Стафилококи :(

  • 2 048
  • 4
  •   1
Отговори
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Здравейте,
Някоя от вас имала ли е проблеми със стафилококи по време на бременност? Аз съм в 31-ва г. с. и миналата седмица ми пуснаха рутинно микробиологично изследване, което е показало наличие на стафилококи. Нямам никакви симптоми на инфекция като сърбеж, парене или течение, доки дори не искаше да пуска микробиолоия, защото смяташе, че няма нужда. Предписаха ми антибиотичен вагинален гел за 5 дена, нарочно не пиша името, защото съм в чужбина и преполагам, че се казва различно. Въпросът ми по-скоро е доколко са опасни тези стафилококи и има ли шанс бързо да ги преборя? Доколкото разбрах, те могат да причинят вагинална инфекция, която на свой ред да доведе до преждевременно спукване на околоплодния мехур и преждевременно раждане и че също така не трябва да ги има по време на вагинално раждане, за да не се зарази бебето.
Доста съм уплашена, а и ми е странно откъде съм ги прихванала, като се има предвид, че със съпруга ми не сме правили секс от няколко месеца (страх ни е за бебето).  Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 310
Не се притеснявай. Щом се лекуваш няма страшно. Моята приятелка изкара цяла бременност със стафилококи. Имаше ги преди това и от смяната на средата на влагалището по време на бременността, я напитиха със страшна сила. Просто много се следи и роди със секцио, за да не зарази бебето. След това, като отиде на рутинен преглед след раждане - нямаше и следа от тях. Crazy
Важното е да се наблюдаваш. Peace
Успех!    bouquet

# 2
  • Мнения: 3 334
На мен ми откриха стафилококи,но в урината.Бях в 26 г.с..Лекувах ги с антибиотик.
Не се притеснявай,важното е,че ги лекувате.Трябва да сте овладяли положението до раждането,тъй като ако е нормално ражднето,то бебето ще се зарази с тези гадини.
Стискам палци всичко да е наред. Praynig

# 3
  • София
  • Мнения: 2 217
Направи още едно изследване.
Не се доверявам на един резултат никога, след като по време на бременност ми заявиха, че имам бета хемолитичен стрептокок, а на следващото се оказа, че нямам нищо....За малко да ме натъпчат с лекарства.....
Не може да нямаш никаква симптоматика. Аз поне имах течение, което се оказа естествено за моя организъм.....И него щяхме да лекуваме с господата "специалисти".....

# 4
  • Мнения: 187
През последната ми бременност всички възможни бактерии ми бяха открити стрептококи, ентерококи и накрая и стафилококи.Точно излекувам едните и при следващото взимане на влагалищен секрет се появяваха други.Бях изпаднала в някакъв ужас и се бях притеснила.Накрая в деветият месец и тези  ги преборих с антибиотик Laughing.След самото раждане за всеки случай също ми вливаха два антибиотика.Дъщеря ми се роди напълно здрава.Щом е назначено правилното лечение няма от какво да се притесняваш.Мъжът ми също се лекува с антибиотик.А когато се е случвало да имаме полов контакт задължително беше с презерватив.Така аз се чувствах по-спокойна.

Общи условия

Активация на акаунт