Деца с очни проблеми - тема 6

  • 46 476
  • 763
  •   2
Отговори
# 480
  • Мнения: 367
Здравейте, отдавна ен съм се вклювала.
Днес личната ми каза, че "чула", че в "Александровска" имало някакъв нов уред за измерване за деца до 3 години. Не можа да ми обясни какъв точно.
Според чичо "Google":
"Детски очен кабинет на „Александровска“ болница разполага с нова медицинска апаратура. Кабинетът е оборудван с нов тест проектор за изследване на зрителната острота, нов стереотест и компютърен рефрактометър - оптичен уред за измерване на междузеничното разстояние, за определяне на оптични дефекти, диоптри и кривина на роговицата."

Това ли е или има нещо ново, което съм пропуснала?
Някой ходил ли е наскоро?

Поздрави.   newsm10

Тука писах, питах, но като гледам май никой вече не ходи в "Александровска"  newsm78

# 481
  • Мнения: 330
Здравейте. Ние сме на 2 годинки и 8 месеца и от 6 месеца сме с очила, кривим си очичките, също така правим и упражнения, закриваме очичките по 3 часа на ден, ходим при доцент Контрова. На 10 януари бяхме пак на преглед и няма нито подобрение, нито влошаване. Но от 1 месец почна да си мига очичките, повече лявото око, най-вече като плаче си мига много окото. Казах на доцент Контрова за проблема и ни изписа капки Фларекс, но няма никакъв ефект. Някоя от вас да са имали такъв проблем и какво ще ни препоръчате.
Благодаря ви предварително на всички  Hug

# 482
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 613
Момичета, от къде купувате лепенките за оклузия? Аз купувам Ортопад от Joy optics, но сега нямат М размер нито цветни, нито без картинки. Взехме последните 4 бр. от големия размер и се чудя къде да търся. Из цялата си мрежа търсеха и нямат. Ще имам за седмица и после се чудя от къде да купувам.

За съжаление, хич ме няма със шиенето, та нито платове, нито игли и конци имам. Затова и възможността да направя сама оклудер отпада.

Живея в Княжево, така че всички аптеки и оптики в Западните райони ме устройват.

# 483
  • Мнения: 3 634
Ако искаш платнен оклудер, мога да ти поръчам. Вече изпратих една поръчка тази седмица. Информация как изглежда и колко струва има в първият пост на темата.

Иначе и аз пазарувам от Joy Optics, но безцветни лепенки съм намирала и в големите аптеки.

# 484
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 613
Мерси за отговора. Точно вчера и аз разглеждах английския сайт с оклудерите от първия пост, но нещо не разбрах как да поръчам от там, а и надали ще пристигне за седмица. Иначе благодаря много за предложението.  Hug

Ще погледна и по аптеките. Предполагам, че ще намеря все някъде.

# 485
  • Мнения: 47 212
Здравейте, момичета  Hug
Преди време обсъждахме кърпичките за очила, в Lidl има страхотна оферта, ако някой търси  Simple Smile
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/index_18215.htm

# 486
  • София
  • Мнения: 2 102
Здравейте, момичета  Hug
Преди време обсъждахме кърпичките за очила, в Lidl има страхотна оферта, ако някой търси  Simple Smile
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/index_18215.htm
Тези кърпички в къщи или навън ги ползвате?Защото аз вкъщи имам няколко шишета спрей за почистване на очила от оптика и около 100  Mr. Greenмикрофибърни кърпички,но за навън избърсвам очилата обикновенно с мойта кърпичка от слънчевите очила или ако не ги нося-с памучна дреха Joy

# 487
  • Мнения: 47 212
Навън, когато пътуване, но най-вече за училище ѝ слагам по 2 бр., преди като се прибереше направо се чудех как вижда, всичко беше замазано, с тях е много удобно Simple Smile иначе със сапун и кухненска хартия.

Моите стъкла не знам какви бяха като тип, когато ги поръчах, но търпят всичко, както ти казваш, и с памучна дреха си ги бърша спокойно, но мъжът ми прецака неговите така и затова за детето решихме да ги пазим, че е с висок астигматизъм и стъклата са скъпи  Mr. Green

# 488
  • София
  • Мнения: 2 102
Навън, когато пътуване, но най-вече за училище ѝ слагам по 2 бр., преди като се прибереше направо се чудех как вижда, всичко беше замазано, с тях е много удобно Simple Smile иначе със сапун и кухненска хартия.

Моите стъкла не знам какви бяха като тип, когато ги поръчах, но търпят всичко, както ти казваш, и с памучна дреха си ги бърша спокойно, но мъжът ми прецака неговите така и затова за детето решихме да ги пазим, че е с висок астигматизъм и стъклата са скъпи  Mr. Green
На малкият стъклата също са 500 лв,преди им треперех,но досега поражения не сме имали върху стъклата,само върху рамките ,та и затова много,много не ги пазя Mr. Greenа и ние често сменяме стъклата.Но мерси за инфото,ще си взема за в колата и за в чантата  bouquet

# 489
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 593
Не сърди човече, благодаря ти за инфото...че и нашите са все омазани Mr. Green

Ден 31 - by anton.slavi -hera, on Flickr
Моето дете държи доста добре окото вече и доц.Контрова го похвали дори...Продължаваме с упражненията

# 490
  • Мнения: 3 634
Тежко им на гаджетата, Хера!  Heart Eyes

# 491
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 593
Тежко им на гаджетата, Хера!  Heart Eyes
ааааа мама има пушка Mr. Green
Мерси Hug

# 492
  • Мнения: 64 931
Хера , голям красавец ! Heart Eyes  bouquet

Аз не виждам проблем с очите . Peace

# 493
  • Мнения: 1 881
Хера, страхотен е, считай , че е ангажиран от моята госпожица Hug

# 494
  • Мнения: 363
Хера много хубаво дете Simple Smile да ти е живо и здраво и многооо да те радва Simple Smile има много хубави очи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт