Бургаски майчета - 11 тема

  • 39 863
  • 722
  •   1
Отговори
# 240
  • Бургас
  • Мнения: 176
Заповядайте едно интересно интервю с Мадлен Алгафари :

http://www.graziaonline.bg/v11731/pyrvite-sedem.html

Между другото аз раждах при Ангелов от окръжна, последните 2 месеца той ми проследи бременността. 

# 241
  • Мнения: 375
Теди, доволна ли си? Аз съм с проблемна бременност и затова избрах него.

# 242
  • Мнения: 25
Заповядайте едно интересно интервю с Мадлен Алгафари :

http://www.graziaonline.bg/v11731/pyrvite-sedem.html

Много благодаря за това интервю, изчетох го с интерес  Hug

# 243
  • Мнения: 74
Здравейте, момичета  Hug
Смърфиела  ,за по-възрастния става въпрос ,този при който съм се раждала и аз  Laughing
Не знам дали да се опредлея  като "проблемна бременност" ,но полежах в патологията на окръжна за прокървяване и съм с малко по-ниско разположена плацента (с надежда да се вдигне).
Ориентирам се към окръжна именно защото си мисля ,че там са по-сериозни докторите и по-адекватно могат да реагират в сложна ситуация.Затова мисля и Ангелов да ме следи - за да си ходя все пак при доктор от болницдата в която ще раждам.След празниците ще се запиша при него.Както ви казах - ако се наложи секцио смятам че Трепечов е най-добрия избор.

tedincence ,разкажи ни повече , моля те.Доволна ли си?Какви са впечатленията ти от него?

# 244
  • Бургас
  • Мнения: 30
И аз съм на това мнение... който те следи, при него да си раждаш. И аз като Тони съм се насочила към лекар от окръжна и ще ходя да се запиша другата седмица...

# 245
  • Мнения: 17
Ale nua, моля те, сподели какво се е случило в ДМ? Защо са те разочаровали? Първоначално сподели, че са се държали добре, а на следващите дни - какво се случи?

Първо мислех да ходя в Черноморска, заради Ризова, но напоследък се отказах и се насочих към ДМ. Май най-накрая ще отида в окръжна и да става каквото ще става. Все  още си остава в мен убеждението, че държавната болница си е държавна, хората правят всичко за теб, дори и в нямането в което работят.

Между другото, някои от мамите пишат за Ризова и Дорийска, че били големи грубянки. Това така ли е? Честно казано, ако ще ми скърцат на главата, не бих ги предпочела. Пък и условията като са добри в ДМ за лекарите, те двете защо са напуснали? Ох, тоя моя бременен мозък в едни съмнения като е изпаднал?

Никаква информация няма за Черноморска. Мълчи се навсякъде. Никой нищо не споделя. Кои мами родиха там? Знаете ли? Как са реалните условия? Какви са грижите? Как са условията - легла, телевизия, интернет, храна, баня? Принуждават ли бременните за епидурална упойка за раждане? Не искам да ми бодат гръбнака с тия тръби изобщо!!! Стига ми една спинална упойка.

Дали ще се престраши някой нещо да напише? newsm78

# 246
  • Бургас
  • Мнения: 7 306
Jana_ilieva на теб кой ти следи бремеността?
Аз избрах лекар, който да ми следи бремеността и който изражда. Аз се следя при Кироваков и ще раждам в окръжна. Мога да си платя и за ДМ и за Черноморска и в друг град да отида. Но аз искам да съм при лекаря си, който ме е следил и ме познава. Това е. Така аз ще съм най-спокойна, а това е важно от където и да го погледнеш.

