka.framar.bg/30061853/%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BC% … 5-%D0%BC%D0%BB-18 в случая марката е тонимер, но да видиш какво има предвид.....................след това ''директно капвам в ноздричките и пресича бързо хремата'' т.е. с това въпросно флаконче което е като капкомер директно капвам в нозрдичките.......................иначе клеевата тинктура е 30 % спиртен разтвор и е нормално концентрирано да гори,аз също винаги пробвам ПРЕДИ да дам или направя каквото и да е на детето, съжалявам за недоразумението  Peace
[/quote]

именно това не съм разбрала, не исках да обидя никого, а да предупредя други "патици" като мен да не го правят, обаче да ти кажа от сутринта не е имал хрема като вчера след директното приложение. Уффф, дано мине. Хубав ден

# 96
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
нашата педи (добрата) винаги при хрема - в началотопрепоръчва продукти за подхранване и хидратиране на лигавицата - има едни капки с ХК (има и за възрастни и за деца), преди това е предлагала и виброцил

капките с ХК ги препоръчва и след упорита хрема, когато лигавицата е раздразнена и от хремата и от всякаквите капки; в една аптека ми ги препоръчваха и като профилактика, много не разбрах как точно, обяснението беше  да не обираш вируси, по път към работа ...

Споделете с какво обичат да си играят Юлчетата сега  Rolling Eyes

# 97
  • Мнения: 361
Предвид наличието на кака у дома,играе с кукли.Слагат ги на гърне,возят ги в количка или ги хранят.Другата им любима игра е да се дърпат или карат за нещо.Това е почти постоянно напоследък.Алекс копира Ивон във всяко действие,а Ивон много се дразни и само го подбутва или му подвиква.Като са в настроение,добре си играят.
Алекс обича да си игаре и с камиончето и кончето които се бутат с крачета.Вози ги и ги паркира от едната в другата стая.Понякога рисуват,кога на лист,кога по стените.... Laughing
За сега това са игрите,но ние сме повече време на вън,та почти не им остава време за домашни игри Peace

# 98
  • Мнения: 39
с коли (от тези малките на Hot Weels) като луд е като ги види, на всякъде влачи от тях, по джобовете има, чантата ми е пълна, в леглото, в банята, ужас. Иначе обича топки, с баща му вкарват кошове, мисля, че е по-добър с ръце от колкото с крака (футбола май отпада  Laughing )

# 99
  • Мнения: 98
airgirls  Hug още веднъж съжалявам, дано да му мине хремата и утре много да му хареса на детската градина
Лори  в къщи си играе с пластелин, рисува и ''оцветява'', строи си с конструкторите,четем книжки или се мята на бебето и лапа нейните играчки и дрънкалки  Laughing навън тича, катери се и скача на батути и надуваеми замъци  Party

# 100
  • Мнения: 1 107
Споделете с какво обичат да си играят Юлчетата сега  Rolling Eyes
С Барби 4470 За рождения ден и подариха 5 кукли и два комплекта кухня, та това прави по цял ден - готви на куклите. Напоследък започна да проявява интерес към пъзелите, но аз да ги редя, а тя да ми подава парчетата. И само ми нарежда Сега да правиш зайче... Прави пеперуда с нейния си акцент.
А, обича също много да танцува. Кара ме да и сложа рокля и "хубавите" обувки и танцува като Барби.

Но във всички игри трябва да участвам и аз, иначе не и е интересно. Нямам търпение да дойде и другото човече, да поотрасне малко и да се занимават двечките. Та да мога да си върша поне домакинските задължения спокойно, че сега ми е малък ад Crazy

Avchelinia ме подсети. И рисуването ни е от любимите. Прави някакви драсканици и вика Мамо, направих цвете! Виж, Манана нарисува цвете! и си се радва на рисунките.
Няма как да ми е скучно вкъщи Joy

Последна редакция: нд, 09 сеп 2012, 14:41 от Kosty

# 101
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Калоян обича мнооого да си кара моторчето, което се бута с крачета, и в къщи и на двора .... до магазина; иначе всякакви колички, кутийки, също много готви - всичко от рална храна до стериопор ...

гледам тези пластелини и се чудя - не става ли всичко в пластелин, не се ли опитват да го ядат  Rolling Eyes

# 102
  • Мнения: 723
a.l.e.n.a, за "обирането на вируси" или да не се полепват директно вирусите по лигавицата на носа, работа върши и обикновен вазелин  Peace
Иначе на Борко любимите му занимания са да пуска пералня - слага дрехите вътре, поставя контейнерчето с перилен препарат, след това му помагам да настрои програмата, въпреки че вече и сам се оправя и след това ми изкарва прането и го носи до сушилника; да си играе с топки и от скоро да храним животните в парка. Тук животинчетата никак не са срамежливи и идват да си взимат храна директно от ръката ти  Heart Eyes

# 103
  • Мнения: 98
гледам тези пластелини и се чудя - не става ли всичко в пластелин, не се ли опитват да го ядат  Rolling Eyes
има пластелин който е безвреден- или може да си купиш -Play dough или да си направиш http://krokotak.com/2012/08/plastilin/    Wink

# 104
  • Мнения: 372
Бъги обясни това с вазелина, за "обирането" на вирусите, че не го разбрах  Blush

Аз за мен си ползвам капка, две клеева тинктура разредена във физиологичен разтвор. За малката съм ползвала също, но много внимателно и много малко, че гори здраво ако се прекали. Иначе сополките с голям зор ги вадихме с накрайник за прахосмукачка, всичко излизаше и нямаше някакви по-сериозни последствия дотук. Сега обаче вече е голяма и няма да даде, а не може още сама да издуха всичко, та ще е сложно тази зима.

За игрите - с коли си играе, от куклите се плаши. А ако говорят направо пищи ужасена, според мен в началото ги мислеше за истински. Сега разбира че не са, но не ги иска. И въпреки че предупредих за рождения й ден пак се сдобихме с няколко кукли, които съм прибрала на дълбоко из шкафовете.

Да се похваля че от две седмици насам се отпусна да говори... и не млъква   Mr. Green А до преди месец казваше общо 5 думи. Сега цели изречения с по 5-6 думи прави и всичко обяснява. След месец почва ясла и се надявам скоро да може да разказва повече за нещата, които стават там.

Общи условия

Активация на акаунт