Иде есен най-прекрасна, януарчето порасна - тема № 6.

  • 36 784
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 561
Здравейте момичета! Колко много сте изписали, едва успях да ви изчета. Ние малко поскитахме с децата този месец и не оставаше време за форума. Сега ще гледам да съм по-редовна, доколкото мога.

Честит Рожден ден Краси!, Пожелавам ти да си много обичана и щастлива!


Венуш, благодаря за прекрасната тема!

Иначе при нас почти нищо ново. Ина се сдоби с първия си зъб преди 2-3 дни, сега гледам и съседния вече прозира. На обяд яде пюрета, но определено предпочита аз да й ги готвя, на купешките се мръщи. Не харесва каши и плодови пюрета, давам и плодове да ги гризка през мрежичката, така ги обожава. Въведох и глутен и от време на време й давам от бисквитите Plasmon. Но като цяло се кърмим все още, интересно че денем почти не суче, много се разсейва и дръпва пет-шест пъти и е готова за бойни подвизи, нощем е по-залепена за мен. Но и аз като Nevva я вземам при нас и така не ми пречи ставането. Но поради по -слабата активност денем, доста често се боря с намаляваща кърма  Tired Чудя се, като заместя яденетата през деня, как ще запазя необходимите количества кърма за вечер, нощем и сутрин?

Днес бяхме и на консултация, за 1 месец Ина е качила 120 гр. сега е 8500 и 72см. За БЦЖ-то, нашата докторка каза че до 10 месец трябва да има белег на ръчичката. Ние все още слагаме ваксини, нали ги разредихме по 1 на месец, остава ни само още 1.  Иначе дребната си седи стабилно, но не пълзи и не се изправя - мързел  Crossing Arms Laughing

В понеделник заминаваме на море, най-после и нашето време дойде, та сега ще започвам постепенно стягане на багаж Simple Smile Е, олях се с писането Simple Smile Извинете Simple Smile

# 16
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета!
Венуш, благодаря за хубавата нова тема   bouquet. Дано да я пълним само с хубави новини.

Кrasidika, Честит рожден ден! Желая ти много здраве и мъжете в живота ти да ти носят много щастие и любов   bouquet.

Magdalena_Mitkova, аз използвах бански за многократна употреба /бамбино мио/, защото  бяхме за по-дълго време и ми излизаше по-изгодно. Иначе ми казаха, че еднократните на Либеро били добри, но не съм ги пробвала.

nikita:), аз вчера /по препоръка на педиатъра/ дадох 1/4 жълтък. Ясен мисля, че въобще не го усети в пюрето. До сега не е имало някаква реакция. Док.ми каза да давам през ден, но аз не съм сигурна дали ще го правя толкова често.
В тази връзка нашата док. пък каза първо жълтък и после месо. Да им се не начуди човек как всички казват нещо различно  newsm78.

Хайде, лек ден на всички  Grinning!

# 17
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Краси, честит рожден ден bouquet. Още много прекрасни мигове до следващия рожден ден и весел празник  Hug.

# 18
  • Мнения: 4
Здравейте момичета,
Честита ни нова темичка.
Magdalena_Mitkova Добре дошла при нас
За срещата много късно прочетох иначе можеше и аз да се присъединя  Sad Sad  Дано успея да се класирам за следващата среща.
nevva Все още  се кърмим, но избягвам да слагам малкия да спи до мен.  Леглото ни става тясно за трима ни, а и аз освен че не успявам да се наспивам заради честите събуждания не смея да се  отпускам да спя дълбоко от страх да не го притисна нещо. От друга страна гледаме малкия да си спи в неговата стая че ние с таткото си пускаме климатика в нашата стая, а и двамата сме против това да работи климатика на охлаждане докато малкия е в нашата стая, че то с тия жеги не се издържа. Сега както се захлади поне това ще го избегнем и вероятно ще прежаля теснотията на леглото, но дано успея да се отпусна и аз да поспивам както трябва.
krasidika Честит Рожден ден, да жива и здрава,винаги красива и желана   bouquet
Утре сме на поредната консултация с нашия бандит и ще видим колко сме пораснали. Вече доста си натежава и баща му вижда зор да го носи даже.
Лека и прохладна вечер от нас.

# 19
  • Мнения: 2 980
Някой въвел ли е вече жълтък?

Аз. Веднага след киселото мляко.
Доколкото разбирам писанията по темата захранване, от седмия месец нататък бебето вече може да приеме практически всякаква храна. Естествено, в минимални количества, в подходяща форма (т.е. пасирана) и само по едно ново нещо на всеки 3-5 дни, но ако няма фамилна обремененост с алергии и непоносимости, вече може да се дава всичко. То това е и смисълът на изчакването до 6 месец за захранване - стомахът вече е "узрял" и може да поеме човешка храна. Оттук нататък вече опира до семейни традиции, лични предпочитания и т.н.

Агнеса е на 7 месеца и половина, дотук е яла сезонни плодове (круши, ябълки, праскови, диня, пъпеш, манго, банан, сливи, грозде), зеленчуци (картофи, моркови, тиквички, зелен фасул, грах, карфиол, авокадо, спанак и броколи), оризова каша, овесена каша, кисело мляко и жълтък. Следващата стъпка смятам да е домашен хляб другия месец, бяло сирене след около два месеца и бяла риба пак някъде там. И смятам захранването за общо-взето приключило, защото в нашето семейство това са най-често консумираните храни. После вече детето решава какво още иска да опита. Месо давам чак, когато е достатъчно голяма, за да дъвче сама хапчици (Калина прояде месо на две и половина). Аз съм бивша вегетарианка и не ценя особено месото като храна, затова не виждам причина да се занимавам с месни пюрета. Прясното мляко също не го тача, важно ми е да яде натурално кисело без захар и саламурено сирене, пък на други млечни все ще я отворят в училище. Шоколад разрешихме на Калина чак, когато се научи да си мие зъбите добре - с Агнеса смятам пак така да процедирам. Бонбонки, десертчета, зрънчо, солети и подсладени млека не разрешавам. Сладкиши правя сама вкъщи, давам много малки количества след годинката.

Това е моята философия за захранването вкратце.  Wink

Честит празник на Красидика!

# 20
  • Мнения: 9 899
сиренето защо го даваш доста по-късно?
още един въпрос добавям, кисело мляко какво - домашно или купешко?

за пасирането, аз и не пасирам. Намачквам добре с вилица или настъргвам на ситното ренде, изглежда ми достатъчно.

красидика, поздрави за празника, много любов ти желая!

# 21
  • Мнения: 2 980
Аз всъщност под пасиране разбирам намачкване, обикновено директно с лъжичката в купата на бебето. Laughing

Сиренето го давам по-късно, защото е по-твърдо, а и защото аз не го обезсолявам напълно.

Кисело мляко купувам, домашно не виждам смисъл да правя, след като прясното ми ще е купено също. Но по принцип купувам само чисто кисело мляко - без желатини, нишестета, добавено сухо и прочие. Тук сме фермерски щат, в магазина продават мляко от местни малки ферми, в които кравите пасат трева, не им се дават антибиотици, сертифицирани био и така нататък. И прясното, и киселото им мляко са чисти от консерванти, вкисват се за нормално време.

# 22
  • софия
  • Мнения: 30
Прекрасна тема Вени! Благодарности!

Краси,  bdbaloni

nikita, честита Ви осма месечинка и седмо зъбче! Напред сте Вие с материала. При Гого няма никой все още  Mr. Green

Атадарче, ако ти се занимава може да спретнем по-нов колаж, че като гледам за колко кратко време колко са пораснали бебоците, чак не мога да повярвам  Shocked

Аз от утре ще въведа кисело мляко, но с пюре. Взех едно банан+ябълка+йогурт, ще му дам две-три лъжички, дано му хареса. Взех му днес и нов вид каша - млечна с пшеничен грис, нея ще я дам на следващия ден.  Досега млечна каша не ми е отказвал, надявам се и тази я приеме добре. Купих най-после и от тези бисквитки на Плазмон, само че безглутенови - изяде две, много му харесаха, но такава цапаница направи, че не е истина просто. От утре ще му ги давам смесени с пюре. Малко ме беше страх да не се задави, но много добре си се справи детето.
А как стои въпроса с изварата? Гледах днес едно пюре с извара, но не му взех, ще я оставя за по натам, че много ще му стане новата храна  Mr. Green
Гого сирене категорично ми отказа, явно му е твърдо и безвкусно. Ще трябва да го мъча пак с попара, но този път със сухар, не с каша, дано го прояде. Аз толкова много обичам млечни храни, а това какво е такова не знам, предпочита май месото, бащичко  ooooh!
Днес беше прекрасен ден и времето беше с нас, просто супер си изкарахме, както винаги!
Лека нощ на всички малки и големи, момичета и момчета!

# 23
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Здравейте и от нас!
Честит Рожден Ден, Красидика! Много да те слушат мъжете ти и само да те радват  bouquet
Венуш   bouquet за новата тема!
Мии толкоз за днес,че малчо пищи оттатък Close
Лека вечер мами и бебоци  bouquet

# 24
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
ЧРД на патерица, Краси!!!   bouquet

Благодарско на Венуш за темата - пропуснах вчера благодарностите  Embarassed

ice_snow - щом се притесняваш да не притиснеш малчо нощем, можеш да тренираш на дневния сън Wink Ако обаче все пак решиш, че кърменето в леглото ти е вариант да избегнеш недоспиването Wink

Като ви чета - много сте напред със захранването, но то няма и как - първо сте по-големи, второ аз започнах на почти 6 м. Мисля да намина през педи днес, че на Искрето й се появиха едни пъпчици на едното краче, дали не е от храна?!  newsm78 То последно съм й въвела елда, след това ябълка - уж не са рискови, но знам ли?!?! Т.к. нямам опит с това как изглежда обрив от храна, по-добре да питам ....

# 25
  • Мнения: 9
Здравейте,момичета! Искам да ви питам по колко пъти храните бебоците вече? Вики трудно издържа повече от 3,30 часа. През нощта също още се буди. Преди си мислех,че е от жегите, но сега вече не е топло, а той продължава да става по 2-3 пъти. Аз процедирам като Nevva и си го взимам при нас да го кърмя.

Последна редакция: чт, 30 авг 2012, 09:49 от nikita:)

# 26
  • Мнения: 1 267
През деня има 5 хранения: в 8, 11, 14, 17.30, 20.30ч., а вечер се буди поне 2-3 пъти. Така сме от раждането досега ooooh!

# 27
  • Западен парк
  • Мнения: 393
Моята мина на четирикратно хранене, плюс вечерта към 10 чисто мляко около 150 мл. Аз лично смятам, че е твърде малко, но всичките ми опити да я храня по-често водят до намалени порции или изобщо отказва да си отвори устата.
А снощи, да ви кажа, нещо се позабавих с приготвянето на вечерята й, и тя вече беше започнала да недоволства. Смачках й жълтъка с 2-3 лъжички от спанака в отделна чинийка и започвам да я храня. Изяде си тя жълтъчната смес и аз естествено оставям празната чинийка, за да мога да взема купичката с вечерята й. Ле-ле, като писна това дете, ревна със сълзи. Предполагам си е помислила, че храната е свършила, а пък стомахчето още е празно. Отне ми две минути да я успокоя и да я убедя, че има още много храна само за нея.
Хайде стига за сега, че отивам да се разправям с документите за детските. Довечера може пак да пиша, ако има какво.

# 28
  • Мнения: X
Минавам набързо, че ще обядваме.

Красидика, честит рожден ден! Желая ти да си здрава и много обичана от тримата ти мъже. В последното не се съмнявам ни най-малко.  Hug Hug Hug
Имах усещане, че сме сродни души . Аз имам РД утре, на 31-ви. Да живеят девите!

Ianajar,  абсолютно  съм съгласна с написаното от теб за захранването. След 6 месец всичко може да се дава по преценка на майката, стига да няма данни за алергии. Аз например вече дадох домат, който е набеден за голям алерген. Детето доста го хареса, пюретата му са по-вкусни с домат вътре, а нашето домашно меню е богато на този зеленчук. Сирене също вече дадох, а този месец предстои и киселото мляко.

Хубав ден на всички!

Последна редакция: чт, 30 авг 2012, 16:18 от Анонимен

# 29
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Вие как давате киселото мляко? На Мишо го давах като айран.

Общи условия

Активация на акаунт