Раждане във ВМИ- Пловдив - 2

  • 132 996
  • 1 098
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 736
Koй е поставил тази анкета ooooh!?
Пише се Искам, не Йскам, следователно: поИскаш Tired!!!

Аз знам, че трябва да заявиш предварително, че искаш епидурална.

Аз я поставих, благодаря че ми обърна внимание за грешката  Embarassed голям заплес съм
Ако не ви харесва ще я премахна. Просто искам да събера информация, по въпроса.

И само да уточня тя си е поискала упойка при постъпване в отделението !

# 46
  • Мнения: X
Запис   bouquet

# 47
  • Мнения: 651
Знаете ли момичета.Във ВМИ Пловдив работят едни от най-кадърните и начетени лекари.
Аз мисля,че за да не искат да ти поставят епидурална упойка има защо...лошото е че не казват защо не искаш да ти поставят...уж си плащаш,а не искат.Няма логика.
Обстановката не е чак толкова зле.Аз си поисках вип стая,която не беше вип но ней си!Идеята ми беше да пускат мъжа ми при мене,за което си платих 100 лв.Имах денонощно вряла вода,щори на огромните прозорци и собствен санитарен възел.
Казвам Ви го това,защото преди 10 сет дни оперираха сина ми и лежах в детцка хирургия-ВМИ е, няма такава мизерия,жалко,че лекарите са добри там,жалко,че там лежат дечица и оперират тях,а отделението гъмжи от хлебарки,на целия етаж има само 2 тоалетни и така.
Всеки си избира къде да ражда,но ако си платиш в частна клиника и не дай си боже има усложнение с тебе или детето веднага ще те закарат в държавна болница...
Успокойте душите си и вярвайте в себе си!
Жените сме силни  Wink

# 48
  • Мнения: 5 173
Вип и обикновена стая по нищо не се различават, освен по климатика и по 1 масичка за кафе.
Аз съм против ВИП, защото стаите са с по 2 легла и както ще посещават мен, ще посещават и др мама, а това не е особено хигиенично и разумно, предвид и времето, в което се очаквада съм там.

# 49
  • Мнения: 736
Деянова за епидуралната не съм съгласна, че има причина да не я слагат във всички бели сртрани се поставя при по искване от родилката.  Ще дам пример моя блиска роди в Майчин дом на 14.10 е поискала си е упойка и са и поставили естерствено срещо заплащане всоичко друго и е било безплатно.
Скоро ходих на лекция за обезболяването на раждането, мога да кажа че доктора се изказа така при секцио пълна упойка избират майките който прърво мислят за себеси. Спиналната е много по добра за майката и най вече за бебето .

Не отричам че в ВМИ работят кадърни лекари, просто трбва да се зачитат желанията и на пациента !!!

# 50
  • Мнения: 394
Не отричам че в ВМИ работят кадърни лекари, просто трябва да се зачитат желанията и на пациента !!!

Точно като ходихме на отворени врати, Завеждащия на отделението каза -че това желание в болнично отделение -не се зачита, защото коства живота на пациента, а той отговаря за него докато е в отделението -все едно да му кажеш на лекаря как точно да те изражда, или като излиза бебето дали да те резне отдолу или не! Във ВМИ се ражда основно естествено -избягват се упойките както и секциото -който иска трябва да се уговаря предварително с лекар или екип преди раждането, и няма да има проблеми!
Имало случай на парализирана жена, и при секциото даже предпочитали цялосна упойка!
 
А за ВИП стаята -ако си платиш си сама -независимо, че има две легла -ако няма желаещи платци -там настаняват и като обикновенна стая по две мами!

# 51
  • Мнения: 651
Даже от д-р съм чувала,че когато и поставят епид.уп. на родилката тя не може да усеща родилния процес и стават доста обърквания.Понякога се налагало да се използва вакуум,за да се извади бебето...не знам. Аз раждах секцио и ме беше много страх от проклетата упойка. Анестезията е коварно нещо-лично съм се убедила!

# 52
  • Мнения: 736
neonkaa ако е толкова опасна епидуралната няма да я прилагат по цял свят и във всички европейски страни. Днес говорих с Майчин дом в София, и там се прилага, когато те приемат и заявиш своето желание веднага те консултира анестезиолог правят ти тест за алергия и след като стигнеш 4см. разкрития я поставят и поставят и система с оксикуцин да се стимулира родовия процес. Това за парализата е мит. Според мен просто не искат да си признаят че че специалистите им в тази област са кът и че трябва да си платиш под масата директно на анестезиолога не 120лв. а 400лв. за да те обезболи. Както и в деня на отворените врати  казаха че избор на екип е 350лв. но реално е 500-600лв. и директно се плаща на доктора пак под масата. Още нещо не ми е ясно защо просто не кажат че не се предлага защо лъжат че се прави стига да има анестезиолог.

Деянова това е мит имам близка която роди в София контракциите се усещат но неса така болезнени по скоро като спазми при цикъл. Същото описа и моя позната която роди в Белгия, там правят секцио само в изключителни случаи, но епидурална се предлага на всяка една родилка без изключение.
Да пълната упойка е гадна , особено ако се предозира, когато ме кюртираха ме упоиха.

# 53
  • Мнения: 48
запис и от мен
утре ще се зачета какво се е изписало, за да не питам глупости.
Терминът ми е 25.12. тъй че нямам много време за мотане и съм се насочила към ВМИ

# 54
  • Мнения: 736
VNAAA  и моят термин е за тогава, може да се засечем. Ти ходили на ден на отворените врати ?

# 55
  • Мнения: 48
Страхотно, klqsh Simple Smile Може да се засечем
Аз не съм от Пловдив и не съм ходила на ден на отворените врати никъде. Искам да раждам във ВМИ заради лекаря, който ме консултира сега освен този от ЖК. Ще попрочета темата и после ще питам, че да няма досадни въпроси към вас. Иначе ме интересува всичко- какво трябва да се носи за мен и бебето, колко и кога се плаща ако се избира екип, кога трябва да постъпя (лекаря най-добре знае, но не сме говорили) и тн. и тн. За сега дори не е уточнено как ще раждам аз.

# 56
  • Мнения: 5 173
С кого си направила уговорка?

# 57
  • Мнения: 48
Уговорка е много силно казано, но ходя на консултации при д-р Амалиев и се надявам да мога да разчитам на него или сина му за раждането ми. За сега нещата са овладяни и се надявам да изкараме до 9-тия месец с бебо. Ако някой може да сподели мнение за този лекар ще съм му благодарна, въпреки че аз само него познавам и ми допада много.

# 58
  • Мнения: 13
Оооо,момичета,ето ме и мен тук!Аз също реших да раждам във ВМИ Rolling Eyes.За доктор Амалиев само хубави мнения съм чувала,дори се замислям и аз при него да раждам,чудя се също и за доцент Малинова.Докторът,който ми следи бременността ме праща там,ще си избирам екип,та все още се чудя при кой от двамата newsm78

# 59
  • Мнения: 2 672
Оооо,момичета,ето ме и мен тук!Аз също реших да раждам във ВМИ Rolling Eyes.За доктор Амалиев само хубави мнения съм чувала,дори се замислям и аз при него да раждам,чудя се също и за доцент Малинова.Докторът,който ми следи бременността ме праща там,ще си избирам екип,та все още се чудя при кой от двамата newsm78

Малинова е страхотна Peace Много позитивна и изключителен специалист Peace
ходих при нея на ФМ, изпрати ме при нея моят лекар.

Общи условия

Активация на акаунт