Правописа и БГ - Мамите

  • 11 874
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 515
Аз пък правя грешки - и то какви Blush, но никой не ми прави забележка - ей-това ме обижда.
Веднъж написах "наще", вместо "наш'те приказки чудесни". Преди да публикавам дълго се
чудех как да го напиша, но накрая ми омръзна и го сложих "наще".После някой го беше дал за пример и ми стана мъчно, че не ме предупреди. cry

# 16
  • Мнения: 37
Е***ти членът как ме издъни.  ooooh! Аз от как започнах да пиша тук и почна голямата проверка. И толкова да се старая и накрая ЧЛЕНЪТ . Ама той много коварен дано да го махат. Аз обичам математика и счетоводство, български език и литература ми беше НАЙ - омразния предмет. Joy

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 704
НАЙ-омразнияТ предмет   Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 3 421
...
Бтв - как се пише "чудех" или "чудих" newsm78

Аз си мисля, че и двата варианта са правилни, само глаголното време е различно (имам такъв спомен, но може и да греша).

  "Чудих" е в минало свършено, а "чудех" в минало несвършено време.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ааа, забравих да напиша, че много се дразня от правописни грешки, но никога не поправям хората за да не утежнявам темите с такива постинги.
 Също така е ясно, че пропусната запетайка може да е от бързината, но например"идей" е от неграмотност.

# 20
  • Мнения: 122
Права си. Сега пък аз се зачудих дали не беше "адцки"
Шшшшт, не се излагай  Joy

Никоооо, оправи си члена, бе човек  Grinning
моля те,уточни кой точно член Simple Smile Flutterнека не остава в заблуда Simple Smile
аз също мисля,че малко хора пишат првилно ,а в града, от който съм-хората поставят пълен член на всяка дума Simple Smile
ох,не този на Нико:)))))

# 21
Подобно написани думи като на "ацки"  и "бубертет" и още много, много други бисери ще намерите във форумите и коментарите в Аренa! Прятно четене.. аз вече нямам нерви!!

Това е хора!! Приемете най-сетне факта, че езика еволюира!  Peace

# 22
  • Мнения: 122
Подобно написани думи като на "ацки"  и "бубертет" и още много, много други бисери ще намерите във форумите и коментарите в Аренa! Прятно четене.. аз вече нямам нерви!!

Това е хора!! Приемете най-сетне факта, че езика еволюира!  Peace
еее това е невъможно!да навлезат чуждици -да,но думи които си имат точно определен правопис без колебание...просто "изкривени"от жаргона...не мога да приема ,колкото и да съм либерална Simple Smile

# 23
  • Мнения: 843


Това е хора!! Приемете най-сетне факта, че езика еволюира!  Peace

   Ох,  то май еволюира само неграмотността.., к`во да правиш... Laughing .

   С такъв " еволюирал"  език  трудничко се "хваща" престижна работа, например. / Не, че и по високите етажи няма неграмотници,  но някак си не се уважава Simple Smile)/
  Не, се заяждам... , мъчно ми е  , синът ми е на 20 и пише ужасно неграмотно, въпреки усилията ми / явно и категорично - недостатъчни/.  

    Всъщност,  на когото  му трябва - животът ще го научи. / Аз самата греша, но поне не пиша "статий", маний  и подобни/   пък и тази тема се вдига поне веднъж на месец.
  Май тук ми е по-важно да помогна, да се порадвам,  да почета,  пък който както може - така да пише. Мир..

  

# 24
  • Мнения: 7 474
Това за неграматното писане е ясно, но кажете ми софийски мами и татковци, защо най-известният бебешки магазин се казва ШТЪРКЕЛ? Аз ли нещо не съм в ред или тия като са правили табелките са били пияни? newsm78

# 25
  • Мнения: 843
Това за неграматното писане е ясно, но кажете ми софийски мами и татковци, защо най-известният бебешки магазин се казва ШТЪРКЕЛ? Аз ли нещо не съм в ред или тия като са правили табелките са били пияни? newsm78

  Предполагам, че имитират детски правопис,  нещо като закачка:-))
   харесва ми... веселко е.

   Едва ли на някого ще му хрумне , че е  неволна грешка:-))

# 26
  • Мнения: 1 735
...
Бтв - как се пише "чудех" или "чудих" newsm78

Аз си мисля, че и двата варианта са правилни, само глаголното време е различно (имам такъв спомен, но може и да греша).

  "Чудих" е в минало свършено, а "чудех" в минало несвършено време.
Точно!  newsm10

# 27
"ШТЪРКЕЛ" е закачка  Simple Smile

Ще ползвам форума и за коректив от сега нататък, ако не знам как да напиша някоя дума  Peace

А за еволюцията на езика и мутацията на езика...само почакайте Simple Smile Ще видите, че ще се спре да се пише "Защо" например а ще се замени само с "Що" за друг пример сега не се сещам, езикът трябва да стане по-малко тромав и по-лесно да се пише и ако щете да се изговаря... това диктува промените. Пример: мъртвия вече латински. Колко хора го говорят и пишат?

# 28
  • Мнения: 5 877
Не се дразня от грешките. И не ги поправям, защото коректорската работа си е труд, и то не достатъчно добре платен. Обаче ги забелязвам и забелязвам кой ги е правил, а това всъщност е по-гадно  Mr. Green все едно скъсан чорапогащник виждам - да ме дразни, не ме дразни, но си правя съответните изводи.

# 29
  • Мнения: 245
Не всичко ме дразни, но някои неща ми бъркат в мозъка, особено грешки в заглавията, поне там човек може да осмисли правописа. Онзи ден мернах нещо като: СКУБИТЕ ЛИ СИ ВЕЖДИТЕ в заглавията. Ужас, дано е било на майтап. Нещо като:
-Пловдивчани яли пили.
-Ко яли?
-Пили.
(превод: пиле - за западните покрайнини, пиуе - за Перник, мисирка - за Долно Камарци)
 Joy
Или примерно да е сбъркано със Скуби Ду  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт