Иде есен най-прекрасна, януарчето порасна - тема № 6.

  • 36 850
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
Джун, честит ти рожденнник! Да е здрав и все такъв хубавец!  Hug  bouquet
И аз помня колко нетърпелив излезе твоят Калоян. Той е най-големият от групата ни и слага началото на голямото празнуване. Казвай какво си намислила за РД, как ще го празнувате? Ние освен торта и фотосесия, друго май няма да правим  Thinking

# 676
  • Мнения: 9 908
June, честит ви рожденик! Да ви е здрав е весел! Гушкайте се колкото може повече, че ето как се изнизва времето....

аз съм 15 кила надолу. Нали бях качила 22, бях се спекла много, още повече че първите месеци не свалях. От септември насам покрай къщата, децата, не ми остава време понякога да хапна, неусетно смъкнах 7-8 кила. Но просто мисля за други неща, не за килограмите, иначе диети не мога да пазя. Само дето трябва стягане а то се прави с упражнения  Rolling Eyes

# 677
  • Мнения: 4
Привет момичета,
June да ти е жив и здрав рожденика. Много да ви радва и да расте весел и засмян.
Да се похвалим, вече направихме прощъпалник заедно с именния ден на нашия татко на 6-ти. Мина доста гладко, ходи си момчето вече без никакви проблеми и много се колеба какво да си избере от играчките. Отиде един път до тях разгледа ги побутна полицейската кола и химикалката и се върна обратно при мен и вече на втория опит си хареса на баба си портфейла. Явно ще го правим финансист като баща му.
От няколко дена е много кисел и съм в очакване да се покажат още няколко зъба, но до тогава нощите ще са ни кошмар - рев, бодърстване, често сукане и малко сън.  За сега му мия зъбките с напръстник и малко паста, но не всеки ден. Сега като го болят венците ми е много трудно да му бръкна в устата, не дава, стиска зъби.
Спокойна и лека вечер на всички.

# 678
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Джун да ви е жив и здрав рожденника  bouquet
Годината мина наистина много бързо,но пък е незабравима Party

# 679
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета  Simple Smile,

June, да ви е жив и здрав рожденика   bouquet! Да е много весел, щастлив и игрив  newsm59!
Направо не ми се вярва, че почваме да броим годинки  Heart Eyes.

От една седмица вече и аз съм в отбора на отбилите  Simple Smile. Аз също мисля, че 11 месеца са си о.к. и не се кахъря, че съм приключила с кърменето. Ясен изобщо не проявява признаци, че кърменето му липсва. Иначе и той си харесва ДК. Той по принцип явно не е капризен и си хапва почти всичко.

venush, браво за килцата. Аз от изписването до сега съм свалила 11 кг. Т.е. по около 1кг. на месец. Имам обаче още 5-6 килца и мисля и аз след празниците да мина една 90-дневна  Grinning. Тити обаче е много права, че трябва и движение, защото на мен корема ми се прибра, но стои някак отпуснат и като се видя направо  лошо ми става ooooh!. Ама пусто воля трябва  Embarassed.

За зъбите - Ясен е все още само с 4. Мисля да започна да ги чистя, когато му поникнат поне още 2  Mr. Green.

ice_snow, честито за прохождането. Пък и финансист звучи доста добре  Laughing. Ясен, като го гледам, май няма да се справи със задачата преди годинката, ама пък и аз не бързам  Mr. Green.

И понеже не съм се отчитала отдавна, метнах няколко снимки в албучмето http://januarki2012.snimka.bg/baby/nashite-bebcheta.644013.29215544  Simple Smile.

Хайде, лека вечер от мен!

# 680
  • софия
  • Мнения: 31
June, Да ти е здраво и все така усмихнато момченцето! Много е красив! За жалост изпуснахме днес купона. Сигурна съм, че сте си изкарали прекрасно! Видях Ви тортата,невероятна е, а и ти също  Hug   bouquet

m_mladenova страхотен хубавец си отглеждаш и ти, а и колко големи зъбки имааа... Гого скоро няма да го стигне  Mr. Green Още е беззъб  Laughing

ice_snow браво за избора на детенце и честити ходещи крачета Grinning

Дидка-бандитка и аз помня ремонта на Вашата баня  Mr. Green

venush браво за резултатите. Аз имам още 7 кг., ама не ме притесняват толкова на фона на 25-те, които бяха. Аз като тити диети обаче не пазя. Не мога просто, слаби са ми ангелите Mr. Green
Тази вечер бях на една сбирка по женски, е как да не ям. Такива вкуснотии си поръчваха и аз какво да ги гледам ли, ааа не, това не може да стане при мен.  Скоро и банкети се задават, просто абсурдно, особено пък това разделно хранене.

Лека нощ, отивам да си гушкам бебчето, че скоро ще стане и то на годинка  Laughing

# 681
  • Мнения: 239
Ей, момичета, започнахме с годинките, а? Simple Smile
June, и тук да ти е жив и здрав рожденика! Нямам търпение за снимките! Simple Smile
ice_snow, честити ходещи крачета! Мойта госпожица още не се справя сама. Много малко и остава, надявам се скоро и ние да се похвалим, че кръста на мама малко трудно издържа две бебета. Simple Smile
venush, страхотни резултати! Аз тайничко си мечтая за 50 кг, но по-реалистично ми се струва 55. Е, сега съм много далеч от тях, а и се надявам този път да се справим с кърменето, но после ще разчитам на някой съвет. До сега диети не съм пазила, но май ще се наложи...

# 682
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Eййй, рождените дни се зададоха!!! Laughing
Джун, честит ти рожденик!!!! да ти е жив и здрав, много да ви радва!!!!

Ice_snow честити ходещи краченца!!!

Ние сме далеч мисля от там, но като гледам с какви темпове напредва, като нищо да ме изненада госпожицата Simple Smile

За отбилите без проблем - браво и не се кахърете! Щом е станало по желание на децата, лошо няма! Естественото отбиване е най-доброто от всичко според мен... Е, на мен кърменето никак не ми пречи, напротив  Wink Смятам да продължавам докато детето иска, отделно, че и за мен е улеснение. Не ми пречи и килцата. Тези от бременността отдавна съм свалила - те бяха само 12. Е, имам до "идеалните" желани от мен още 3-4, ама... и с тези не изглеждам зле.  От около 20-тина дни съм минала на по-олекотен режим на хранене - без бели теста, без сладкиши. Еми има ефект, отделно че се чувствам по-добре. Наблягам на плодове - прусни и сушени като ми се прияде сладко и готово. Така за коледните партита съм във форма - в петък се отчетох вече с едно и съм доволна - роклята, дето ми е от преди да забременея, ми стоеше повече от добре.
Но тити е права - стягане трябвааааа, упражненийца...

Стига с мене - Искрето е добре /пу-пу/, днес сме на консултация. Напоследък яде по-малко от преди сякаш, но тя си наваксва с кърмене, та откъм "заслабване" опасност няма  Mr. Green Когато не я мъчат зъбите си спи докъм 5 сутринта, което напълно ме устройва  Simple Smile
И за финал - ето ви една снимчица отпреди час, голям зор видях да я снимам с шапка на главата, но успях  Mr. Green http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/425651_43317854072 … _1718597577_n.jpg

Отивам да гледам вашите красотички в албумчето  Hug

# 683
  • Мнения: 22
Баба Зима ни затвори вкъщи и остава време за писане.

Не се мъчете с диети в този сезон, едно, че са празници и има много изкушения, второ - за да не стресирате организма си. По-добре като се стопли. Иначе аз мога да кажа какво помага на мен - вместо вечеря, ям помело. Хем е вкусно и сочно, хем е занимателно - белиш,  ядеш и не мечтаеш за шоколад. Отразява се добре и на тоалетната, което знам, че измъчва доста от раждалите жени.

Моята борба в момента с Пепи е, че категорично отказва да пие вода. Пие само ябълков сок, може и разреден с вода, или айрян. Но чиста вода, чай, вкл. и подсладени - не. На няколко пъти пробвах да го науча като му отказвам достъп до други течности - просто стои жаден и памперсът е сух. Лятото си виках хайде да не е в жегите, да не се обезводнява, зимата ще го уча на вода, но не би. Досега съм изтрайвала 2 дни да го оставя и накрая се предавам и му давам сока. Четох, има такава тема тук, явно не е моето дете единствено непиещо, но е много фрапираща тази съпротива.

Вариантите са три:
 - продължавам да давам разреден сок и айрян. Тогава кога и как ще прозре нуждата от вода?
 - насилвам го за вода. Такъв рев и съпротива не сте виждали!
 - оставам го жаден. Тогава се побърквам от притеснение за бъбреци, сгъстена кръв и пр.

Педито вдига рамене и нищо не казва.
Таткото ме нарича "тероризатор на хидрофобчета" Sad

# 684
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Ани, а това твоето хидрофобче от къде пие течности - шише с биба, чаша с накрайник, обикновена чаша или...? Пробвай нещо различно, ако все още не си - напр със сламка, с лъжичка... последното е играчка, но пък все е нещо.
 Моята умира да пийва от лъжичка - в нея й давам хапченцето за зъбите с вода, като ме види - няма такъв кеф. За радост пие и от шишето с бибата вода, въпреки кърменето. То и други течности не съм й предлагала де.

В краен случай щом пие айрян - наблягай на него, може да е с повечко вода и готово. Сокът от ябълка, дето обича, какъв е? Направо ме разби с вкус това дете  Laughing

# 685
  • Мнения: 22
Nevva, сок и айрян пие от шише с човка и от лъжичка, но най-често шише с човка.
За прясно изцеден сок от ябълки говоря. Може чист, а може и разреден на око с вода, примерно 1:2 в полза на водата.

Грешката е моя, че се подведох по това недаване на вода на кърмените деца и той не свикна с вкуса и.
После почнахме захранването със сок и ето резултата.

# 686
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Ани защо не пробваш малко по малко да намаляш сока за сметка на водата,за да може постепенно да свикне  Thinking

# 687
  • София
  • Мнения: 364
Аз откакто навърши 8 м. предлагам вода от обикнвена чаша. В началото малко се уливаше и задавяше, но после се научи. Сокове, обаче, още не съм давала.
 Има си и такива  хора   - не обичат вода. Баба ми до ден днешен пие сода, газирано, но не и вода....
нева, не мога да й се нарадвам на синеоката госпожица - днес е джудже, утре- прелестна снежанка!

# 688
  • Западен парк
  • Мнения: 395
Ани, и аз съм от непиещите. Наваксвам с бира. Докато бях бременна ми беше ужасно - бирата ми се сгаждаше, а от водата ми се повдигаше. Оправях водния баланс с айрян.
Вероника пропи вода преди около месец и половина-два. Още от новородена, в болницата, я плюеше водата. През лятото, в жегите, също не пиеше. И понеже не съм й давала сокове, нямам никаква представа как оцеля от април до октомври без кърма и вода?!

# 689
  • София
  • Мнения: 328
Мами, бързо всяка да се почерпи с най-любимото и нещо, защото днес моята принцеса става на 1 годинка  newsm59 Ние си пожелаваме да ни е жива и здрава на първо място, а пък всичко останало с баща и ще и го осигурим  Heart Eyes Страшна еуфория е все едно аз имам рожден ден, даже за моя по-малко се вълнувам  Two Hearts Сещам се, за момента, в който ми я показаха, след като я извадиха и ми става толкова милооо   :mrsюtraetz:

Общи условия

Активация на акаунт