# 247
  • Бургас
  • Мнения: 30
jana_ilieva и според мен държавната болница си е държавна. Нека оставим настрана условията.. но недай боже да се получи някакво усложнение и да се случи нещо с теб или бебето все пак так са всички отделения, колкото и да са лоши ще реагират.
Доколкото знам( потвърдена информация от братовчедка ми , която ражда миналата година и се чудеше къде Девата или МБАЛ) ако си в девата и стане нещо с теб или детето те карат къде в държавната... така че ако ще е само заради едната стая ВИП и услугата фризьор за изписването- не благодаря, аз няма да се местя да живея в болницата в крайна сметка. Два три дни ако всичко е наред и вкъщи...
Според мен не си струва да излагам собствения си живот и този на детето ми само задари едните по доби условия ...
Така мисля аз ...
Хубав ден от мен отивам да кулинарствам

# 248
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Ale nua, моля те, сподели какво се е случило в ДМ? Защо са те разочаровали? Първоначално сподели, че са се държали добре, а на следващите дни - какво се случи?

Първо мислех да ходя в Черноморска, заради Ризова, но напоследък се отказах и се насочих към ДМ. Май най-накрая ще отида в окръжна и да става каквото ще става. Все  още си остава в мен убеждението, че държавната болница си е държавна, хората правят всичко за теб, дори и в нямането в което работят.

Между другото, някои от мамите пишат за Ризова и Дорийска, че били големи грубянки. Това така ли е? Честно казано, ако ще ми скърцат на главата, не бих ги предпочела. Пък и условията като са добри в ДМ за лекарите, те двете защо са напуснали? Ох, тоя моя бременен мозък в едни съмнения като е изпаднал?

Никаква информация няма за Черноморска. Мълчи се навсякъде. Никой нищо не споделя. Кои мами родиха там? Знаете ли? Как са реалните условия? Какви са грижите? Как са условията - легла, телевизия, интернет, храна, баня? Принуждават ли бременните за епидурална упойка за раждане? Не искам да ми бодат гръбнака с тия тръби изобщо!!! Стига ми една спинална упойка.

Дали ще се престраши някой нещо да напише? newsm78
Относно упойките - При епидуралната упойка се прави убождане в междупрешленното пространство, без да се преминава през обвивката на гръбначния мозък. След вкарването иглата се изважда и на нейно място се поставя катетър, през който се влива необходимата доза аналгетик. Обезболяването настъпва 15-20 минути след инжектирането на лекарството. Поставянето на катетър дава възможност обезболяването да трае през цялото раждане, като допълнително се вливат нови дози от медикамента. Едно от големите преимущества на епидуралната упойка е, че изчезва само чувството за болка, но контракциите и напъните се усещат. Има възможност заедно с твоя анестезиолог да решите каква да бъде дозата и силата на упойката.
При спиналната упойка се прави еднократна пункция в междупрешленното пространство, като се преминава през обвивката на гръбначния мозък. Не се поставя катетър и въвеждането на аналгетик е еднократно. Започва да действа много по-бързо от епидуралната – след петата минута от инжектирането, но трае само около 1-2 часа. Най-големият недостатък е, че тази анестезия отнема всякаква чувствителност на тъканите под мястото на поставянето. Именно затова родилката не може да напъва и често се стига до допълнителни интервенции с форцепс или вакуум. Заради бързото си действие спиналната упойка се използва най-вече при спешна операция с цезарово сечение.
И, не, Ризова не е грубиянка, не ми е мрънкала на главата, а се държеше супер.

# 249
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Жана Илиева,Ризова не е груба,но е доста нехайна и гледа нещата отгоре отгоре.Следих се при нея шест месеца,но се преместих.Може да е добра за израждане,но за ЖК лично аз не съм доволна.А,както се знае голяма част от преждевременните раждания се дължат на немарлива ЖК.Така,че си е важно.

# 250
  • Бургас
  • Мнения: 30
lechugitka разбрахме че едва ли не боготвориш Ризова, но остави хората сами да преценят , не им натрапвай мнението си...

# 251
  • Мнения: 25
Момичета, според мен, изборът ви трябва да идва от това на кои лекари имате доверие, а не коя болница с какви условия е- в крайна сметка не отиваме на хотел или на СПА център- отиваме да родим дай Боже здрави бебета, а за това най-важно е да имате доверие на лекарите, с които ще посрещнете мъничетата си.

Аз от самите две чертички съм при Ковачева и до скоро щях да раждам при нея в МБАЛ, но за жалост, тя вече не работи там. Не ми пукаше от условията там, не държа на цветните стени с тапети- важното е, че доки е мн добра и вярвам в преценката й.

От самото начало имах кървене, после изкарах 2  пъти гнойна ангина с антибиотици, сега съм със сърцебиене и синусова тахикардия- и при всички "усложнения" до тук- Ковачева винаги е реагирала адекватно. Все пак до скоро беше завеждаща на "Патологична бременност" в МБАЛ- тоест разбира доста от "проблемни случаи". Оперира кисти, миоми, прави всякакви други неща, освен ражданията, така че вярвам, че си разбира от работата.

Разбира се, ще има и недоволни от нея, винаги има две страни на медала, но като цяло с нея- бих родила и в автобуса. Така че искам, не искам- ще се прежаля с парите за ДМ, въпреки че за 1000лв, бая неща щях да купя за бебчо. Надявам се, че всичко ще е наред- а на парите- майната им. В крайна сметка по-важно от здравето- няма.

Малко се отплеснах, сори за дългия пост...

# 252
  • Мнения: 17
Jana_ilieva на теб кой ти следи бремеността?

Първоначално бях при Люцканов, но не ми хареса. Имаше някаква неяснота в обясненията му... Казах му, че съм с тесен таз, той какво мери, какво прави, рече ама то няма чак такъв проблем, можело да родиш и нормално с малко напъни и наша помощ, а всъщност раждах със секцио поради тази особеност... просто не се разбрахме...
Сега съм при Драгнева, но имам чувството, че тя винаги малко бърза, аз ли съм карък - не знам, но като отида на преглед и тоя gsm не спира да звъни.
Моите познати и роднини, ме караха да зе прехвърля при Ризова...но все повече се замислям.

# 253
  • Мнения: 74
Момичета , то е ясно че един ще е доволен от даден лекар и ще говори хубаво за него - друг няма да е. Аз като избирах ЖК всички се изказваха много ласкаво за Гамишев и затова реших да съм при него.Сега обаче който и да ме попита ще кажа - В никакъв случай!!! То като всичко си е наред и върви абсолютно по план - и майка ми в къщи ,дето се казва, може да ме изроди. Но когато имаш някакъв проблем , не дай си боже, е важно не само човека да си разбира от работата , а и да му пука изобщо.Защото на по-голямата част от лекарите изобщо не им пука какво става и дали няма да си поредната от "черната статистика".
Момичета, според мен, изборът ви трябва да идва от това на кои лекари имате доверие, а не коя болница с какви условия е- в крайна сметка не отиваме на хотел или на СПА център- отиваме да родим дай Боже здрави бебета, а за това най-важно е да имате доверие на лекарите, с които ще посрещнете мъничетата си.


Абсолютно подкрепям това мнение.Въпреки мизерията, мухъла и мургавите пациентки аз вярвам на лекарите в окръжна повече отколкото на лекарите в частните луксозни болници и затова съм се насочила да раждам там.

Скоро се присъединих и още не съм имала време да изчета всичките ви предишни теми ,затова ако се повтарям моля да ме извините ,но ме интересува разликата в упойките при нормално раждане. Благодаря много на lechugitka за изчерпателното обяснение , разбрах до някъде за какво става въпрос , но ми е интересно коя е за предпочитане , има ли такава която е опасна и е по-рисково да бъде поставена и т.н. Ако някой е по-наясно ще съм благодарна да обясните...  Peace

jana_ilieva
, не че давам мнение за Ризова , но само да споделя .Сестра ми се водеше по ЗК при нея, лично съм ходила на всичките й прегледи.Един път не я претегли ,камо ли да премери кръвно.Единствено виждаше за 5 минутки на ехографа и прегледа приключваше.

