Вакуум-опаковъчна машинка в домашни условия

  • 3 578
  • 3
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Здравейте на всички! Идея си нямам дали въпросът ми е за тук, но съм сигурна, че ако имате инфо, ще ми помогнете.
Става въпрос за това, че си купих вакуумираща машинка за домашни условия от един магазин за вносни немски уреди, с козметичен дефект. Всичко много хубаво, но се оказа, че машинката работи със специално фолио оребрено. Оребряването е много фино и идея си нямам откъде да си закупя такива пликове. Дано имате идея за това  newsm78
Благодаря ви предварително      bouquet

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 45
Аз също имам такава машинка, купена от магазините на ТСМ преди поне 5 години. Фолиото й беше на ролка, но гладко. Когато свърши, започнах да ползвам обикновени пликове за фризер и става по същия начин. Ползвала съм с различни дебелини. Мен единствено не ме задоволява степента на вакуумиране, сякаш не може да изсмуче докрай въздуха. Но така си беше и в началото с оригиналното фолио.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
На мен не ми предложиха фолио.
Моята не изсмуква въздуха, а само залепва торбичката. Носих я на ремонт и оттам ми дадоха мостра на такова много фин оребрен плик.
Благодаря ти, Росима, ще пробвам и с други видове пликове за фризер.   bouquet

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 45
Може би принципът е различен. Аз не намерих снимка на модел като на моята машинка, но принципът е да се сложи пликът в нещо като тръбичка, която изтегля въздуха, така че цялата отворена площ да остане под капака на машинката. Натиска се в единия край и се изтегля въздуха. После се натиска целият корпус и се получава запечатване и отрязване на торбичката едновременно. На същия принцип и от фолиото се правят торбички с различна големина и след това се пълнят и се вакуумират.

Общи условия

Активация на акаунт