Ох, тези нови телефони!

  • 1 085 160
  • 11 718
  •   1
Отговори
# 9 345
  • София
  • Мнения: 9 850
Прехвърлих уж всичко, но се оказа, че не е всичко. Точно  Сторител не иска да прехвърли, не се появява в списъка изобщо. Както и FBReader. Също не мога да намеря как да сканирам QR код. Трябва ми, за да се логна в мрежата вкъщи...

# 9 346
  • Мнения: X
Ми свали си четец, например този
https://play.google.com/store/apps/details?id=app.qrcode

# 9 347
  • София
  • Мнения: 9 850
Без интернет е трудно, но разбрах как да сканирам QR кодове Simple Smile Снимам и после отварям снимката, на Още има опция за сканиране на QR кода. Сега свалям липсващите приложения.

# 9 348
  • Мнения: X
Здравейте! Става въпрос за телефон APPLE  8+. След последният ъпдейт, дъщеря ми казва, че редовно губи обхват, а телефонът изписва "no service". И на други нейни приятели се случва. Има ли някой подобни наблюдения?
iPhone Grinning
Имаха някакви главоболия със забраната на локацията и радиото с позволените честоти. Много е възможно да са "претупали" пача

# 9 349
  • Люлин
  • Мнения: 378
Нещо необичайно става с моя Huawei P 9 LITE. От около 20 дни след заряд  батерията стои на 100%. Пример: заредил съм го в събота и вече сряда след обяд започна да спада надолу. Досега е била винаги на 100 %. Това е учудващо за мен. Тъй като не го ползвам много, да кажем на ден не повече от 1-2 часа разговор и чат по Вайбър и малко интернет ми се струва, че май  е време да го сменям. Някой имал ли е подобна ситуация? Моля да сподели за да си направя изводи и за моя телефон.

# 9 350
  • Мнения: X
Заредил си го в събота и в сряда започва да пада?! Scream И смяташ, че трябва да го сменяш? Ти майтапиш ли се?!
А аз си зареждам телефона два пъти на ден... Laughing

# 9 351
  • Люлин
  • Мнения: 378
Заредил си го в събота и в сряда започва да пада?! Scream И смяташ, че трябва да го сменяш? Ти майтапиш ли се?!
А аз си зареждам телефона два пъти на ден... Laughing
Не се майтапя. В сряда започва батерията много бързо да пада. Не мога да предвидя кога ще падне. Това ме дразни защото ме заблуждава, че имам батерия и когато ми потрябва- хоп няма никой. След което блокира и нищо не действа, даже с голям зор го изключвам. Ако го рестартирам, зарежда и казва, че ще се изключи след 5 секунди, даже го прави и аз оставам с пръст в устата....Това ми е проблема.
Преди това показанията за заряд на батерията си показваха истинските стойности. Опитах се от настройките за батерията да го поправя- не става, мистерия някаква....

# 9 352
  • Мнения: X
Калибрирай батерията, опитай, може да се съвземе.
Скрит текст:
Има си хардуерен начин за калибриране на показанията и изпълване на пълния капацитет на батерията на всяко преносимо устройство:
Изтощавате батерията докато апарата се изключи, изчаквате поне 15-20 минути и опитвате да го включите, той най-вероятно ще заработи отново, защото през това време батерията възстановява част от капацитета си, докарвате го пак сам да се изключи (без да се водите от показанието за процентите на батерията), и така докато откаже да се включи отново.
Не се притеснявайте, не можете да издъните батерията напълно, това са така наречените "умни" батерии, самата тя си има чип (управляващ процесор), който не позволява да бъде разредена напълно, в нея винаги остават минимум поне 5% от капацитета и.
След това си включвате зарядното и оставяте да се зареди до 100% без да включвате телефона.
Когато покаже че е на 100% - проверява се с бързо еднократно натискане на Power бутона (внимавайте да не го задържите и да включите апарата), го оставяте още 15-20 минути, за да завърши така наречения overcharging (свръх зареждане), за да се изпълни наистина пълния капацитет на батерията.
След това му изключвате зарядното и го оставяте на мира за около половин час, включвате си апарата и си го ползвате, тази процедура е желателно да се прави поне веднъж на месец или поне на два.
Един харт ресет също можеш да направиш, ако ти се занимава.

# 9 353
  • Мнения: X
Много глупаво е нарочно да убивате батерията. Cut-off-а скъсява живота и доста бързо

# 9 354
  • Люлин
  • Мнения: 378
Калибрирай батерията, опитай, може да се съвземе.
Скрит текст:
Има си хардуерен начин за калибриране на показанията и изпълване на пълния капацитет на батерията на всяко преносимо устройство:
Изтощавате батерията докато апарата се изключи, изчаквате поне 15-20 минути и опитвате да го включите, той най-вероятно ще заработи отново, защото през това време батерията възстановява част от капацитета си, докарвате го пак сам да се изключи (без да се водите от показанието за процентите на батерията), и така докато откаже да се включи отново.
Не се притеснявайте, не можете да издъните батерията напълно, това са така наречените "умни" батерии, самата тя си има чип (управляващ процесор), който не позволява да бъде разредена напълно, в нея винаги остават минимум поне 5% от капацитета и.
След това си включвате зарядното и оставяте да се зареди до 100% без да включвате телефона.
Когато покаже че е на 100% - проверява се с бързо еднократно натискане на Power бутона (внимавайте да не го задържите и да включите апарата), го оставяте още 15-20 минути, за да завърши така наречения overcharging (свръх зареждане), за да се изпълни наистина пълния капацитет на батерията.
След това му изключвате зарядното и го оставяте на мира за около половин час, включвате си апарата и си го ползвате, тази процедура е желателно да се прави поне веднъж на месец или поне на два.
Един харт ресет също можеш да направиш, ако ти се занимава.

calabaza, благодаря за съветите. Този номер с батерията моя телефон сами си го прави Smiley
Стои си на 100 % от един ден до три дена, след което изведнъж пада на нула и не мога да му схвана системата кога ще ме остави без телефон точно когато ми трябва.
 С намерение съм да му върна фабричните настройки, но още не съм прехвърлил по важните файлове.
Тогава ако не се оправи, вече съм намислил да си взема Хуавей П 20 лайт, че тази марка ми харесва.

# 9 355
  • София
  • Мнения: 9 850
Аз още се боря да прехвърля музиката на Huawei ... от картата е, не е на телефона директно и изглежда не я вижда с Phone Clone.

# 9 356
  • Мнения: 9 991
Phone clone копира само телефоните и снимките. Всичко друго си сваля. Имам проблем аз с айфона 5s. Искам да му върна фабричните нсстройки да го дам да майка ми, обаче нещо не се справям.
За сега а съм доволна от  HUAWEI-а. Само моята препоръка е да си купите нова слушалка. Тяхната не е със хубав звук. Аз ползвам айфонската, но на майка взех JVC и звука също е хубав.

# 9 357
  • София
  • Мнения: 9 850
Слушалки съм намислила, на марка съм се спряла, но още не съм взела.
Довечера пак ще се боря с музиката...

# 9 358
  • София
  • Мнения: 9 850
Как да си наглася линковете от Амазон да се отварят в приложението на Амазон? Попита ме веднъж Chrome, казах "Само веднъж" да го отвори така, а сега не ме пита изобщо, отваря ми ги в браузъра.

# 9 359
  • Мнения: 5 651
Как да си наглася линковете от Амазон да се отварят в приложението на Амазон? Попита ме веднъж Chrome, казах "Само веднъж" да го отвори така, а сега не ме пита изобщо, отваря ми ги в браузъра.
В настройки-приложения-приложения по подразбиране-задаване по подразбиране, натискаш съответното приложение и избираш Изчистване на настройките по подразбиране. После, при първото отваряне, пак ще попита с кое приложение да отвори.

Общи условия

Активация на акаунт