Как се справяте с боледуванията на децата си на ясла/градина - обмяна на опит

  • 46 040
  • 743
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 993
Въпрос на приоритети. За някои хора съвестта е приоритет, за други приходите на семейството са приоритет. Дори човек да не споделя тази философия, мисля, че не е трудно да се разбере чуждото мислене и да се прояви толерантност към него.  Peace

Освен всичко друго, няма никаква гаранция, че дете гледано изцяло в домашни условия, няма да боледува или че ще боледува по-рядко от връстниците си, посещаващи ДГ. Имам близки с 2 деца, които не са помирисвали ясла и детска градина, но прихващат всички възможни вируси и боледуват често, според майката причината е контактите с други деца и възрастни по детските площадки и обществените места. Не й остава нищо друго освен да изолира напълно децата си от външния свят, нали...

# 661
  • Мнения: 223
Да, понеже някои родители не могат да си позволят да страдат финансово и пускат децата си с "екстри"  Whistling на градина, после аз трябва да бера грижи, как моето семейство ще трябва да се справя, защото имам съвест.
Не смятам че въпросът опира до възможностите на родителите да си позволят. Проблемът е, че държавата казва различни неща едновременно. От една стрна не можело да има сополиви деца и кашлящи в градината. От другата страна ЛЛ казват че болнични в този случай не се полагат, защото децата са достатъчно здрави за да ходят на градина. Е тогава какво правим?
Не е нормално родители, които работят и плащат както осигуровки, така и здравни вноски на държавата, после при нужда пак да носят товара?
Затова е такова и положението.

# 662
  • Мнения: 943
Въпрос на приоритети. За някои хора съвестта е приоритет, за други приходите на семейството са приоритет. Дори човек да не споделя тази философия, мисля, че не е трудно да се разбере чуждото мислене и да се прояви толерантност към него.  Peace

Аз пък не съм съгласна с теб , вече ми е омръзнало от подобен род извинения и оправдания , аз от техните вечно болни деца не мога да почна работа , за месец и половина от както е почнала на ясла е ходила 10 дена всичко на всичко , за 2-3 дни ходи и хоп болна,те си ги мъкнат вирусни там и после аз да се чудя какво да правя с моето.те не само , че нямат съвест , ами и не им пука за околните.
И това с боледуванията дали са свързани с дома , пак не съм съгласна.за две и половина години от живота на дъщеря ми е изкарала 5-6 хреми , прости хреми...а сега то сополи , то кашлици чудо , да не говорим , че ходи за 2-3 дни юни месец и се разболя пак веднага , че и със стафилокок в гърлото  от там  2 АБ...и все надолу и надолу тръгнаха нещата.ама някой да ме убеждава ,че деца стоящи си вкъщи боледуват , колкото деца ходещи на дом....мммм не може да стане.
Чери съгласна съм с теб и на мен ми е писнало от капки за нос , спрейчета ,инхалации , и все да го мислиш дали няма да вдигне Т , да ходиш всеки ден на лекар да висиш по два часа само да чуе едни гърдички , а майките на болните деца дето ги пускат на дома...еми те дали знаят къде изобщо се намира ЛЛ

# 663
  • Мнения: 21 313
Въпрос на приоритети. За някои хора съвестта е приоритет, за други приходите на семейството са приоритет. Дори човек да не споделя тази философия, мисля, че не е трудно да се разбере чуждото мислене и да се прояви толерантност към него.  Peace

Аз пък не съм съгласна с теб , вече ми е омръзнало от подобен род извинения и оправдания , аз от техните вечно болни деца не мога да почна работа , за месец и половина от както е почнала на ясла е ходила 10 дена всичко на всичко , за 2-3 дни ходи и хоп болна,те си ги мъкнат вирусни там и после аз да се чудя какво да правя с моето.те не само , че нямат съвест , ами и не им пука за околните.
И това с боледуванията дали са свързани с дома , пак не съм съгласна.за две и половина години от живота на дъщеря ми е изкарала 5-6 хреми , прости хреми...а сега то сополи , то кашлици чудо , да не говорим , че ходи за 2-3 дни юни месец и се разболя пак веднага , че и със стафилокок в гърлото  от там  2 АБ...и все надолу и надолу тръгнаха нещата.ама някой да ме убеждава ,че деца стоящи си вкъщи боледуват , колкото деца ходещи на дом....мммм не може да стане.
Чери съгласна съм с теб и на мен ми е писнало от капки за нос , спрейчета ,инхалации , и все да го мислиш дали няма да вдигне Т , да ходиш всеки ден на лекар да висиш по два часа само да чуе едни гърдички , а майките на болните деца дето ги пускат на дома...еми те дали знаят къде изобщо се намира ЛЛ
И аз се съгласявам! Peace

# 664
  • София
  • Мнения: 1 504
Мдааа доста сте пописали...
Някой въобще замисля ли се как се чувстват болните деца в ДГ...Оставяш го на пънгара в 7,30 - 8,00 часа и го взимаш 17,30-18,00 в най-добиря вариант...ама това, че му е запушен носа, че кашля, че му е гадно, че не може да се наспи като хората,  че яде нещо дето не му харесва или въобще не яде??
Всъщност аз се чудя на родителите дето си причиняват това на децата....Всеки от нас възрастните е бил болен и знае как е...и ако може и 2 3 дни да си бъде в къщи ще му е екстра, но не може -  ние все пак сме възрастни - трябва да се работи, трябва да се изкарват пари...но защо да си го причиняваме на децата си?
Не коментирам, съвест, приходите като ходиш на работа и като не ходиш....ама хора това са вашите деца. Най-вероятно като поотрастнат 7 8 години няма да е толкова трагично с хремите и сополите...Но особено в яслена възраст /дори и в ДГ/ толкова бързо се стига до усложнения, че просто не ми се мисли...И цялата тая химия дето изсипваме в малките им коремчета...просто плаче ми се....Първия аб съм пила, като станах на 20 години....децата ми на сегашната си възраст са с повече стаж от мен с антибиотиците - като уточнявам, че пият рядко все пак...Каквото мога ще направя да не ги тровя !

# 665
  • Мнения: 943
Така е, EmiR! Не мога да си представя да я оставя болна там. това е и главната причина, да не я пускам. Но никой няма да се жегне, за това как се чувства моето дете.
А и мисля, че спорът се обезмисля, след това:
Въпрос на приоритети. За някои хора съвестта е приоритет, за други приходите на семейството са приоритет.
Confused

# 666
  • Мнения: 1 404
Всички работим, то е ясно, но когато детето ми е се разболее, си взимам болничен (или таткото, редуваме се) и го гледам вкъщи и никак не ми е приятно, аз да съм дала всичко от себе си да оздравее и после хоп, някое болно дете, което не се лекува вкъщи пак да го зарази.
Изтръпвам като го водя здрав и гледам други деца с водопади от носовете или бухат като солисти на хеви метъл банди и госпожите си ги взимат, без да обръщат внимание.....

# 667
  • София
  • Мнения: 1 504
Така е, EmiR! Не мога да си представя да я оставя болна там. това е и главната причина, да не я пускам. Но никой няма да се жегне, за това как се чувства моето дете.
Мисълта ми беше да се жегнат за собствените си деца...за нашите е ясно, че ние правим каквото можем...
Госпожите са с вързани ръце, нашата прави каквото може, ноооо тя е педагог, не педиатър....Ще расте поколение асматици, деца с алергии и и незнам още какви хронични заболявания...и това ние - родителите  сами си го правим, не държавата, не здравеопазването и т.н.

# 668
  • Мнения: 805
От всичко изчетено... не разбирам... някой да се е оплакал някъде? официално? Ако ДА, какъв е бил резултата?
Масата търпи, единици си слагат главата в торбата и се държат като част от обществото и си търсят правата...

Има си правилници, закони и прочие... почнете със спазването и изискването им...

# 669
  • Мнения: 3 993
...те не само , че нямат съвест , ами и не им пука за околните...
... а майките на болните деца дето ги пускат на дома...еми те дали знаят къде изобщо се намира ЛЛ

... и госпожите си ги взимат, без да обръщат внимание.....

...Мисълта ми беше да се жегнат за собствените си деца...за нашите е ясно, че ние правим каквото можем...

Дами, струва ми се, че прекалихте с нападките!
Нека не правим разделение, нито да поставяме етикети кои са родители-отличници и кои са безотговорни родители.  Stop Кой родител има или няма съвест, на кой му пука или не за околните деца - никой тук не е оторизиран да прави такива класификации.
Темата е как се справяме с боледуванията на нашите деца в детската градина, а не как чуждите родители не се справят.  Mr. Green

Дъгичка , няма спор. Има изказване на различни мнения и демонстрация на нетолерантност към чуждото мнение.  Ясно е, че всеки родител ще продължи да действа както намери за добре.

# 670
  • Бургас
  • Мнения: 711

А защо си мислите, че децата се зарязават от сополанковците, а не преди да са тръгнали сополите на въпросния сопланко? В крайна сметка дори и да няма едно хремаво/подкашлящо дете в групата, не е ясно дали половината не са заразоносители и дали здравото ви дете вече не е било в контакт. В тази връзка и контактните бележки са една боза...

Според мен въпросът няма да се бистри още 100 години, а е на път да стане, както е в много държави - ако е в добро общо състояние и без температура да посещава детското заведение.

Имам питане към майките, които сигнализират за болни деца. Какво ще направите ако учителките насред грипавия период се разболеят (и те са хора) и ходят хремави и кашлящи на работа?

 Нашата госпожа подсмърчаше миналата седмица,като отидох да кажа ,че Дени няма да ходи.
А нашата градина е Базова,предтавятели си 2 пъти в седмицата ,че може и повече идват по 10-15 студента в група в това число и аз ,в повечето случай има по някой болен или забравил да си вземе калцуни #Cussing out
Според мен е неизбежно да не  се разболяват децата,просто да е по-леко и по-рядко  Praynig

# 671
  • Мнения: 943
От всичко изчетено... не разбирам... някой да се е оплакал някъде? официално? Ако ДА, какъв е бил резултата?
Масата търпи, единици си слагат главата в торбата и се държат като част от обществото и си търсят правата...

Има си правилници, закони и прочие... почнете със спазването и изискването им...


И аз това питах по-назад в темата , но никой нищо не каза , дали някой се е оплакал и после??какво???имало ли е промяна или най-страшната промяна е лошо и отвратително държание с детето на оплакалата се майка

# 672
  • Мнения: 1 874
Ние имаме фал- старт.Днес  е първия ден на ясла след 10 дни в нас и като го вземах казаха, че е вдигнал Т, след следобедния сън !Сега я свалихме,но остава в нас за наблюдение.

# 673
  • София
  • Мнения: 3 918
И аз в продължение на 4 години, а вероятно и в следващите 2 ще се чудя, как може родител да вижда, че детето му е болно и да си затваря очите и да го изпраща на градина. Ами, кога ще му се дават сиропите и кога ще му се слагат капките/спрейовете за нос?! Аз лично от опита, който имам, знам че за да е ефикасно лечението, то лекарствата трябва да се дават/слагат по 3 на ден. Тогава, кога се дават на това дете лекарствата и родителя как му помага за да се излекува по - бързо?! Да не говорим, че същото това дете е с понижен имунитет и в ДГ със сигурност ще хване още някоя и друга "екстра".
EmiR, много добре го е написала:
Всъщност аз се чудя на родителите дето си причиняват това на децата....Всеки от нас възрастните е бил болен и знае как е...и ако може и 2 3 дни да си бъде в къщи ще му е екстра, но не може -  ние все пак сме възрастни - трябва да се работи, трябва да се изкарват пари...но защо да си го причиняваме на децата си?
Ето аз в момента съм болна. Болки в гърлото, запушен нос, втрисане и т.н. Първия и втория ден бях парцал и единственото нещо, което исках да правя е да не ставам от леглото. И като се замисля, че има деца в моето състояние, които вместо да си стоят вкъщи и да бъдат лекувани адекватно, те са на градина... това вече не ми го побира главата и кой каквото и да ми разказва за приоритети, смея да твърдя, че на всички най - важния е детето.

# 674
  • София
  • Мнения: 1 504
Никой не нападам...
Има правилник, лепнат на всяка врата в ДГ...точка първа...В ДГ не се допускат хремави деца - днеска специално го прочетох/съжалявам, че не преписах дословно - утре ще го направя/ Мисля, всеки го е чел....
От кой зависи спазването на тази точка? Мисля от родителите...не искам да споря...но в толкова омагьоса кръг сме попаднали и цялото това нещо естествено, че е в резултат на някаква безизходица .. - няма кой да гледа детето, когато е болно, няма пари за гледачка, няма под ръка баба, дори бях попаднала на изказване на една майка, че не може да осигури толкова разнообразна храна на детето си - затова го праща на ДГ...затова се издига лозунга "Нека градят имунитет, като боледуват"  дрън-дрън...Спора е безмислен...Аз за себе си правя, каквото мога, съобщавам, търся си правата, спирам детето при течащ сопол и без Т,  но какво от това...явно болшинството са на другия принцип....Не съм се отказала ...

Общи условия

Активация на акаунт