Последна редакция: пт, 07 сеп 2012, 12:52 от AtenaotnA

# 254
  • Мнения: 17
Ale nua, моля те, сподели какво се е случило в ДМ? Защо са те разочаровали? Първоначално сподели, че са се държали добре, а на следващите дни - какво се случи?

Първо мислех да ходя в Черноморска, заради Ризова, но напоследък се отказах и се насочих към ДМ. Май най-накрая ще отида в окръжна и да става каквото ще става. Все  още си остава в мен убеждението, че държавната болница си е държавна, хората правят всичко за теб, дори и в нямането в което работят.

Между другото, някои от мамите пишат за Ризова и Дорийска, че били големи грубянки. Това така ли е? Честно казано, ако ще ми скърцат на главата, не бих ги предпочела. Пък и условията като са добри в ДМ за лекарите, те двете защо са напуснали? Ох, тоя моя бременен мозък в едни съмнения като е изпаднал?

Никаква информация няма за Черноморска. Мълчи се навсякъде. Никой нищо не споделя. Кои мами родиха там? Знаете ли? Как са реалните условия? Какви са грижите? Как са условията - легла, телевизия, интернет, храна, баня? Принуждават ли бременните за епидурална упойка за раждане? Не искам да ми бодат гръбнака с тия тръби изобщо!!! Стига ми една спинална упойка.

Дали ще се престраши някой нещо да напише? newsm78
Относно упойките - При епидуралната упойка се прави убождане в междупрешленното пространство, без да се преминава през обвивката на гръбначния мозък. След вкарването иглата се изважда и на нейно място се поставя катетър, през който се влива необходимата доза аналгетик. Обезболяването настъпва 15-20 минути след инжектирането на лекарството. Поставянето на катетър дава възможност обезболяването да трае през цялото раждане, като допълнително се вливат нови дози от медикамента. Едно от големите преимущества на епидуралната упойка е, че изчезва само чувството за болка, но контракциите и напъните се усещат. Има възможност заедно с твоя анестезиолог да решите каква да бъде дозата и силата на упойката.
При спиналната упойка се прави еднократна пункция в междупрешленното пространство, като се преминава през обвивката на гръбначния мозък. Не се поставя катетър и въвеждането на аналгетик е еднократно. Започва да действа много по-бързо от епидуралната – след петата минута от инжектирането, но трае само около 1-2 часа. Най-големият недостатък е, че тази анестезия отнема всякаква чувствителност на тъканите под мястото на поставянето. Именно затова родилката не може да напъва и често се стига до допълнителни интервенции с форцепс или вакуум. Заради бързото си действие спиналната упойка се използва най-вече при спешна операция с цезарово сечение.
И, не, Ризова не е грубиянка, не ми е мрънкала на главата, а се държеше супер.

lechugitka, позната акушерка ми каза, че най-голям процент усложнения на раждането се получават по време на епидуралната упойка - тъй като имало момент, в който се забавяла родовата дейност. Тогава те използвали форцепса, вакуумите и други техни инструменти, за да извадят бебето. ОСвен това, ако не се извадело, спешно те вкарвали за секцио. Жената работи 30 години като акушерка и винаги ми е помагала с някои проблеми, когато съм ги имала.
А доколкото съм чела, спиналната упойка не се прави за раждане. Тя се прави при здрави майки за планирано секцио. Аз също бях на такава спинална упойка и секциото ми беше планирано. Тогава анестезиолозите ми обясниха, че приспиват майките само когато сециото е по спешност. Тогава не се правела спиналната упойка.

Бях изключително доволна от спиналната упойка, с изключение на това, че ми досади самото стоене и неподвижността. Беше ми неприятно това тръпнене на краката докато спрях да ги усещам.

Гледах в ютюб-а как правят епидуралната упойка и как спиналната и четох в интернет, там пише, че иглите на епидуралната са много по-дебели и големи, от тези на спиналната, които са изключително тънки и почти неболезнени при поставяне.
Мои познати не бяха доволни от епидуралните си упойки, когато раждаха. Вече съм го разказвала, да не се повтарям.

Общи условия

Активация на акаунт