Как се справяте с боледуванията на децата си на ясла/градина - обмяна на опит

  • 45 923
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 7 673
...тя ми отговори,че са разговаряли с майката на въпросното дете още на обяд, /значи то яко е кашляло още с отиването си сутринта/, да си го прибере, но тя е казала, че няма възможност и ще си го вземе привечер...
Това и на мен два пъти ми се е случвало Close. Лошото е, че в такива случаи учителките няма какво да правят.
Кой от вас седи по 2 седмици в болнични, ако има само хрема и иначе се чувства добре? Ами, ако всеки член от семейството седи вкъщи за всяка хрема, при която се чувства иначе здрав, примерно по 1 седмица всеки месец? Това, като го умножиш по броя на децата и включиш себе си, къде отиваш?
Дори и прекрасно да се чувства само с хрема, ако се наложи и 1 месец бих седяла вкъщи с тях, стига да оздравеят.
Марти, не се заяждам. Но представи си за двете ти деца 3 пъти в годината да останеш по един месец заради остатъчна хрема при видимо здрави деца?
А и има ли смисъл, като след 3 дена положението ще бъде същото. И нови месеци у дома...
Във финансово отношение също всеки си знае хала. И не става дума за висок стандарт, а на моменти - на оцеляване. На същите тези деца.
...Но говоря за останалите, които имат крещящи признаци, че са болни. Те нямат място в групата. Наистина както някой беше писал по-горе-ситият на гладния не вярва, ако детето ти се разболява рядко, няма как да знаеш какво се случва в семействата с често боледуващи деца  Rolling Eyes
За такива съм съгласна с теб. Но, както писах горе, аз не съм попадала на толкова болни деца в групите на децата ми.

# 691
  • Мнения: 281
Вчера,като взимах дъщеря си от градината,чух едно много кашлящо дете и не се сдържах и  повиках по-настрана госпожата и я попитах, какво прави това дете в групата с тази кашлица, обясних и подробно, какво се случва с моето дете само от едни сополи и ,че и в болница сме влизали и т.н- тя ми отговори,че са разговаряли с майката на въпросното дете още на обяд, /значи то яко е кашляло още с отиването си сутринта/, да си го прибере, но тя е казала, че няма възможност и ще си го вземе привечер и тогава щяла да го води на лекар, но смятайте, това детенце не е започнало да кашля изведнъж в градината, имало е някакви признаци още предния ден и на сутринта,като се е събудило. Значи вчера то е заразило поне 2-3 деца от групата и така процеса продължава с пълна сила поне до май месец.............
Не е само при вас подобно положението. И при нас е така, но реално не виждам какво може да се направи. Хайде, аз в момента съм си домакиня, поразболее ли се детето и си го прибирам вкъщи, ако мога да си го позволя него ден. Но има родители които са на работа и не могат току-така да отсъстват от работа заради хремавото си дете, още повече че това с недаването на болнични си е проблем. Ккаво да правят хората? Детето може да е болно, не много тежко разбира се, болнични няма, кой да гледа детето? И детегледачка не винаги става, защото трудно ще намерите някой да ви гледа детето само 5 дни в месеца например и то когато трябва само.
Навремето съм чувала, нямам спомен от моя опит, че имало изолатори в градините. Като се разхреми детето и го слагат в изолатора и там го гледат няколко дена. Така ли е било?

# 692
  • Мнения: 18 496
Явно и аз на 40 години трябва да градя имунитет тепърва  newsm78...от началото на годината изкарах всички болести, които домъкна дъщеря ми от ДГ.
И относно имунитета - дъщеря ми тръгна направо втора група /не е ходила на ясла и в 1ва група/ и се разболя след два месеца редовно ходене на ДГ - тааа доста относително това с граденето на имунитета. Но пък като изкара варицелата, лепна всичко дето можа... #Crazy

И на мен не ми се вярваше, че ще боледувам заедно с детето. До преди тя да тръгне на ясла не бях боледувала изобщо от 7-8 години. Но като тръгна тя на ясла, не само че прихващах почти всичко, но и ги карах изключително тежко.

# 693
  • Мнения: 15 379
Полина, отделяли са ги децата. Нашата градина е бая старичка и все още има стая, която ползват за склад, но пък има табела "Изолатор" на вратата.

Тръгнали били въшки, да знаете. Една майка се оплака, че в градината им били плъзнали гадините, от друга майка чух същото.

# 694
  • Мнения: 223
Не разбирам какво толкова сте се хванали за едната хрема или кашлица. Това не е болка за умиране, ще походи детето хремаво няколко дни, все ще му мине. Така се гради имунитет, нали това искаме всички, да може детето само да се преборва с болестите, а не постоянно да даваме лекарства. И ние миналата година все хремави бяхме, е не постоянно но доста време, тази вече май е по-добре.
Ето една статия, в голямата си част родителите са за намаляване на хигиената и граденето на имунитет, дори и с мръсни ръце.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=975364
3/4 от децата не си мият ръцете преди ядене
9 октомври 2012 09:21

Родителите все по-често пренебрегват личната хигиена на децата си, 3/4 от които дори не мият ръцете си преди ядене, сочи проучване, цитирано от БГНЕС.
Според ново изследване малките деца не са научени да спазват основни правила за лична хигиена. 40% от децата на осем години не си мият ръцете след тоалетна, а 3/4 от тях не се мият преди да седнат на масата за храна.
Междувременно 90% от анкетираните родители не смятат това за проблем, който може да навреди на здравето на децата им. Мнозина вярват, че бактериите и мръсотията дори са полезни за тях. Въпреки това лекарите предупреждават, че пренебрегването на хигиената може да бъде опасно.

# 695
  • Мнения: 1 630
Полина, отделяли са ги децата. Нашата градина е бая старичка и все още има стая, която ползват за склад, но пък има табела "Изолатор" на вратата.

Тръгнали били въшки, да знаете. Една майка се оплака, че в градината им били плъзнали гадините, от друга майка чух същото.

Shocked сериозно. Ужас!!! Аз едва е вчесвам, а ако завъдим тези гадини  ooooh!, че както обичат и мене  Laughing. Аз си мислех, че са изчезнали.

# 696
  • Мнения: 15 379
По отношение на мръсните ръце - на мен това ми е болна тема и на моменти прекалявам с изискванията си. Но ми прави ужасно впечатление, че редица родители пренебрегват миенето или поне почистването с мокра кърпа навън, когато достъп до сапун и течаща вода не е възможен и дават на децата си храна в мръсните ръце, с цел да придобиват имунитет и с думите "Аз не я/го пазя, нека трупа имунитет". В глобален план това за мен крие сериозни рискове от епидемии от Хепатит А, както и екинококози и пр.
Та проучването е вярно, сигурна съм.

# 697
  • Мнения: 18 496
Офф, тва за въшките е ужас  ooooh! И аз си мсилех, че са изчезнали. Като знам аз като бях малка каква мъка беше - още си спомням по времето на режима на тока майка ми как се мъчеше с гъстата ми коса. И как всички роднини, които са били в контакт с мен, ходеха чалмосани (рецептата "газ, мас и оцет"). Добре, че на малката й е тъничка косата  Laughing

# 698
  • София
  • Мнения: 3 832
*Ирина*, миналата година се наложи на 2 пъти Ани да си стои по 1 месец вкъщи. Единият път беше болна, а втория имаше в групата скарлатина. Отделно и Дани е 1 път стоя 3 седмици вкъщи и още няколко пъти по 2 седмици и реално се събират за целия зимен сезон около 1,5 - 2 месеца в които те са били на ДГ.
Nikolina78, баба едно си знае, едно си бае Wink. Твоето дете щом минава само с едната хрема, то моето, а предполагам и на много други, не минава само с нея, а се стига до усложнения.
Спирам да пиша вече по въпроса, защото няма смисъл само да се ядосвам.


Тръгнали били въшки, да знаете. Една майка се оплака, че в градината им били плъзнали гадините, от друга майка чух същото.


Е, не. Само това остава и въшки да ни нападнат ooooh!.

# 699
  • Мнения: 943
Не разбирам какво толкова сте се хванали за едната хрема или кашлица. Това не е болка за умиране, ще походи детето хремаво няколко дни, все ще му мине. Така се гради имунитет, нали това искаме всички, да може детето само да се преборва с болестите, а не постоянно да даваме лекарства.
.....
това , че твоето дете лесно минава хремите , не значи , че и другите деца са така и мисля , че 100 пъти го споменахме това за детето ти.моята , когато е хремава хич не и е весело , не яде , очите и получават синки , едвам мърда , само гледа да се търкаля по леглото.пък да не говорим ,че не и минава за няколко дни , а поне седмица се мъчи.нощно време не може да спи от сополи , хем с какво ли не ги третирам.
Аз се оплаквам пак-днес след като ни нямаше два дни на яслата , сутрината като оставям малката сополиви не видях , но имаше едно момиченца с ужасна кашлица.същото дете идва от както в почнала яслата винаги сополиво и кашлящо , и същото то си режа главата ,че зарази дъщеря ми предния път ,защото кашляше и се саполивеше много ден преди да се разболее моята.и съм сигурна , че майка й не ходи на работа , защото я води сравнително късно 8 и 20 и я взима към 16 , едва ли има работа, и защо си го оставя там вируса Close не ми е писнало , а ми е втръснало вече , а сме само на ясла....за по-нататък не ми се мисли

# 700
  • Мнения: 479
Да се изкажа и аз по сополивата тема  Wink.

Според мен дете с течащ нос до земята няма място в градината. За остатъчна хрема до някаква степен съм съгласна. Все пак не можем по цели седмици да ги държим вкъщи. Моите и двете бяха болни от Петък със силна хрема. Не ги пуснах на училище и градина. Но от вчера са на линия. Малкия има малко сополи,  но като го взимах вчера нямаше следи под носа си.
Но в същото време вчера, чувам следният разговор на Госпожа от другата първа група към майка. "Ама Вие знаете ли той е много хремав, постоянно му тече носа, бърше се и си хвърля кърпичките където иска и т.н." Майката стои и мълчи като пън. Еми така няма да се отървем от сополите.

# 701
  • Мнения: 21 282
Полина, отделяли са ги децата. Нашата градина е бая старичка и все още има стая, която ползват за склад, но пък има табела "Изолатор" на вратата.

Тръгнали били въшки, да знаете. Една майка се оплака, че в градината им били плъзнали гадините, от друга майка чух същото.

Стига бе,аз мислех,че въшките бяха само по мое време ...

# 702
  • Мнения: 15 379
Въшките са си въшки, точно като хлебарките и си ги има, независимо от времето.

# 703
  • Мнения: 21 282
Въшките са си въшки, точно като хлебарките и си ги има, независимо от времето.
Лошо,много лошо ... ooooh!
Какво мислите за Витабор Кидс ?

# 704
  • Мнения: 4 202
О не, само въшки не  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт