Как се справяте с боледуванията на децата си на ясла/градина - обмяна на опит

  • 45 985
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 805
Родител, чието дете не боледува често и минава леко с болестите, просто не хваща вяра на останалите и за него е нормално явление хрема и да си пусне детето да се лекува в детската градина.

Сит на гладен вяра на хваща са казали хората.

# 676
  • Мнения: X
А колко лесно, бързо и удобно би било, ако медицинските сестри в градината или яслата можеха да издват болничен на родителите, ако детето е болнно  Rolling Eyes. МИнава сестрата сутрин или ако някое дете се влоши, преглежда си го обстойно в кабинета, решава, че има нужда от домашно лечение, вика родителя да си го вземе, изписва болничен за гледане на детето и всички са доволни-без затруднения, без чакане пред кабинетите на ЛЛ......след това ако трябва да се води на ЛЛ, но началото да тръгва от детското заведение.

# 677
  • Мнения: 268
Приемам аргументите относно финансовото състояние и относно работодателите, дори тези покрай личните лекари и болничните, НО Naughty... аргумент за това, че като пускат сополивите си деца на ясла/градина и моето гради имунитет, не мога да приема.
  Дай Боже и нашите деца да са от тези с хремите, които просто си минават, но до тогава се надявам по-малко родители да се грижат за имунитета на моето дете  Wink

# 678
  • Мнения: 1 630
Приемам аргументите относно финансовото състояние и относно работодателите, дори тези покрай личните лекари и болничните, НО Naughty... аргумент за това, че като пускат сополивите си деца на ясла/градина и моето гради имунитет, не мога да приема.
  Дай Боже и нашите деца да са от тези с хремите, които просто си минават, но до тогава се надявам по-малко родители да се грижат за имунитета на моето дете  Wink
Joy страшно ме развесели.

# 679
  • Мнения: 18 581
И аз в продължение на 4 години, а вероятно и в следващите 2 ще се чудя, как може родител да вижда, че детето му е болно и да си затваря очите и да го изпраща на градина. Ето аз в момента съм болна. Болки в гърлото, запушен нос, втрисане и т.н. Първия и втория ден бях парцал и единственото нещо, което исках да правя е да не ставам от леглото. И като се замисля, че има деца в моето състояние, които вместо да си стоят вкъщи и да бъдат лекувани адекватно, те са на градина... това вече не ми го побира главата и кой каквото и да ми разказва за приоритети, смея да твърдя, че на всички най - важния е детето.

Защото за някои родители подкашляне и хрема, заради която детето ще си издуха носа 3-4 пъти през деня не е равнозначно на болно дете. За мен болно дете е такова с обилна хрема, температура и кашлица на пристъпи (не задължително и трите екстри накуп). Сироп/капки/лекарство никога не съм носила в градината - щом е необходимо да се приемат, това трябва да става по време на домашно лечение. Най-малкото подобни неща имат място единствено в кабинета на сестрата. Да чукна на дърво за 2 години посещение на детско заведение дъщеря ми е пила само при първото разболяване антибиотик, така че аз лично мойто дете не го "тровя". И аз обвинявах "безотговорните" родители първата година, когато се скъсвахме от боледувания (включително и аз) ,докато не ги разредихме драстично и не разбрах, че когато придобие имунитет не се заразява от всяко хремясало и кашлящо приятелче. Както и аз не се заразявам от всеки болен колега.

По темата, намирам за много важно в профилактиката срещу всякакви болести, особено на горните дихателни пътища старателното измиване на зъбите, включително и изчеткването на езика, непосредствено след събуждане. Дори и преди първата глътка вода за деня (за храна да не говорим).

