Попътен вятър на ТРЕТОКЛАСНИЦИТЕ ни! - 1

  • 30 721
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 14 133
Маме, без думи за изказването на тази майка за физическото.  Whistling
Децата трябва да се движат, но дано учителите да не изпадат в крайности с покриването на нормативите.  Peace

# 661
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Честито на празнуващите!

Снощи до 22 ч. сме бродили по картата на България. В УТ нали има един въпрос "Ако тръгнете от Русе на юг, през какви географски форми ще преминете?". И баща ѝ като я започна... От Пловдив на северозапад, от Плевен на югоизток и т.н., и т.н.... Хем ѝ се спи, хем пък ѝ интересно... Наложи се да демонстрирам от кого е наследила певческите заложби ooooh!

# 662
  • Мнения: 14 133
ДеВ, разходете си до нашия град, че нагледно да й покажете.  Wink

# 663
  • Русе
  • Мнения: 11 926
ДеВ, разходете си до нашия град, че нагледно да й покажете.  Wink
  Този маршрут го правим от както е навършил 2 години поне един път годишно, като държи и пътната карта, а аз соча планините. Да ама не. Голямо чудене му се чувехме пак на този въпрос. Но пък от както се е сдобил с релефна карта, вече е неудържим. Друго си е да го видиш мащабирано, вместо да ти заема целия хоризонт, и майка ти да ти опява - Това голямото отсреща е Родопите. Или пък - къде е Гърция - когато след една разходка в планината,докато те си пиеха сокчетат в близкото заведение, майка му беше доведена от граничната полиция, защото си се разхождала около браздата и никой не се трогна,че туристическата маркировка върху дърветата си минаваше от там и аз като един печен турист си я следвах. Но пък така се учат границите. Mr. Green

# 664
  • Мнения: 9 990
Честит празник на всички празнуващи!Крепко здраве и много веселба!  bouquet
Относно физическото-преди да преместя детето-бях писала-единствено техния клас имаше отделен учител по физическо.Чудесно, обаче той бе съсредоточен в покриване на нормативи и детето ми, предвид че е активен спортист, мразеше часа.Сега в този и клас физическото се води от класната Crazy.Правят нещо като физзарядка и игри.Ами-замислих се, но май и аз го предпочитам.Иначе какво-скок, бягане 50/200 метра и хвърляне на топка в цел.Мерси.Не го намирам инак за загубено време за детето, ако го намирах нямаше да го водя на двучасови тренировки, по времето на които Моето време вече е наистина  загубено. ooooh!
ЧО и ЧП си ги започнаха, за сега трудности не срещаме.Купих релефна карта за всеки случай и така...
Класната им стая е мизерна, предвид купищата пари, които изсипваме , даже се търси сега кой да я боядиса поне.Разбирайте-кой от родителите....До сега бяха на смени и два класа ползваха една стая и принципно пари се изливат в класните стаи на по-малките-1-2 клас.Сега са им отпуснали още няколко стаи/до сега стояха неизползваеми.../, за да не са на смени.Нещо, което пледирах да се случи още в 1 клас, ама на....смукаха си от пръстите глупости, че стаи нямало, хахаха, сякаш аз не знам, че има.Глупости.Та-вкарват ни тази година в поредната нова стая, всяка година в началото ремонтираме, подобряваме и след 9 месеца напускаме и влизаме в нова за новата учебна година.Само дето сега влезнахме в такава, дето никой преди нас не е пипнал и наново се започва...А споделих каква сума съм извадила-настоятелството събира по 20 лв, значи аз съм дала 40.Само в касичката на училището за такива нужди, отделно-за нуждите на класа ни , отделно за помагала. Thinking

# 665
  • Мнения: 14 133
Моето дете няма релефна карта на държавата.  newsm78
Може и да му вземем за вкъщи.  Wink

# 666
  • При децата ми
  • Мнения: 6 163
Здравейте мами! Hug
Мамче, Hug Hug!
Момичета, благодаря ви за поздравите за моя рожденик! Hug Hug Почерпете се за негово здраве:



Мамче, жива и здрава да си и ти! bouquet Много да те радват твоите четири слънца и баща им! HugСтрахотна почерпка си спретнала!  chef
Нашият рожден ден ще го празнуваме утре в едно заведение. Поканил е половината клас. Simple SmileТортата сам си я избира. Този път без картинка Flutter Плодова каза, че иска и такава му поръчах. Факт е и първата ни оценка преди три дни-шестица по човек и общество. Дано така да е и занапред. Обаче много е развалил краснописа. То не, че преди пишеше кой знае колко добре, но сега съвсем е загубил трениг. Mr. Green Казах му, че ще почваме диктовки ако така продължава.
Не съм ви чела, ама то вие нямате изчитане бе! Simple Smile

Хубав ден на всички! Simple Smile Днес ще бъде много слънчево и топло!!  Nature Sun With Face

# 667
  • Мнения: 14 133
Hrispa76 , браво на Марти за шестицата по ЧО.  Hug
И Сашо не е от краснописците.  Joy Опитвам се да го докара поне до четливо писане.  Laughing
Весел празник .  Party

# 668
  • София
  • Мнения: 13 228
Здравейте, и аз да седна да напиша как започна учебната година...
Много учене се очертава  Tired
Засега виждам големи проблеми с английския език. Моята красавица е отличничка миналата година  Crazy Учителката им напусна и дойде нова. Оказа се, че не знае азбуката  Confused Оказа се, че от първия тест класа е разделен на две. Или двойки, или шестици. Нямало нито една средна оценка. Което на мен ми говори само за едно. Че или с тия деца изобщо не е работено, или че е работила само с тези, които са напред, защото така е по-лесно. Аз подозирам, че е второто, защото Саша имаше написани домашни, преписани дум и пр. Да, ама са пропуснали някои основни неща като азбуката и изобщо как аджеба се учи чужд език. Аз лично съм много бясна, защото език се учи задължително от втори клас и мен не ме интересува кой на колко алианса ходи. Темпото трябва да е съобразено с неучилите език. Моето дете няма проблем с нито един предмет и това сега се видя на входящите тестове. Тя има 2 правописни грешки на диктовката само. По математика единствения й пропуск е, че не е написала формулата за лице на правоъгълник, но е решила задачата. Е, как е възможно тогава по английски да няма нито една вярна дума и да се е опитвала по фонетичен начин да изпише това дето й се диктува.

Абе с две думи съм бясна!!! Таз учителка как й е писала шестиците, много ми е чудно  Rolling Eyes И как нито един път не каза, че детето не знае нищо. Изобщо не мога да приема, че аз трябва да съм цербер и да следя под лупа. Ми ако не знам езика, какво правим? Аз по нищо не съм я следила, тя учи в занималнята, има чудесни резултати на всички тестове и за мен това е било показателно. Това е важало и за английския. Трябваше да пише числата до 20. Ми тя седи и вика "Мамо, нищо ме разбирам от тия букви"  Rolling Eyes Абе, пълна каша!!!!
От понеделник почва с уроците при учител и съм сигурна, че ще навакса и не само, ами ще задмине някои съученици. Така си го бях планирала още от предучилищна като програма. Да почне във втрои клас, от трети вече с частни уроци. Да, ама не бях предвидила, че учителката във втори клас така ще си остави ръцете.

По ЧО има шестица. Всичко запомня, много й е интересно. По ЧП също. Обяснявахме се за водата, какво е обем, как тялото измества собствения си обем и т.н. Но ученето се очертава доста сериозно.
Започваме също с плуването и театъра от октомври. Както и с гърча по математика. Купила съм Математическа читанка и още един сборник. Отпечатани са задачите от стари години на Черноризец Храбър.

За себе си няма да пиша... стягам багажа за 4 километър  Tired Mr. Green
Малкото пък се е вкопчило в мен и за разлика от Саша реве в яслата, реве със свеки като я оставям. ... Искам денонощието да има 30 часа  Crazy


Честит празник на всички, които имат поводи за празнуване!!! Hug

# 669
  • Мнения: 9 990
Ваче, само споко.....
Моята беше така с английския, докато ходеше на Британика.Хем суперлативи и ръкопляскания, хем нищо не знаеше се оказа.Минах на вариант частен учител и си реших проблема.
И моята малката е така-ревеше в яслата, после в градината, сега и в училище.4 години-рев. ooooh! Tired

# 670
  • Мнения: 14 133
Ваче, кураж. Ще навакса Сашата с английския.  Peace
И от 48 часа да е денонощието, на майките няма да им стигне.  Laughing
Дано дребната по-скоро спре да плаче на яслата и при свеки.  Praynig

# 671
  • Мнения: 1 693
Здравейте момичета.
Честит рожден ден на Марти. Хриспа, да ти е жив и здрав.  Hug
Мама Цоцоланка, честит рожден ден и на теб.   bouquet
Ваче, дано нещата си дойдат на място. И аз гледам Вики като голям камък като говори на английски, но това е положението. Казах й че трябва сама да се справя. Вчера ми донесе едно стихче за две пилета. Били дебелички и се опитвали да летят но се връщали пак на комина после.  Joy
Ние сме добре, започна яко училище. Първата ни контролна по математика е с 3+. Не беше решила една задача с думи. Оказа се, че има голяма тежест и взема цели 4 точки.   ooooh! Надявам се да се оправят нещата по нататък. Вчера й мина проектът за България. Направих й баница със знаменцата, беше с народна носия. Играла е ръченица и то по дълго от това което трябваше защото едното дете се загледало в нея и забравило да спре музиката.  hahaha Моето изпълнително и тропало. Имало е 4 учителки, казали са че такъв проект до сега в училището не е имало.  Доволна съм че ме послуша и показа от къде е дошла.
В събота бяхме на едно събиране в един замък. Имаше представление с птици - лешояди, орли, сови и много други пернати. Пускаха ги да летят.  Разгледахме и самия замък. Вечерта имаше огнено шоу. Всичко беше невероятно. Ако не ме домързи някой ден ще пусна снимки.
Лек и слънчев ден на всички.

# 672
  • Мнения: 4 970
Хексилина, какво винаги ми беше изключително интересно да те чета! Hug Поздрави и на двете ви с Вики!
При нас обикновени си играят физическо, ако учителката нещо не ги накаже. Още тази седмица се е стигнало и до такова наказание. Едно от момчетата чело урока по литература 20 минути и не останало време за физическото. Горкото дете, представям си какво му е било и после колко са го тормозили останалите. Confused

# 673
  • Мнения: 7 201
Хекси, винаги ми е било приятно да те чета(както и Ирка). Hug
И не само .. но разказвате  за обучението в други страни и ми е полезно и интересно. Simple Smile
Браво на Вики!   bouquet Радвам се, че винаги така добре се справя и представя родината ни.  Heart Eyes
galani, бързо да оздравява твоето момиче, и повече да няма такива притеснителни температури. Praynig
Относно краснописа, и моят юнак доста го е развалил.(в 1-ви клас пишеше по-красиво)Ние с баща му направо рисуваме буквите, а той нещо се цепи от колектива. hahaha

Последна редакция: пт, 28 сеп 2012, 13:40 от Mam4е

# 674
  • Мнения: 14 133
Нашите деца имат за домашно по литература да намерят кратка информация за Луис Карол.  Hug
Аз вече съм готова със заданието. Да живее нета.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт