Училище в Банкя???

  • 10 075
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте!
Опитвам се да харесам най-доброто училище за детето ми в Банкя! Скоро се местим там. Може ли някой да даде мнение, ще бъда много благодарна! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 619
А колко е голямо детето ви? Simple Smile
Ние живеем в Банкя, но там има само едно училище (държавно). Другите са Фоти и Дъга (частни). Във Фоти подготовката е изключително добра, но ако си склонна детето ти да е с 2-3 деца в клас, защото са толкова децата Simple Smile Дъга не е за препоръване.
Държавното има добра база, огромен двор и много нефункциониращи неща. А като софтуер (директор, учители, цели, постижения) не били добре...Ние първоначално мислехме да запишем детето ни там в първи клас, но се отказахме. Ниски амбиции, посредствено обучение..
Около Банкя, в София, има много училища, но пак е под въпрос колко са добри..Ние се спряхме на едно в Люлин,което по мнение на външни хра, било най-доброто за Люлин. А дали е така..тепърва ще разберем Simple Smile.

# 2
  • Мнения: 3 506
От частните училища в Банкя (Иваняне) също се намира "Ровел". Там класовете май са по-големи, но други актуални отзиви не мога да дам.

Имаше преди време една тема за Банкя в Отчетния, където сме ги дъвкали училищата на няколко пъти. На повечето майки от темата децата учат в училища извън Банкя, макар че имаше може би и една, която даде нелоши отзиви за училището там (или в друга тема тук в този подфорум - не помня вече, но със сигурност съм попадала и на положително мнение, макар моето да не е такова).

Може да потърсиш темата на майките от Банкя, както и с търсачката - друга тема за училището в Банкя. Най-малкото ще видиш имената и може да пратиш ЛС-та на този-онзи да се ориентираш. Нямам време сега аз да ги изровя, но ако те интересува, а не ги намираш, мога да пробвам по-късно.

# 3
  • Мнения: 28
Благодаря мноооого за бързите отговори!!! Simple Smile

Детето ми ще е първи клас, което според мен е много важен момент!
Четох най-различни форуми с най-различни мнения.. Честно казано доста противоречиви!

Може би трябва да уточня какво е важно за мен:
Първо - учителката (която трябва да го запали, да създаде у него навици и най-вече желание за учене)
Второ- средата, в която ще попадне (Ако децата са невъзпитани и груби, например)
Трето - локацията (В моя случай, това е Банкя, струва ми се безмислено ние да живеем там, заради чистия въздух, а детето ми да пътува мин 30 до някоя част на София, поне до 7 -ми клас  Thinking)

Това е!
Надявам се все пак, в темата да се включи някоя майка, чието дете учи или скоро е учило в някое от училищата в Банкя. Защото така мнението ще е най-достоверно и лично преживяно...

Благодаря от сърце!

# 4
  • Мнения: 18
Здравей Данита!

И ние искаме да се преместим в Банкя, но от Австрия...Simple Smile) И аз съм в процес на същото търсене.
В 78-мо учат децата на братовчед ми, едното в 5, другото във 2-ри клас. И двамата са много будни деца, но незнам дали е заради училището..Simple Smile
И моето основно изискване е децата ми да не трябва да пътуват!
Писах вече имейл на учителката, дали ще вземат сина ми в 4-ти клас при положение, че досега не е учил български и едвам може да чете. По моята логика са длъжни, защото детето все някъде трябва да тръгне на у-ще, но да видим..
Жалко е, за мен, че нямат немски. Моите са родени тук и би било добре, но това не стои на преден план, толкова колкото българския..

Офф, ще се радвам и аз на коментари..

# 5
  • Мнения: 28
Здравей, добре дошла в Бг, отново!

Вчера си говорих с една майка, чието дете в момента учи в 78, та тя каза, че всички училища в Банкя са зле, най-вече частните  Shocked

И аз вече съвсем се обърках...

Почвам да се замислям, дали да не опитаме в прословутия Италиански лицей в Горна баня, който може да се каже , че не е далече. НО за него има ужасно много отрицателни мнения. Това , което ми прави впечатление е, че повечето отрицателни мнения са на майки, чийто деца не са бли приети там  ooooh! Та почвам да си мисля дали случая не егроздето е високо и затова е кисело?!  newsm78

# 6
  • Мнения: 18
А защо не погледнеш "Ерих Кестнер", не е ли по-близо?

# 7
  • Мнения: 4 025
Аз записах дъщеря си в 78-мо, след много дълго (да не кажа няколкогодишно) колебание. Втора седмица е в първи клас там. В момента най-радостното ми е, че не ставаме с още 45 минути по-рано, за да пътуваме. Просто не зная как бих оцеляла, имам и второ, малко дете.
Бях се насочила към определена учителка, за която събирах отзиви поне година преди това. Още февруари (гледаха ме като майка откачалка) отидох да подам молба, за да сме при нея, не се знаеше дали ще поеме тя първи клас, но ето, при нея сме.
Има много неща, които ми харесват, има и някои, които не, но смятам, че ги има във всяко държавно училище. Като организация на деня на първолака засега нямам забележки. За друго е още твърдо рано.

За мен алтернативата беше или добро държавно в центъра ("елитно", хахаха, каквото и да значи това за начално училище), в което така или иначе не мога да избера начална учителка (частното не е в опциите ми, за добро или зло) или близкото училище с добра госпожа. Не виждам никаква "елитност" или по-различна среда в което и да е люлинско или овчекупелско училище, за да си заслужава детето да бие километри път на ден - просто заради едно друго квартално училище. Така че, Люлин или Овча купел изобщо не са ми били опция, също. Да бия километри път, за да заведа детето сред тъжната гледка на порутени панелки, не, благодаря. Опциите в Банкя за спорт (говорим за начален курс деца, 1-4 клас, те още растат и имат нужда от качествено движение) са повече. Мое мнение, за което не искам да споря. При това с уговорката, че отделно  езиковата школа и индивидуалното занимание с ученика да задължителни, което и да е училището.

И всичко това за годините 1-4 клас. После, живот и здраве, ще мислим.

# 8
  • Мнения: 18
Мартеа, благодаря за това мнение! И аз се колебая и се лашкам от едната крайност в другата.
И аз имам по-малко дете, което също смятам да ходи на градина в Банкя, а за баткото-би било добре.
Би ли споделила името на учителката?

# 9
  • Мнения: 145
 
Аз записах дъщеря си в 78-мо, след много дълго (да не кажа няколкогодишно) колебание. Втора седмица е в първи клас там. В момента най-радостното ми е, че не ставаме с още 45 минути по-рано, за да пътуваме. Просто не зная как бих оцеляла, имам и второ, малко дете.
Бях се насочила към определена учителка, за която събирах отзиви поне година преди това. Още февруари (гледаха ме като майка откачалка) отидох да подам молба, за да сме при нея, не се знаеше дали ще поеме тя първи клас, но ето, при нея сме.
Има много неща, които ми харесват, има и някои, които не, но смятам, че ги има във всяко държавно училище. Като организация на деня на първолака засега нямам забележки. За друго е още твърдо рано.

За мен алтернативата беше или добро държавно в центъра ("елитно", хахаха, каквото и да значи това за начално училище), в което така или иначе не мога да избера начална учителка (частното не е в опциите ми, за добро или зло) или близкото училище с добра госпожа. Не виждам никаква "елитност" или по-различна среда в което и да е люлинско или овчекупелско училище, за да си заслужава детето да бие километри път на ден - просто заради едно друго квартално училище. Така че, Люлин или Овча купел изобщо не са ми били опция, също. Да бия километри път, за да заведа детето сред тъжната гледка на порутени панелки, не, благодаря. Опциите в Банкя за спорт (говорим за начален курс деца, 1-4 клас, те още растат и имат нужда от качествено движение) са повече. Мое мнение, за което не искам да споря. При това с уговорката, че отделно  езиковата школа и индивидуалното занимание с ученика да задължителни, което и да е училището.

И всичко това за годините 1-4 клас. После, живот и здраве, ще мислим.
Mr. GreenТова е много интересно изречение!

Че то и в Банкя има даже смея да кажа много по-тъжни гледки от тези в София, на стари и порутени, бедни къщи сред богаташките дворци.......и палати

# 10
  • Мнения: 4 025
Mr. GreenТова е много интересно изречение!

зависи как си решила да го прочетеш. Акцентирам върху километрите път и върху това, че няма особена причина да ги изминава. Никой не може да ме убеди, че което и да е квартално люлинско училище е дотам добро, че да оправдае поне час път повече на ден. И както казах - мнението си е мое.

# 11
  • Мнения: 28
 Ами, аз мисля, че мартеа е права! Сега няма какво да си кривим душите - гледката в Люлин е неприятна и подтискаща, истина е!
Нека бъдем искрени, нали затова са аномимни тези сайтове и всеки може да изкаже честно мнение!

# 12
  • Мнения: 5
Да повдигна малко темата. Има ли нови отзиви за 78-мо училище в Банкя? Дъщеря ми другата година ще е първи клас, и трябва да изберем къде да я запишем с жена ми. Банкя ни е в района. Другите опции са някъде в Люлин или Филиповци (това отпада още на първо четене). Та какво можете да кажете за 78-мо?

# 13
  • Мнения: 5
Да повдигна малко темата... Някой да каже нещо за 78-мо ОУ "Хр. Смирненски" в Банкя?

# 14
  • Мнения: 4 025
Да повдигна малко темата... Някой да каже нещо за 78-мо ОУ "Хр. Смирненски" в Банкя?

Чудесна база. Няколко добри начални учителки. Ужасна директорка.

Общи условия

Активация на акаунт