Ох, тези нови телефони!

  • 1 083 796
  • 11 718
  •   1
Отговори
# 10 665
  • Мнения: 5 267
Когато му звъня, чувам "разговорът се пренасочва"...
Най-лесно деактивиране на пренасочването на разговорите става като се набере ##002# и зелена слушалка.

# 10 666
  • Мнения: 3 025
Благодаря за отговорите. С пренасочването се справих с хаштаговете, но другият проблем с получаването на нормално обаждане /с месинджър и вайбър няма проблем/ не става. Обаждам се, телефонът звъни, но не се вижда кой се обажда, не се появяват 2-те слушалки на екрана - зелената за приемане или червената за прекъсване. Отново прерових настройките, не виждам къде и какво мога да направя. Да търся сервиз?

# 10 667
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 432
Вижте дали са дадени нужните разрешения на тези приложения.  Настройки >>> Приложение >>> Вайбър - вижте какви разрешения са дадени.

# 10 668
  • София
  • Мнения: 311
Здравейте, имах iphone 7 plus и след едно от обновяванията на версията ми останаха две аларми да звънят в делнични дни рано сутрин, които по никакъв начин не можах да намеря и изключа. При последващи обновявания на версията проблемът остана.
Сега си закупих iphone 13 pro max и при прехвърлянето на данните се оказа, че и този бъг е “прехвърлен”.  Ходих в сервиз, уж преинсталираха приложенията, но проблемът си остана. Не съм пробвала да върна заводските настройки, защото не ми се започва отначало всичко.
Дали има друго решение? Ще съм благодарна много Simple Smile

# 10 669
  • Мнения: 14 804
Ако махнеш отметката от алармите при бекъп,дали няма да стане? Т.е. да не ти запазва тази информация и после да върнеш бекъп без тях?

# 10 670
  • София
  • Мнения: 311
Алармата няма бекъп,  благодаря все пак.
Вчера ъпдейтнах версията, но проблемът си остана.

# 10 671
  • София
  • Мнения: 9 568
Здравейте!

Моята Нокиа, за която вече съм ревала тук май се опитва тотално да ме изостави. По тази причина се опитвам да си подготвя резервен вариант, а именно един стар смартфон Майкрософт. Искам да го върна към заводски настройки, но не откривам тази опция в менюто. Моля за помощ, ако някой има идея как да го направя! Също така не откривам в менюто модел на телефона, за да го напиша тук.

# 10 672
  • Мнения: 252
Здравейте!

Моята Нокиа, за която вече съм ревала тук май се опитва тотално да ме изостави. По тази причина се опитвам да си подготвя резервен вариант, а именно един стар смартфон Майкрософт. Искам да го върна към заводски настройки, но не откривам тази опция в менюто. Моля за помощ, ако някой има идея как да го направя! Също така не откривам в менюто модел на телефона, за да го напиша тук.

Как да проверите модела на телефона:

1-ви начин:
Наберете *#0000#


2-ри начин:
Отворете задния капак на телефона и потърсете подобен надпис:

Model: RM-1152

Този код го напишете е google и ще ви излезе телефона.

1-ви начин:
Отворете Настройки > Система > Опции за нулиране > Изтриване на всички данни. Така ще върнете фабричните настройки.

2-ри начин:

Едновременно натиснете бутона за увеличаване на силата на звука и бутона за захранване за около 30 секунди или докато се изведе ROOT менюто. След това изберете действието, което искате да извършите от ROOT менюто, в този случай „Заличаване на данни/възстановяване на фабрични настройки“.

3-ти начин:
Друг начин, по който можете да го направите е като натиснете Настройки > Архивиране и рестарт > Възстановяване на фабрични данни > Рестарт на телефона > Изтриване на всичко.

# 10 673
  • София
  • Мнения: 9 568
Благодаря за отговора, chelyadinka!

Успях да се добера до модел на телефона в интернет, следвайки информацията за кода. Телефонът е Microsoft Lumia 535
Но по описаните начини не успях да върна заводските настройки.
Следвайки 1 и 3, установих, че в моя телефон няма такава опция на посочените места в менюто.
Следвайки опция 2, постигнах единствено покана за рестартиране на телефона.

# 10 674
  • Мнения: 252
Следвайки опция 2, постигнах единствено покана за рестартиране на телефона.
Преди да натиснете двата бутона телефонът трябва да е изключен.
Вие така ли го направихте?


Ето видео стъпка по стъпка:

https://youtu.be/I3pZcY8Q6ao

Последна редакция: вт, 05 апр 2022, 13:20 от chelyadinka

# 10 675
  • София
  • Мнения: 9 568
Не се получава като на видеото. На секунда 41 от видеото върху дисплея на телефона се появява удивителен знак, а при мен той не се появява. Просто се включва телефонът.

Дописвам се. След N на брой опити стигнах до някъде, но нещата се случват много по-бавно отколкото на видеото. Може би телефонът е твърде амортизиран. Сега го чакам да зареди вече повече от 1-2 минути, за да стигна до момента, в който на видеото избират език. Ще пиша допълнително докъде съм го докарала.

И пак дописвам. Laughing
Успях! Много съм благодарна, chelyadinka ! Flowers Tulip

Последна редакция: вт, 05 апр 2022, 15:49 от Pandachina

# 10 676
  • Мнения: 3 025
Имам нужда от спешна помощ - телефон Самсунг А52 - не знам какво съм натиснала в приложението АppGrIII, или нещо подобно беше, с него чистя кеша, излезе ми някакво съобщение за настройки на Bixby Voice, което не ползвам, даже не знам за какво е точно, но явно нещо съм натиснала и телефона "заспа" - не мога да го изключа, включа, рестартирам - нищо. Като натисна малкия клавиш отстрани ми излиза да  отключа телефона и да използвам страничния клавиш за да продължа с настройките на това приложение. Но, как да го направя като не мога да отключа телефона? Ако извадя СИМ картата и я поставя отново, дали ще помогне?

Дописвам - извадих СИМ картата, след като я върнах обратно ми иска ПИН за отключване, но не мога да натисна бутоните с кода. И пак не може да се рестартира. След като не мога да отключа телефона, нямам достъп до никакви настройки.....

Пак дописвам - в случай, че на някой друг се случи нещо подобно. Натиска се продължително иконата за изключване на телефона, появява се екран с една иконка, на който пише да се докосне, за да се рестартира телефона в безопасен режим. След това сам се рестартира, трябва да се изключи безопасния режим и работи, с тази разлика, че всяка подредба на екраните е променена като в началото при нов телефон, така че - почва "играта" с избиране на стил, подредба, тапети, ако на някой му се занимава. УФФФ! Сега поне ще се опитам да си прочистя телефона от всички глупости, качени от Самсунг, ако е възможно.

Последна редакция: вт, 19 апр 2022, 15:48 от jfjallen

# 10 677
  • София-Младост
  • Мнения: 23 361
Може би не е тук мястото, но имам два кейса за Самсунг А32. Уви са с манга картинки. Ако някой ги харесва да му ги подаря.
Купени са погрешка, оказа се че имало разлика със САмсунг А325G.
Скрит текст:
Само ще си поеме пощенските разходи, ако се праща с куриер.

# 10 678
  • Мнения: 252
Пак дописвам - в случай, че на някой друг се случи нещо подобно. Натиска се продължително иконата за изключване на телефона, появява се екран с една иконка, на който пише да се докосне, за да се рестартира телефона в безопасен режим. След това сам се рестартира, трябва да се изключи безопасния режим и работи, с тази разлика, че всяка подредба на екраните е променена като в началото при нов телефон, така че - почва "играта" с избиране на стил, подредба, тапети, ако на някой му се занимава. УФФФ! Сега поне ще се опитам да си прочистя телефона от всички глупости, качени от Самсунг, ако е възможно.
Как да спрете Bixby:
https://youtu.be/MKOS8e6gHjU

Последна редакция: вт, 19 апр 2022, 16:23 от chelyadinka

# 10 679
  • Мнения: 397
Здравейте. С айфон 11 про съм, от днес не иска да се зарежда на повече от 80%… имате ли идея на какво може да се дължи, или да го нося в сервиз?

Общи условия

Активация на акаунт