ЗА и ПРОТИВ, осиновяването на дете, при условие, че имаш свое?

  • 4 221
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Човек не осиновява защото НЯМА деца, а според мен защото ЖЕЛАЕ да дари с любов едно ДЕТЕ!
newsm10-точно така  202uu

# 16
 Hug Oshte kato momiche sym iskala da imam 3 deca , i ottogava sym mislela da osinovja dete. Sega sym na 36, imam momchence na 7g. i momichence na 4g. Vse poveche se zasilva chuvstvoto che e vreme da osinovja dete - dori go synuvah...Njamam podkrepa ot nikogo ot rodninite i naj-blizkite v semejstvoto , osven decata mi, koito naistina sa s pozicija po vyprosa. Molja se na Bog da se sluchi tova chudo! Dano vse poveche hora obyrnat syrcata si kym dechicata, jiveeshti v domovete!

# 17
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Ели,това че никой от роднините не те разбира е съвсем нормално!И при нас беше така,имаше недуомение ЗАЩО,пък знаела ли съм каква е,ами ако е циганка,защо не си родя вместо да осиновявам,ами пък ако незнам си какво....,и до днес брат ми неможе да приеме осиновената ни дъщеря SadПроблема си е негов!Явно си достатъчно трезвомислеща жена и ще осъществиш това си желание-да осиновиш детенце- newsm10желая ти това да се случи наистина  lalalala

# 18
Blagodarja! Osnovnijat argument na myja mi e nasledstvenija factor - ne se znaelo kakvi kachestva shte projavi deteto i t.n. Dnes preglejdah i podrejdah garderobchetata na decata i drehite , ot koito njamat nujda sega otdelihme za "novoto" dete - nali e mnogo milo! Tova chuvsto ili go imash ili nikoga ne te spohojda - nezavisimo ot semejnoto to polojenie s decata.Fact e , che ako iskame mojem da pomognem na mnogo samotni dushichki! Pozdravi i blagodarja za podkrepata!

# 19
  • Мнения: 52
здравей те аз съм майка на 1 дете моми4е на 1и 5месеца със съпругат ми иска ме да имаме второ но аз предпочитам да осиновим за да дадем шанс на някое изоставено(по една или друга причина) ангелче мисля че няма нищо лошо в това да дадем шанс за по добър живот на някое детенце дори да си имаме свое.

# 20
Bravo na Vas , che taka razsyjdavate i taka chuvstvate neshtata!
Moi blizki si misljat che me e strah ot rajdane/ sled 2 deca/ , no i az vjarvam che e po-dobre da dadem shans na ostaveno detence.
Moje bi e dobre da se obmisli kakva da e vyzrastovata razlika pri decata , zashtoto lichnijat mi opit s 3g. razlika ne e dobyr...smjatam che s rajdaneto na vtoroto dete oshtetihme goljamoto s mnogo neshta, i az preminah prez mnogo truden period s dvete nevrystni dechica - njamam babi na koito da razchitam Rolling Eyes

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Bravo na Vas , che taka razsyjdavate i taka chuvstvate neshtata!
Moi blizki si misljat che me e strah ot rajdane/ sled 2 deca/ , no i az vjarvam che e po-dobre da dadem shans na ostaveno detence.
Moje bi e dobre da se obmisli kakva da e vyzrastovata razlika pri decata , zashtoto lichnijat mi opit s 3g. razlika ne e dobyr...smjatam che s rajdaneto na vtoroto dete oshtetihme goljamoto s mnogo neshta, i az preminah prez mnogo truden period s dvete nevrystni dechica - njamam babi na koito da razchitam Rolling Eyes
Аз също си мисля, за това, не искам един ден сина ми да се обърне и да каже ти не си ми сестра, защото е бил голям и е участвал във всичко, може би ако стане докато е още малък и не разбира много. Но не знам, аз дали ще се справя с 2 малки деца, аз едвам успявам само с него. Да уточня, че си го гледам сама, не защото нямаме баби мераклийки напротив, но аз смятам, че това е най доброто за детето ми, колкото и да ми е трудно на мен. Иска ми се да имат 1 най много 2 г. разлика. Но не знам кога е най удобния момент, да задействаме процедурата? Сина ми сега е на 1г., много е малък още, може би ако е на 3 или 4 ще е по самостоятелен, ще имам възможност за още 1 дете. Не знам! Вие как мислите, каква разлика е и идеална? Голямата или малката? Ако имат по малка разлика, ще могат да играят заедно и да имат общи интереси, но при голямата разлика на мен ще ми е по лесно, ама кой ме гледа пък мене, аз искам децата ми да са щастливи?

# 22
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
това дали сина ти ще се обърне и ще каже "ти не си ми сестра" - зависи от него и от това как го възпиташ!
няма нищо общо с възрастта на която ще вземеш детето - при недобро възпитание и родния брат може да не обича сестра си!

# 23
  • Мнения: 144
Аз също съм "За". Отдавна мисля за осиновяване, вече имам свое дете и се надявам след известно време да мога да направя нещо в тази посока. След раждането на дъщеря ни, съпругът  ми стана по-чувствителен и започна да ме подкрепя. Дано повече от нас да могат да преодолеят предразсъдъците и страховете си, за да дарим любов, семейство и дом на една изоставена душица.

# 24
  • Мнения: 1 425
Искрено съчувствам на хората, които не могат да имат деца. Обаче на децата съчувствам повече. Имам позната излязла от дом за деца без родители и по нейните думи - само тя от всичките и познати е успяла да си стъпи на краката. Тези деца заслужават шанс. Затова всеки който може и има желание и възможност да осинови има моята абсолютна подкрепа и уважението ми. Без значение дали си има свои деца или не.

# 25
  • Мнения: 3 098
Аз съм 'за'.Но мисля,4е двойките без де4ица трябва да са със предимство по разбираеми при4ини. Peace
Няма по_хубаво и благородно дело от това да дадеш любов,семейство,дом на дете и да го направиш разумен 4овек.

# 26
  • на път
  • Мнения: 2 804
Тази тема обикновено ни е "далечна" докато не стане "наша". Все едно е според мен дали имаш или нямаш собствени деца за да осиновиш още едно захвърлено по някакви обстоятелства дете. Тъжното е, че повечето хора не знаят, че в домовете само 30% от децата "подлежат" на осиновяване. Другите имат "родители", които не са се отказали от тях и не желаят да се откажат по законен ред, но не се интересуват в повечето случаи /естествено има и изключения/ от тях. За мен и мъжа ми най-трудният момент беше, като се изправихме очи в очи с очите на тези деца /а аз се разревах като магаре за мой срам/. Та взехме първото дете което ни предложиха макар и мургавичко и болничко ... То в момента топли и разсмива къщата ни и за миг не съжаляваме за решението си, а напротив - щасливи сме но късметчето си .. пък и всички около нас.
Искам да кажа на тези, които още се колебаят, че просто няма защо да чакат своите слънчица! И вие и те се нуждаете неистово един от друг и няма защо да го отлагате ...  Hug 

Общи условия

Активация на акаунт