# 680
  • София
  • Мнения: 1 504
И аз обвинявах "безотговорните" родители първата година, когато се скъсвахме от боледувания (включително и аз) ,докато не ги разредихме драстично и не разбрах, че когато придобие имунитет не се заразява от всяко хремясало и кашлящо приятелче. Както и аз не се заразявам от всеки болен колега.
По темата, намирам за много важно в профилактиката срещу всякакви болести, особено на горните дихателни пътища старателното измиване на зъбите, включително и изчеткването на езика, непосредствено след събуждане. Дори и преди първата глътка вода за деня (за храна да не говорим).
Явно и аз на 40 години трябва да градя имунитет тепърва  newsm78...от началото на годината изкарах всички болести, които домъкна дъщеря ми от ДГ.
И относно имунитета - дъщеря ми тръгна направо втора група /не е ходила на ясла и в 1ва група/ и се разболя след два месеца редовно ходене на ДГ - тааа доста относително това с граденето на имунитета. Но пък като изкара варицелата, лепна всичко дето можа... #Crazy

# 681
  • Бургас
  • Мнения: 347
И аз обвинявах "безотговорните" родители първата година, когато се скъсвахме от боледувания (включително и аз) ,докато не ги разредихме драстично и не разбрах, че когато придобие имунитет не се заразява от всяко хремясало и кашлящо приятелче. Както и аз не се заразявам от всеки болен колега.
По темата, намирам за много важно в профилактиката срещу всякакви болести, особено на горните дихателни пътища старателното измиване на зъбите, включително и изчеткването на езика, непосредствено след събуждане. Дори и преди първата глътка вода за деня (за храна да не говорим).
Явно и аз на 40 години трябва да градя имунитет тепърва  newsm78...от началото на годината изкарах всички болести, които домъкна дъщеря ми от ДГ.

И аз така, само че това продължава вече трета година. От първоначалното й тръгване на ясла до сега.

От началото на септември лекувахме коремче, лекувахме ухо, лекувахме възпалено гърло и задна хрема... Все още не е напълно здрава. Няма и да ходи на градина, надявах се да се закрепи, но не...
Някой давал ли е Ангин-Хил, Енгистол и Назо-Хил S? Всичките са хомеопатични... да се надявам ли все пак на подобрение?

П.П. Колкото до болничните: на мен лекарката ми дава, всеки път ми предлага дори, но не, нито тези нито предишните работодатели (за които беше задължително да не отсъствам нито един ден) признават болничните.

# 682
  • Мнения: 15 379
Бен, аз съм доволна от Енгистол. Обикновено го давам в периода на грипни епидемии - 3х1.

РИОКОЗ приемат дори и анонимни сигнали по и-мейл. Ако някой иска да задейства системата, нека им пише - име на градината, номер и адрес. Също и в какво се състои оплакването му. Правят до няколко дни проверки.

# 683
  • Бургас
  • Мнения: 347
И аз бях леко обнадеждена като й го предписаха. Особено ме впечатли: "Да активира неспецифичните защитни механизми, особено в случаите на грип и вирусни заболявания."
3x1т. е да.

# 684
  • София
  • Мнения: 7 673
Аз виждам нещата така:
Има деца, които рядко боледуват и карат повечето болести на крак и в добра кондиция. Когато такова дете се разболее, то е отпаднало и в лошо общо състояние. И това се случва, примерно, 2-3 пъти в годината. През останалото време транзитират през него вирусите, които на него се отразяват като прокашляне /без последствия/ или кратка хрема, или за кратко зачервено гърло. Приемаме, че остава вкъщи за 1-2 дена и, когато се установи, че детето се чувства добре, то си ходи на ДГ.
От другата страна са децата, които от всяка хрема стигат до усложнения и прекарват половината от детско градинския си период у дома.
Това е накратко.
Първите деца не хващат вируси по-рядко, а просто никой не разбира, че са изкарали примерно 10 вирусни инфекции, защото видимо са били здрави и в кондиция.
Стига се дотам, че родителите на децата от втория тип се сърдят на родителите на децата от първия тип, защото примерно са видели едно издухване на нос или прокашляне, което /с право/ ги хвърля в ужас, защото знаят какво би означавало това при тяхното дете.
По-здравите деца също се заразяват от някого /интересно от кого, като останалите все ходят "излекувани"?/. Просто са по-устойчиви.
Кой от вас седи по 2 седмици в болнични, ако има само хрема и иначе се чувства добре? Ами, ако всеки член от семейството седи вкъщи за всяка хрема, при която се чувства иначе здрав, примерно по 1 седмица всеки месец? Това, като го умножиш по броя на децата и включиш себе си, къде отиваш?
Аз лично, за 6 години ясла и ДГ на най-големия, 4 години градина на средния и 2 години ясла и една - градина досега на малкия, или общо 13 години яслено-градински стаж като родител не съм видяла нито веднъж, нито едно дете, на ясла или ДГ във видимо лошо състояние- отпаднало, с температура или във видимо лоша кондиция.
С риск да обидя някого - не се сърдете, ако някои деца са по-здрави от вашите. Това няма да ви реши вашите проблеми.

# 685
  • Мнения: 873
Бен, аз съм доволна от Енгистол. Обикновено го давам в периода на грипни епидемии - 3х1.

РИОКОЗ приемат дори и анонимни сигнали по и-мейл. Ако някой иска да задейства системата, нека им пише - име на градината, номер и адрес. Също и в какво се състои оплакването му. Правят до няколко дни проверки.

Ееее, това не го знаех! Благодаря  Hug Май наистина така ще взема да направя-да пусна сигнал по мейла Peace Отдавна го мисля, понеже голямото ми дете е вече в трета група и не спира да боледува ooooh! Имаме ЛЛ, педиатър и хомеопат Crazy Кой като нас? От 2 до 3 годинки се изредиха всичките възможни баби и лели да живеят у нас, за да ни помагат в отглеждането. Когато усетихме,че вечното присъствие на родата къщи започва да се отразява на брака ни, си взехме бавачка, на която плащах ПОЛОВИНАТА от моята заплата (другата половина давах за наем) ooooh! После тръгна на ДГ. За нула време изхабих всичките си полагаеми болнични (40 дни) и отпуски (20 дни), таткото ни също си опука болничните. После свекърите живяха почти 2 месеца у нас (ние и роднините ни живеем на различни места). Ходих, разправях се с учителките, с родителите на една родителска среща....По това време някой явно беше надал вой, понеже медицинските сестри в нашата ДГ станаха 2. Сутрин преглеждат гърла и носове. Погнах ги и тях, защо пускат хремави и кашлящи деца, а те ми заобясняваха, че не можело деца с т.нар. остатъчни хреми и кашлици да си стоят по 2 месеца вкъщи. А моето може, А? В нашата група сме се сбрали едни....все тежкари, повечето със собсвен бизнес, ако си стоим вкъщи, ще изкарваме по-малко пари Laughing Точно на такива родители не им е проблем да си плащат за детегледачка, обаче, нали сме с болни амбиции, при нас има нова мода-ДЕЦАТА НЕ ТРЯБВА ДА ИЗПУСКАТ МТЕРИАЛА ooooh! Тук не знам да се смея ли или да плача Laughing  #2gunfire И има такива нагли същества, които си пускат децата на ДГ със зелени бактериални секрети, издухват им носа преди да ги вкарат в групата и това е. Дори се случи така, че не малко от майките бременеехме, родихме си вторите деца и имаме възможност покрай малкото да гледаме и голямото.....НО само аз го правя, понеже ме е страх! И то за бебето ме е страх  Sad Голямото ми дете боледува много често, но много леко-никога не е имала бронхити или пневмонии Praynig Има громни сливици, които спират слизането към дробовете, но и набъбват при всяко вирусче и и пречат да диша. Сливиците също ги третираме с традиционни и не до там популярни методи. Бебочката, обаче, не е така-вече е карала един бронхит, пила е два пъти АБ и сега ми кашля и ми се сополиви вече 20-ти ден, докато на кака и и минава за 4-5 дни. Хомеопатът казва,че честото боледуване не гради имунитет, а го изтощава, така че горкото ми бебе ooooh!. Сега кака му е здрава вече втора седмица, но ще си стои вкъщи и ще изпуска материала, докато бебето оздравее Crazy И понеже сме в предучилищна група, ходенето на ДГ е задължително.....но съм склонна да изям с парцалите всеки, който тръгне да ми търси сметка, защото голямото ми дете в добро общо състояние и без Т си стои вкъщи Twisted Evil От първа група до сега тя има по-малко от 50% посещаемост на ДГ ooooh!
Остава ми едната надеждичка, че наистина след 7 годинки децата укрепват и не боледуват толкова. Това лято тя беше на частна занималня със 7-8 годишни деца. Сутрин ги пускаха на двора да скачат на батута и ги разхождаха по парковете. После ги прибираха в климатизирано помещение, където да дивеят до края на деня. Не ми се разболя нито веднъж-явно по-големките деца не са така прилепчиви за вируси и не ги разнасят толкова Thinking

Въобще, като попрегледах няколко страници назад, "здраве" се оказва доста разтегливо понятие Rolling Eyes
За протокола-аз болна не съм ходила на работа (хрема, кашлица), понеже работя с хора и малки деца Peace

Последна редакция: пн, 08 окт 2012, 23:36 от dessy encheva

# 686
  • Мнения: X
Аз знам как звучи една остатъчна кашлица, знам и как изглеждат сополите на дете, което току що е плакало докато го обличат, защото не иска да влиза в градината, знам и как кашля дете, задавило се докато пие вода. Това са най-честите оправдания на майките пред нашата група. Аз лично такива неща не съм чувала. Чувала съм деца, които кашлят като......астматици с 50-годишен тютюнджийски стаж, господи какви кашлици само съм чувала от тия малки деца! И съм виждала засъхнали зелени, ама зелени сополи по малките носове, когато ги взимат от градината! Това за мен не са от здравите деца, които прекарват на крак болестите. Знам че има такива деца (чувала съм легенди  Mr. Green) и съм съгласна с това да ходят в градината. Но говоря за останалите, които имат крещящи признаци, че са болни. Те нямат място в групата. Наистина както някой беше писал по-горе-ситият на гладния не вярва, ако детето ти се разболява рядко, няма как да знаеш какво се случва в семействата с често боледуващи деца  Rolling Eyes

# 687
  • Мнения: 1 475
Вчера,като взимах дъщеря си от градината,чух едно много кашлящо дете и не се сдържах и  повиках по-настрана госпожата и я попитах, какво прави това дете в групата с тази кашлица, обясних и подробно, какво се случва с моето дете само от едни сополи и ,че и в болница сме влизали и т.н- тя ми отговори,че са разговаряли с майката на въпросното дете още на обяд, /значи то яко е кашляло още с отиването си сутринта/, да си го прибере, но тя е казала, че няма възможност и ще си го вземе привечер и тогава щяла да го води на лекар, но смятайте, това детенце не е започнало да кашля изведнъж в градината, имало е някакви признаци още предния ден и на сутринта,като се е събудило. Значи вчера то е заразило поне 2-3 деца от групата и така процеса продължава с пълна сила поне до май месец.............

Нали антибиотика продължава да действа още 2-3дена след спирането т.е в близката седмица да не си лепнем нов вирус?

# 688
  • Мнения: 1 630
АБ не действат на вируса, а за бактериални инфекции. Те отслабват имунитета, защото убиват и полезните бактерии...Извинявам се за непрофесионалното изказване, но това е на "прост"език.....за съжаление  Tired

# 689
  • София
  • Мнения: 3 872
...тя ми отговори,че са разговаряли с майката на въпросното дете още на обяд, /значи то яко е кашляло още с отиването си сутринта/, да си го прибере, но тя е казала, че няма възможност и ще си го вземе привечер...

Това и на мен два пъти ми се е случвало Close. Лошото е, че в такива случаи учителките няма какво да правят.

Кой от вас седи по 2 седмици в болнични, ако има само хрема и иначе се чувства добре? Ами, ако всеки член от семейството седи вкъщи за всяка хрема, при която се чувства иначе здрав, примерно по 1 седмица всеки месец? Това, като го умножиш по броя на децата и включиш себе си, къде отиваш?
Дори и прекрасно да се чувства само с хрема, ако се наложи и 1 месец бих седяла вкъщи с тях, стига да оздравеят.

Общи условия

Активация на акаунт