Как се справяте с боледуванията на децата си на ясла/градина - обмяна на опит

  • 45 868
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 15 379
Аз слагам само задължителните ваксини.
Педиатърът искаше да постави Пневмо 23, но аз отказах.

# 736
  • Мнения: 943
ват болестите през носа на моето дете не могат да напуснат работа? Защо да не могат, а аз да мога?
Ето затова, тази година и аз си пускам детето болно на градина, поне всички да сме равни, а не за едни да може, а за други не.

Ето тук тръгва проблема , защото никой не мисля за другия от там страдат малките деца.типичен български манталитет "щом на мен ми е зле , нека и на другите да им е" правят се работи на пук , а така не става за мен такова мислене , не може да е на сериозен човек.все едно"ха сега и моето ще зарази твоето , защото предния път вие го разболяхте"...Племенника ми е заразявал дъщерята 2-3 пъти , но аз никога не съм ходила в тях , ако сме били болни даже пропуснахме РД му , нито на площадки с много деца ходим...както казах всичко трябва да е двустранно за да сложи край на болестите по домовете

Мерси за чая ще си го запиша Peace

# 737
  • Мнения: 1 630
Хубаво е личната хигиена, но за съжаление не зависи само от нас. Аз я уча, че преди ядене трябва да се мият ръцете, да не лапа нищо от земята, но за съжаление няма гаранция точно какво се случва в ДГ. Тя е първа група и ги оставят сами да си ходят до тоалетна, но дали се сещат после да им мият ръцете, дали....
Четох за Хепатит А. Не знаех, че е вирусно.

# 738
  • Мнения: 21 270
Новата тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=682572.new#new
Вместо запис споделете от какво и с какво последно излекувахте детето си ?

# 739
  • Мнения: 1 277
За да не спамя новата тема, ще си кажа и аз мнението по "сополивия" въпрос. Просто е - има правила в градината, според които в ДГ не се водят болни деца, вкл. с хрема. Правилата са за това- да се спазват. Аз ги спазвам и смятам, че трябва всички да ги спазваме. Simple Smile

Чета, че доста майки се оплакват, че не им давали болнични. Николина дори има прекрасен работодател,  който не би й пречил да си гледа хремавото дете, но пък лекарят им също не давал болнични. И пита какво да прави в този случай. Жокер от мен  Laughing Може да се ползва част от неплатения отпуск за отглеждане на дете до 8 г., който общо е 6 м. Да не говорим, че държавата мисли за нас и новост в този закон е, че вече може да се прехвърлят и 5 м. от този отпуск от бащата към майката. Т.е. 6+5=11 м., които може да си ползвате, когато децата ви са болни (със сигурност ще стигнат до навършване на 8 г. на детето, дори ще и останат...) Peace

# 740
  • Мнения: 223
Чета, че доста майки се оплакват, че не им давали болнични. Николина дори има прекрасен работодател,  който не би й пречил да си гледа хремавото дете, но пък лекарят им също не давал болнични. И пита какво да прави в този случай. Жокер от мен  Laughing Може да се ползва част от неплатения отпуск за отглеждане на дете до 8 г., който общо е 6 м. Да не говорим, че държавата мисли за нас и новост в този закон е, че вече може да се прехвърлят и 5 м. от този отпуск от бащата към майката. Т.е. 6+5=11 м., които може да си ползвате, когато децата ви са болни (със сигурност ще стигнат до навършване на 8 г. на детето, дори ще и останат...) Peace
Един жокер и от мен, защо трябва да ползвам неплатен отпуск, когато съвсем съвестно и редовно си плащам и социалните и здравните осигуровки? Защо ги плащам изобщо, когато реално аз болнични виждам само в най-краен и преритващ случай? Защо плащам едни пари на държавата, когато после пак аз трябва да отнасям всичко все едно съм неосигурена?
Затова според мен това с неплатената отпуска не е вариант, не и приемлив вариант от моя точка.

# 741
  • София
  • Мнения: 725
Има ваксина срещу хепатит А и може да се апликира на детето по желание на родителя.
Питах за такава ваксина педито, но тя каза, че такава има чак след 6 годишна възраст. Иначе ние с таткото сме ваксинирани и за А и Б.
За кашлицата научих от друга тема един сироп, който се прави 200-300 мл. бира и 1 пакет небетшекир, вари се 5 минути и като изстине и се по дава по няколко лъжички. Сина ми, които с 300 зора му давам лекарства, това го пие безотказно Hug.
А тия 40 дни болнични нали се сещате как ще ми стигнат като със близнаци и ако не са болни едновременно, то единия се разобялава и другия е след два дни. Това важи и за всеки с две  и повече деца предполагам.

# 742
  • Мнения: 15 379
Санита, педиатърът ви не е запознат - ваксината е за деца, които са навършили 12 месеца.

# 743
  • Мнения: 1 874
Lightning извинявай но ми звучиш като адски съвестен родител.
Естествено ти веднага си спираш детето а другата майка е за обиване че не си спира нейното.
Между температура и кашлица разликата е доста голяма.
А кашлиците са доста видове. Да и моя син ходи на ДГ след 10 дни у дома . Да и той прокашля два пъти на ден като стар пушач. Но му няма нищо и 3 лекари казаха че при вируса който върлува сега тези Прокашляния - за някоя съвестна майка може да е кашлица. Да чакам да отминат след още 10 дни.
А и да попитам твоето дете защо не го взе по-рано. С тази температура вече е разнесло бацилите из групата...

Разбира се, че веднага го спирам, защото смятам  така е редно! За кашлящото дете, ако е било само  леко прокашляне 1-2 пъти през деня, надали щеше да каже нещо на майката, за да го каже едва ли  само е подкашляло.И Т и кашлицата са симптом на заболяване. И вирусите се разпростряняват най вече при  кихане и кашлица! А моето дете не го взех по- рано ,защото аз научих когато  отидох в 17ч. да си го прибера от яслите, а лелята каза, че им се е сторил топъл, след като са станали от следобеден сън и са седнали да се хранят.

Общи условия

Активация на акаунт