Лято в Албена 2013г. - (Тема 1)

  • 49 637
  • 738
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 3 993
Аз почивах в Калиакра лятото на 2011 г. , писала съм впечатления в старите теми.
Много е хубав хотела, но чак отличен не бих казала. Малките стаи и остарялата като цяло база, особено общите части, поставят под въпрос четирите звезди. Да отбележа, че стандартните двойни стаи в десния корпус, по-стария ( с лице към хотела) са доста малки, за семейство с 1 дете става, но с 2 деца е невъзможно. Затова пък в по-новия корпус, левия, стаите Супериор са разкошни, огромни като студио, с чудесна голяма тераса с изглед към морето. Може би към 40 кв.м. Влизах да разгледам една такава и много ми хареса.
Басейнът за възрастни е много дълбок - неудобство. Водата в него и в детския е доста студена - неудобство. Големият басейн не е общ за Калиакра и Арабела, по-скоро басейна на Арабела "влиза" в територията на Калиакра и там на "границата" между двата хотела аниматорите провеждат игрите, защото Арабела няма собствена анимация, ползва тази на Калиакра. То между двата хотела няма ограда, нито ясно изразена граница, де.
Анимацията на Калиакра е супер, най-добрата в Албена. Най-хубавите вечерни шоу програми са техни, на сцената на Калиакра идват хора от целия комплекс да гледат. Аниматорите са чудесни, основният екип е един и същ от години и са се сработили отлично. 
Вярно е, че вдигат много шум в следобедните часове, когато започват следобедната си програма на басейна на Калиакра. Ние много им се дразнехме, защото се чуваха при затворени прозорци, хем нашата стая беше на висок етаж. В това отношение в корпуса Супериор е по-добре, защото е отдалечен от шума, не гледа към басейните на Калиакра, а към съседния Добротица, който е направо тих в сравнение с Калиакра.

Жалко, че цената на Супериора е безбожна, макар чудесната храна и обслужване в хотела и ресторанта, твърдо смятам, че съотношението цена-качество е нарушено. За румънците и германците, основен контингент на Калиакра, това не е така. Хотелът е изключително популярен, да не кажа най-търсения в Албена и е доста трудно човек да се дореди до свободни места. Целият се разпродава на агенти предварително.
Аз преди 2 години успях да се "уредя" с резервация за Калиакра чрез Китт Бг, а те от своя страна чрез техен румънски партньор тур.агенция. Аз купих резервацията по-изгодно отколкото се продаваше на бълг. пазар именно защото ми я продаде румънска агенция.  Mr. Green

# 511
  • София
  • Мнения: 1 735
Дам,ей това винаги ме е дразнило в българите от туристическия бизнес.Ако могат да прецакат собствените си сънародници са най-доволни... и да са свръхлюбезни  с бедняците чужденци идващи у нас и плащащи по-малко от нас,та даже и бакшишите са им мизерни.Аз затова съм се преориентила към южните ни съседки,но по стечение на обстоятелствата това лято може да не ме огрее.Понеже сравнявам цените на 4звезден,с отлични отзиви в Трипадвайзър на Халкидики и Гергана познайте кой е по-евтин и то заедно с транспорта!? Mr. Green

# 512
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Съгласна съм, че редовните цени на Калиакра са много високо за предлаганото, ние ползвахме Last minute оферта, редовната цена не бих платила.

Някой може ли да сравни Гергана и Славуна? На сайта на Албена Гергана е с 4 звезди, но стаите изглеждат точно толкова тясни, както в Славуна? newsm78
Освен това на сайта изглежда, че в Гергана има някакви студиа, но цена за тях не виждам. Има ли други варианти за семейства с две деца, различни от обикновена стая?

# 513
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Според мен Албена не прецакват сънародниците си, те просто си продават голяма част от базата на даден оператор и после конкретния оператор какво прави не ги вълнува. За това идват и разлика в цените. Иначе за отношението на персонала е съвсем различна история.

# 514
  • Мнения: 71
Еййй, то в Албена 4* станало по-скъпо от 5* в Турция, с транспорта!!! #Crazy  ooooh!
А за космическата разлика в обслужването в полза на турското, не си струва да се говори. Naughty

Но, докато има кой да плаща, ще има и кой да взима парите. Mr. Green

Последна редакция: пт, 01 фев 2013, 11:42 от Лариса

# 515
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Не мога да разбера тази мания да се раздават квалификации.
Всеки преценява за себе си.
С две малки деца, едното почти бебе, нямам намерение и желание да се разхождам до Турция. Аз нямам проблем с това, не разбирам защо други имат.
Освен това повечето пишещи са намерили оферти с намаление, така че по мои впечатления рядко някой плаща посочените цени (а и да ги плаща си е негова работа).

# 516
  • Мнения: 1 232
ММММ 18 часа път до Турция и аз не се нагърбвам при все че моите са на 11 и на 6.А и наистина аз не смятам ,че е по евтино в Турция все пак като тръгнеш нали трябва да имаш и пари в джоба Mr. Greenосвен всичко друго 7 дневната почивка в Турция е реално 5 заради пътя.Постоянно във всички теми чета колко е по-евтино в Турция и в Гърция,но никой не е твърде конкретен ,пък и в крайна сметка всеки различно разбира под почивка

# 517
  • Мнения: X
ММММ 18 часа път до Турция и аз не се нагърбвам при все че моите са на 11 и на 6.А и наистина аз не смятам ,че е по евтино в Турция все пак като тръгнеш нали трябва да имаш и пари в джоба Mr. Greenосвен всичко друго 7 дневната почивка в Турция е реално 5 заради пътя.Постоянно във всички теми чета колко е по-евтино в Турция и в Гърция,но никой не е твърде конкретен ,пък и в крайна сметка всеки различно разбира под почивка

И аз миналата година търсих, ама нито в Турция, нито в Гърция намерих нещо за такива цени. Явно нещо ние не гледаме където трябва  Laughing

# 518
  • Мнения: 6 720
Съгласна съм, че редовните цени на Калиакра са много високо за предлаганото, ние ползвахме Last minute оферта, редовната цена не бих платила.

Някой може ли да сравни Гергана и Славуна? На сайта на Албена Гергана е с 4 звезди, но стаите изглеждат точно толкова тясни, както в Славуна? newsm78
Освен това на сайта изглежда, че в Гергана има някакви студиа, но цена за тях не виждам. Има ли други варианти за семейства с две деца, различни от обикновена стая?

Славуна също я водят 4 звезди. В една стая може и да ви е тясно, зависи как сте свикнали. Освен едното дете да спи на разтегателния диван, а другото при вас, но с  допълнителна кошара мисля, че ще стане прекалено тясно.  Peace

# 519
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Къде я водят 4 звезди?  newsm78
На сайта на Албена от тази тройка само Гергана е в раздела 4 звезди, Мура и Славуна са с по 3.
При всички случаи Славуна е абсурд да бъде 4-звезден хотел.

# 520
  • Мнения: 1 349
Моля някой да даде отзиви за Магнолия Стандарт.
Търсих, търсих, нищо не намерих ...

# 521
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Моля някой да даде отзиви за Магнолия Стандарт.
Търсих, търсих, нищо не намерих ...
И аз там съм се загледала, но чакам визит да извадят оферти, четох мнения относно чистотата в ресторанта-лоши, иначе има и доста положителни. Ако някой има преки наблюдения нека сподели

# 522
  • Мнения: 1 349
Моля някой да даде отзиви за Магнолия Стандарт.
Търсих, търсих, нищо не намерих ...
И аз там съм се загледала, но чакам визит да извадят оферти, четох мнения относно чистотата в ресторанта-лоши, иначе има и доста положителни. Ако някой има преки наблюдения нека сподели
Аз почти резервирах, но въпреки това искам да видя все пак някакви отзиви на съфорумки макар, че 2010 г. точно заради такива отзиви /които прочетох във visit.bg/ за една бройка щях да си отменя резервацията дни преди да отида в Сенди Бийч /тогава беше Орлов/, а останах невероятно доволна.
Доста пъти съм била в Албена и горе-долу съм наясно с хотелите, но последните две години, поради смахнатата им политика ги зарязах и не знам какво се е променило и в каква насока.

# 523
  • Мнения: 3 271
Ето и от визит цени за Албена http://www.visit.bg/oferta/16149/

# 524
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Моля някой да даде отзиви за Магнолия Стандарт.
Търсих, търсих, нищо не намерих ...
И аз там съм се загледала, но чакам визит да извадят оферти, четох мнения относно чистотата в ресторанта-лоши, иначе има и доста положителни. Ако някой има преки наблюдения нека сподели
[/quote Далече от плажа,анимацията е супер за разлика от чистотата и хигиената в ресторанта.Има огромни опашки в ресторанта за скара.

Общи условия

Активация на акаунт