Деца с очни проблеми - тема 6

  • 42 879
  • 763
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 142
Като правех темата видях, че много от редовните ми лиспват в последните страници. Какво става с Мишел и La vien rose (май така се казваше, с 2 момченца във Франция)?

Здравейте! Здравейте! Здравейте!  bouquet
Тук съм , само, че така съм се увъртяла в работа и "схеми", че нямам почти никакво време да вляза, да седна, да попрочета, да няпиша...
Добре сме и тричките.
При Еми нещата се развиват дооооста добре! Пу-пу!!!
Нали знаете, направо ме е страх да се похваля. Все още я лекуваме в клиниката в Германия. Сега я одобриха от Фонда за лечение на деца за продължаване на лечението още една година. Няма рецидиви на заболяваниято, нито на артрита, нито на увеита. Очите и са и чисти и най-видния напредък е, че разкъса част от синехиите, за които ни бяха казали, всички лекари, бяха единодушни, включително и тези в Германия, че ще и остане, като козметичен дефект и няма да могат да се разкъсат. Сега видимо окото и се променя на светлина, т.е зеницата се движи, миналата година по това време и беше просто малка точка и на светло и на тъмно. Сега зеницата видимо се разширява! А когато и разшириха зениците сега за прегледа, се виждат цели полета с ясет и точен контур има две по-големи зъбчета горе долу на 5-8ч и 11-1ч (ако си представите часовника) и едно тъничко зъбче на 3ч, всичко друго е с ясен контур.
 Еми е вече 2ри клас, малката е предучилищна, аз също боря уроци, но се справяме отлично. Мен ме пусна депресията  Laughing или по-точно хич не и се давам. Мисля позитивно и се старая да се усмихвам повече.

# 61
  • Мнения: 3 634
Мен ме пусна депресията  Laughing или по-точно хич не и се давам. Мисля позитивно и се старая да се усмихвам повече.

Само така! Липсваш в темата наистина.  Hug

# 62
  • Русе
  • Мнения: 1 525
Рамките сме ги сменяли няколко пъти. Докато беше по-малка ги счупи няколко пъти, тогава рамките бяха метални. Сега от около година е с едни пластмасови, доста по-удобни. Преглеждат я и с очила, и без очила, и със закрито ляво око, със закрито дясно, понеже криви и двете.
Какво точно представлява този скрининг? Ние сме от Русе и понякога ходим на преглед тук при местната докторка, но 1-2 пъти годишно ходим и във Варна. Резултатите на двете докторки винаги се припокриват, така че се смятам, че очилата и би трябвало да отговарят на необходимото. Проблемът е, че тя не може да разбере, защо точно трябва да ги носи тези очила и не иска да ги носи, явно си вижда достатъчно добре без тях, за да и пречат на очите някакви си очила. Всъщност тя има 0,5 диоптъра далекогледство на едното око и криви и двете.

# 63
  • Мнения: 3 634
Какво точно представлява този скрининг?

Дала съм линк на предишната страница.

Едва ли детето не може да разбере, че трябва да носи очилата. Нещо не е наред и затова ги отказва. Може рамката да не й е удобна, корекцията да не е правилна или нещо съвсем друго. На 5г. спокойно можеш да разговаряш с нея и да разбереш.

# 64
  • Мнения: 54 864
Здравей , МИШЕЛ ! Hug

Радвам се за добрите новини !  bouquet

# 65
  • Мнения: 2 142
Мерси, Октоподче! Hug Благодаря, happy mama!!! Hug
Забравих да добавя, че освен терапията в Германия, която и вливат през месец, Еми вече не взима никакви други лекарства, не капем никакви капки и наистина се чуства добре и спокойна. Миналата година с това натрупване на кортизон, освен, че стана огромна за нула време, беше толкова нервна, депресивна, истерична, че я водих на психолог, защото просто не знаех, как да се справя- сега детето ми е спокойно, усмихнато и щастливо.

# 66
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Еха, Мишел, всичко при вас звучи чудесно Party! Все така да е! Истински ви се радвам, гуш Hug!!!

# 67
  • Мнения: 2 142
Благодаря, mari_eta !   bouquet
Е, чак чудесни нещата не са, като навсякъде си имаме проблеми, при това не малко, но по женски "мъжки" се борим с тях- няма как! Понякога изтрещявам сериозно, но е за кратко и гледам напред, това е... ГУш и от нас! Hug

Надявам се все по-добри новини да има за всички деца тук. Hug

# 68
  • София
  • Мнения: 2 045
Набързо само да се похваля че май нямаме увеличение на диоптрите от миналата година Laughing–тогава още ходихме при Чернодринска,но от тази година сме вече при Констнатинов,че малкият се инатеше и досега не искаше при него.Искам само да ви питам-специално майките на дечица с високо късогледство-давате ли витамини за очите  и какви?Аз открих едни които на опаковката пиши че след консултация с лекар стават за над три години и ги давам от една седмица,мисля три месеца да ги пие,три да почива.Как мислите?Това са те-http://apteka.framar.bg/30003169/%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D0%B2%D0%B8 … B0%D0%B1%D0%BB-30 досега не съм давала специални за очи,но като се има предвид диоптрите-4,50 и високия астегматизъм и промените в очите мисля че е добре да ги давам:roll:Макар че Константинов каза че ако го храня добре нямало нужда newsm78Вие как мислите?Връщам се да чета назад Hug

# 69
  • Мнения: 54 864
danieladHug

Много се радвам да прочета , че ви се задържа диоптъра ! Grinning Браво !  bouquet  bouquet  bouquet
За Провизио - аз ги давам същите витамини , може би поне от 7-8 години .
По 2 месеца , след това почивка . Горе - долу 3 пъти в годината . Peace

# 70
  • Мнения: 2 142
danielad, това е много добре
...нямаме увеличение на диоптрите от миналата година Laughing...
това е чудесна новина, дано така да се задържи и за в бъдеще

Аз специални витамини не давам, то при Еми е и противопоказно, де. Както казва нашия Др. Чичко стефанов (Др. Стефанов- ревматолог от педиятрията)- няма по-добри витамини от плодовете и зеленчуците. В тази връзка, смятам да започна, пак да и правя сок от моркови, за него всички знаем, че помага на зрението. Може да помислиш за някаква алтернатива на химията, аз лично съм станала истински поддръжник на алтернативните лечения и лекарства. Според един йога Шри-шри Незнам си кой, много се извинявам за начина по който пиша, а ма такава амнезия ме е хванала и ако не си запиша, направо съм блокаш, та този йога, когато идвал в България и мои приятели бяха говорили с него за Еми, без да вижда детето, защото точно тогава не бяхме в България, беше посъветвал да и давам ежедневно по 50-100мл сок от морков, зеле, магданоз-корени и листа, целина-глава, червено цвекло, черна и бяла ряпа- това е за прочистване от токсини. После се рових много по разни сайтове и форуми и разбрах, че такива сокове много хора пият за прочистване от токсините в организама и че влияят много добре на ставите и очите.
Хубав и усмихнат ден на всички!   bouquet

# 71
  • Мнения: 3 634
Не му давам витамини специално за очите. Леко съм резервирана към повечето фармацевтични продукти. Сега му давам това, но то е за имунитета. http://zelenbio.com/product/2680/floradix-kindervital-podsilvash … tamini-250ml.html

Новините са чудесни! Много добре върви новата тема.  Hug

# 72
  • Мнения: 931
Здравейте,

Минахме вчера през Кид'с Оптик. Прегледаха я, показваха й таблица, проверяваха стерео зрението й и накрая лекарката каза, че има 100 % зрение. Не виждаше по-малките картинки, т.е. тези, които отговарят на 0.5 диоптъра, но лекарката каза, че няма проблем.

Препоръча ми да я заведа на втори преглед преди да тръгне в първи клас.

# 73
  • Мнения: 54 864
Браво , Кали , много хубаво ! Hug
Да си спокойна вече ! Grinning

# 74
  • Мнения: 931
Определено се успокоих. Щом не е задължително да се вижда най-долния ред, значи няма какво да се шашакам.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт