Как се справяте с боледуванията на децата си на ясла/градина - обмяна на опит

  • 45 928
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 281
Аз се оплаквам пак-днес след като ни нямаше два дни на яслата , сутрината като оставям малката сополиви не видях , но имаше едно момиченца с ужасна кашлица.същото дете идва от както в почнала яслата винаги сополиво и кашлящо , и същото то си режа главата ,че зарази дъщеря ми предния път ,защото кашляше и се саполивеше много ден преди да се разболее моята.и съм сигурна , че майка й не ходи на работа , защото я води сравнително късно 8 и 20 и я взима към 16 , едва ли има работа, и защо си го оставя там вируса Close не ми е писнало , а ми е втръснало вече , а сме само на ясла....за по-нататък не ми се мисли
Това че майката не ходи на работа не означава, че е свободна по цял ден. Не знам защо така си мислят хората, че като не работиш значи винаги имаш време да гледаш детето си. Аз също от известно време не работя, поне не на постоянна работа, но това не означава че винаги мога да отделя време през седмицата и да си прибера детето. Имам и друг живот освен едното гледане на дете, когато мога си го пробирам хремаво, но не всеки път мога.
Една майка и да е домакиня, не винаги може да гледа сополивото си дете вкъщи. Обаче, в обществото ни винаги е имало подобни предразсъдъци, че живота на майката е само гледане на деца.

# 706
  • Мнения: 1 630
Аз се оплаквам пак-днес след като ни нямаше два дни на яслата , сутрината като оставям малката сополиви не видях , но имаше едно момиченца с ужасна кашлица.същото дете идва от както в почнала яслата винаги сополиво и кашлящо , и същото то си режа главата ,че зарази дъщеря ми предния път ,защото кашляше и се саполивеше много ден преди да се разболее моята.и съм сигурна , че майка й не ходи на работа , защото я води сравнително късно 8 и 20 и я взима към 16 , едва ли има работа, и защо си го оставя там вируса Close не ми е писнало , а ми е втръснало вече , а сме само на ясла....за по-нататък не ми се мисли
Това че майката не ходи на работа не означава, че е свободна по цял ден. Не знам защо така си мислят хората, че като не работиш значи винаги имаш време да гледаш детето си. Аз също от известно време не работя, поне не на постоянна работа, но това не означава че винаги мога да отделя време през седмицата и да си прибера детето. Имам и друг живот освен едното гледане на дете, когато мога си го пробирам хремаво, но не всеки път мога.
Една майка и да е домакиня, не винаги може да гледа сополивото си дете вкъщи. Обаче, в обществото ни винаги е имало подобни предразсъдъци, че живота на майката е само гледане на деца.
Това е несериозно. Да не сте ги раждали като не искате да ги гледате....

# 707
  • Мнения: 21 282
Аз се оплаквам пак-днес след като ни нямаше два дни на яслата , сутрината като оставям малката сополиви не видях , но имаше едно момиченца с ужасна кашлица.същото дете идва от както в почнала яслата винаги сополиво и кашлящо , и същото то си режа главата ,че зарази дъщеря ми предния път ,защото кашляше и се саполивеше много ден преди да се разболее моята.и съм сигурна , че майка й не ходи на работа , защото я води сравнително късно 8 и 20 и я взима към 16 , едва ли има работа, и защо си го оставя там вируса Close не ми е писнало , а ми е втръснало вече , а сме само на ясла....за по-нататък не ми се мисли
Това че майката не ходи на работа не означава, че е свободна по цял ден. Не знам защо така си мислят хората, че като не работиш значи винаги имаш време да гледаш детето си. Аз също от известно време не работя, поне не на постоянна работа, но това не означава че винаги мога да отделя време през седмицата и да си прибера детето. Имам и друг живот освен едното гледане на дете, когато мога си го пробирам хремаво, но не всеки път мога.
Една майка и да е домакиня, не винаги може да гледа сополивото си дете вкъщи. Обаче, в обществото ни винаги е имало подобни предразсъдъци, че живота на майката е само гледане на деца.
Това е несериозно. Да не сте ги раждали като не искате да ги гледате....
Мале,става сериозно тук.
Не се нападайте,всеки си има глава на раменете и знае кое е най-добро за детето му Peace

# 708
  • Мнения: 281
Аз се оплаквам пак-днес след като ни нямаше два дни на яслата , сутрината като оставям малката сополиви не видях , но имаше едно момиченца с ужасна кашлица.същото дете идва от както в почнала яслата винаги сополиво и кашлящо , и същото то си режа главата ,че зарази дъщеря ми предния път ,защото кашляше и се саполивеше много ден преди да се разболее моята.и съм сигурна , че майка й не ходи на работа , защото я води сравнително късно 8 и 20 и я взима към 16 , едва ли има работа, и защо си го оставя там вируса Close не ми е писнало , а ми е втръснало вече , а сме само на ясла....за по-нататък не ми се мисли
Това че майката не ходи на работа не означава, че е свободна по цял ден. Не знам защо така си мислят хората, че като не работиш значи винаги имаш време да гледаш детето си. Аз също от известно време не работя, поне не на постоянна работа, но това не означава че винаги мога да отделя време през седмицата и да си прибера детето. Имам и друг живот освен едното гледане на дете, когато мога си го пробирам хремаво, но не всеки път мога.
Една майка и да е домакиня, не винаги може да гледа сополивото си дете вкъщи. Обаче, в обществото ни винаги е имало подобни предразсъдъци, че живота на майката е само гледане на деца.
Това е несериозно. Да не сте ги раждали като не искате да ги гледате....
Не съм казала, че не искам да гледам детето си, напротив. Но не е сериозно да дискриминирате майките домакини спрямо работещите майки. И едните, и другите имат задължения и интереси, не можете така да кажете че като е домакиня една майка тя трябва да има винаги време да гледа детето си, а ако е работеща, тогава е извинено до някаква степен да не може да гледа детето си. Всяка майка сама решава как да използва времето си, дали да бъде домакиня или да работи, или да работи от време на време от къщи, и т.н.

# 709
  • Мнения: 943
Да, да си измиеш съдовете и да сготвиш е много по-важно, от това да си вземеш детето и да го гледаш, когато има най-голяма нужда от теб.  ooooh!

# 710
  • София
  • Мнения: 725
И не само въшки, вчера като бяхме при педито за преглед, каза, че има Хепатит А Sick. А моите са още във възраст дето лапат и пипат всичко...ужас
Няма да коментирам пак коментара на Николинка.... newsm61
На колко дни болнични имаме право в годината?

# 711
  • Мнения: 21 282
И не само въшки, вчера като бяхме при педито за преглед, каза, че има Хепатит А Sick. А моите са още във възраст дето лапат и пипат всичко...ужас
Няма да коментирам пак коментара на Николинка.... newsm61
На колко дни болнични имаме право в годината?
Оф,то какво ли няма вече,направо не ми се мисли ...  #Crazy Sick ooooh!

# 712
  • Мнения: 1 874
Аз вчера като си вземах детето от ясла и  лелята излиза с термометъра да ми показва, че детето ми е с Т, аз веднага казах, че няма да ходи на другия ден на ясли.После взимат едно друго дете и лелята казва на маика му, че детето и било кашляло и да му дава сиропче, прозвуча ми като- "давай си му сиропче и няма проблем да идва на ясли ".А майката мълча и дума не каза !
Еми, ако бях поседяла още малко, сигурно и за други деца щях да чуя нещо, че кашля или  е със сополи ...., ами то така никога няма да му излезе края.

# 713
  • Мнения: 8 266
Мисля , че прекалихте.
Темата е за това как се справяме с боледуванията а не кой какъв родител е. И кой как си гледа детето. Изключително съм съгласна с Ирина че има кекави деца и такива с доста добър имунитет. За съжаление мойто до тук май се оказва от кекавите.
Как пък все уникални майки се събрахме тук. И как все ви е ясно кои родители с какво се занимават и кой какви лекарства дава тайно на детето си.
Явно аз съм от Марс. Нито мисля че някой родител от ДГ праща нарочно болното си дете за да зарази останалите. Нито мисля че родителите са мазохисти и пращат нарочно дете с температура на ДГ. Нито съм видяла майка която тайно да дава лекарства. Нито съм видяла деца в нашият квартал на които не им бършат ръцете.  
Явно важното е все някой друг да ни е виновен че децата ни са такива.

# 714
  • Мнения: 15 379
На колко дни болнични имаме право в годината?

Мисля, че са 30 работни дни за 1 календарна година.

# 715
  • Мнения: 8 266
Lightning извинявай но ми звучиш като адски съвестен родител.
Естествено ти веднага си спираш детето а другата майка е за обиване че не си спира нейното.
Между температура и кашлица разликата е доста голяма.
А кашлиците са доста видове. Да и моя син ходи на ДГ след 10 дни у дома . Да и той прокашля два пъти на ден като стар пушач. Но му няма нищо и 3 лекари казаха че при вируса който върлува сега тези Прокашляния - за някоя съвестна майка може да е кашлица. Да чакам да отминат след още 10 дни.
А и да попитам твоето дете защо не го взе по-рано. С тази температура вече е разнесло бацилите из групата...

# 716
  • Мнения: 7 114
А аз миналата седмица се шегувах със сестрата защо не им оглеждат и главите за буби, както едно време. Погледна гърлото, тумбака, ноктите, а косата не погледна.  Laughing
sanitamm, 40 дни за майката и децата й общо.  
Малелеее, полинка и тук се развихри.  Outta Joint
В яслата процедирах с оставане у дома до пълно излекуване + 3 дни поне отгоре. Имаше страшни усложнения, но и се убедих, че заразата, както и преди бях писала, се разраства още преди да е виснал сопола. (защото дефакто аз това чудо го видях през лятото при моята дребна, когато не ходеше на детско заведение). Откакто е тръгнала на градина, захърка веднъж и я оставих в бокса за наблюдение да видя дали ще тръгне нещо. За 4 дни общо в изолатора не направи кашлица, а и секрет не тръгна. Така че ще се водя единствено по детето.
Още нещо се сетих - в яслата сестрата ми направи комента навремето, че с тези по-продължителни спирания преча и на адаптацията, и на изграждането на имунитета у детето. А детето определено ми боледуваше заради лошата адаптация, не заради вирусите.

# 717
  • Мнения: 1 404
Синът ми е с астма и като плаче сутрин за градината, се закашля малко, но това не значи, че е заразен....

# 718
  • Мнения: 8 266
Рони абсолютно съгласна с теб...като протече сопола е вече късно:)
Анн...а стига Simple Smile)) Не е възможно Simple Smile)) Убедена съм че те коментират как си водиш болно детето:))))
Спирам че ме изби...жубав ден и по -малко болни деца:)

# 719
  • Мнения: 2 805
На какво казвате прокашляния?
Колко пъти детето през деня трябва да прокашля, за да кажем, че не кашля, а прокашля:)?

Общи условия

Активация на акаунт