Как се справяте с боледуванията на децата си на ясла/градина - обмяна на опит

  • 45 924
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 943
Синът ми е с астма и като плаче сутрин за градината, се закашля малко, но това не значи, че е заразен....
Сина ти е изключение от останалите деца , на повечето кашлицата е от съвсем различно естестно Wink

Полина...как така ще си стойш по цял ден вкъщи и ще ми кажеш , че не можеш да си гледаш детето ако е болно ooooh! какво правиш...лакираш се , пиеш кафе , ходиш на фризьор...това ли е по-важно?аз също съм си вкъщи , не се пиша домакиня(това ми звучи като професия , а не е всяка жена трябва да си върти дома)малката никога не ми е пречила , да чистя , сготвя и изпера...даже и компа имам време да седна.за мен пък е много несериозно една жена , която не само , че не ходи на работа , но и създава главоболия на други майки , пускайки си вирусчето на дом , защото била нямала време ooooh! ooooh! ooooh!

# 721
  • Мнения: 943
На какво казвате прокашляния?
Колко пъти детето през деня трябва да прокашля, за да кажем, че не кашля, а прокашля:)?

Мисля , че прокашляне ще да е тогава , когато детето кашли слабо се едно нещо му дразни.моята от както тръгна на ясла от време на време точно се прокашля ,и вече взех да си мисля , че и стана като навик...нещо като тик , защото нито е болна нито нищо и както си стои и го направи2-3 това

# 722
  • Мнения: 281
Полина...как така ще си стойш по цял ден вкъщи и ще ми кажеш , че не можеш да си гледаш детето ако е болно ooooh! какво правиш...лакираш се , пиеш кафе , ходиш на фризьор...това ли е по-важно?аз също съм си вкъщи , не се пиша домакиня(това ми звучи като професия , а не е всяка жена трябва да си върти дома)малката никога не ми е пречила , да чистя , сготвя и изпера...даже и компа имам време да седна.за мен пък е много несериозно една жена , която не само , че не ходи на работа , но и създава главоболия на други майки , пускайки си вирусчето на дом , защото била нямала време ooooh! ooooh! ooooh!
Виж, всеки сам решава какво да прави. Както и преди съм казвала, в  момента не съм на постоянна работа, поработвам между другото от време на време по проекти, но това е между другото. Основното ми занимание е да се крижа за дома и да поработвам от време на време.
Както и да е, това което исках да кажа е че всяка майка сама решава за какво да ползва времето си, едни предпочитат да ходят на работа по цял ден, други предпочитат да правят друго, личен избор. Това което не ми харесва е че се опитвате да казвате че майките домакини трябва само деца да гледат, докато работещите може и да не ги гледат. Ти като искаш работи по цял ден, аз ако искам мога да отида на салон, какво значение има?
Разбира се, ако детето ми е с 39 градуса винаги го спирам.

П.П. Аз миналата година, когато бяхме 1-ва група, съм се напатила достатъчно от работещи майки, тази година реших че след като от мен нищо не зависи, колкото и да се оплаквах положението беше все едно и също, то поне и аз да си гледам живота.

# 723
  • Мнения: 1 350
нещо да разведря темата, че е залитнала по една плоскост...:

от същия руски сайт:
Трябва не да се борим с болестите, а да пазим своето здраве!

и там препоръчват за кашлица инхалации, за водна хремичка промивки с воден разтвор на сол, или мед и преварена вода в равни количества да се капе в нослето.

Самсара, вкъщи прокашля ли се така, да не би да я дразни някоя миризма от препарат там или друго нещо? ако прокалшля и вкъщи - давайте й да ближе мед на лъжичка, ако няма алергия към меда.

# 724
  • Мнения: 943
Аз продължавам да съм в..... Shocked Shocked Shocked работещата майка искала по цял ден да е на работа...и едва ли не се грижела да децата си , едва ли иска просто НЯМА друг избор.А ти докато стоиш в салона , болното ти дете вече е заразило две-три деца на работещи майки и те ще бъдат принудени , да си вземат болничен и да отсъстват от работа , да си навлекат гнева на колеги и шефове , защото друга е решила , че мятането на крачоли и много важно за нея или пък да си пуска детето болно , защото не може да отсъства от работа и така тези 2-3 ще станат 5-6....и става един затворен цикъл , в който сме попаднали вече Confused Оф и аз спирам да пиша и чета , защото темата ще отиде много в друга посока....
Чери каже нещо за въшките , няма ли спрей където да ги напръскаш и те сами да изпадат...

# 725
  • Мнения: 15 379
Вчера говорих с една приятелка. Дъщеричката й ходи на градина и естествено започнала кашлица.
Каза, че й е направила настойка от подбел, т.е. кипва се вода, сипва се билката и се отмества, но похлупен съда, за да се задуши тревата вътре. После се прецежда и се добавя мед, във вече изстиналата отвара. Ефектът бил поразителен.
Не съм пробвала, но ще си купя и в случай на нужда ще пробвам.

Еви, какво да кажа за въшките, като не съм имала от дете Laughing?
Имало в аптеките препарат+шампоан+гребенче. Къпеш, мажеш и разресваш. Падали гнидите.
Моят син е с дълга и много гъста коса Heart Eyes, представям си ако завъди буби как ще ги чистя. И аз съм с доста дълга коса, та не ми се мисли как ще ги требя Sick.
Но го следя за почесвания, които са особено съмнителни Laughing.

# 726
  • Мнения: 18 496
същото дете идва от както в почнала яслата винаги сополиво и кашлящо , и същото то си режа главата ,че зарази дъщеря ми предния път ,защото кашляше и се саполивеше много ден преди да се разболее моята.и съм сигурна , че майка й не ходи на работа , защото я води сравнително късно 8 и 20 и я взима към 16 , едва ли има работа, и защо си го оставя там вируса Close не ми е писнало , а ми е втръснало вече , а сме само на ясла....за по-нататък не ми се мисли

Добре де, как разбра, че точно това дете ви е заразило? А да си чувала, че децата са заразни и преди сополите и кашлицата? Или че и възрастните могат да са заразопреносители и в този ред на мисли е напълно възможно и ти да си я заразила, без да имаш, каквито и да е симптоми...

Темата стана мазало. Олеква ли ви не мога да разбера като търсите виновни, че децата боледуват? И едно време имаше боледуващи и болнави деца, а здравният контрол в детските заведения беше доста строг. Да не говорим за колко пъти се счита за нормално децата да боледуват от октомври до март...Чак и обвинения и квалификации кои са лоши майки и кои - добри. Все едно аз да кажа на майките на боледуващите деца, че са лоши майки, защото не могат да подсилят имунитета на детето си, пък аз съм най-добрата, защото съм съумяла да намеря някакъв баланс. И как така стана, че на всички майки, които споделиха, че децата им кашлят, но не били болни, са изключение? А другите ви заразяват децта?

# 727
  • Мнения: 943
Ще се пощим всички вкъщи като маймуни Mr. Greenох само това липсва , тъкмо и порасна косата , че и е къдрава ooooh!
Това с Хепатита си е страшно , моя позната на скоро ми каза ,че преди 2-3 години , когато детето и ходело на ДГ хванало Хепатит Sad ужас , и като съм виждала как се ровят в пясъка и как после влизат вътре и...ако не си мият ръцете.Едно момиченце на 4годинки викаше на майка , си че като играели вън после си лягали с мръсни крака целите в пясък.добре де малко от малко да се грижат за тях де...Дано догодина да се случим на чинка ми , тя е госпожа с ДГ Praynig там ще я запиша малката

# 728
  • Мнения: 1 630
И аз имам от тази билка подбел, но моята отказва да пие чай.

# 729
  • Мнения: 943
Някой беше споменал и чай от дюли с/у кашлица

# 730
  • Мнения: 15 379
Има ваксина срещу хепатит А и може да се апликира на детето по желание на родителя.
Ако дезинфекцията в помещенията е добра, децата са приучени на хигиена не би трябвало да има проблем в групата.

За пясъка - на нашите им миеха краката след игра, когато беше топло. Но така или иначе гадните пясъчници в детските градини са ми пълен ужас, от тях спасение няма.

Чай против кашлица се прави от семената на дюлята. Бялата ружа също помага.

# 731
  • Мнения: 281
Аз продължавам да съм в..... Shocked Shocked Shocked работещата майка искала по цял ден да е на работа...и едва ли не се грижела да децата си , едва ли иска просто НЯМА друг избор.А ти докато стоиш в салона , болното ти дете вече е заразило две-три деца на работещи майки и те ще бъдат принудени , да си вземат болничен и да отсъстват от работа , да си навлекат гнева на колеги и шефове , защото друга е решила , че мятането на крачоли и много важно за нея или пък да си пуска детето болно , защото не може да отсъства от работа и така тези 2-3 ще станат 5-6....и става един затворен цикъл , в който сме попаднали вече Confused Оф и аз спирам да пиша и чета , защото темата ще отиде много в друга посока....
Чакай малко, ето че пак гледаш от едната страна на въпроса само. Значи, аз можех миналата година постоянно да си спирам детето от градина, докато точно децата на работещите мами все идваха болни на градина, когато стане дума те да си спрат децата казвате ами те работят, а аз съм длъжна да спирам моето?
Е това ако не е дискриминация, здраве му кажи. Ами и аз работех допреди година и нещо, но напуснах работа за да се справим с болестите главно. А майките които и сега работят и си изкарват болестите през носа на моето дете не могат да напуснат работа? Защо да не могат, а аз да мога?
Ето затова, тази година и аз си пускам детето болно на градина, поне всички да сме равни, а не за едни да може, а за други не.

# 732
  • Мнения: 21 282
Добре вие за ваксините ли сте или не ?
Аз чувам различни отзиви и ме е страх ...честно казано  ooooh!

# 733
  • Мнения: 8 265
Eвита и едно дете от групата на сина ми на 3,4 месеца обясняваше как всички се търкаляли по стълбите. Даже учителката най-много се беше търкаляла:)
малката лисичка  аз съм сложила всички задължителни ваксини.

# 734
  • Мнения: 18 496
Някой беше споменал и чай от дюли с/у кашлица

Аз съм споменавала. Но не го правя само от семки, а нарязвам на парчета целите дюли (добре измити с гъба от мъха) заедно със семките и така варя 10-ина - 15 минути. Така сварен чаят става много вкусен, а понеже е и по-гъст от обикновена течност много бързо облекчава раздразненото от кашлицата гърло. Чувала съм, че могат да се добавят и орехови черупки.

Общи условия

Активация на акаунт