Как се променихте след раждането на детето си?

  • 2 261
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 472
Станах по- щастлива, до известна степен по- нервна. Преди си синхронизирах личния живот спрямо работата, а сега работата спрямо личния живот Wink

# 46
  • Мнения: 2 922
Не съм се променила изобщо. Peace Не се вманиячавам на тема "детето" и т.н
И аз така  Peace
А иначе се промени факта, че не излизам толкова често и си харча парите за други работи.

# 47
  • София, център
  • Мнения: 3 455
По-пълноценна, по-самоуверена и щастлива (не че някога не съм била), чувствам се 100%-това жена!

# 48
  • Мнения: 144
Незнам дали съм се променила, но не мисля, че е така. Промени ми се ежедневието, но аз съм си същата. Може би са започнали да ми стават смешни някои от проблемите на приятелките ми. Неща от сорта "Вчера Гошко ми се обади и аз му казах, че няма да изляза с него, пък сега се чуда дали не сгреших като избрах Митко, ама Виктор пък много ме кефи, ама нали си има гадже и т.н." Тези неща вече са ми чужди, но не спирам да излизам с все още необвързаните и без деца  приятелки, които страхотно ме разтоварват.

  newsm10 И аз се чувствам по същия начин. Моите приятелки са половината омъжени, половината - не. Тези с гаджетата много ме разтоварват и ми припомнят отминалите дни. Хем се смея, хем са ми малко далечни. Нали сега си имам други грижи. Плюс това как да им обясня, че тези им проблеми са просто никакви. Важните неща тепърва им предстоят. Иначе отвреме навреме излизам с тях на клуб, добре че мъжа ми е пич и гледа детето. Разбира ме и ме подкрепя. За сведение съм на 38 години, първото ми дете е това и си представете как се е преобърнал живота ми. В началото беше адски трудно. Но постепенно нещата си идват на място. Понякога съм по-нервна от преди. Но пък и аз много май се вживявам, не знам. Може би трябва да понамаля оборотите. Свикнала съм да правя сто неща на ден и изведнъж времето не ми стига само за детето и домакинството. Това ме влудяваше в един момент, всъщност до скоро. От тази седмица реших, че е време да си дам почивка. Околните сигурно едва ме търпят  newsm78.  Но с течение на времето наистина се променям и то в положителна посока.

# 49
  • Мнения: 1 038
Промених се доста.Не бих казала,че е в добра насока,защото станах много педантична,коравосърдечна,изнервяща,досадна на тема дете,какво трябва да яде,кога трябва да спи и т.н.Когато родих таткото не беше при нас и се гледахме доста дълго време сами.Станах доста по силна,уверена в себе си(това е добре,защото преди не бях така)Ами общо взето психиката ми се промени мноооого.Не ми се мисли при второто как ще е,ако даде Господ разбира се.

# 50
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не съм се променила изобщо. Peace Не се вманиячавам на тема "детето" и т.н

 И аз така Wink

# 51
  • Мнения: 1 841
Благодарение на децата ми разбрах какво значи да обичаш някого повече от себе си. От друга страна пък вече нямам личен живот. Може би само от време на време късно вечер, когато всички заспят, имам малко време за себе си, но съм толкова уморена, че ...

# 52
  • Мнения: 791
С първото ми детенце нервичките ми се опъват като струни. По принцип трудно се ядосвам, но на дъщеря ми много се връзвам  Mr. Green Тя е дете с мноооого силен характер, своенравна и трудно се поддава на родителските насоки как какво трябва или не трябва да се направи. Сега чакам второ детенце - може би не трябва да имам надежда, че ще съм по-спокойна, но аз не се отказвам така лесно! Laughing Стискайте ми палци!  Hug
И ние с мъжа ми ограничихме до свръх минимун излизанията. А ако излизаме е с детето, няма кой да го гледа и ние се съобразяваме с този факт. Но когато сме заедно ми е по-хубаво... Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 1 352
След второто раждане се промених много. Станах по-добра, по-всеотдайна. С първото дете се чуствах ощетена, окована, все се чудех на коя баба да дам дъщеря ми да я гледа, за да мога да се наспя, да се наизлизам...  С второто дете е коренно различно - може би първия път не съм била готова за отговорността на майчинството. Чуствам се безкрайно удовлетворена от живота си. Нямам нужда от "почивка". Може да звучи ограничено, но децата се целия ми свят.

# 54
  • Мнения: 410
Определено всички сме се променили когато на бял свят са се появили нашите деца,все пка "професията" родител е една от най-сладките Simple Smile
Аз определено се промених и това е естествено при първото дете.Не ме интересува нищо друго освен детето,важното е то да е добре.Опитвам се да дам всичко от себе си на дъщеря си.Та ако не го правя за собственото си дете,за кого другиго?! Naughty

# 55
  • Мнения: 1 370
Станах доста по-нервна, чувствителна, страхлива, неспокойна, дебела, но ЩАСТЛИВА. Вече знам защо искам да живея!

# 56
Az se chuvastvam neverojatno shtastliva. Samo kato mi se usmihne malkata mu "bubolechka" i sveta isglejda po-hubav Heart Eyes...No syshtevremenno s tova mnogo i "treperja", njakak ne moga da se otpusna, koeto ne e hubavo za men Sad

Общи условия

Активация на акаунт